حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

سگ هایی که تحمل تنهایی دارند؛ ۸ نژاد سگ مستقل برای پرمشغله ها

آیا می خواهید سگ داشته باشید، اما بیشتر ساعات روز خارج از خانه هستید؟ آیا می توانید سگ داشته باشید؟ اگر یکی از سگ هایی که تحمل تنهایی دارند را انتخاب کنید و برای او فعالیت های سرگرم کننده فراهم کنید، ‌تنها گذاشتن او در تمام طول روز مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

برخی از نژادهای سگ نسبت به سایرین به تعامل اجتماعی و ورزش و تحرک بیشتری نیاز دارند. با انتخاب نژاد درست از ابتدا، سگ شما با رضایت تنهایی را تحمل می کند، آب می خورد، در خانه راه می رود و به پرندگان پشت پنجره نگاه می کند.

با این وجود، به یاد داشته باشید که سگ ها حیوانات گروهی هستند که به همراه نیاز دارند؛‌ وقتی تمام شبانه روز تنها گذاشته شوند، احساس خوبی نخواهند داشت. سگ شما از روی کسالت یا اضطراب کارهای ویران گر خواهد کرد یا تمام طول روز پارس می کند. در صورت امکان، دو سگ داشته باشید که همراه یکدیگر باشند.

فهرست عناوین

سگ هایی که می توانند تنها بمانند

8 نژاد سگ که تحمل تنهایی را دارند

این نژادهای سگ به دلیل مستقل بودن و نیاز به نگهداری کم، شهرت یافته اند و سگ های خانگی بسیار خوبی هستند:

 • باست هاند
 • چی واوا
 • فرنچ بولداگ یا بولداگ فرانسوی
 • گری هاند
 • مالتیز
 • شارپی
 • ویپت

در ادامه توضیح کلی در مورد هر یک از نژادها را به شما ارائه می دهیم.

سگ ها، حیوانات اجتماعی هستند. اگر نمی توانید نیازهای اولیه آن ها را تامین کنید؛ ازجمله عشق و توجه؛ باید در آمادگی خود برای نگه داشتن سگ تجدیدنظر کنید.

آیا برخی از سگ ها دوست دارند که تنها باشند؟

محبوب ترین سگ در جهان بر اساس AKC، لابرادور رتریور، برای اکثر مردم در جهان گزینه مناسبی نیست. در واقع،‌ بیشتر سگ های کاری و شکاری مانند لابرادور رتریورها، ژرمن شپرد، بردر کولی،‌ گلدن رتریور،‌ برای افرادی که تمام طول روز کار می کنند مناسب نیستند.

علیرغم این حقیقت، اکثر مردم در مورد نژاد سگی که انتخاب می کنند دچار اشتباه می شوند. در پایان، این می تواند باعث نارضایتی صاحب سگ و خود سگ شود. حتی در بدترین شرایط این حیوانات رها می شوند و سر از پناهگاه های حیوانات درمی آورند زیرا این نژاد از سگ ها تحمل تنهایی را ندارند.

اگر تمام روز کار می کنید و می خواهید سگ داشته باشید، باید نژاد سگ را با دقت انتخاب کنید و مایل به فداکاری در زندگی باشید. وقتی در پایان روز دوستان از شما می خواهند که با هم بیرون بروید، با قاطعیت بگویید نه. کسی در خانه منتظر شماست. آن کس یک حیوان اجتماعی است که نیاز به توجه شما دارد.

آیا می توان توله سگ ها را تنها گذاشت؟

اگرچه آموزش ماندن در جعبه حمل بخش ضروری و اولیه از رشد توله سگ هاست، اما نباید برای مدت زمان طولانی مدت در آن بمانند.

مهم است که خیلی زود توله سگ خود را اجتماعی کنید تا به سگ های سالم و اجتماعی تبدیل شوند. انزوا می تواند منجر به مشکلات رفتاری متعدد در آن ها شود. اگر توله سگ شما مجبور است تمام طول روز در خانه بماند، اصلا به فکر خرید آن نباشید.

یک سگ مسن تر را انتخاب کنید

اگر یک سگ ملایم می خواهید، یک سگ مسن تر را انتخاب کنید. سگ های مسن تر معمولا به تحرک کمتری نیاز دارند و زمان بیشتری را به چرت زدن می گذرانند، بنابراین زندگی یک سگ را نجات دهید و او را از پناهگاه قبول کنید. توجه داشته باشید که این سگ ها ممکن است مشکلات سلامتی داشته باشند و باید منظم چکاپ شوند.

مستقل ترین نژادهای سگ برای تنها ماندن در خانه

نژاد سگ صفت غالب
باست هاند خواب آلو
چی واوا راحت
فرنچ بولداگ آرام
گری هاند ساکت
مالتیز آرام
شار پی مستقل
ویپت منفعل

1. باست هاند

سگ هایی که تحمل تنهایی دارند - سگ باست هاند
سگ باست هاند
 • سطح انرژی: پایین
 • اندازه: متوسط
 • ویژگی: خواب آلو
 • نکته منفی: مستعد چاقی

باست هاند یکی از محبوب ترین نژادهای سگ با جثته متوسط برای زندگی در آپارتمان است. آن ها عاشق راه رفتن هستند و از بینی خود استفاده می کنند، اما در بیشتر ساعات روز علاقه ی چندانی به فعالیت زیاد ندارند. اگر دوست دارید یک سگ باست داشته باشید و باید سر کار بروید،‌ سگ شما به احتمال زیاد بیشتر طول روز را خواب خواهد بود.

باست ها ممکن است کوتاه قد باشند، اما بزرگ هستند. علیرغم اندازه جثه، ممکن است بخواهند عصرها روی پاهای شما دراز بکشند. مانند بسیاری از نژادهای سگ، باست ها نیز مشکلات پزشکی دارند. باید گوش های آن ها را تمیز نگه دارید، برای کنترل ریزش مو هر روز موهای آن ها را برس کنید و رژیم غذایی آن ها را با دقت تحت نظر داشته باشید تا چاق نشوند.

2. چی واوا

سگ هایی که تحمل تنهایی دارند - سگ چی واوا
سگ چی واوا
 • سطح انرژی: متوسط
 • اندازه: کوچک
 • ویژگی: عاشق نوازش و بغلی
 • نکته منفی: در صورت بدرفتاری مستعد پرخاشگری

اگر یک نژاد سگ خانگی پاکوتاه کوچک دوست دارید و می خواهید سر کار هم بروید، چی واوا یک گزینه عالی است. اگر بیشتر روز در خانه تنها بمانند، مشکل ساز نخواهند بود. اگر به سگی با تحرک کمتر نیاز دارید، نژاد چی واوا بهترین گزینه است. فقط بهتر است دو سگ چی واوا را به طور همزمان نگه دارید زیرا در کنار هم بهتر زندگی می کنند.

متاسفانه، چی واوا ها مستعد مشکلات پزشکی هستند. علاوه بر شکننده بودن کشکک آن ها،‌ برای جلوگیری از بیماری های دهان باید هر روز مسواک بزنند. اگرچه بیشتر آن ها کمتر از سه کیلو وزن دارند، اما مانند باست هاند باید مراقبت رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی آن ها باشید تا چاق نشوند.

آن ها به پرخاشگری شهرت دارند که به احتمال زیاد به دلیل اندازه جثه شان است. بسیاری از افراد نگران گاز گرفتن یک چی واوا نیستند، از این رو برخی از این سگ ها از سندرم سگ کوچک رنج می برند. چی واوا خود را اجتماعی کنید و با آن ها رفتار خوبی داشته باشید.

3. فرنچ بولداگ

سگ هایی که تحمل تنهایی دارند - فرنچ بولداگ
سگ فرنچ بولداگ
 • سطح انرژی: متوسط
 • اندازه: کوچک
 • ویژگی: عالی برای خانواده ها؛ زیاد پارس نمی کند
 • نکته منفی: مشکلات سلامتی براکیوسفالیک

همه سگ ها به همراهی شما به محض رسیدن به خانه نیاز دارند. نکته اصلی سگ هایی که در طول روز تنها می مانند این است که چقدر در طول روز فعالیت دارند. فرنچ بولداگ یکی از گران ترین نژادهای سگ و یکی از سگ هایی است که به همراهی و توجه شما نیاز دارند، اما به دویدن طولانی و ورزش زیاد نیاز ندارند. اگر کار دیگه ای نداشته باشند، این سگ ها چرت زدن را ترجیح می دهند.

فرنچ بولداگ ها صورت های کوچکی دارند که همین نفس کشیدن را برای آن ها دشوار می کند و در صورتی که هوا گرم و مرطوب باشد، دویدن نیز مشکل می شود. اما آن ها در خانه عالی هستند و یکی از بهترین نژادهای سگ در برخورد با بچه ها به حساب می آیند.

به خاطر داشته باشید که فرنچ بولداگ ها به دلیل صورت های کوچک و چشمان بزرگ از مشکلات سلامتی رنج می برند. آن ها زیاد پارس نمی کنند، به همین دلیل برای زندگی آپارتمانی مناسب هستند.

 4. گری هاند

سگ هایی که تحمل تنهایی دارند- گری هاند
گری هاند
 • سطح انرژی: کم
 • اندازه: بزرگ
 • ویژگی: سازگار
 • نکته منفی: واکنش ضعیف وقتی افسار سگ آزاد است

آیا هر روز کار می کنید، اما همچنان به دنبال نگهداری از یک سگ بزرگ هستید؟ گری هاند یک گزینه ی ایده آل است. آن ها یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی آپارتمانی به حساب می آیند زیرا عاشق مبل هستند و بیشتر وقت خود را در خواب سپری می کنند.

از آنجایی که بیشتر سگ های گری هاند موجود برای پذیرش، سگ های مسابقه ای بازنشسته هستند، عادت کرده اند که در روز تا 20 ساعت در قفسه مخصوص نگهداری شوند و هیچ مشکلی نخواهند داشت اگر تمام طول روز تنها باشند. با این وجود، حتی اگر به این نوع زندگی عادت دارند توصیه نمی کنیم که اینگونه با آن ها رفتار کنید. به آن ها آموزش دهید که از خانه لذت ببرند.

وقتی در پایان روز به خانه برمی گردید، وقتی را برای پیاده روی سگ اختصاص دهید و افسار او را باز کنید و اجازه دهید تا کمی بدود. هر دو شما خوشحال تر خواهید بود. فقط به یاد داشته باشید که گری هاندها اگر در محوطه ی بسته نباشند، تمایل به فرار دارند.

5. مالتیز

سگ هایی که تحمل تنهایی دارند - مالتیز
سگ مالتیز
 • سطح انرژی: کم
 • اندازه: کوچک
 • ویژگی: آرام
 • نکته منفی: نیاز زیاد به نظافت
 • نکته مثبت: رفتار خوب با گربه

این کوچولوی تنبل دوست دارد بیشتر روز روی مبل بخوابد و منتظر آمدن صاحبش باشد. سگ مالتیز از روی بی حوصلگی در خانه خراب کاری نمی کند و مانند برخی از نژادها نیاز به پیاده روی طولانی مدت ندارد. او از همراهی شما لذت می برد و موهای بلندش باید هر روز عصر نظافت و مرتب شوند. اگر نمی توانید سگتان را خود نظافت کنید، برای کوتاه کردن موهای سگ به مراکز مخصوص این کار مراجعه کنید.

اگر به دنبال سگی هستید که گربه شما را در طول روز همراهی کند، مالتیز می تواند یک گزینه خوب باشد.

6. شارپی

سگ هایی که تحمل تنهایی دارند - سگ شارپی
سگ شارپی
 • سطح انرژی: کم
 • اندازه: متوسط
 • ویژگی: وفادار
 • نکته منفی: مشکلات سلامتی ارثی

شارپی یکی از غیرمعمول ترین نژادهای سگ، بهترین گزینه برای افرادی است که کل طول روز را کار می کنند. شارپی یک سگ با جثه متوسط از چین است که زمانی سگ شکاری و جنگی بود، اما خیلی فعال نیست. شار پی باید به خوبی اجتماعی شود و به عنوان یک سگ خانگی خوب و نگهبان در نظر گرفته می شود. با این وجود، به یاد داشته باشید که فقط تعداد کمی از آن ها وارد شده است و به همین دلیل ترکیب شده و مشکلات سلامتی متعددی دارند.

7. ویپت

سگ هایی که تحمل تنهایی دارند - سگ ویپت
سگ ویپت
 • سطح انرژی: کم
 • اندازه: متوسط
 • ویژگی: منفعل
 • نکته منفی: به راحتی وحشت زده می شود

این سگ یکی از بهترین سگ های سایز متوسط است و برای زندگی آپارتمانی ایده آل است زیرا نسبتا تمیز است و زمان زیادی را در خواب می گذراند. مانند پسرعموی بزرگ ترش یعنی گری هاند، به یک مکان نرم برای خواب نیاز دارد و احتمالا کاناپه یا صندلی راحتی شما را در اختیار می گیرد.

ویپت ها بیشتر از گری هاندها انزواطلب هستند و از هرگونه مزاحمتی جلوگیری می کنند. و مانند بسیاری از نژادهای سگ، آن ها باید هر شب ورزش کنند تا انرژی خود را بسوزانند. نگهداری از دو ویپت را مد نظر قرار دهید زیرا حد فاصل چرت زدن با هم بازی می کنند.

8. بول ماستیف

 • سطح انرژی: کم
 • اندازه: بزرگ
 • ویژگی: آرام
 • نکته منفی: مستعد آبریزش شدید آب دهان

بول ماستیف ها سگ های بسیار بزرگی هستند که در رنگ های قرمز، حنایی و راه راه وجود دارند. در اصل این نژاد به دلیل اندازه جثه و سرعت توسط شکاربان ها در بریتانیا نگهداری می شد، اما جای تعجب است که بسیار حساس هستند. مهم است که این نژاد از سگ ها را در سال های اولیه آموزش دهیم زیرا می توانند کاملا مستقل شوند. آن ها وفادار هستند و از خانه نگبانی می کنند، اما همچنین سگ های دوست داشتنی و خانواده دوستی هستند.

یکی از نکات منفی این نژاد این است که مستعد ابتلا به دیسپلازی مفصل ران و آرنج است. آن ها به دلیل جثه سگ های آپارتمانی عالی نیستند، اما با پیاده روی های کوتاه و عشق زیاد خوب عمل می کنند.

آیا وقتی سر کار هستید، سگتان خسته می شود؟

برخی از سگ ها نسبت به بقیه تنبل تر هستند، یعنی در طول روز بیشتر چرت می زنند، مستقل تر هستند و حتی گاهی اوقات دوست دارند تنها باشند. نژادهای دیگر به تعامل اجتماعی و همراهی بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل وقتی می خواهید سر کار بروید ممکن است مضطرب شوند و ناله کنند و تمام روز در کنار در بنشینند تا شما برگردید.

در ادامه به شما کمک می کنیم تا زمانی که خارج از خانه هستید، سگتان در خانه راضی باشد.

چگونه سگ خود را در زمانی که دور از خانه هستید سرگرم نگه دارید؟

برای دوره های کوتاه به خانه برگردید

اگر کاری دارید که ساعت استراحت یا ناهار در اختیار شماست،‌ شما و سگتان می توانید در این زمان به پیاده روی بروید تا سگتان خسته نشود. 8 ساعت واقعا مدت زمان ناعادلانه ای است که یک سگ تنها گذاشته شود. آیا خود شما می توانید به مدت 8 ساعت از استفاده از دستشویی خودداری کنید؟ به احتمال زیاد نه.

از یکی از اعضای خانواده کمک بخواهید

شاید عموزاده، خواهر زاده، برادرزاده یا حتی والدین بازنشسته شما بخواهند دلیل و بهانه ای برای بیرون رفتن در طول روز داشته باشند. استخدام غیر رسمی یکی از اعضای خانواده برای بازی کردن با سگ، وقت گذراندن با او و توجه به او حتی در حد یک برس زدن ساده را در نظر داشته باشید.

فردی را برای گرداندن و نگهداری از سگ استخدام کنید

بسیاری از اپلیکیشن های جدید امکان استخدام سگ گردان های معتبر را به شما می دهند. آن ها را برای هفته ای دو بار استخدام کنید. این کار باعث ایجاد یک روتین می شود و ممکن است برخی از رفتارهای ناشی از اضطراب سگتان را کاهش دهد.

با یک رفتارشناس سگ کار کنید

وقتی بیرون هستید می توانید سگتان را به کمپ های آموزشی بفرستید یا از یک رفتارشناس سگ بخواهید که به خانه بیاید و با او کار کند. این فعالیت باعث می شود که سگ در طول روز سرگرم باشد و در نهایت هم شما و هم سگتان از آموزش او سود خواهید برد.

یک تقویم درست کنید

آیا عضوی از یک خانواده کاری هستید؟ آیا تعداد زیادی از اعضای خانواده شما ساعات زیادی را کار می کنند؟ یک تقویم برای بازی یا پیاده روی سگ ایجاد کنید. همه را در این تقویم جا دهید.

برای او یک همنشین بیاورید

آیا حیوانات را دوست دارید؟ آیا برای نجات یک زندگی دیگر آماده هستید؟ از پناهگاه یک حیوان خانگی دیگر را قبول کنید؛ فرقی نمی کند که یک گربه یا سگ باشد به شرطی که او گربه یا سگ دیگر را دوست داشته باشد. حتما با متخصصان مشورت کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. هرگز حیوان خانگی که به تازگی به سرپرستی قبول کرده اید را بدون نظارت در خانه تنها نگذارید. به او اجازه دهید تا با زندگی جدیدش سازگار شود.

اسباب بازی و پازل به او بدهید

اسباب بازی های تعاملی که در ازای بازی به سگ خوراکی می دهند، می توانند بهانه ای برای بازی کردن سگ در تمام طول روز باشند. می توانید اسباب بازی را با خوراکی های سگ پر کنید تا او مجبور شود تمام طول روز برای خوردن خوراکی ها بازی کند. این اسباب بازی ها را در چند جای خانه قرار دهید تا سگ وقتی که مشغول چرت زدن نیست، با آن ها سرگرم شود.

پیشنهاد سرگرمی

همچنین برنامه های تلویزیونی وجود دارند که مخصوص سگ ها تهیه شده اند. موسیقی تسکین دهنده سگ ها نیز یک گزینه عالی دیگر است که باعث از بین رفتن سروصدای اطراف می شود که این سروصدا ممکن است موجب تحریک سگ و در نتیجه پارس کردن او شود.

از تکنولوژی کمک بگیرید

شما می توانید یک دوربین عکاسی مخصوص سگ ها خریداری کنید. این دوربین ها علاوه بر این که به لحاظ امنیتی کاربرد دارند، باعث می شوند تا بتوانید با سگ خود از راه دور ارتباط برقرار کنید.

آموزش دستشویی رفتن

تمام حیوانات خانگی باید آموزش دستشویی رفتن ببینند، خصوصا توله سگ ها. خیلی زود به سگ خود آموزش دهید. اگر هیچ گزینه ای در اختیار شما نیست و سگ کوچکی دارید، برخی از صاحبان سگ محل خاصی را برای این کار برای سگ تعبیه می کنند. بله، سگ ها برای دستشویی کردن در جعبه های بستر سگ یا پد ادرار آموزش دیده اند. به یاد داشته باشید که این همیشه ایده ی خوبی نیست، مگر این که راه حل مناسبی برای مقابله با بو داشته باشید.

همچنین بخوانید: آموزش دستشویی رفتن به سگ

سگ را با خود به محل کار ببرید

آیا برای شرکت یا سازمانی کار می کنید که به کارکنان خود اجازه می دهد حیوانات خانگی را همراه خود به محل کار ببرند؟ اگر این چنین است، سگتان را با خود به محل کار ببرید.

یک درب ورود سگ تهیه کنید

اگر در محوطه ای زندگی می کنید که ورود و خروج سگ در آن امن و بی خطر است، یک درب ورود سگ تهیه کنید تا سگ بتواند در بیرون از خانه دستشویی کند و از طبیعت نیز لذت ببرد.

وقتی شما در خانه نیستید سگ ها چه می کنند؟

خواب

خوابیدن بیشتر زمان آن ها را می گیرد. مقدار خواب مورد نیاز یک سگ به طور متوسط 14 ساعت در روز می خوابد (شب را نیز شامل می شود)، اما سگ های جوان و مسن بیشتر از این می خوابند. سگ ها اگر در اوایل صبح ورزش کنند، بیشتر طول روز را خواب خواهند بود.

خوردن

اگرچه آب باید همیشه برای سگ کنار گذاشته شود، اما بیشتر صاحبان سگ غذا و خوراکی را در اختیار سگ نمی گذارند زیرا این کار می تواند موجب مشکلات سلامتی ازجمله چاقی شود. بهترین گزینه این است که اسباب بازی هایی را با خوراکی پر کنید و در چند جا از خانه قرار دهید. وقتی سگ خسته شود، در خانه می گردد و علاوه بر سرگرم شدن، خوراکی نیز می خورد.

گشتن در خانه

ممکن است بوی جدیدی در آشپزخانه به مشام سگ برسد، حیوانات دیگر در حیاط مشغول بازی باشند یا اشیا آشنا در مکان های کمی متفاوت قرار داده شده باشند. اگر سگ شما به اندازه کافی خوش شانس باشد که یک درب مخصوص خود داشته باشد، می تواند در بیرون از خانه بنشیند و پرندگان را تماشا کند یا به صدای ترافیک گوش دهد.

بازی کردن

سگ شما وسایلی را در سرتاسر خانه پیدا خواهد کرد و با آن ها مشغول می شود و وقتش را با بازی کردن با آن ها می گذراند. او ممکن است اسباب بازی مورد علاقه اش را پیدا کند یا در صورت وجود حیوان خانگی دیگر؛ چه سگ و چه گربه؛ به بازی و تعقیب او بپردازد.

نگهبانی از خانه

همه نژادها برای این کار مناسب نیستند، در حالی که برخی دیگر با هر صدایی از خواب بیدار می شوند و از خانه نگهبانی می کنند. برخی دیگر نیز مانند نژاد ویپت از خواب بیدار می شود و خود را پنهان می کند.

چگونه سگ مناسب خود را انتخاب کنیم

همه سگ ها حیوانات اجتماعی هستند و مهم نیست که در پایان روز چقدر خسته باشید، همه سگ ها به پیاده روی نیاز دارند. برخی از سگ ها به چیزی بیشتر از پیاده روی در اطراف خانه نیاز دارند و ما آن ها را از این فهرست حذف کرده ایم. مطمئناً سگ‌های سورتمه، سگ های گله و نژادهای کنجکاو از این فهرست حذف شده اند (نژادهایی که احتمالاً در خانه تنها به بررسی همه کابینت های شما می پردازند).

سگ با نژاد درست انتخاب کنید

به افرادی که به شما می گویند به جای سگ یک گربه یا پرنده نگهداری کنید، گوش ندهید! سگ های فوق العاده ای وجود دارند که اگر انتخاب درست را داشته باشید، هر دو راضی و خوشحال خواهید بود. از طریق پناهگاه های حیوانات یا به صورت آنلاین سگ مسن تر با نژاد درست را برای خود انتخاب کنید. سگ های جوان زمان بیشتری را به بازیگوشی می گذرانند در حالی سگ های پیرتر بیشتر می خوابند.

قبول یک سگ مسن تر را مد نظر داشته باشید

اگر سگی را از پناهگاه می گیرید، مطمئن شوید که از فهرست نژادهای این مقاله باشد. اگر کسی در پناهگاه به شما بگوید که سگی از نژاد گله برای شما مناسب است، به او گوش نکنید. شما نمی خواهید سگی داشته باشید که در اثر اضطراب جدایی دیوارها را خراب کرده باشد. بسیاری از این سگ های جوان به دلیل بلعیدن یک شی خارجی یا حوادث آسیب زا جان خود را از دست می دهند.

به پت شاپ سر بزنید

اگر تصمیم دارید یک سگ جدید را به خانه بیاورید، هرگز یک توله سگ بامزه و کوچک را خریداری نکنید. در اینصورت باید با مشکلات انرژی و تربیتی او دست و پنجه نرم کنید (که ممکن است زمان کافی برای این کار را نداشته باشید). به احتمال زیاد، توله سگ شما مشکلات رفتاری خواهد داشت و مناسب سبک زندگی شما نخواهد بود.

سوالات متداول درباره تنها ماندن سگ

من خانواده ی پرمشغله ای دارم و می خواهم سگی داشته باشم که از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر در خانه تنهایی را تحمل کند. علاوه بر این، فعالیت هایی انجام می دهیم که می توانیم سگ را همراه خود ببریم. همچنین می خواهیم سگی داشته باشیم که ریزش موهایش کم است و موجب حساسیت نمی شود. بر اساس این توضیحات چه نژادی برای ما مناسب است؟

همه سگ ها برای انجام فعالیت مناسب هستند. نژادی مانند باست در طول روز آرام است، اما از بودن در اطراف خانواده شما خوشحال خواهد شد. واقعا به این بستگی دارد که در این فهرست کدام نژاد را بیشتر دوست دارید.
اما در مورد حساسیت و ریزش مو باید بگوییم که سگی که کاملا ضد حساسیت باشد وجود ندارد. با این وجود، مالتیز گزینه خوبی است زیرا ریزش موهای آن ها بسیار کم است.

من 12 ساعت در روز از ساعت 6 صبح تا 6 عصر خانه نیستم. همچنین، در یک اپارتمان تقریبا 70 متری زندگی می کنم. من واقعا می خواهم یک سگ داشته باشم، اما در مورد ساعات تنهایی او احساس نگرانی می کنم. من یک فرنچ بولداگ را مد نظر دارم، اما همچنان نگران هستم. پیشنهاد شما چیست؟

12 ساعت تنهایی زمان بسیار زیادی برای هر نژاد از سگ است. اگر می خواهید یک سگ خریداری کنید، لطفا به فکر استخدام یک سگ گردان باشید که طی روز او را برای پیاده روی به بیرون ببرد، یا او را به محل های نگهداری سگ ببرید یا حداقل دو سگ را خریداری کنید که همراه هم باشند. فرنچ بولداگ گزینه خوبی برای موقعیت شماست، اما من همچنان نگران ساعات طولانی تنهایی او هستم.

من رد طول روز حدود هفت ساعت خانه نیستم، اما سه تا بچه دارم که از سگ به خوبی مراقبت خواهند کرد. همچنین دو تا گربه دارم که کل روز در خانه هستند. ما واقعا یک سگ می خواهیم، اما نمی دانیم کدام نژاد برای موقعیت ما بهتر است. آیا توصیه ای دارید؟

باید به دنبال سگی باشید که رابطه خوبی با گربه و بچه ها داشته باشد. اگر یک سگ از نژاد کوچک می خواهید، مالتیز خوب است اما نه با بچه های خیلی کوچک و بازیگوش. اگر یک نژاد بزرگ تر می خواهید، گلدن رتریور گزینه بهتری است.
اگر بچه های شلوغی دارید، گلدن رتریور گزینه بهتری است زیرا مالتیز بسیار نرم و نازک است، در حالی که گلدن رتریور یک سگ محکم و قوی است.
از پناهگاه های محلی یک سگ بالغ انتخاب کنید زیرا توله سگ اگر مدت زمان زیادی تنها بماند، مشکل ساز خواهد بود. اگر از پناهگاه سگ انتخاب می کنید، ژرمن شپرد یا سایر نژادهای شکاری که برای شما توصیه می کنند را قبول نکنید. گاهی اوقات این تنها گزینه شماست، اما باید سگی انتخاب کنید که با گربه ها و بچه ها رفتار خوبی دارد.

ما به دنبال سگی هستیم که سه روز در هفته از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر تنها بماند. اگر ترتیبی بدهیم که یک سگ گردان در این بازه زمانی او را بیرون ببرد، به این معنی است که می توانیم هر نژادی را انتخاب کنیم یا این که باید از نژادهای خاص اجتناب کنیم؟

شما قطعا باید از نژادهای کاری که سطح انرژی بالایی دارند و در خانه زود خسته می شوند، اجتناب کنید. نژادهایی که وقتی در خانه به حال خود رها می شوند، رفتار خوبی ندارند عبارتند از سگ های گله مانند بردر کولی و سگ های مسابقه ای مانند سگ گله استرالیایی.
بهترین گزینه اگر یک سگ گردان را انتخاب می کنید این است که یک سگ تنبل مانند گری هاند پیدا کنید.

من 8 الی 12 ساعت در شب کار می کنم. یک بچه کوچک هم دارم که می توانم در طول روز با سگ وقت بگذارنم. فقط به این موضوع فکر می کنم که چطور می توان یک فرنچ بولداگ را در شب تنها گذاشت؟

فرنچ بولداگ احتمالا تمام طول شب را می خوابد. با این وجود، اگر یک توله سگ بخرید باید انتظار مشکلات رفتاری را داشته باشید. تنها راه حل این است که کسی باشد تا در طی شب از او مراقبت کند. آیا شب ها برای کودک خود یک پرستار دارید؟ آیا پرستار بچه حاضر خواهد بود در طی شب سگ را بیرون ببرد؟

من معمولا 4 روز در هفته و گاهی اوقات 5 روز در هفته، 10 ساعت کار می کنم. من مجرد هستم و هیچ کس نیست که بتواند سگ را برای پیاده روی به بیرون ببرد. آپارتمان کوچکی دارم و گربه ای که قبلا رفتار خوبی با سگ داشته است (یا حداقل سگ ها را نادیده می گیرد). من می خواهم سگی داشته باشم که در طول آن مدت در خانه پرسه بزند. شنیده ام که سگ های گری هاند بازنشسته عاشق کاناپه هستند. آیا گری هاند رفتار دوستانه ای با گربه دارد؟

برخی از گری هاندها گربه ها را نادیده می گیرند. اما اگر گربه حرکت ناگهانی کند یا سگ به او خیره شود و گربه به هر دلیلی بترسد، سگ از روی کاناپه پایین آمده و گربه را تعقیب می کند و او را می کشد. من فرض می کنم که نمی خواهید این اتفاق برای گربه شما رخ دهد، بنابراین گری هاند را به عنوان یک حیوان خانگی همراه با گربه توصیه نمی کنم. ماتیز یکی از سگ های این فهرست با گربه های رفتار دوستانه ای دارد.

من و مادرم در یک خانه با متراژ متوسط زندگی می کنیم و وقتی من در مدرسه هستم او سر کار است، بنابراین سگ حدود 7 ساعت در روز را تنها خواهد بود. من یک سگ با جثه متوسط یا بزرگ که آموزش پذیر است را ترجیح می دهم. من واقعا یک بردر کولی می خواهم، اما همه می گویند که او بسیار پرانرژی است. من عاشق سگ هایی با رنگ کمیاب مانند توکای آبی هستم و از بولداگ ها و سگ های سنگین وزن خوشم نمی آید. توصیه شما چیست؟

بردر کالی گزینه خوبی برای فردی که تمام طول روز کار می کند، نیست. همانطور که خودت گفتی این سگ بسیار پرانرژی است و به احتمال زیاد با مشکلات رفتاری متعددی مواجه خواهید شد.
بیشتر توکاهای آبی نیز از نژادهای سگ گله هستند (مانند سگ گله استرالیایی، کولی ها، کاتاهولا هاند و کورگی ها). هیچ یک از آن ها تحمل تنهایی را ندارند. تنها نژاد سگ با مشخصاتی که شما می خواهید، گریت دین است. این نژاد سگ های بسیار بزرگی هستند، که من نمی دانم واقعا چنین سگ بزرگی می خواهید یا نه اما سگ های آپارتمانی خوبی هستند و می توانند تنها بمانند.

من یک پرستار هستم و 12 ساعت در روز کار می کنم، اما فقط سه روز در هفته. برای پیاده روی های طولانی، دویدن 3 کیلومتر در روز، رفتن لب ساحل در روزهای تعطیل به یک سگ بزرگ نیاز دارم. آیا زمان بودن در خانه روزهای کاری من را جبران می کند یا نگه داشتن سگ تحت این شرایط ظلم به اوست؟

12 ساعت زمان بسیار طولانی است که انتظار داشته باشید یک سگ به تنهایی بگذراند. من فکر نمی کنم روزهایی که در خانه هستید جبران این دوری باشد، اما می توانید در روزهای کاری از کسی بخواهید تا سگ شما را به بیرون ببرد. فقط سه روز در هفته است، درسته؟

من به زودی صاحب یک توله سگ ماتیز می شوم و به همین خاطر بسیار هیجان زده ام، اما از طرف دیگر چون روزی 8 الی 10 ساعت کار می کنم، نگران هستم. آیا باید او را در لانه مخصوص سگ ها قرار دهم؟

هیچ توله سگی نباید تنها گذاشته شود. وقتی مالتیز شما بزرگ تر شد، می توانید این کار را انجام دهید زیرا یکی از نژادهایی است که تحمل تنهایی را دارد. اما اکنون مثانه او کوچک است، دامنه توجه او کم است، و باید چیزی پیدا کنید که تمام طول روز او را مشغول و سرگرم نگه دارد. اگر منظورتان از قرار دادن در جعبه مخصوص در کل طول روز است، باید بگویم که ایده خوبی نیست. بهتر است چند ماه اول کسی را داشته باشید تا وقتی سر کار هستید از او نگهداری و مراقبت کند.

من یک سگ می خواهم اما پدرم حساسیت دارد،‌ و یک سگ آرام تر را ترجیح می دهیم. آیا می توانید یک سگ با نیازهای نظافت کمتر را معرفی کنید؟

اگر به دنبال سگی هستید که برای افراد آلرژیک بهترین است، انتخاب های زیادی وجود دارند. مالتیز، بیچون و باسنجی همگی سگ هایی هستند که زیاد ریزش مو ندارند. اگر تمیز نگه داشته شوند، کمتر به محیط اطراف حساسیت می دهند.
باسنجی هم پارس نمی کند. نیازهای نظافتی و مراقبتی کم معنی دیگری دارد. آیا در مورد یک سگ تنبل صحبت می کنید که نیاز به مراقبت دائمی ندارد یا سگی که می توانید او را در بیرون از خانه آزاد کنید و بدون هیچ نگرانی اجازه دهید تا پرسه بزند؟ مراقبت کم برای افراد مختلف متفاوت است.
همه نمی توانند نیازهای یک سگ را برآورده کنند. اگر محدودیت های زیادی دارید، خرید یک سگ گزینه خوبی نیست. در گذشته، حداقل افراد بیشتری در خانه بودند و سگ احساس تنهایی و انزوا نمی کرد.

من و شریک زندگی ام حدود 10 ساعت، 5 روز در هفته از خانه دور هستیم. کودکان ما آرام هستند و به مدرسه می روند. چه نوع سگی باید بگیریم؟

آیا یک سگ کوچک، متوسط یا بزرگ می خواهید؟ در یک خانه کوچک، یک خانه بزرگ یا آپارتمان زندگی می کنید؟ آیا ریزش مو یا پارس سگ شما را آزار می دهد؟ در هنگام انتخاب سگ مسائل زیادی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشید. سگ نژاد باست هاند با کودکان رفتار خوبی دارد و زیاد می خوابد. بچه هایی که بعد از مدرسه دوست دارند سگ را به پارک ببرند، از داشتن ویپت خوشحال خواهند بود، اما اگر می خواهید سگی داشته باشید که مطمئن شوید هرگز فرار نکند، شار پی گزینه بهتری است.

من و خانواده ام ممکن است به زودی نقل مکان کنیم. اگر به مدرسه ای در آنجا بروم، احتمالا هر روز حدود شش ساعت و نیم به علاوه آخر هفته ها و جمعه ها دور خواهم بود. و من واقعاً یک ژربری شپسکی (ترکیب ژرمن شپرد و سیبری هاسکی) می خواهم.
من نگران این هستم که چون هم ژرمن شپرد و هم سیبری هاسکی سگ های اجتماعی و پرانرژی هستند، شش ساعت و نیم تنهایی زیاد خواهد بود. نظر شما چیست؟

اگر یک سگ دورگه از ژرمن شپرد و سیبری هاسکی برای این مدت تنها بماند، باید منتظر حفر سوارخ هایی در حیاط و خراب شدن حصارها باشید. تعجب نکنید اگر به خانه برگشتید، سگتان فرار کرده باشد یا فرش را پاره کرده باشد یا دیوار را سوراخ کرده باشد یا کاناپه تکه تکه شده باشد. این ها بدترین سگ ها برای تنها ماندن هستند.

من قصد دارم اولین سگم را بگیرم. من به نژادهایی مانند ساموئید، هاسکی سیبری و اوراسیه علاقه دارم. من به تنهایی در یک آپارتمان 72 متری زندگی می کنم و روزانه 8 الی 9 ساعت از خانه دور هستم. همچنین، ترجیح می دهم یک توله سگ داشته باشم که خودم بزرگش کنم. می توانم ترتیبی بدهم که فردی هر روز سگ را به پیاده روی ببرد. آیا پیشنهادی دارید که چه نژادی برای من مناسب است و آیا شروع با توله سگ انتخاب درستی است؟

نژادهایی که نام بردید برای شما مناسب نیستند. سگ های سورتمه ای برای یک زندگی تنها در یک آپارتمان کوچک مناسب نیستند. گرفتن یک توله سگ نیز گزینه خوبی نیست. یک سگ جوان بیشتر از خسته می شود و انرژی اضافی خود را روی فرش ها و دیوارها خالی می کند. پیاده روی یکبار در روز برای یک سگ سورتمه کافی نیست.
نژادهای مناسب برای افرادی که کل روز کار می کنند در این مقاله آورده شده اند. اگر می خواهید یک سگ نژاد ساموئید بگیرید، نمی توانم مانع شما شوم اما به طور قطع می گویم که ایده خوبی برای شما نیست. فقط به این دلیل یک سگ عالی به نظر می رسد به این معنی نیست که برای شما مناسب است. پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی را بخوانید.

من یک فرد شاغل هستم و هر روز از ساعت 8 صبح تا 5/5 بعد از ظهر بیرون از خانه هستم. من به عنوان یک فرد شاغل مجرد می خواهم سگی را به عنوان همراه داشته باشم. می خواهم هر وقت رد خانه هستم از او مراقبت کنم. آیا می توانید نژادی را به من معرفی کنید که وقتی بیورن از خانه هستم تنها با آب و اسباب بازی سرگرم شود؟

در این مقاله بهترین نژادها برای موقعیت شما نام برده شده است. این که کدام نژاد را انتخاب می کنید به خود شما بستگی دارد. از آنجایی که ساعات طولانی بیرون از خانه هستید، فکر می کنم باست هاند برای شما بهترین باشد. اما اگر به ظاهر او اهمیت نمی دهید، می توانید سگ های دیگر این فهرست را نیز انتخاب کنید.
همانطور که در مقاله توضیح دادم، برای کسی در موقعیت شما خوب نیست که یک توله سگ بگیرد. یک سگ مسن تر، آرام تر است و با تنها ماندن خود را وفق می دهد. توله سگ باید فعال باشد و زمان زیادی را به بازی کردن سپری کند.

من از 8 صبح تا 5 بعد از ظهر کار می کنم. حداکثر، و یک خانه اشتراکی با یک حیاط بزرگ دارم. در حال حاضر دو سگ نژاد دوبرمن پینچر در خانه من زندگی می کنند، اما آنها مال من نیستند. من یک سگ برای خودم می خواهم، ترجیحاً سگی با جثه متوسط تا بزرگ. من سبک زندگی فعالی دارم که می خواهم سگم نیز با من همراه باشد، اما همچنین روزهایی را بدون فعالیت سپری کند (اگر منطقی باشد). آیا پیشنهادی دارید؟

ایا سگ شما در طول روز همراه با دوبرمن ها بیرون از خانه خواهد بود؟ اگر این چنین است، بیشتر نژادهای سگ برای شما مناسب هستند زیرا همراهانی دارد که می تواند با آن ها بازی کند و اور ا وقتی شما سر کار هستید، مشغول نگه دارند (یک سگ با جثه متوسط مانند شارپی گزینه خوبی است).
از نژادهای کاری که خسته و تخریب گر می شوند، دوری کنید. از نژادهای سگ شکاری نیز می توانید انتخاب کنید، اما بردر کولی، سیبری هاسکی و سایر سگ های کاری را کنار بگذارید.

من در حال حاضر یک دانشجوی کالج هستم و واقعا می خواهم یک سگ بگیرم. به یک بولداگ فرانسوی حدودا دو سه ساله فکر می کنم. در طول هفته، سگ بیش از سه ساعت تنها نمی ماند، با این حال، یک روز در هفته من حدوداً هشت ساعت بیرون از خانه هستم. من قصد دارم تعداد زیادی اسباب بازی و چیزهای تعاملی برای سگ تهیه کنم. آیا فکر می کنید برای آنها مشکلی ندارد که یک روز در هفته به این مدت طولانی تنها باشند؟

یک بولداگ فرانسوی مسن تر به نظر یک انتخاب عالی است. برنامه شما برای او خوب به نظر می رسد، و به نظر مشکلی پیش نمی آید اگر یک روز در هفته شما برای مدت طولانی تری دور باشید. آیا همسایه ای دارید که بتواند او را در اواسط روز که برای مدت طولانی نیستید، بیرون ببرد؟ این ممکن است به شما کمک کند تا از هرگونه مشکل رفتاری قبل از شروع آنها جلوگیری کنید.

آیا هیچ کدام از این سگ ها ضد حساسیت هستند؟

برخی از سگ ها تمیز هستند و ریزش مو ندارند، بنابراین برخی ادعا کرده اند که آنها ضد حساسیت هستند. هیچ سگی عاری از آلرژن نیست. مالتیز نژاد سگی است که زیاد ریزش مو ندارد و آلرژن های کمی را در محیط آزاد می کند. آنها همیشه در فهرست نژادهای سگ های ضد حساسیت هستند.

ما یک خانه بزرگ داریم که همیشه در آن در رفت و آمد هستیم. خانه ما برای سلاعات طولانی خالی نمی ماند، اما وقتی خانه هستیم وقت کمی برای توجه به سگ داریم. ما قبلا دو ژرمن شپرد (هر کدام 10 سال) داشتیم و همه چیز خوب بود. اکنون می خواهیم یک نژاد دیگر را نگه داریم. پیشنهاد شما چیست؟

شما اشاره کردید که وقتی خانه هستید زمان کمی برای توجه به سگ دارید. این باعث می شود من فکر کنم چرا به داشتن یک سگ فکر می کنید؟ سگ ها حتی بیشتر از سگ های دیگر به صاحبان خود وابسته می شوند.
اگر می توانید دو سگ بخرید، پیشنهاد من نژاد فاکس هاند آمریکایی است. آن ها به زندگی گروهی با تعامل کم با انسان ها عادت دارند. آن ها برای تنها ماندن در خانه برای مدت زمان طولانی مناسب نیستند، اما اگر همراه با یک سگ دیگر نگهداری شوند، مشکلی پیش نمی آید.

من از ساعت 6 صبح تا حدود 7 بعد از ظهر خارج از خانه هستم و شریک زندگیم نیز به این ترتیب کار می کند. ما هر دو واقعا یک سگ می خواهیم و یک خانه بزرگ داریم که سگ می تواند کل روز را در آن پرسه بزند. پیشنهاد شما برای ما چیست؟

12 ساعت زمان زیادی برای تنها ماندن یک سگ است. احتمالا حیواناتی وجود دارند که بتوانند چنین شرایطی را تحمل کنند،‌ اما رایج نیستند و احتمال پیدا کردن یکی از آن ها بسیار کم است.
اگر واقعا یک سگ می خواهید، باید ترتیباتی را بدهید. تمام نژادهای نام برده شده در این فهرست مناسب هستند، به شرطی که در طول روز یک نفر برای بیرون بردن سگ و تعامل با او وجود داشته باشد. شما می توانید از مراکز نگهداری سگ کمک بگیرید یا حداقل دو سگ داشته باشید که همراه هم باشند.
همانطور که در مقاله گفتم، بهتر است سگی با سن بالاتر را بگیرید. به پناهگاه حیوانات بروید و شرایط خود را به آن ها بگویید و بگویید که به دنبال چه هستید. البته این امکان وجود دارد که به دلیل ساعات کاری طولانی به شما سگ ندهند.

اگر مالتیز در خانه تنها بماند، پارس می کند؟

پارس کردن می تواند یکی از مهم ترین مشکلات نژاد مالتیز باشد. یک مطالعه استرالیایی گزارش می دهد که پارس کردن اصلی ترین دلیل ترک سگ های مالتیز است. اگر در آپارتمان زندگی می کنید و همسایه ها از صدای سگ شکایت خواهند کرد، مالتیز بهترین گزینه برای شما نیست. اگر به دنبال یک سگ بی سر و صدا و آرام هستید پیشنهاد می کنیم مقاله کم صداترین نژاد سگ را بخوانید.

من شش ساعت در روز، پنج روز در هفته کار می کنم و بچه هایی بین سنین 10 تا 16 سال دارم. ما سگی می خواهیم که ریزش مو نداشته باشد، کوچک باشد اما نه خیلی کوچک و از تنها ماندن 6 ساعت در روز خسته نشود. آیا پیشنهادی دارید؟

با توجه به توضیحاتی که دادید، من مالتیز را پیشنهاد می کنم. آن ها کوچک هستند، معمولا کمتر از 4 کیلو، ریزش مو ندارند، با حیوانات خانگی دیگر رابطه ی خوبی دارند، با کودکان مهربان هستند و سگ های تنبلی هستند که وقتی خارج از خانه هستید، بیشتر ساعات روز را در خواب خواهند بود.
آن ها به دلیل کوچک بودن نرم و نازک هستند، اما کودکان شما به اندازه ای بزرگ شده اند که مشکلی پیش نیاید. ایده خوبی نیست که یک سگ مالتیز در اطراف یک نوزاد بچرخد. فرنچ بولداگ کمی از مالتیز بزرگ تر و البته قوی تر است. اگرچه ریزش مو دارد و این نکته می تواند برای شما مهم باشد. شخصا فکر می کنم که مالتیز برای شما گزینه بهتری است.

من 8 ساعت در روز، پنج روز در هفته کار می کنم. با این حال، برای شرکت من غیرعادی نیست که شش روز اجباری داشته باشد، و گاهی اوقات مجبور می شوم هفت روز متوالی کار کنم. من سگ کوچک تری را ترجیح می دهم که تا حد امکان ریزش مو کمی داشته باشد و زیاد پارس نکند. برادرم یک چی واوا را توصیه کرد که قبلاً به آن فکر نکرده بودم. سوال من این است که آیا این نژاد با 9 ساعت بیرون بودن من (با ساعت رفت و برگشت) مشکلی ندارد، پنج تا شش روز در هفته؟

اگرچه این نژاد سگ ممکن است بیشتر اوقات تحمل تنهایی را داشته باشد، کارهایی وجود دارد که باید انجام دهید.
توله سگ نگیرید: قرار نیست به اندازه کافی در اطراف باشید تا با یک توله سگ جوان معاشرت کنید و بازی کنید. یک توله سگ خسته به احتمال زیاد در جویدن، کندن و پارس کردن بیش از حد دچار مشکل می شود.
سگ خود را همراهی کنید: سگ ها حیوانات اجتماعی هستند. از آنجایی که سگ شما بسیار تنها خواهد بود، مهم است که او یک حیوان خانگی دیگر برای گذراندن وقت با او داشته باشد. من از وضعیت شما مطمئن نیستم، اما پذیرش یا نجات یک چی واوا بزرگسال دیگر ایده خوبی است.
چی واوا ریزش مو دارد، اما از آنجایی که کوچک هستند، به اندازه یک سگ بزرگ بد نیست. آنها هم پارس می کنند، اما اگر سگ های خود را در خانه ورزش می دهید، مطمئن شوید که آنها اسباب بازی دارند و البته آنها را کنار هم بگذارید تا منزوی نشوند، معمولا مشکلی پیش نمی آید.

من روزی پنج ساعت و نیم، سه روز در هفته کار می کنم. ما واقعا یک سگ می خواهیم، اما شریک زندگی من تمام وقت کار می کند. ما در یک آپارتمان زندگی می کنیم. هیچ ایده ای دارید که چه نژادی برای ما مناسب خواهد بود؟

جواب به این بستگی دارد که سگ بزرگ، کوچک یا متوسط می خواهید. هر یک از نژادهای سگ این فهرست برای شما مناسب هستند؛ شما باید سگی را انتخاب کنید که از بودن با او احساس رضایت می کنید.

من تنها زندگی می کنم و هفته ای سه بار از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر بیرون هستم. هفته ای دو بار از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر بیرون هستم. من در آخر هفته آزاد هستم و یک یا دو بار در سال یک شب بیرون می روم (یعنی زندگی اجتماعی ندارم!). من قبلاً هرگز صاحب سگ نشده بودم، یک گربه 8 ساله دارم و در خانه ای با یک باغ حصار شده متوسط زندگی می کنم. آیا می توانید سگی را معرفی کنید که تمام نیازهای من را برآورده کند؟ در حالت ایده آل، یکی که خیلی بزرگ نباشد.

از آنجایی که روزهای بسیار طولانی دارید، فکر می کنم باید یک سگ تنبل با طعمه کم (که با گربه ها کنار می آید) تهیه کنید. آیا ظاهر یک مالتیز را دوست دارید؟ برخی از افراد نگران نظافت هستند، اما اگر به برس زدن هر روز علاقه ای ندارید، می توانید موهای او را کوتاه نگه دارید. آنها هم خیلی بزرگ نیستند!

من یک زن مجرد هستم که عاشق پیاده روی در اوقات فراغت ام، اما پنج روز در هفته کار می کنم. من در یک آپارتمان زندگی می کنم. چه نژاد سگی را برای من پیشنهاد می کنید؟

بهترین نژاد در این فهرست برای زندگی آپارتمانی و برای کسی که پیاده روی را دوست دارد، گری هاند است. شما باید اطمینان حاصل کنید که سگ در یک محیط محصور باشد تا بتواند در آن بدود. اگر گری هاند برای آپارتمان شما خیلی بزرگ است، ویپت نیز گزینه خوبی است.


من یک سگ مسن دارم که با دو حیوان خانگی دیگر بزرگ شده است که از آن زمان فوت کرده اند. آیا او در خانه تحمل تنهایی را خواهد داشت؟

سگ های مسن معمولا با تنهایی مشکلی ندارند. آن ها آرام تر هستند و بیشتر ساعات روز را می خوابند.

من یک سگ می خواهم، اما گاهی اوقات به تعطیلات می رویم. آیا می توانید سگی را پیشنهاد کنید که در مدتی که نیستیم با همسایه ها بماند؟

این مسئله واقعا به همسایه شما بستگی دارد. آیا او سگ ها بزرگ را دوست دارد؟ آیا او فقط از سگ های کوچک مراقبت می کند؟ قبل از تصمیم گیری در مورد نژادهای سگ گفته شده در این فهرست باید جواب این سوال ها را بدانید. همچنین می توانید سگ خود را همراه خود به تعطیلات ببرید. مکان هایی هستند که این اجازه را به شما می دهند (نژادهای کوچک مانند مالتیز به راحتی قابل حمل هستند).

من شش ساعت در روز، سه روز در هفته کار می کنم و به دنبال گرفتن یک توله سگ ویپت هستم. من به مدت 20 دقیقه در اواسط ظهر به او سر خواهم زد. هر روز صبح و بعد از ظهر با او پیاده روی می کنم. آیا این برای توله سگ خوب است؟

ویپت یک انتخاب عالی برای برنامه کاری شما است، اما من نگران توله سگ هایی هستم که بیشتر روز را تنها می گذارند. آنها انرژی بسیار بیشتری نسبت به سگ های مسن دارند و تمایل به ایجاد عادات بد (مانند حفاری، پارس کردن و غیره) دارند. البته آمدن به خانه در وسط روز کمک بزرگی است، اما مشکل در ساعاتی است که شما دور هستید.
آیا می توانید توله سگ خود را در چند ماه اولی که صاحب او هستید به محل های نگهداری حیوانات ببرید؟ به او اجازه دهید با سگ های دیگر ارتباط برقرار کند و بیشتر بدود، گزینه بسیار بهتری است. اگر نمی توانید، من یک سگ مسن تر را توصیه می کنم. اگر واقعاً دلتان یک توله سگ می خواهد، فقط حواستان باشد که ممکن است مشکلاتی در مسیر وجود داشته باشد.
علاوه بر اینکه او را برای پیاده روی عصرگاهی ببرید، باید بلافاصله او را در کلاس های اجتماعی کردن و اطاعت از توله سگ ها نیز شرکت دهید.

ما به دنبال یک سگ بزرگ تر هستیم. پدر و مادر من تمام هفته کار می کنند و سگ حداقل شش ساعت در روز در طول هفته تنها می ماند در حالی که من از ساعت 8:30 صبح تا 3:00 بعد از ظهر در مدرسه هستم. ما قصد داریم یک تا دو بار قبل از مدرسه و دو بار دیگر بعد از مدرسه با سگ قدم بزنیم. خانواده من واقعاً فعال هستند و در آخر هفته وقت زیادی برای سگ خواهند داشت. به نظر شما باید فردی را استخدام کنیم تا سگ را برای پیاده روی به بیرون ببرد؟ همچنین کدام نژاد را پیشنهاد می کنید؟

شش ساعت تنها ماندن برای بسیاری از نژادهای سگ مشکلی ندارد، بنابراین مجبور نیستید فردی را استخدام کنید. (هر چند سگ شما واقعاً از آن قدردانی می کند!) اگر من جای شما بودم، قطعا یک سگ خانگی را توصیه می کنم، نه نژادی که برای کار در مزرعه پرورش داده شده است؛ مانند بردر کولی یا سگ گله استرالیایی. سگی کم انرژی و تنبل را در نظر بگیرید. بسته به اندازه ای که دوست دارید، انتخاب های خوب زیادی وجود دارد. هر یک از سگ های موجود در این فهرست خوب هستند، یا جستجو کنید و به برخی از نژادهای سگ تنبل دیگر موجود نگاه کنید.

ما یک بلژین مالینویز داریم و حالا به فکر خرید یک لابرادور کونهوند هستیم. ما در یک مکان کوچک زندگی می کنیم و همچنین سه فرزند داریم. به نظر شما این ترکیب بدی است؟

مالینویز یک نژاد کارگر است. آنها با تنها ماندن در تمام طول روز سازگار نیستند، احتمالاً می خواهند ورزش زیادی کنند، و بیشتر سگ های این نژاد برای شرایط زندگی شما مناسب نیستند.
لابرادور کونهوند یک نژاد شکاری است که نیاز به ورزش زیاد دارد. همین موضوع برای طرف لابرادور نیز صادق است. هیچ یک از این نژادها برای یک خانه کوچک مناسب نیستند.

آیا سگی سراغ دارید که بتواند 6 ساعت بیرون خانه تنها بماند؟

اگر به دنبال سگی هستید که بیرون زندگی کند، چندین انتخاب خوب وجود دارد. لطفاً به یاد داشته باشید که سگ ها حیوانات اجتماعی هستند و دوست ندارند تنها بمانند. اگر به تنهایی در حیاط خلوت قرار بگیرد احتمالا پارس می کند و زوزه می کشد.
نگهداری سگ در بیرون به آب و هوای شما نیز بستگی دارد. اگر در یک منطقه سرد زندگی می کنید، به سگی مانند نیوفاندلند نیاز دارید. لابرادور نیز مشکلی ندارد، اما به یاد داشته باشید که سگ ها اجتماعی هستند، بنابراین ممکن است وقتی تنها می مانند سر و صدا کنند.
اگر در منطقه معتدل تری هستید، انتخاب های بسیار بیشتری وجود دارد. کانه کورسو، بول ماستیف و ناپولیتن ماستیف همگی انتخاب های خوبی هستند.
برخی از سگ ها با جثه متوسط (شارپی) وقتی بیرون رها می‌شوند مشکلی ندارند، اما من سگ کوچک را توصیه نمی‌کنم.

خانواده من از ساعت 9 صبح تا 3 بعد از ظهر کار می کند و وستی در خانه تنها می ماند؛ او اکنون شش سال دارد. آیا این اشکالی ندارد یا این که در خانه خسته خواهد شد؟

احتمالاً وستی شما تمام روز را نمی خوابد، بنابراین من پیشنهاد می کنم تمرین های جایگزین و وقت گیر مانند اسباب بازی پر شده با کره بادام زمینی یخ زده را به او بدهید. شما همچنین می توانید سعی کنید برخی از خوراکی ها را در اطراف خانه پنهان کنید تا وقتی شما بروید آنها را پیدا کند، اما برخی از سگ ها قبل از پیدا کردن خوراکی ها منتظر می مانند تا خانواده آنها به خانه بروند!

من از صبح ساعت 8 تا 2:30 بعد از ظهر کار می کنم و دو گربه تنبل دارم. من یک سگ با جثه متوسط می خواهم که به گربه هایم آزار نرساند. آیا توصیه ای دارید؟

سگ هایی با جثه متوسط زیادی وجود ندارند که رفتار خوبی با گربه داشته باشند، و اگر خیلی تنها هستند، اگر از ظاهرشان خوشتان می آید، باید یک شارپی در نظر بگیرید. من مطمئن نیستم که محدودیت مکانی دارید یا نه (مثلاً آیا در آپارتمان هستید؟) اما باست هاند گزینه خوب دیگری است، اما گاهی اوقات آنها وزن زیادی دارند. اگر نگران اندازه جثه هستید، قبل از آوردن توله به خانه حتما وزن والدین او را بررسی کنید.

من شش ساعت در روز پنج روز هفته کار می کنم و دختر یازده ساله ام یک توله سگ کاواپو/کوکاپو یا وستی/کوکاپو می خواهد. پسرهای من، هشت و پانزده ساله نیز سگ دوست دارند. ما یک باغ بزرگ و فضای زیادی برای سگ ها داریم. آیا این نژاد سگ برای ما مناسب است؟

اگر توله سگ می خواهید ممکن است شرایط دشوار باشد. آن ها وقتی در جوانی همراهی داشته باشند، بسیار بهتر عمل می کنند و احتمال می دهم که بچه های شما به مدرسه می روند و بعد از مدرسه نیز فعالیت های فوق برنامه دارند.
گرفتن یک سگ بالغ برای کسی که تمام روز کار می کند گزینه بهتری است. فرض کنید که دختر دو ساله خود را تنها در خانه بگذارید. به عنوان یک یازده ساله مطمئنم که می تواند از پس این موقعیت برآید، اما به عنوان یک کودک نه. توله سگ نیز این چنین است.
اگر تصمیم خود را برای خرید توله سگ گرفتید، به دخترتان یادآوری کنید که او تا اواسط 20 سالگی اش زنده می ماند. آیا او در آن زمان نیز از سگ مراقبت خواهد کرد؟ از انجایی که زندگی او در آینده دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد، ایا حاضر است نگهداری از یک توله سگ را برعهده بگیرد؟ من نمی توانم با اطمینان به شما بگویم که رفتار توله سگ چگونه خواهد بود زیرا فاکتورهای زیادی دخیل هستند.

من تنها با یک خرگوش زندگی می کنم. من شیفت های کاری طولانی دارم اما صبح ها خانه هستم. چه نوع سگی رفتار دوستانه ای دارد و زیاد پارس نمی کند؟

سگی که هوس طعمه می کند با خرگوش کنار نمی آید. بنابراین، باید به سراغ سگ های کوچک تر بروید و بهترین نژاد سگ کوچک که زیاد پارس نمی کند، فرنچ بولداگ است.

شریک زندگی من یک ژرمن شپرد می خواهد، اما هر دو ما در طول روز کار می کنیم و سگ بین ساعت های 9 صبح تا 5 بعد از ظهر تنها خواهد بود. در صورت نیاز می توانیم فردی را برای گرداندن سگ استخدام کنیم. من مطمئن نیستم که این نژاد سگ تحمل تنهایی را داشته باشد، پیشنهاد شما چیست؟

نژادهای کاری مانند ژرمن شپرد، بردر کولی حیواناتی نیستند که تنها گذاشته شوند. سگ ممکن است در نهایت شما را متعجب کند و رفتار خوبی داشته باشد، اما بیشتر آن ها خیلی زود خسته می شوند و در نهایت خانه را ویران خواهند کرد.
همچنین استخدام یک سگ گردان ممکن است کافی نباشد. اگر واقعا این نژاد را می خواهید، بردن سگ به محل های نگهداری تنها گزینه ممکن است.

من در دبیرستان هستم و هر روز هشت ساعت یا کمتر دور از خانه هستم. من حاضرم بلافاصله بعد از آمدن به خانه با یک سگ قدم بزنم. مادر یا پدرم در ساعات مختلف روز به خانه می آیند. چه نژادهایی را پیشنهاد می کنید؟

هر یک از نژادهای سگ در این فهرست انتخاب خوبی خواهد بود. این واقعاً بستگی به این دارد که آیا شما به دنبال یک سگ کوچک، یک سگ بزرگ، یک سگ که ریزش مو ندارد و غیره می گردید.

آیا می توان مالتیز را با تعداد زیادی اسباب بازی تنها در خانه گذاشت؟

یک توله سگ خیلی سریع از یک اسباب بازی خسته می شود. بهترین ایده این است که هر روز یک اسباب بازی جدید (حتی اگر قدیمی باشد و فقط برای یک هفته کنار گذاشته شده باشد) به او بدهید. نه، هرگز ایده خوبی نیست که یک توله سگ از هر نژادی را تمام روز تنها بگذارید. اگر نمی توانید او را برای چند هفته با خود به محل کار ببرید، از مهدکودک سگ استفاده کنید، حتی اگر فقط زمانی که توله سگ جوان است.

چه نژادهایی ریزش مو ندارند؟

همه سگ ها ریزش مو دارند، اما در بعضی ها کمتر است. آنها معمولا سگ هایی با موهای بلندتر هستند، اما اگر نمی خواهید آنها را اصلاح کنید، می توانید موهای آن ها را با گیره نگه دارید. نژادهای مالتیز، شیتزو، پودل و برخی از نژادهای پودل و برخی دیگر زیاد ریزش مو ندارند.

من پنج روز در هفته روزی 6 ساعت کار می کنم. بچه های 8 تا 14 ساله من واقعاً سگ می خواهند. ما به خوبی از سگ مراقبت می کنیم و در خانه ای با باغ زیبا زندگی می کنیم. آیا باید سگ بگیریم؟ اگر چنین است، چه نژادی؟

همه نمی توانند تمام روز برای سگ خود در خانه باشند، بنابراین فکر می کنم شما باید هم برای خود و هم برای بچه هایتان یک سگ تهیه کنید. نژاد واقعاً به آنچه دوست دارید بستگی دارد. هر یک از سگ های موجود در این فهرست مشکلی ندارند، اما سگ هاند و فرنچ بولداگ معمولاً نسبت به سایر نژادهای ذکر شده در اینجا با بچه ها بهتر هستند. اگر بچه های بزرگ تر شما بسیار فعال هستند و دوست دارند سگشان را با دویدن بیرون ببرند، ویپت یا گری هاند انتخاب خوبی است، اما اگر اهل خانه هستید، پس باید باست را انتخاب کنید.

من یک معمار هستم و زیاد کار می کنم، آیا می توانم شیبا اینو بگیرم؟

نه یک توله سگ. برخی از سگ های مسن تر را می توانید از پناهگاه های حیوانات به سرپرستی قبول کنید، حتی اگر تنها بمانند، عالی عمل خواهند کرد. اگر شیبا اینو به حال خود رها شود، می تواند مخرب باشد.

همسایه من 8 ساعت در روز کار می کند، شاید 1 ساعت به خانه می آید و هر شب تا ساعت 10 بیرون می رود. من برای سگ کوچولو ناراحتم. او هرگز آن را بیرون نمی برد. برای کمک به این سگ کوچولو چه کاری می توانم انجام دهم؟

بستگی به این دارد که کجا زندگی می کنید و چقدر با همسایه خود کنار می آیید. بهترین کار این است که شما پیشنهاد کنید سگ را هر روز برای پیاده روی بیرون ببرید اما برخی از افراد این پیشنهاد را دوست ندارند، به خصوص اگر شما را دوست نداشته باشند. کار دیگری که می توانید انجام دهید، بسته به جایی که زندگی می کنید، تماس با مرکز کنترل حیوانات است، اما تا زمانی که سگ غذا و سرپناه داشته باشد، احتمالاً اهمیتی نخواهد داد. در برخی از کشورها، آنها حتی به غذا و سرپناه اهمیت نمی دهند، زیرا سگ جزء دارایی محسوب می شود.

مطالب پبشنهاد شده دیگر

چرا سگ ها به دنبال دم خود می گردند

اقدامات فوری هنگام گاز گرفتگی سگ

فیلم‌ در مورد سگ (۲۰ فیلم سینمایی محبوب)

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *