حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

۱۰ بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی و بدون تجربه

10 بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی و تازه کار که اولین بار است می خواهند صاحب سگ شوند و هیچ تجربه ای در زمینه نگهداری سگ ندارند را در این نوشته معرفی می کنیم.

داشتن سگ برای افراد مبتدی و تازه کار که برای اولین بار است صاحب سگ می‌ شوند، هیجان‌انگیز است اما بسته به نوع نژاد سگ می‌ تواند یک موقعیت چالش‌ برانگیز نیز باشد. نژادهای مختلف سگ برای افراد تازه کار وجود دارند و انتخاب سگ مناسب می‌ تواند دشوار باشد. قبل از این که سگ پشمالویی را به خانه ببرید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. خوشبختانه، برخی از نژاد های سگ دارای سطوح انرژی، اندازه، ظاهر و نیازهای نظافت نسبتا قابل پیش‌ بینی هستند و این ویژگی ها باعث می شود نگهداری آن ها برای افراد مبتدی ساده تر باشد.

در ادامه 10 نژاد سگ برای افراد مبتدی برای شما آورده شده است.

نکته: ویژگی‌ های متمایز یک نژاد مانند میزان آموزش‌ پذیری، پرخاشگری نسبت به غریبه‌ ها و شکار ممکن است در ژن‌ های سگ نهفته باشد، اما با وجود همه این‌ ها هر سگ متفاوت است. در برخی موارد، تربیت و آموزش رفتاری می‌ تواند بر DNA سگ غلبه کند. لازم به یادآوری است که نژاد سگ دقیق پیش‌ بینی نمی‌ کند که رفتار سگ چگونه خواهد بود.

مشخصات یک نژاد

بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی، سگی است که با سطح انرژی و توجه شما مطابقت داشته باشد. اگر سگی می‌ خواهید که بتواند با شما بدود،‌ یک سگ ورزشکار با استقامت بالا را انتخاب کنید. اگر یک سگ تنبل را ترجیح می‌ دهید،‌ بهتر است از نژادهای سگ با انرژی بالا خودداری کنید.

بهتر است به عنوان یک فرد مبتدی به نگهداری از یک سگ با نگهداری کم متمایل شوید، به خصوص اگر زمان زیادی برای نظافت سگ ندارید. سگ‌ هایی که در پناهگاه‌ های حیوانات نگهداری می‌شوند از قبل تعلیم دیده‌اند و به خوبی اجتماعی شده‌اند. این‌ ها سگ‌ های بهترین سگ ها برای افراد مبتدی هستند زیرا توله سگ‌ها نیاز به کار، توجه و آموزش زیادی دارند.

1. بیچون فریز

بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی و تازه کار
سگ نژاد بیچون فریز

بیچون فریز یک سگ کوچولوی خوشحال است که برای خانواده‌ های دارای فرزند و زندگی آپارتمانی گزینه‌ی مناسبی است. ظاهر آن شبیه به یک توپ پنبه‌ای کوچک است. این نژاد یک همدم عالی است از هر نظر است. آموزش بیچون‌ها نسبتا راحت است، به خوبی با هر سبک زندگی سازگار می‌شوند و برای شادی و سلامتی تنها به تحرک در سطح متوسط نیاز دارند. باید زمان و هزینه منظمی را برای نظارفت این نژاد اختصاص دهید زیرا موهای این نژاد از سگ‌ها باید به طور مرتب کوتاه شده و برس زده شود. برای راحتی در نگهداری بیچون فریز، موهای او را کوتاه کنید.

همچنین بخوانید: نژادهای بی خطر سگ برای کودکان

مرور کلی

گروهگروه: غیر ورزشی
قد9 تا 12 اینچ
وزن7 تا 12 پوند
مو و رنگ موموهای سفید فر؛ ممکن است رگه‌هایی از رنگ زرد و کرمی در آن دیده شود.
امید به زندگی14 الی 15 سال

2. باکسر

بهترین نژاد سگ برای افراد بدون تجربه

اگر به دنبال یک سگ با اندازه متوسط و سطح انرژی بالا هستید، سگ نژاد باکسر را انتخاب کنید. این سگ باوفا پیوند نزدیکی با صاحبش برقرار می‌کند. اگر یک سبن زندگی نسبتا فعال دارید، باکسر می‌تواند گزینه مناسب شما باشد. این نژاد به مقدار زیادی ورزش نیاز دارد. اگرچه باکسرهای جوان کمی بیش فعال هستند، اما آموزش‌پذیر هستند و در طی آموزش سرگرم‌کننده می‌باشند.

این نژاد بعد از این که آموزش دید و اجتماعی شد، می‌تواند در خانواده‌های بزرگ زندگی کند و در اغلب موارد با کودکان رابطه خوبی دارد. باکسرها ذاتا نگهبان هستند و به طور طبیعی از خانواده و به خصوص بچه‌ها محافظت می‌کنند. نیازهای باکسر به نظافت در حد پایه است. باکسر یک سگ نگهبان خوب نیز می باشد.

مرور کلی

گروهکاری
قد1 فوت و 9 اینچ تا 2 فوت
وزن55 تا 70 پوند
مو و رنگ مومو و رنگ مو: موهای کوتاه،‌ حنایی و خط‌دار رنگ‌های استاندارد هستند
امید به زندگی10 الی 12 سال

3. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی
نژاد سگ کاوالیر

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل یک سگ شیرین و مهربان با ظاهری شبیه به توله سگ است. کاوالیرها می‌توانند در هر نوع خانواده‌ای زندگی کنند و با کودکان در تمام سنین به خوبی کنار می‌آیند. این نژاد کوچک است و رفتار ملایمی دارد؛ به همین دلیل در فهرست سگ‌ ها برای افراد مبتدی قرار گرفته است. علاوه بر این، زیبا، مراقب و به طور کلی ساکت است.

سطح انرژی متوسط کاوالیر به این معنی است که ورزش روزانه برای حفظ سلامت آن‌ها کافی است. با وجود پوششی متوسط، نیازهای نظافت آن‌ها در حد پایه است. برای جلوگیری از گره خوردن موها باید به طور منظم آن را برس بزنید. سگ نژاد کاوالیر همچنین یک سگ مناسب برای افراد افسرده است.

مرور کلی

گروهعروسکی
قد12 تا 13 اینچ
وزن13 تا 18 پوند
مو و رنگ موپوشش بلند، براق و ابریشمی به خصوص در اطراف گوش، پا، سینه و دم در چهار رنگ؛ سه رنگی، بلنهایم، یاقوتی و مشکی و خرمایی
امید به زندگی12 الی 14 سال

4. گلدن رتریور

بهترین نژاد سگ برای افرادی که اولین بار میخواهند سگ بخرند
نژاد سگ گلدن رتریور

گلدن رتریور یک نژاد سگ اصلی برای خانواده‌هاست؛ آن‌ها مشتاق خوشحال کردن دیگران هستند. گلدن رتریورها رابطه بسیار خوبی با کودکان در تمام سنین دارند. این سگ با جثه متوسط، شاد،‌ باوفا،‌ مهربان و فعال است. این نژاد باهوش است و تقریبا در تمام خانواده‌ها خود را سازگار می‌کند. همچنین برای حفظ سلامت بدنی و جلوگیری از کسالت به سطح قابل توجهی از فعالیت نیاز دارند. آن‌ها عاشق یادگیری هستند و به راحتی می‌توان به آن‌ها آموزش داد تا کارهای مختلفی انجام دهند. موهای گلدن رتریورها را باید به طور منظم برس بزنید تا از گره خوردن آن جلوگیری کنید.

مرور کلی

گروهورزشی
قد21 تا 24 اینچ
وزن55 تا 75 پوند
مو و رنگ موپوشش دوبل با ارتفاع متوسط
امید به زندگی10 الی 12

5. لابرادور رتریور

بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی
نژاد سگ لابرادور رتریور

یکی دیگر از سگ‌های خانواده رتریور در فهرست بهترین سگ‌ ها برای افراد مبتدی قرار دارد؛ یعنی لابرادور رتریور. لابرادور رتریور یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین نژادهای سگ با جثه متوسط است. لابرادورها با بیشتر شرایط به خوبی سازگار می‌شوند و با بچه‌ها رفتار عالی دارند. آن‌ها سگ‌های به شدت مهربان و وفاداری هستند که با خانواده خود پیوند نزدیکی برقرار می‌کنند.

این نژاد، فعال، بازیگوش و باهوش است. آن‌ها در خانواده‌های فعال به خوبی رشد می‌کنند؛ عاشق یادگیری هستند و می‌توان آن‌ها را برای انجام هرکاری از بازی با توپ گرفته تا دویدن و در آغوش گرفتن آموزش داد. خوشبختانه، نیاز آن‌ها به نظافت جزئی است و برای به حداقل رساندن ریزش مو تنها به برس زدن منظم نیاز دارند.

مرور کلی

گروهورزشی
قد53.5 تا 61 سانتی متر
وزن25 تا 36 کیلوگرم
مو و رنگ مومو و رنگ مو: پوشش دوبل کوتاه و متراکم به رنگ مشکی، شکلاتی یا زرد
امید به زندگی10 الی 12 سال

6. پاپیلون

بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی
نژاد سگ پاپیلون

اجازه ندهید جثه کوچک این سگ شما را فریب دهد. این نژاد سگ شاد، مهربان و سازگار در شرایط مختلف به خوبی زندگی میکند، به همین دلیل برای افراد مبتدی گزینه خوبی است. پاپیلون با بچه‌ها کنار می‌آید، اما بچه‌ها باید آرام باشند. پاپیلون یک سگ کوچک مقاوم است که تاحدودی از یک سبک زندگی فعال لذت می‌برد. پاپیلون به ورزش و تحرک زیاد نیاز ندارد، اما فرصتی برای دویدن و بازی کردن را باید به او بدهید. آموزش این نژاد آسان است و تنها به نظافت در سطح متوسط نیاز دارد.

مرور کلی

گروهعروسکی
قد20 تا 27 سانتی متر
وزن2.7 تا 4.5 کیلوگرم
مو و رنگ موپوشش صاف، بلند و تک لایه با چین؛ سفید دارای نشانه‌هایی معمولا به رنگ قرمز، سیاه یا لیمویی
امید به زندگی14 الی 16 سال

7. پامرانین

بهترین نژاد سگ برای افرادی که اولین بار است سگ میخرند
نژاد پامرانین

پامرانین یک سگ کوچک شیرین و شیک است. پامرانین معمولا پیوند قوی با صاحبش برقرار می‌کند، اما در خانواده نیز با شرایط کنار می‌آید. این نژاد به کودکان آرام و بزرگ‌تر رابطه بهتری دارد، اما با بسیاری از موقعیت‌ها خود را وفق می‌دهد. به طور کلی، ورزش روزانه برای شاد بودن پامرانین کافی است. آن‌ها تنها به آموزش‌های اولیه نیاز دارند.

بدون آموزش، ممکن است چهره سرسخت و لجباز این نژاد خود را نمایان کند. خوشبختانه، آن‌ها به آموزش مستمر و مثبت واکنش خوبی نشان می‌دهند و به همین دلیل پیشرفت می‌کنند. این سگ باهوش و با پوشش مو نسبتا کرکی است. خوشبختانه، پوشش مو این نژاد به اندازه‌ای که به نظر می‌آید به نظافت و رسیدگی نیاز ندارد. برس زدن منظم معمولا تنها کاری است که باید در این زمینه انجام دهید.

مرور کلی

گروهعروسکی
قد15 تا 18 سانتی متر
وزن1.3 تا 3.1 کیلوگرم
مو و رنگ موپوشش بلند و دوبل که در رنگ‌های زیادی وجود دارد، اگرچه مرسوم‌ترین آن‌ها قرمز، نارنج
امید به زندگی12 الی 16 سال

8. پودل

بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی بدون تجربه
سگ نژاد پودل

پودل یک نژاد محبوب و همه کاره است که یک همراه فوق‌العاده برای افراد مبتدی است. پودل با محیط خود سازگار می‌شود و می‌تواند در خانواده‌های مختلف ازجمله آن‌هایی که بچه دارند، زندگی کند. این نژاد در سه اندازه وجود دارد: عروسکی، مینیاتوری و استاندارد. همه آن‌ها باهوش هستند و به خوبی آموزش می‌بینند. پودل‌ها، سگ‌های پرانرژی هستند که به تحرک فیزیکی زیاد و تحریک ذهنی نیاز دارند. برای رسیدگی به پوشش دائما در حال رشد آن‌ها به نظافت منظم نیاز است.

همچنین بخوانید: بهترین نژاد سگ برای افراد مسن

مرور کلی

گروهغیر ورزشی
قدبیشتر از 15 اینچ (پودل استاندارد)؛ 10 تا 15 اینچ (پودل مینیاتوری) و کمتر از 10 اینچ (پودل عروسکی)
وزن45 تا 70 پوند (پودل استاندارد)؛ 15 تا 18 پوند (پودل مینیاتوری) و 5 تا 9 پوند (پودل عروسکی)
مو و رنگ موسفید، سیاه، خاکستری، قهوه‌ای، زرد، و رنگارنگ؛ اما به این‌ها محدود نمی‌شود
امید به زندگی10 الی 18 سال

9. یورکشایر تریر

بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی
نزاد سگ یورکشایر تریر

یورکشایر تریر یک سگ خانگی پاکوتاه عالی برای افراد مبتدی است. این نژاد نسبت به صاحب خود مهربان است و حتی ممکن است نسبت به غریبه‌ها از او محافظت کند. این نژاد که به آن یورکی نیز گفته می‌شود، به سطح انرژی متوسطی نیاز دارد و تنها ورزش روزانه برای او کافی است. پیاده‌روی روزانه برای این سگ‌ها عالی است. همچنین به آموزش پایه‌ای نیاز دارد. بدون آموزش ساختاری،‌ این سگ‌های کوچک می‌توانند سرسخت و پرسروصدا باشند.

یورکی‌ها را به مانند یک سگ بزرگ تربیت کنید؛ این کار به تقویت پیوند بین شما کمک می‌کند و همچنین حد و مرزها مشخص می‌شوند. این سگ‌ها نیازهای نظافتی زیادی دارند. موهای این نژاد به طور پیوسته در حال رشد است؛ به همین دلیل باید به طور منظم برس زده و کوتاه شود. اگر زمان و بودجه کافی برای این رسیدگی را در اختیار دارید،‌ حفظ وضعیت آراسته او کار چندان دشواری نخواهد بود.

مرور کلی

گروهعروسکی
قد20 تا 22 سانتی متر
وزن2.2 تا 3.1 کیلوگرم
مو و رنگ موپوشش مو بلند، صاف و ابریشمی؛ ترکیب رنگ مشکی و طلایی، مشکی و خرمایی، آبی و طلایی و آبی و خرمایی است
امید به زندگی13 الی 16 سال

10. سگ های نژاد ترکیبی

بهترین نژاد سگ برای افراد تازه کار

وقتی در حال انتخاب نژاد مناسب برای خود هستید، مهم است که نژادهای ترکیبی سگ‌ها را نیز مد نظر داشته باشید. این سگ‌ها می‌توانند همراه فوق العاده‌ای برای افراد مبتدی باشند. اگر مطمئن نیستید که کدام نژاد برای شما مناسب است، به یک پناهگاه سر بزنید و سگ‌های موجود در آنجا را بررسی کنید. افرادی که در پناهگاه‌ها کار می‌کنند می‌توانند به شما در انتخاب سگ مطابق با ویژگی‌هایی که دارید، کمک کنند. آموزش، ورزش و نظافت برای همه سگ‌ ها ضروری است، اما نیازهای سگ‌های نژاد ترکیبی به نظافت و رسیدگی به هر یک از آن‌ها بستگی دارد.

نژادهایی که افراد مبتدی باید از آن‌ ها اجتناب کنند

اگر برای اولین بار قرار است صاحب سگ شوید، بهتر است نژادهای سگ سرسخت و مستقل که غیرقابل پیش‌بینی هستند را کنار بگذارید. این نژادها به آموزش رفتاری و اجتماعی شدید و نظارت دقیق در اطراف افراد غریبه نیاز دارند. نژادهایی که بهتر است از آن‌ها دوری کنید عبارتند از:

  • آکیتا
  • آیردل تریر
  • سگ گله استرالیایی

مطالب پیشنهاد شده دیگر

کدام نژاد سگ عمر بیشتری دارد ؟

گران‌ترین نژاد سگ در جهان

باوفاترین نژاد سگ (ژرمن شپرد در رتبه چهارم)

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن و سالمند با ویژگی های مناسب

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *