حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

۸ بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده

تاثیر مثبت داشتن سگ برای افراد افسرده به خوبی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و واقعا جای تعجب ندارد. سگ‌های پشمالو با تکان دادن دم خود شادی زیادی را به زندگی ما می‌آورند و برای افرادی که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌ کنند، عشق بی قید و شرط یک سگ می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای داشته باشد. در این مقاله اسم 8 بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده را فهرست کرده ایم.

سگ‌ ها می‌ توانند در درمان اضطراب، افسردگی، PTSD و بسیاری دیگر از مشکلات سلامت روان که زندگی روزمره فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، موثر باشد. برخی از سگ‌ ها حتی حمایت عاطفی دائمی را فراهم می‌کنند و به عنوان سگ‌های تعلیم دیده در مدارس،‌ بیمارستان‌ ها، خانه سالمندان و مکان‌ های عمومی دیگر کار می‌کنند.

درحالی که داشتن یک سگ مزایای بی‌شماری دارد، اما این سوال پیش می‌آید که کدام نژاد سگ برای افراد افسرده بهتر هستند؟ این مقاله را تا انتها بخوانید تا پاسخ این سوال را بیابید.

انتخاب سگ نامناسب با توجه به سبک زندگی که دارید می‌تواند استرس و اضطراب شما را افزایش دهد. بنابراین، برای بهره‌مندی از مزایای داشتن سگ باید متناسب با سبک زندگی خود بهترین نژاد را انتخاب کنید.

چگونه سگ‌ ها می‌توانند به درمان افسردگی کمک کنند

داشتن یک سگ می‌ تواند به بهبود خلق و خو و کاهش سطح استرس کمک کند. در نتیجه، صاحبان سگ کمتر از افراد دیگر از افسردگی رنج می‌برند. سگ‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی افسردگی را کاهش دهند:

  • عشق بی قید و شرط: سگ‌ها عشق بی قید و شرطی را به صاحبان خود می‌دهند. سگ‌ها اهمیت نمی‌دهند که چه شخصیتی دارید یا چه مشکلاتی دارید؛ بدون در نظر گرفتن این موضوع شما را دوست خواهند داشت.
  • مسئولیت‌ پذیری و احساس ارزشمند بودن: اینکه موجود دیگر برای تامین نیازهای خود به شما وابسته باشد، احساس ارزشمند بودن را به زندگی انسان می‌بخشد. این که آب، غذا و مراقبت را برای موجود زنده دیگری تامین کنیم به ما این احساس را می‌دهد که مهم و ارزشمند هستیم.
  • فعالیت: ورزش دادن یک سگ مانند هر ورزش دیگری موجب ترشح هورمون‌های سروتونین و دوپامین می‌شود. این که صاحب سگ مجبور می‌شود او را برای داشتن فعالیت بدنی به بیرون ببرد موجب می‌شود تا از فواید ورزش کردن بهره‌مند شود و هوای تازه استشمام کند.
  • آشنایی با افراد جدید: سگ‌ها به صاحبان خود کمک می‌کنند تا با افراد جدید آشنا شوند و با آن‌ها دوست شوند. چه کسی دوست ندارد همسایه خود را با یک سگ پشمالو ملاقات کند؟
  • روتین زندگی: مراقبت از یک حیوان خانگی می‌تواند ساختار، روتین و هدف را به زندگی روزمره یک فرد اضافه کند. برای افرادی که از افسردگی رنج می‌برند، یک روتین منظم و از قبل تعیین شده می‌تواند بسیار آرام‌بخش و مفید باشد.
  • تماس فیزیکی: ما اغلب قدرت تماس فیزیکی را نادیده می‌گیریم. لمس کردن یک موجود زنده دیگر می‌تواند بسیار آرام‌بخش باشد و نوازش یک سگ می‌تواند کمک زیادی به کاهش سطح استرس بکند. تحقیقات نشان داده‌اند که بازی کردن با حیوانات موجب ترشح هورمون‌های سروتونین و دوپامین می‌شود (این دو هورمون مسئول احساس خوب هستند).
  • سلامت بهتر: صاحبان سگ نسبت به سایر افراد دارای فشار خون پایین‌تری هستند؛ به خصوص در موقعیت‌های استرس‌زا.

انتخاب سگ مناسب برای افسردگی بر اساس شخصیت

در حالی که تا به اینجا به خوبی نشان داده شده است که نگهداری از سگ می‌تواند در کاهش افسردگی موثر باشد، مهم است بدانید که کدام نژاد سگ برای شخصیت شما مناسب هستند.

برای برخی از افراد مبتلا به افسردگی، یک سگ سرزنده مانند سگ گلدن رتریور می‌تواند گزینه ایده آل باشد. سگ‌های فعال و پرتحرک مانند رتریور باعث می‌شوند تا صاحبشان از خانه بیرون برود و فعالیت داشته باشد، همین موجب ترشح اندورفین و بهبود خلق و خو او می‌شود.

با این وجود، برخی از افراد ممکن است فعالیت این نژاد از سگ‌های را خسته‌ کننده بدانند که اوضاع را بدتر می‌کنند. برای این افراد ممکن است نوازش سگ نژاد هاوانیز بیشتر مفید باشد. هاوانیز همچنین یک نژاد سگ مناسب برای افراد مسن نیز می باشد.

با متخصص سلامت روان و پرورش‌دهنده سگ صحبت کنید تا بتوانید بفهمید که کدام نژاد سگ با توانایی‌های فیزیکی و شخصیتی شما سازگاری بیشتری دارند.

چه نژادی بهتر است؟

نژادهای سگ در طی سال‌ها با اهداف خاصی پرورش داده شده‌اند و نژادهای مختلف، ویژگی‌ها، رفتارها و نیازهای مراقبتی مختلفی دارند. ما در این مقاله نژادهای سگی را معرفی می‌کنیم که به خوبی به عنوان سگ‌های تعلیم‌دیده کار می‌کنند و حمایت عاطفی مورد نیاز افراد افسرده را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

هنگامی که یک نژاد سگ یا یک گروه شما را جذب کرد (به عنوان مثال، شپردها، رتریورها یا تریرها)، با صاحبان، کارکنان یا پرورش‌دهنگان این نژاد از سگ‌ها صحبت کنید. این افراد متخصص می‌توانند به شما کمک کنند تا سگ‌هایی را شناسایی کنید که بهترین گزینه برای سبک زندگی شما هستند.

در بسیاری از نژادهای سگ تفاوت زیادی بین سگ‌های تعلیم‌دیده و نمایشی وجود دارد، بنابراین صحبت با پرورش‌دهنده سگ به اندازه‌ی انجام تحقیقات اولیه برای انتخاب مهم است. در حالی که نژادهای مختلف سگ در طی سال‌ها با اهداف مختلفی پرورش داده شده‌اند، اما هر سگ شخصیت منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین، قبل از این که سگی را به خانه بیاورید با او کاملا آشنا شوید.

در مورد سگ‌ های نجات‌ یافته چطور؟

همچنین شایان ذکر است که شما به هیچ وجه نیازی به خرید یک سگ اصلی ندارید. نگهداری از سگ‌های نجات‌یافته در پناهگاه‌های حیوانات را مد نظر داشته باشید.

این سگ‌ها عشق و بی قید و شرطی دارند و اغلب از یافتن یک خانه جدید برای همیشه قدردان هستند. سگ‌های نژادهای ترکیبی که اغلب در پناهگاه‌ها پیدا می‌شوند، می‌توانند بهترین گزینه باشند و شما می‌توانید آن‌ها را به عنوان سگ خود انتخاب کنید.

8 مورد از بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده: سگ‌هایی که می‌توانند افسردگی را درمان کنند

ما این نژادها را به دلیل شخصیت و رفتار به عنوان بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده انتخاب کرده‌ایم. اما این بدان معنی نیست که این‌ها تنها سگ‌هایی هستند که می‌توانند به افراد افسرده کمک کنند. با این وجود، اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، این فهرست را چک کنید. مطمئن باشید که ایده‌ای به ذهن شما خواهید رسید!

1. هاوانیز

هاوانیز بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده

برون‌ گرا، خنده‌ دار و باهوش کلماتی هستند که برای توصیف هاوانیزها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سگ‌ های کوچک با سطح انرژی متوسط، یک توپ پشمالوی شاد هستند که مطمئنا روز شما را شاداب می‌کنند.

علاوه بر نظافت منظم و پیاده‌روی ملایم،‌ هاوانیزها به سطح بالایی از مراقبت نیاز ندارند و همراهان خوبی برای افراد افسرده هستند. هاوانیزها همچنین ضد حساسیت هستند و به داشتن شخصیت‌های عالی و راحت معروف‌اند.

2. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده کاوالیر

این سگ‌های مهربان و آرام در گذشته بهترین گزینه برای خانواده‌های سلطنتی بودند. طبیعت راحت، اندازه کوچک و سطح انرژی متوسط باعث می‌شود که بسیار شبیه به سگ‌های نژاد هاوانیز باشند. با این وجود، کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل معمولا موهای کمتری دارند و کمی فعال‌تر از هاوانیز است.

این نژاد از سگ‌ها با کودکان و سایر نژادها رابطه خوبی دارند. آن‌ها نشستن بر روی کاناپه یا پیاده‌روی طولانی مدت را دوست دارند.

3. بردر کولی

بردر کولی بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده

اگر به دنبال سگی هستید که شما را به چالش می‌کشد تا به بیرون بروید،‌ ورزش کنید و با او فعالیت بدنی داشته باشید، نژاد بردر کولی برای شما مناسب است.

بردر کولی نژاد فوق العاده باهوش و پرانرژی است. این سگ‌ها جزو سگ های با اندازه متوسط هستند و به تحرک زیادی نیاز دارند، اما اگر برای این چالش اماده باشید، سگ‌های کمی به پای بردر کولی می‌رسند. آموزش دادن و کار کردن بر روی ترفندها می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده و انگیزه‌بخش باشد،‌ البته تا زمانی که بخواهید زمان و تمرکز خود را به آن‌ها اختصاص دهید.

بردر کولی‌ها نوازش را دوست دارند و بسیار مهربان هستند. با این وجود، می‌توانند خجالتی نیز باشند. از این رو، نسبت به سایر سگ‌ها به اجتماعی شدن در سال‌های اول زندگی نیاز دارند.

4. گلدن رتریور

بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده گلدن رتریور

وقتی صحبت از شخصیت دست‌وپاچلفتی و بازیگوش به میان باشد، هیچ نژادی به گلدن رتریور نمی‌رسد. مانند بردر کولی، اگر به دنبال سگی هستید که شما را از خانه بیرون ببرد گلدن رتریور می‌تواند گزینه‌ِ خوبی باشد زیرا به ورزش زیادی نیاز دارد. این سگ‌های نسبتا بزرگ تقریبا همه چیز و همه کس را دوست دارند و به خاطر لبخند همیشگی‌شان معروف هستند.

گلدن رتریورها معمولا با کودکان و سایر سگ‌ها رابطه خوبی دارند. آن‌ها همچنین فوق العاده آموزش‌پذیر و باهوش هستند، همین موضوع را روشن می‌کند که چرا گلدن رتریورها سومین نژاد محبوب در ایالات متحده هستند. با این وجود، اگر حوصله‌ی پیاده‌روی و ورزش روزانه را ندارید، این نژاد برای شما مناسب نیست.

گلدن رتریورها همچنان یک سگ معمولی هستند که به عنوان یک حیوان حمایت‌کننده عاطفی و به عنوان سگ‌های تعلیم‌دیده به کار گرفته می‌شوند. آن ها همچنین جزو نژادهای بی خطر سگ برای کودکان می باشند.

5. استافورد شایر تریر آمریکایی

در حالی که سگ‌های نژاد استافوردشایر تریر ممکن است غیرقابل تحمل به نظر آیند، اما همراهان بسیار شیرینی هستند. این نژاد بسیار باهوش، مطمئن و جزو وفادار ترین نژاد های سگ است.

این سگ‌های خوش اخلاق با لبخند بزرگ‌ شان عاشق بازی کردن هستند. آن‌ها گاهی اوقات رفتارهای احمقانه‌ای دارند و با اجتماعی شدن در سال‌های اول زندگی، رابطه‌ی خوبی با بچه‌ها، غریبه‌ها، سگ‌ها و سایر حیوانات برقرار می‌کنند. آن‌ها نسبت به بردر کولی و گلدن رتریور به تحرک کمتری نیاز دارند و از نظر اندازه نیز بین این دو نژاد قرار می‌گیرند.

مراقبت باشید که آن‌ها را از یک پرورش‌دهنده مطمئن تهیه کنید. داشتن یک سگ نژاد استافوردشایر تریر آمریکایی فوق العاده ارزشمند است؛ این سگ‌ها آرامش‌بخش و محافظ هستند. از این رو، می‌تواند یک نژاد سگ برای افراد افسرده باشد.

6. سایتهوند

بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده سایتهوند

این گروه از سگ‌های شکاری شامل سگ‌های تازی و ویپت‌ها است. علیرغم این که برای مسابقه دادن پرورش داده شده‌اند، اغلب هیچ علاقه‌ای به تحرک ندارند و روی مبل دراز می‌کشند.

این سگ‌ ها آرام و مهربان هستند و با اندازه‌های مختلف اما خلق و خوهای مشابه وجود دارند.

7. پاگ

بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده پاگ

اگر به دنبال یک همراه جذاب و کوچک هستید که به زندگی‌تان رنگ و نور ببخشد، پاگ‌ها گزینه‌ی فوق العاده‌ای هستند. این سگ‌های کوچک بامزه، بازیگوش هستند و سطح انرژی آن‌ها متوسط است. این نژاد برای خوش اخلاقی شهرت یافته است.

خلق و خو و شخصیت دوست‌داشتنی آن‌ها را به یک نژاد سگ برای افراد افسرده تبدیل کرده است. آن‌ها مستعد مشکلات تنفسی هستند، بنابراین برای افراد علاقمند به دویدن گزینه‌ی مناسبی نیستند، اما برای آپارتمان‌نشینانی که فضایی برای دویدن ندارند گزینه‌ی خوبی به حساب می‌آیند.

همچنین ببینید: فیلم‌ در مورد سگ

8. شیبا اینو

بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده شیبا اینو

اینو به معنی سگ در زبان ژاپنی است. شیبا اینوها، سگ‌های مراقبت، هوشیار و فعالی هستند. این سگ‌های کوچک از نظر رفتار بسیار شبیه به گربه هستند، بنابراین باید خود را برای همراه بازیگوش و در عین حال مستقل آماده کنید.

آن‌ها ممکن است گوشه‌گیر باشند و آموزش دادن آن‌ها سخت است، اما اندازه کوچک و طبیعت راحتشان همه این‌ها را جبران می‌کند. این نژاد برای افرادی که برای اولین بار از یک حیوان خانگی مراقبت می‌کنند و می‌خواهند همراهی پشمالو داشته باشند و او را در آغوش بگیرند، گزینه مناسبی نیستند، اما شخصیت منحصر به فرد آن‌ها محبوبیت زیادی دارد. شیبا اینو یکی از گرانترین نزادهای سگ در دنیا است.

شیبا اینوهای سرگرم‌کننده بدون این که تحرک و بار اجتماعی اضافی بر دوش شما بگذارند، زندگی شما را شاد می‌کنند. در حالی که از نظر سطح انرژی و اندازه شبیه به پاگ‌ها هستند، نباید این دو نژاد را با هم مقایسه کرد.

آیا حیوان خانگی برای حمایت عاطفی دارید؟ سگ شما چگونه در طول روز به شما کمک می‌کند؟ تجربه خود را در نظرات به اشتراک بگذارید!

مطالب پیشنهاد شده دیگر

کدام نژاد سگ عمر بیشتری دارد ؟

گران‌ترین نژاد سگ در جهان

باوفاترین نژاد سگ (ژرمن شپرد در رتبه چهارم)

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن و سالمند با ویژگی های مناسب

۱۰ بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی و بدون تجربه

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *