حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

سوسک از چی بدش میاد

از جمله آزاردهنده ترین مشکلاتی که ممکن است برای خانه پیش آید و کمی هم ترسناک و چندش به نظر میرسد ورود سوسک ها به داخل خانه، کابینت، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و … است. اما چگونه می توانیم آنها را دور کنیم که وارد خانه نشوند، یا اگر داخل خانه شدند با چه چیزی آن ها را فراری دهیم. کشتن سوسکها تنها راه حلی موقتی است و باید لانه و محل تخم گذاری آنها را از بین برد. برای این کار انواع مواد شیمیایی وجود دارد اما اگر بنا به هر دلیلی نمی خواهید از این روش ها استفاده کنید، بهتر است بدانید سوسک از چی بدش میاد و چه موادی می تواند آنها را از ورود به خانه منع کند یا آن ها را فراری دهد؟ در ادامه این مطلب به این سوال پاسخ داده شده است که سوسک از چه بویی بدش می آید؟ سوسک از چه گیاهی بدش می آید و …

سوسکها از چه چیزهایی بدشان می آید

سوسک ها دارای حس بویایی شگفت انگیزی هستند. این همان چیزی است که آنها از آن برای جستجوی غذا و جفت استفاده می کنند. اما در عین حال این نقطه ضعف آنها نیز هست. برای خلاص شدن از شر سوسک ها و ریشه کن کردن سوسک ها می توان از حس بویایی سوسک استفاده کرد. بوهایی وجود دارد که آنها نمی توانند تحمل کنند، بنابراین ما می توانیم از آن برای بیرون راندن سوسک از خانه هایمان استفاده کنیم. در اینجا برخی از چیزها یا بوی هایی که سوسک ها از آن متنفرند آورده شده است:

مرکبات

سوسک از چه بویی بدش می آید؟ یکی از بوهایی که سوسک ها از آن متنفر هستند و سوسک ها را دور می کند، بوی مرکبات است. ساخت اسپری مرکبات یا قرار دادن پوست مرکبات در اطراف خانه به شما کمک می کند تا از شر این آفات خلاص شوید.

خیار

بر اساس مطالعات انجام شده، سوسک از خیار متنفر است. سوسک ها خیار را دوست ندارند بنابراین قرار دادن چند برش خیار در یک منطقه آلوده به سوسک ممکن است کمک کند تا آن ها از محل دور شوند.

اسطوخودوس

سوسک از چه گیاهی بدش میاد؟ سوسک ها از بوی اسطوخودوس متنفرند. اگر آنها را در اطراف خانه خود قرار دهید به شما کمک می کند تا سوسک ها را دور کنید. برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه، بسته‌هایی از اسطوخودوس خشک را در کشوها و کمدهای خود قرار دهید.همچنین میتوانید روغن اسطوخودوس را در آب حل کرده و در نقاط مختلف اسپری کنید.

سیر

سوسک ها از سیر و بوی سیر بدشان می آید. سیر به شما کمک میکند تا از شر سوسک ها خلاص شوید. پاشیدن مقداری پودر سیر در گوشه و کنار خانه یا در مناطق آلوده به فراری دادن سوسک ها کمک می کند. سوسک ها از بوی سیر متنفرند، بنابراین استفاده از آن به عنوان یک دفاع به ما کمک می کند تا از هجوم سوسک جلوگیری کنیم.

بوراکس

بوراکس احتمالاً مؤثرترین دفاع ما در برابر انواع مختلف آفات و سوسک ها است. پاشیدن مقداری بوراکس یا اسپری مخلوط آب و بوراکس در مکان هایی که مشکوک به آلودگی سوسک و تجمع آنهاست به شما کمک می کند از شر آنها خلاص شوید. این ماده حاوی موادی است که به سیستم گوارشی سوسک ها آسیب می رساند و در نتیجه آنها را از بین می برد.

نعناع یا اکالیپتوس

اکثر حشرات نعناع را دوست ندارند، در واقع نعناع یکی از گیاهان دورکننده حشرات مانند سوسک است. سوسک ها نیز از بوی نعنا متنفرند. شما می توانید از نعنا برای دور کردن سوسک ها استفاده کنید. از قرار دادن این گیاهان در گوشه و کنار خانه اسپری استفاده کنید. همچنین از روغن نعنا یا اکالیپتوس استفاده کنید. روغن را با آب حل کنید، مخلوط را تکان دهید و آن را در اطراف درها، دریچه ها و پنجره های خود اسپری کنید.

روغن میخک

چند قطره از روغن میخک را با مقداری آب مخلوط کنید. سپس از آن به عنوان اسپری در مناطق آلوده استفاده کنید. به عنوان مثال این روش برای از بین بردن سوسک کابینت میتواند مفید باشد.

چند نکته برای از بین بردن سوسک ها

برای جلوگیری از ورود سوسک به نکات زیر توجه کنید:

  • سعی کنید همیشه خانه را تمیز کنید. یکی از اولین جاهایی که باید به تمیزی آن اهمیت بدهید آشپزخانه شماست. حتماً به محض اتمام غذا و آشپزی، ظروف را بشویید، پیشخوان و میز را پاک کنید و مطمئن شوید که هیچ غذا یا خرده‌ای باقی نمانده است، زیرا می‌توانند به راحتی سوسک‌ها را جذب کنند. تمام مواد غذایی را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید و مطمئن شوید که هیچ راهی برای ورود سوسک به داخل آن وجود ندارد.
  • سوسک‌ها در مکان‌های تاریک، مرطوب و کثیف زندگی می‌کنند، بنابراین بهتر است مقوا، کاغذ یا هر چیز غیر مفید و زباله را دور بیاندازید، در غیر این صورت، از آن به عنوان مخفیگاه یا پناهگاه استفاده می‌شود.
  • مطمئن شوید سطل های زباله مهر و موم شده اند تا راهی برای ورود سوسک ها به داخل ان وجود نداشته باشد. زباله های خود را مرتباً دور بیندازید، زیرا این اولین چیزی است که وقتی به غذا نیاز دارند به سراغ آن می روند.
  • خلاص شدن از شر هر نقطه ورودی، به جلوگیری از ورود سوسک ها به داخل خانه شما کمک می کند. مهر و موم کردن نقاط ورودی مانند شکاف ها، فضاهای باز و بستن درها و پنجره ها باعث جلوگیری از ورود این موجودات می شود.
  • اگر به هر دلیلی با مشکل ورود سوسک ها به خانه خود مواجه هستید با یک متخصص درباره دور کردن این موجودات مشورت کنید.

مطالب پیشنهاد شده دیگر

مگس از چی بدش میاد

شپش از چی بدش میاد؟

مارمولک از چی بدش میاد؟

کبوتر از چی بدش میاد

ساس از چی بدش میاد

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *