حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

کبوتر از چی خوشش می آید؟ غذا، رنگ و کارهای مورد علاقه

در این مطلب میخوانید که کبوترها از چه چیزهایی برای خوردن و چه کارهایی برای انجام دادن خوششان می آید و دوست دارند بیشتر در چه مکان هایی باشند.

کبوتر نوعی پرنده است که در سرتاسر جهان یافت میشود و در رنگها و انواع مختلفی وجود دارد. کبوترها صدای خاصی دارند که به خوبی همه آن صدا را میشناسیم و اغلب در شهرها پیدا میشوند جایی که به راحتی بتوانند غذا در آنجا پیدا کنند. در طول تاریخ و در گذشته از کبوترها به عنوان نامه رسان استفاده میشده زیرا آموزش دادن آنها بسیار آسان است و برای این کار از حس بویایی استفاده میکنند. کبوترها یکی از نمادهای صلح در جهان هستند. کبوترها از اجتماعی زندگی کردن خوششان می آید و همیشه به صورت گروهی زندگی میکنند. کبوترها به قدری باهوش هستند که به راحتی میتوانند خود را در آینه تشخیص دهند. کبوترها از دانه ها، غلات و میوه ها را خوششان می آید. آنها همچنین به خوردن خرد نان و سایر مواد غذایی کوچک معروف هستند. با این حال توجه به این نکته ضروری است که غذا دادن به کبوترها در مناطق شهری میتواند به افزایش جمعیت و مشکلات سلامتی کمک کند. در این صورت بهتر است از غذا دادن به آنها خوداری کنید. در ادامه بیشتر خواهیم گفت کبوتر از چه چیزهایی خوشش می آید.

کبوتر از چه چیزی خوشش می آید؟

کبوترها از بوی سیر و پیاز بدشان می آید. در مقاله جداگانه ای در مورد اینکه کبوتر از چی بدش میاد صحبت کردیم اما هدف از نوشتن این مقاله این است که بدانیم کبوترها از چیزهایی خوششان می آید؟ چه غذایی را دوست دارند؟ به انجام چه کارهایی علاقه دارند و چه رنگ هایی باعث جذب کبوتر می شود. با مینویسم همراه باشید.

کبوتر چه غذایی را دوست دارد؟

اگرچه کبوترها حیواناتی باهوش و پیچیده ای هستند اما در انتخاب غذای مناسب برای خود خوب نیستند زیرا هر چیزی که بببیند خوششان می آید و میخورند.

کبوترها از خوردن توت و حشرات کوچک و باقی مانده غذاها بسیار خوششان می آید. برنج و ارزن و گندم نیز جزو غذاهایی است که کبوترها از آنها بسیار خوششان می آید اما به این صورت نیست که فقط وابسته این جور خوراکی ها باشند و آنها به هرچیزی که برخورد کنند را میخورند. خوردن برخی از مواد غذایی که پروتئین دارد به کبوتر این امکان را میدهد که تخم گذاری کنند و برای زنده ماندن در سرما پرهای خود را افزایش دهند. کبوترها از زندگی کردن کنار انسانها خوششان می آید اما در این میان بعضی از انسانها سبب ترس و وحشت آنها میشوند.

همچنین بخوانید: آموزش غذا دادن به پرنده ها

کبوترها از چه کارهایی خوششان می آید؟

جالب است بدانید کبوترها از گوشه نشینی نیز بسیار خوششان می آید و در این خصوص توانایی فراوانی دارند. آنها حتی میتوانند از فاصله ی بسیار دور راه بازگشت به خانه را پیدا کنند. البته درست است که کبوترها از خرده نان، دانه های ریز خوششان می آید اما تقریبا همه چیز را برای خوردن دوست دارند مثلا آنها حلزون ها را برای خوردن خیلی دوست دارند. کبوترها میتوانند آب را از طریق مکیدن با منقار خود بنوشند. کبوترها این توانایی را دارند که با سرعت زیاد مسافتی طولانی را سپری کنند. همچنین آنها حیواناتی وفادار هستند که از کمک رساندن به هم نوعشان خوششان می آید.

کبوترها از چه جاهایی خوششان می آید؟

کبوترها معمولا جذب مکان هایی که مرطوب بوده و آب فراوانی دارد میشوند مانند آبشار یا فواره ها زیرا آنها نیاز به نوشیدن آب دارند. معمولا دیده اید که کبوترها از نشستن در روی درختان یا ساختمان هایی که دیوارهایی مانند طاقچه دارند خیلی خوششان می آید زیرا برایشان مانند سرپناه و لانه است و احساس امنیت میکنند. کبوترها از طریق صدا زدن و زبان بدن خاص خودشان با همنوعان خود ارتباط برقرار میکنند. در حالت کلی کبوترها از مکان های امن و آرام خوششان می آید.

کبوترها از چه رنگ هایی خوششان می آید؟

کبوترها در دو طرف سر خود چشم دارند که این باعث میشود میدان دید آنها وسیع تر شود. کبوترها همچنین میتوانند نور فرابنفش را ببیند و در طی پرواز دوستان خود را تشخیص دهند. این پرندگان بینایی بسیار خوبی دارند و میتوانند تا کیلومترها دورتر را ببینند و شکل و رنگ اشیا را از این فاصله تشخیص بدهند. کبوترها معمولا از رنگهای پر رنگ خیلی خوششان می آید مانند قرمز و نارنجی و زرد و جذب اینگونه رنگ ها میشوند. کبوترها میتوانند رنگ ها را مانند ما ببیند اما برعکس ما انسان ها که نور خوشید چشمان ما را اذیت میکند این نور به آنها کمک میکند تا مسیر خود را بهتر جهت یابی کنند.

مطالب پیشنهاد شده دیگر

گرگ از چه چیزهایی و از چه حیواناتی می ترسد؟

کدام حشره بیشترین طول عمر را دارد؟ ۱۰ حشره با عمر زیاد

مگس از چه چیزی خوشش می آید؟ آیا فقط جذب کثیفی می شود؟

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *