حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

غذای مارمولک چیست / مارمولک ها چه می خورند

مارمولک ها نیز مانند سایر جانوران از غذاهای خاصی تغذیه می کنند و جالب تر اینکه مارمولک ها به خوردن بعضی از میوه ها و خوراکی ها بسیار علاقه دارند. در این مقاله با غذای مارمولک آشنا می شوید.

مارمولک انواع مختلفی دارد که در سراسر جهان می توانید آنها را ببینید. معمولا مارمولک های بزرگ جثه در مناطق گرمسیری و خشک زندگی می کنند. مارمولک ها بستگی به اندازه بدن، سن و محل زندگی از غذاهای مختلفی نیز تغذیه می کنند. غذای مورد علاقه مارمولک های گوشتخوار با دیگر مارمولک ها متفاوت است. در ادامه می خوانید که مارمولک ها چه می خورند و به چه غذاهایی علاقه دارند.

مارمولک چه غذایی می خورد

مارمولک ها به خوردن غذاهایی که دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی می باشد علاقه بسیاری دارند. اگر می خواهید یک مارمولک را به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنید غذاهایی که حاوی مقداری مواد معدنی و اسید های چرب هستند به آنها بدهید. همچنین مارمولک ها به خوردن دانه هایی مانند دانه برنج، ذرت، جو، گندم و بادام بسیار علاقه مند هستند و دانه ها جزو غذاهایی می باشند که مارمولک ها بسیار دوست دارند. مارمولک های دریایی به خوردن جانورانی که در کف آب هستند بسیار علاقه دارند.

بچه مارمولک ها به دلیل جثه کوچکی که دارند تعداد وعده های غذایی بیشتری را نیز باید بخورند.

خوراکی مورد علاقه مارمولک

مارمولک ها به خوراکی هایی علاقه دارند که پروتئین زیادی را دارا است. خوراکی هایی مانند ماهی، لوبیا، نخود و تخم مرغ برای مارمولک هایی که گوشت خوار هستند مورد استفاده قرار می گیرد و به خوردن این نوع از خوراکی ها بسیار علاقه دارند.

مارمولک هایی که گیاه خوار هستند از سبزیجات مختلفی تغذیه می کنند. همچنین بعضی از مارمولک ها حشرات مختلفی را شکار می کنند و می خورند. حشراتی مانند کرم، سوسک، عنکبوت و مگس خوراکی مورد علاقه مارمولک ها می باشد. جیرجیرک غذایی است که مارمولک های گوشت خوار بسیار دوست دارند. موش خوراکی مورد علاقه مارمولک هایی می باشد که جثه بزرگی دارند.

میوه مورد علاقه مارمولک چیست

بعضی از مارمولک ها به خوردن میوه ها بسیار علاقه دارند و اگر یک مارمولک خانگی در خانه دارید می توانید میوه هایی که در فهرست زیر وجود دارد را به او بدهید.

  • انگور
  • خرما
  • هلو
  • توت
  • پرتقال

مطالب پیشنهادی دیگر

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *