ریما | آموزش تصویری نصب برنامه رمز یکبار مصرف ریما

ریما | آموزش تصویری نصب برنامه رمز یکبار مصرف ریما

آموزش نصب برنامه ریما

رمز دوم یکبار مصرف (رمز پویا) یکی از اقدامات مهم برای جلوگیری از جرائمی همچون کلاهبرداری های اینترنتی و سوء استفاده از اطلاعات کاربری کاربران می باشد که این روزها شاهد استفاده آن توسط تمام بانک ها هستیم. با این وجود بانک ها برای رمز پویا به دو دسته تقسیم شدند که دسته اول متعلق به بانک هایی می باشد که از برنامه های مختص خودشان (برای مثال برنامه رمز ساز مختص بانک سپه) رونمایی کردند و دسته دوم نیز متعلق به بانک هایی می باشد که از یک برنامه بصورت مشترک (برای مثال برنامه ریما برای بانک های صادرات، کشاورزی و آینده) استفاده کردند. از این رو اگر شما از مشتریان بانک های صادرات، کشاورزی و آینده هستید در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با نحوه نصب برنامه ریما آشنا خواهیم ساخت. همراه ما باشید.

1- در ابتدا باید برنامه ریما را دانلود کنید و اما همانگونه که گفته شد این برنامه بصورت مشترک توسط بانک های صادرات، کشاورزی و آینده استفاده می شود. به همین دلیل شما می توانید از فروشگاه های معتبر داخلی اقدام به دانلود برنامه ریما کنید. از طرفی دیگر ما تصمیم داریم در بخش ذیل لینک های مرجع دانلود برنامه ریما در بانک های صادرات، کشاورزی و آینده را درج نمائیم؛

2- بعد از دانلود برنامه ریما با حجم حدودا 12 مگابایت، فایل دانلود شده را همانند تصویر ذیل از نوتیفیکیشن بار انتخاب کنید.

نحوه نصب ریما

3- گزینه Install را انتخاب کنید تا برنامه برای شما نصب شود که این فرایند حدودا ممکن است 10 ثانیه وقت شما را بگیرد.

برنامه ریما

4- از منو کاربری وارد برنامه ریما شوید. اینک باید رمز عبوری را تعیین کنید و همیشه باید آنرا به خاطر داشته باشید. توجه داشته باشید که رمز شما باید حداقل 8 کارکتر باشد و شامل حروف بزرگ و کوچک و همچنین حروف خاص مانند (!@#%&) را در رمز بگنجانید. اما اگر مطمئن هستید که گوشی یا تبلت همیشه در دسترس شما می باشد، می توانید تیک گزینه «مخاطرات رمز عبور ساده تر را که تنها شامل حروف و اعداد است می پذیرم» را فعال کنید و سپس رمز ساده ای را در قسمت بالا وارد نمائید.

نحوه نصب ریما

5- در این مرحله شما باید شماره تلفن خود را وارد کنید تا کد یکبار مصرف برای شما ارسال شود. توجه داشته باشید که صفر اول شما را باید درج کنید.

آموزش نصب برنامه ریما

6- اینک کد یکبار مصرف برای شما ارسال شده است. آنرا در کادر خالی وارد کنید و گزینه آبی رنگ «تائید» را بفشارید.

نحوه نصب ریما

7- اینک شما وارد برنامه شده اید و باید دو کادر خالی بالا یعنی «رمز دریافتی از طریق درگاه» و «رمز دریافتی از طریق پیامک» را پر کنید. اما برای پر کردن هر یک از این دو قسمت باید چگونه اقدام کنیم؟! در ادامه به توضیح هر دو قسمت خواهیم پرداخت؛

نحوه نصب ریما

  • رمز دریافتی از طریق درگاه : رمزی است که شما آنرا می توانید از طریق دستگاه های ATM شعب بانک ها دریافت کنید. برای دریافت کردن آن باید به شعبه بانک خودتان مراجعه کنید و سپس از طریق دستگاه ATM اقدام به فعال سازی رمز پویا نمائید. سپس کدی برای شما پرینت خواهد شد که حتما باید آنرا نگه دارید. این کد دقیقا همانند تصویر ذیل می باشد؛

نصب برنامه ریما

  • رمز دریافتی از طریق پیامک : بعد از فعال کردن رمز پویا از طریق دستگاه ATM شعب بانک شما، ابتدا کد بالا برای شما چاپ می شود و سپس به شماره تلفن شما کدی ارسال می شود که شامل چندین کارکتر می باشد. از این رو این کد پیامک شده را باید در بخش دوم وارد کنید که برای وارد کردن آن می توانید متن را کپی و سپس paste کنید.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *