زناشوییسبک زندگی

محبت زیادی به همسر | عوارض جدی محبت زیاد کردن به شوهر

اگر همسر خود را خیلی دوست دارید و به صورت مداوم به او به محبت می کنید این را باید بدانید که محبت زیادی به همسر هم می تواند عوارض بدی در رابطه شما داشته باشد.

عوارض محبت کردن زیاد | گاهی باید کمتر به همسر خود عشق بورزید

اگر نکات همسرداری را به درستی رعایت کنید حتما زندگی با دوام و توام با عشقی خواهید داشت. اگ می خواهید که زندگی آرامی داشته باشید و همسرتان همیشه عاشق شما باشد باید این راهکارها را رعایت کنید.

خیلی از خانمها به هنگام عشق ورزیدن به همسر و رابطه عاطفی، از باورهای غلطی پیروی می کنند و در بعضی از مواقع نه تنها باعث نزدیکی آنها نمی شود بلکه آنها را بسیار از هم دور می کند و باعث حس تنهایی، غمگینی و جدا شدن از مرد دلخواهشان هم می شود.

اگر حس می کنید که در روابط خود با همسرتان دچار مشکل شده اید و نمی دانید با شوهر خود چطور رفتار کنید، رعایت این نکات می تواند به شما کمک کند.

 

نکاتی در مورد همسرداری و عوارض محبت زیاد به همسر

نیازها و حرف دل خود را به همسر بگویید

بزرگ ترین اشتباه بعضی از خانم ها در زندگی این است که حرف های دل خود را با همسرشان در میان نمی گذراند و رابطه خود را خراب نمی کنند. با حرف نزدن و نگه داشتن این حرف ها در دل خود تا زمان زیادی دوام نخواهید آورد و بلاخره در جایی منفجر می شود.

پس به جای مخفی کردن نیازهای خود، آنها را با همسر خود در میان بگذارید و مطرج نمایید. بگذارید او نیز همه خواسته ها و نیازهای شما را بداند تا بتواند شما را به خوبی درک کند و تلاش بیشتری برای براورده کردن نیازهای شما انجام دهد.

 

محبت زیادی به همسر | عوارض جدی محبت زیاد کردن به شوهر

همسر خود را تحسین کنید

به همسر خود مانند کسی که مسئول هر چیزی است نگاه نکنید و او را به عنوان یک مرد قبول کنید و به شخصیت او احترام بگذارید. دانش و آگاهی خود برای شناخت دنیای مردانه را بالا ببرید تا بتوانید همسر خود را بهتر بشناسید. شخصیت شوهر خود را بررسی کنید و دلایل تمایز او از دیگران را موارد توجه و تحسین قرار دهید.

 

گاهی به همسر خود عشق ندهید و از او عشق بگیرید

باور اشتباهی که بین خانمها وجود دارد این است که زنان همیشه نقش یک دهنده را بازی می کنند و همسرشان هم مصرف کننده است. این خانم ها تصور می کنند همیشه برای جذب کردن همسر و گرفتن عشق و عاطفه بیشتر از او باید به او محبت کنند و همیشه به او توجه کنند، در گوش او کلمات عاشقانه بگویند هدایایی برای مرد خود بخرند و بهترین غذاها را برای او تهیه کنند.

این رفتارهای غلط باعث نمی شود تا مرد بیشتر شما را دوست داشته باشید زیرا در هر رابطه ای باید قاون دادن و گرفتن وجود داشته باشد.

 

فشار عصی شوهر خود را بالا نبرید

وقتی که همسرتان با مشکلی روبرو است و در فشار عصبی قرار دارد ، اجازه دهید کمی تنها باشد و از لحاظ احساسی به او نزدیک نشوید چون این کار شما او را عصبی تر می کند و از او دور می سازد . نگران نباشید همسرتان بعد از گذراندن این دوره دوباره به سمت شما می آید و به عادی بر می گردد.

زمانی که شما متوجه قصور خود در بروز مشکلات زندگی شدید آن را با همسرتان در میان بگذارید تا عشق و محبت دوباره در زندگیتان شکوفا شود. اگر شما این کار را انجام دهید همسرتان نیز راحت تر تقصیرات خود را در به وجود آمدن مشکلات زندگی می پذیرد و با کمک شما درصدد رفع مشکل بر می آید.

 

محبت زیادی به همسر | عوارض جدی محبت زیاد کردن به شوهر

همسرتان را درک کنید

برای اینکه همسرتان با شما روراست باشد، او را درک کنید و برای افکار و احساساتش ارزش قائل شوید . اگر حرف ها و گفته های همسرتان مغایر با نظرات شماست ، واکنش تند از خود نشان ندهید زیرا سبب بی اعتمادی همسرتان می شود. هنگام درد دل کردن همسرتان با شما احساسات او را بپذیرید و او را درک کنید.

 

مرد همچون سایه است

بیشتر مردها عاشق زنانی می شوند که به آنها احتیاج دارند زیرا آنها دوست دارند برای همسرشان هر کاری انجام دهند تا جایگاه خود را نزد او یابند . برآورده ساختن نیازهای زن از طرف مرد به آن ها حس قدرت و عشق می بخشد .

زنانی که بیشتر وقت خود را به ابراز محبت به مرد و در رابطه می گذرانند و از او توقعی جز عشق ندارند در خطر نادیده گرفته شدن قرار دارند چرا که به قول قدیمی ها مردها مانند سایه هستند و هر چه قدر به آنها نزدیک شوید از شما دور می شوند.

باید به این نکته توجه کنید که اگر شما هیچ نیازی نداشته باشید، از خود مراقبت نکنید یا احساسات خود را نادیده بگیرید، مرد نمی تواند شما را آنگونه که شایسته دوست داشتن هستید ، دوست داشته باشد.

 

از همسرتان انتقاد نکنید

انتقاد مداوم از همسر سبب می شود که شوهرتان از شما فاصله بگیرد پس به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نکنید. در مواقع مناسب با لحن ملایم در مورد نیاز های همسرتان از او سوال کنید تا بتوانید نیازهای واقعی شوهرتان را دریابید همچنین از او بخواهید دیدگاه های واقعی اش را به زندگیتان بیان کند ، پس از بیان دیدگاه او ، بدون انتقاد و جبهه گیری نظرات او را بپذیرید.

 

حساس نباشید

نقش یک زن حساس و شکننده را برای همسر خود بازی نکنید زیرا این کار شما را در ذهن شوهرتان ضعیف و بی طاقت جلوه می دهد . پس سعی میکند با شما کمتر حرف بزند چرا که می پندارد شما تحمل پذیرفتن حرف را ندارید و اگر چیزی بگوید باعث رنجش تان می شود.

 

به شیوه همسرتان محبت کنید

از کارهایی که همسر شما برای به دست آوردن محبت شما انجام می دهد نباید انتقاد کنید، مثلا اگر همسر شما برای جلب محبت شما به شیوه ای ابراز محبت می کند آن را بیش از اندازه لوس ندانید.

همسر خود را به شیوه خود نباید دوست داشته باشید بلکه به شیوه همسرتان باید محبت کنید و گاهی آنطور رفتار کنید. اگر برای سالگرد ازدواج خود می خواهید یک هدیه به همسر خود بدهید از قبل در مورد هدیه مورد علاقه او اطلاعاتی به دست آورید.

به این پست امتیاز بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *