آرایش و زیباییزیبایی ، مد و لباس

3 روش تشخیص ادکلن های اصل

3 روش تشخیص ادکلن های اصل

در این دوران هزاره جدید و قرن بیست  و یکم، صنعت عطربه عنوان یک امپراتوری میلیارد دلاری شناخته شده است. برندهای متعددی از عطر در سرتاسر جهان متولد و با ادعاهای فریبنده ای ظاهر می شوند. عطر الیسا تضمین 100% برای فروش ادکلن های خود میدهد و عطری که فروخته را در صورتی که اصل نباشد، پس میگیرد و پول دریافت شده برمیگرداند.

پس از مطالعه این مطالب، اگر قصد خرید ادکلن اصل را داشتید، میتونید با مراجعه به لینک، قیمت ها واقعی محصولات اورجینال را ببینید و با خیال راحت خرید کنید.

با توجه به این میدان نبرد رقابتی برندها و برچسب قیمت کور کننده آنها، سازندگان دیگر از این محصولات اصلی اقتباس کرده ومبادرت به ساخت محصولات فیک و به ظاهر مشابه اما با کیفیت پایین ترو با قیمت نسبتاً ارزان‌تر می کنند. برخی از این محصولات طرح‌های تجاری متفاوتی دارند .گاهی سازندگان پیشنهاد می‌کنند بطری‌های عطر شما را دوباره پر کنند و به شما اطمینان می‌دهند که عطر اصلی است .جدای از شناخت برند مورد علاقه خود با نام و رایحه خاص، در اینجا سه راه برای تعیین اینکه آیا عطر معتبر خریداری می کنید یا خیر معرفی می شود.

عطرهای تقلبی به راحتی تولید می شوند اما کیفیت یا رایحه مشابهی با عطر اصلی ندارند، بنابراین برای جلوگیری از هدر رفتن پولتان آشنایی با راه های شناسایی عطر تقلبی از عطر اصلی و اورجینال می تواند به شما در انتخاب آگاهانه کمک نماید. برای تشخیص عطر اصل از عطرتقلبی از بسته بندی تا رایحه عطر گرفته، تمام جزئیات یک عطر اصلی باید در نظر گرفته شود. اگر یک عطر تقلبی را به طور کامل بررسی نمایید ، مطمعنا عیوب زیادی در آن خواهید یافت.

1-تشخیص ادکلن اصل با بررسی مشخصات ظاهری ادکلن

بررسی مشخصاتی چون بسته بندی ، شیشه عطر،در پوش ،برچسب ها ،والف،محتوی

در ابتدا بسته بندی عطر را بررسی کنید

در هر محصول ابتدا می توان به کیفیت آن از نحوه بسته بندی پی برد. برای عطرها، بررسی جزئیات  مهم است. حتما توجه کنید برخی عطرهای اصل و از برند بسیار معروف فاقد سلفون هستند ولی عطر تقلبی آنها دارای سلفون است .پس اول باید توجه کنید آیا عطر اصل دارای سلفون است یا خیر .اگر عطراصل دارای سلفون باشد اولین کار چک کردن سلفون پیچیده شده دور عطر است . باید سلفون به زیبایی و دقت دور جعبه پیچیده شده باشد. عطرهای معتبر معمولاً دارای سلفون بسیار ضخیم هستند و بدون عیب تا می شوند تا محکم به جعبه بچسبد. از طرف دیگر ، سلفون نامناسب ، علامت گویای عطرهای تقلبی است.اگر کیفیت سلفون دور جعبه پایین ، شل ویا دارای چین و چروک باشد مطمعنا آن عطر تقلبی یا بی کیفیت می باشد .

اگر سلفون در اطراف جعبه حرکت می کند، نشانه تقلبی بودن آن است. اگر داخل جعبه عطر یا قسمت بیرونی آن نوار یا چسب زیادی وجود داشته باشد، احتمالاً عطر تقلبی است. هر برند و تولید کننده رده بالایی هنگام ایجاد جعبه برای محصول خود از مقوای با کیفیت بالا استفاده می کند. بسته بندی نازک نشان دهنده جعلی بودن است.

معمولا داخل جعبه عطراورجینال دیواره های مکعبی کوچکی طراحی شده است که از تکان خوردن اضافی شیشه عطر جلوگیری شود با تکان دادن جعبه عطر نباید شیشه عطر به دیواره جعیه برخورد کند و صدایی از این برخورد حاصل شود.

برچسب ها را بررسی کنید

خواندن برچسب های برند موجود در بسته بندی و خود شیشه برای تعیین اصالت عطر کافی نیست. مراقب باشید و بررسی کنید که آیا چاپ مارک یا برچسب یکنواخت است یا خیر. نام تجاری ناهموار یا هر گونه غلط املایی روی بسته بندی ممکن است به معنای تقلبی بودن آن باشد. شما همچنین باید در مورد جزئیات چاپ محتاط باشید.

بطری عطر را لمس و بررسی کنید

با لمس بطری در دستان خود، می توانید کیفیتی محصول را بررسی کنید. سطح بطری باید صاف و بدون حباب باشد. شیشه عطر تقلبی کمی خشن و در برخی جاها دارای برامدگی است.با دست کشیدن برروی شیشه عطر به راحتی متوجه اصل یا تقلبی بودن آن خواهید شد . نام تجاری چاپ شده روی بطری معمولاً نقش برجسته و یا با رنگ کوره ا ی حک شده و این رنگ ها با الکل، بنزین و یا اتانول و تینر پاک نمی شوند اما در نمونه تقلبی به راحتی باحلال پاک و یا با جسم تیز خراشیده می شوند.

نوشته ها باید دقیق بوده و روی جعبه، بر روی متون و لوگوها هیچ لکه ای وجود نداشته باشد.

بررسی درپوش عطر

درپوش نیز باید محکم به بطری بچسبد و اگر وارونه شود نباید به راحتی جدا گردد.

بیشتر درپوش های عطر تقلبی به خوبی روی بطری آن قرار نمی گیرند و یا چفت نمی شوند که با باز و بسته کردن درب بطری متوجه این موضوع خواهید شد.درپوش عطراورجینال  در بیشتر مواردکاملاً متقارن طراحی شده اند.

بررسی والف ادکلن

والف‌ها یکی از راه‌های شناخت عطرهای اصلی یا اورجینال هستند. والفها غیراز تفاوت در شکل ظاهری ، در تعداد خروجی و نوع خروجی نیز با یکدیگر فرق دارند. بعضی از آن‌ها دارای فنر داخلی و بعضی دیگر به صورت دو تکه ساخته می‌شوند. زیر والف (بخش پایینی والف )از جنس پلاستیک یا فلز ساخته شده و بر اساس کیفیت عطر، جنس فلز و مدل آن نیز فرق می‌کند. مدل فلزی نیز بر اساس نوع ساخت و شکل آن، به دو دسته فرو رفته و برآمده تقسیم می‌شود. عطرهای اصل که دارای والف معمولی هستند، اکثراً در این قسمت از عطرهای تقلبی یا کپی متمایزند و شما با شناخت قسمت پایین والف (زیر والف)می‌توانید تا حدودی اصل بودن عطر مورد نظر یا مورد استفاده خود را تشخیص دهید.

 بررسی محتوا (مایع)عطر

قبل از اسپری کردن عطر، به محتویات آن دقت کنید. بررسی کنید که آیا محتوا واضح به نظر می رسد یا خیر. عطر اصیل همیشه شفاف، بدون رسوب یا تغییر رنگ غیر معمول است.

رنگ مایع عطر باید ثابت باشد. اگر از طرفداران سرسخت عطر خاصی هستید ، باید رنگ اصلی آن را بدانید.

مارک های معروف از رنگ زیادی در محصولات خود استفاده نمی کنند ، به همین دلیل رنگ عطرهای اصیل معمولاً کم رنگ است. رنگ چشمگیر “شیمیایی” یک مایع نشانه عطر تقلبی است.

2- تشخيص ادكلن اصل با باركد و بچ كد

مهم ترين کاری که باید بعد از خرید عطر جدیدو براي اطلاع از اصل بودن آن انجام دهید بررسي بارکد وهمچنين  شماره سریال (بچ كد) عطر است .

بررسی شماره سریال

شماره سریال باید در پایین بطری مشخص شود (و روی آن چسبانده نشده باشد!).شماره سریال روی بطری باید با شماره کف جعبه عطرمطابقت داشته باشد. باید روی جعبه حک و یا با جوهر چاپ شده باشد.

می توانید همین شماره ها را در وب سایت شرکت اصلی چک کنید تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

3 روش تشخیص ادکلن های اصل

عطر اصل دارای شماره سریال در انتهای جعبه و همچنین روی بطری عطر مي باشد و بايد حتما دقت نماييد بچ كد ثبت شده روي شيشه و روي جعبه با هم مطابقت داشته و كاملا مشابه باشند. همچنين ادكلن اصل مانند هر كالاي اصيلي داراي بار كد برروي جعبه عطر است .عطرهاي تقلبی يا شماره سریال ندارند و يا شماره سريال فيك دارند يعني برروي عطرهای تقلبی يا باركدي وجود ندارد و يا چاپ شده نمي باشد .پس مهترين كار جهت تشخيص اصالت كالا،چك كردن بچ كد و بار كد ادكلن مي باشد .باید اطمینان حاصل کنید که بارکد و شماره سریال چسبیده نیست بلکه به طور طبیعی روی بطری عطر چاپ شده است.

اين کد معمولا ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی و یا تنها از اعداد تشکیل شده است، که این ترکیب با عث منحصر به فرد شدن هر بچ کد می شود و معمولا این کد با پرینترهای سوزنی بر روی محصولات چاپ و یا حك می شوند.

در اين جا عطر الیسا جهت ياري رساندن شما در تشخيص ادكلن اصل از طريق باركد يك عطر ويوالاجويسي گلد كوتور را بررسي مي كند .همان طور كه مشاهده مي كنيد بچ كد برروي جعبه و روي شيشه كاملا مشابه و يكسان هستند .همان طور كه در تصوير مشاهده مي نماييد در ادکلن ویوا لا جویسی گلد کوتور كه براي نمونه در اين مقاله آورده شده تشابه بچ كد روش شيشه و جعبه كاملا وجود دارد .

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *