حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

چرا سگ ها دمپایی دوست دارند؟

علت علاقه سگ به کفش و دمپایی چیست

سگ ها علاقه دارند با دمپایی بازی کنند، روی آن دراز بکشند، بوی آن را استشمام کنند و …. همه این ها دلایلی هستند که باعث می شود سگ دمپایی دوست داشته باشد. برای خواندن جزئیات بیشتر با ما همراه شوید.

شاید متوجه شده باشید که سگ ها دوست دارند بر روی کفش و دمپایی دراز بکشند، حتی دمپایی‌هایی که بوی خیلی مطبوعی هم ندارند. دلایل مختلفی وجود دارند که چرا سگ ها دراز کشیدن و خوابیدن بر روی دمپایی را به زمین صاف و راحت ترجیح می‌دهند.اگر به تازگی متوجه این موضوع شده‌اید، در ادامه رایج‌ترین دلایل دوست داشتن کفش و دمپایی توسط سگ‌ها برای شما گردآوری شده است. با ما همراه باشید.

1. سگ ها بوی دمپایی را دوست دارند

سگ ها از دمپایی بوی صاحب خود را متوجه می‌شوند و همین به آن‌ها احساس راحتی می‌دهد. وقتی صاحب سگ در خانه نیست، ممکن است به اتاق او رفته و بر روی دمپایی او دراز بکشند تا احساس امنیت و راحتی کنند. سگ ها حس بویایی قوی دارند و در فهرست حیوانات با بویایی قوی قرار دارند و به بوها حساس هستند، بنابراین هر چیزی که بوی صاحبشان را بدهد برای آن‌ها جالب و خوشایند است.

این مورد در رابطه با چیزهای دیگر به غیر از دمپایی مانند کفش و یا حتی جوراب نیز صدق می‌کند. اما بوی دمپایی چیزی است که به شدت سگ ها را جذب خود می‌کند.

چرا سگ ها به کفش و دمپایی علاقه دارندهمچنین این واقعیت وجود دارد که بوی هر جایی که رفته‌اید بر روی دمپایی و کفش‌ها باقی می‌مانند. به همین دلیل، اگر به حیاط یا باغچه رفته باشید یا پیاده‌روی کرده باشید بوی زمین و خاک بر روی دمپایی باقی مانده است. همین باعث می‌شود که سگ جذب دمپایی شود.

دمپایی چرمی علاوه بر موارد بالا بوی طبیعی دارد که سگ ها عاشق آن هستند. بنابراین، اگر دمپایی چرمی دارید یا قصد خرید آن را دارید باید از عواقب کار خود مطلع باشید. دمپایی‌های چرمی بوی طبیعی چرم را با خود به همراه دارند که سگ ها را به خود جذب می‌کند.

2. ممکن است دمپایی شما جای راحتی برای خوابیدن باشند

سگ شما ممکن است تصمیم بگیرد بر روی دمپایی شما دراز بکشد و بخوابد چون احساس راحتی می‌کند. دمپایی‌ها اغلب بر روی زمین قرار دارد و به همین دلیل ارتفاع آن‌ها برای سگ آرامش‌بخش است و با خیال راحت چرت می‌زنند. دمپایی‌ها نه تنها بر روی زمین قرار دارند و ارتفاعشان برای سگ ایده آل است، بلکه راحت هم هستند.

اگر دمپایی چرمی دارید یا دمپایی که از جنس سبک ساخته شده است، برای سگ به راحتی یک بالش خواهد بود. گاهی اوقات، سگ شما تصمیم می‌گیرد بر روی دمپایی بخوابد چون در آن احساس امنیت می‌کند. این موضوع به ویژه اگر صاحب یک سگ کوچک هستید که می‌تواند به راحتی خود را بین کفش‌ها و دمپایی‌ها جا کند، صدق می‌کند.

3. قفسه کفش یا جاکفشی جالب‌ترین مکان در خانه است!

در طی ماه‌های گرم تابستان، مکانی که در آن کفش‌ها نگهداری می‌شوند ممکن است خنک‌ترین محل در خانه باشد. اگر یک جاکفشی دارید، حتما متوجه شده‌اید که آن را در خنک‌ترین محل خانه قرار داده‌اید. برای سگ شما نیز این جاکفشی حکم رهایی از گرمای آزاردهنده تابستان را دارد. فرقی نمی‌کند که در نزدیکی در ورودی قرار دارد یا شاید در اتاقکی داخل خانه، به هر حال جایی که دمپایی و کفش‌ها در آن قرار گرفته‌اند جالب‌ترین و در عین حال خنک‌ترین نقطه خانه برای سگ ها به شمار می آید.

مطالب پیشنهاد شده دیگر

کدام نژاد سگ عمر بیشتری دارد ؟

درمان خارش بدن سگ | درمان خانگی خارش بدن سگ

چگونه سگ گمشده را پیدا کنیم؟

بهترین سگ های سایز متوسط (معرفی سگ های با اندازه متوسط)

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *