سرگرمیفیلم و سریال

۱۹ بهترین فیلم های کره ای کمدی تا حال حاضر؛ از نگاه مخاطبان ایرانی

فیلم های کمدی بهترین انتخاب ممکن برای خندیدن، از بین بردن بی حوصلگی و پاک کردن غم و غصه ها هستند. صنعت فیلم کمدی کره ای در این میان طرفداران خارجی زیادی داشته و با وجود تعداد زیادی فیلم انتخاب های زیادی به کمدی دوستان می دهد. به همین خاطر تلاش کرده ام تا در این میان بهترین های کمدی را از صنعت فیلم سازی کره انتخاب و به شما مخاطبین عزیز سایت مینویسم تقدیم کنم. حالا کنجکاو هستید که چه فیلم هایی در این لیست جای دارند؟ خب! تا انتها با من همراه باشید. شاید شما هم از مخاطبین پر و پا قرص فیلم های کمدی کره ای شدید!

معرفی 19 تا از بهترین فیلم های کره ای کمدی ۲۰۲۲

این بار می خواهم 19 تا از بهترین فیلم های کره ای کمدی را به شما معرفی کنم؛ فیلم هایی که بر لبان هر بیننده ای خنده می نشانند. درست مانند هر فیلم دیگر کمدی، این فیلم ها هم در عین خنده دار بودن پایان دوست داشتنی دارند! پس هم می خندید و هم شدیدا تحت تاثیر قرار خواهید گرفت. اگر آماده هستید می رویم سراغ فیلم شماره 19 از لیست جالب امروزمان!

19. سئوندال: مردی که رودخانه می فروشد (Seondal: The Man Who Sells the River)

سئوندال مردی که رودخانه می فروشد
 • تاریخ انتشار: 6 جولای 2016 (کره جنوبی)
 • کارگردان: پارک دای مین
 • باکس آفیس: 15 میلیون دلار
 • کارگردان: پارک دی مین
 • نویسنده : پارک دی مین
 • ستاره ها : یو سونگ هو، جائه هیون چو و جئونگ هوا کیم

من به شخصه عاشق گروه بازیگری و داستان این فیلم کره ای کمدی هستم که در سال 2017 ساخته شده است و فکر می کنم که بازیگر نقش اول داستان آینده بسیار روشنی پیش رو داشته و هر کسی را در نقش آفرینی هایش مسحور خواهد کرد.

در حین دیدن فیلم با مردی رو به رو می شوید که در کارش هنرمندی تمام عیار و شجاع، و سخنوری حرفه ای و متقاعد کننده است. بون وون، هنرمند زن فیلم و جیون از جمله همکاران او هستند. این سه کلاهبردار در تمام کشور شهرت دارند. تا اینکه بالاخره این تیم سه نفره تصمیم می گیرد تنباکو بدزدد؛ ارزشمند ترین کالایی که در آن روزهای کره جا به جا می شد. برای رسیدن به این هدف باید یکی از مهم ترین مردان کشور، سونگ دایی ریئون را گول بزنند.

18. پروژه بازسازی (Project Makeover)

پروژه بازسازی (Project Makeover)

این فیلم کمدی کره ای ساخته شده در سال 2018 هم ارزش دیدن و خندیدن را دارد. البته من خیلی از رفتار خشن، کنترل گر و بچه گانه شخصیت اول در برخورد با ورژن جوان خودش خوشم نیامد. چرا که نقش اول فیلم به روشی کاملا جدی و خارج از محدوده های کمدی به روزهای جوانی اش راه پیدا می کند. کاش راهی خنده دار تر برای چنین سفر زمانی پیدا می کردند!

نا جونگ جو شخصیت اول این فیلم کمدی، زنی است که اصلا از زندگی اش راضی نبوده و تمام اتفاقات بد زندگی اش را به هم خوردن رابطه اش با جو هانی، یکی از پسران دبیرستان ربط می دهد. جو هانی حالا یک ستاره در دنیای موسیقی است. البته تائی هون کراش آن روزهایش هم حالا یک تاجر قدرتمند است و نا جونگ جو می ترسد که ارتباطش با او را از دست بدهد. به این خانم فرصتی داده می شود تا به سال 1994 برگشته و همه چیز را تغییر دهد. نا جونگ جو هم تمام تلاشش را می کند که ورژن جوانی خودش را متقاعد کند تا با تاجر ثروتمند آن زمان قرار بگذارد.

17. افسون شده (Spellbound)

 افسون شده (Spellbound)

فیلم های ترسناک معمولا مورد علاقه های من نیستند. اما وقتی پای بازیگرانی مانند “سون یی و لین مین” در میان باشد، باید شانس دیگری به فیلم داد. البته که کار بسیار خوبی هم کردم چون فیلمی بود که ارزش دیدن و وقت گذاشتن را داشت. این فیلم کمدی کره ای که در سال 2016 ساخته شده از ابتدا تا انتها جذاب و دوست داشتنی بود. فیلمی که می توان ساعت ها به سکانس های جذابش خندید!

جو گو یک شعبده باز خیابانی است. یک روز که در اتوبان مشغول افسون و شعبده بازی بود زنی را در میان تماشاچیان می بیند. پس از اجرا دنبالش کرده و می بیند که زن وارد کوچه ای شده و نهایتا در جایی می ایستد. دری رو به روی زن باز می شود. جو گو همان لحظه فکری عالی به ذهنش می رسد؛ اینکه از آن زن بخواهد با او همکاری کرده و با هم گروهی بسازند!

16. ملکه های رقصنده (Dancing Queens)

ملکه های رقصنده (Dancing Queens)
 • تاریخ انتشار: 18 ژانویه 2012 (کره جنوبی)
 • کارگردان: لی سوک هون
 • باکس آفیس: 26.4 میلیون دلار
 • داستان از: کیم هوی

این فیلم دوست داشتنی و خلاقانه، داستانی ترکیبی از کلیشه های سیاسی و روایت کره ای هاست که با چاشنی استعداد جونگ هوا مزه دار شده. این ستاره با استعداد هم خواننده است، هم رقصنده و بازیگر! از دیگر آثار او می توان به «مردان واقعی در برابر سیاست مردان شل و ول» اشاره کرد که در سال 2012 ساخته شده و هم چنان جذابیت خودش را دارد. به نظر من که «ملکه های رقصنده» داستانی بسیار دوست داشتنی دارد؛ البته نمی توان گفت که در هر لحظه شما را می خنداند.

این فیلم داستان کاراکتری به نام “اوهوم” است. این نام را برایش انتخاب کرده اند چون بازیگری که شخصیت این کاراکتر را بازی می کند در دنیای واقعی هم اوهوم نام دارد. رویای کودکی اوهوم این بوده که خواننده شود، اما در نهایت مجبور می شود با هوانگ جون مین ازدواج کرده و از رویایش دست بکشد. کاراکتر هوانگ جون مین هم نام واقعی بازیگری است که این شخصیت را بازی می کند. هوانگ وکیل است اما همیشه نگران این است که چطور باید اجاره خانه را بپردازند. داستان تا جایی پیش می رود که هوانگ یکی از مردان مهم کشور را که در حال افتادن در مسیر مترو بوده نجات می دهد.

15. خاطرات یک قتل (Memories of Murder)

خاطرات یک قتل (Memories of Murder)
 • تاریخ انتشار: 25 آوریل 2003 (کره جنوبی)
 • کارگردان: بونگ جون هو
 • زبان: کره ای
 • بودجه: 2.8 میلیون دلار
 • ستاره ها : سانگ کانگ هو، کیم سانگ کیو و نگ رو ها کیم

در مورد این فیلم احساس مسئولیت می کنم چون می دانم که واقعا ارزش دیدن دارد و یکی از بهترین فیلم های کره ای کمدی تا به امسال می باشد! روایت و پلات داستان کمی گول زننده هستند؛ پس در این فیلم از فوت و فن هایی استفاده شده که اکثر فیلم های خوب روز دنیا دارند. جالب است بدانید که از این فیلم در لیست فیلم های کره ایِ کمدیِ زبان در سال 2017 یاد شده؛ پس در نوع خودش یک اثر استادانه به شمار می رود. بینندگان این فیلم سورپرایز شدن را به معنای واقعی کلمه حس خواهند کرد. درست مانند من که سال ها پس از دیدن فیلم هنوز سکانس به سکانش را مثل روز روشن به یاد دارم.

دو خانم در محله های اطراف شهری کوچک در اکتبر سال 1986 پیدا می شوند؛ در حالی که از آنها سو استفاده شده است. یک کاراگاه معمولی که تا به حال هرگز پرونده مهمی مانند این مورد را بر عهده نداشته مسئول پیدا کردن مجرمان می شود. البته که در نهایت هیچ مدرکی پیدا نمی کند و ناامید گزارشش را تحویل می دهد. پلیس هم در نهایت به این نتیجه می رسد که پرونده مختومه شده و هیچ ابزاری و مدرکی دال بر این جنایت پیدا نشده است. پارک یکی از شخصیت های فیلم ادعا می کند که می تواند مجرمان را با چشم در چشم شدن تشخیص دهد. و در نهایت از بائن کی وانگ، پسر عقب مانده داستان که یکی از قربانیان را در شهر دنبال می کرده کمک می خواهند.

14. کهنه سرباز (Veteran)

کهنه سرباز (Veteran)
 • انتشار اولیه: 5 آگوست 2015
 • کارگردان: ریو سونگ وان
 • باکس آفیس: 92 میلیون دلار
 • زبان: کره ای
 • نویسنده : سونگ وان ریو
 • ستاره ها : جونگ مین هوانگ، یو آه این و هه جین یو

کهنه سرباز، یکی از بهترین فیلم های کمدی کره ای می باشد. بازیگر نقش اول این فیلم چهره ای بسیار شناخته شده در صنعت فیلم سازی بین المللی بوده و از سنین کودکی نقش های بسیار متفاوتی را بر عهده داشته است. من هم مانند خیلی های دیگر فکر می کنم او ستاره ای تمام عیار است که لیاقت دارد در بهترین فیلم ها و نقش ها بازی کند تا ما از دیدن هنرنمایی هایش لذت ببریم. «کهنه سرباز» در سال 2015 ساخته شده و هر سکانسش ارزش دیدن و لذت بردن دارد؛ فیلمی که لحظه ای ناامیدتان نخواهد کرد.

وقتی پای جرم و جنایت در میان باشد کارآگاه کیول جدی است و با هیچ کسی شوخی ندارد. پرونده ای کلان به این کارآگاه سپرده می شود و در نهایت کاشف به عمل می آید که میلیونر نه چندان مبادی آداب داستان، جو تایی او که از نسل سوم خانواده بزرگ سین جین است پشت قضیه پنهان شده و دستی در ماجرا دارد. با وجود تمام تلاش های تیم سئو در برملا کردن داستان، جو تمام تلاشش را می کند، از پول و ارتباطاتش استفاده کرده و قصد دارد فرار کند.

13. دو صورتِ دوست دخترِ من (Two Faces of My Girlfriend)

دو صورتِ دوست دخترِ من
 • تاریخ انتشار: 12 سپتامبر 2007 (کره جنوبی)
 • کارگردان: لی سوک هون
 • نویسنده : این هو هوانگ
 • بازیگران : تائه گیو بونگ، سا هی ریو و ون یونگ

راستش را بخواهید انتطار نداشتم این فیلم جزوی از لیست من باشد. اما حقیقت این است که هر بار قرار گذاشتن دو کاراکتر داستان در فیلم لحظات دوست داشتنی برایتان به تصویر می کشد. پسر بیچاره داستان باید خیلی حواسش را جمع کند چون دوست دخترش قرار است به چیزی تبدیل شود که اصلا انتظارش را ندارد. من عاشق حیله های جادویی سه پسری شدم که بهترین دوستان نقش اول داستان هستند. البته که فیلم کمی هم چاشنی غم دارد اما در کل فیلمی فان و کمدی است که ارزش دیدن و وقت گذاشتن دارد؛ خصوصا پایان داستان!

گو چانگ پسری 17 ساله است که به تازگی کالج را تمام کرده، بسیار خام و بی تجربه بوده و در هر مصاحبه شغلی که می رود شکست می خورد. از سرکوفت های خواهرش هم که دیگر نگویم. داستان تا جایی پیش می رود که پسر فیلم سی سالش می شود اما هنوز نه با کسی قرار گذاشته تا رابطه ای جدی داشته است. گو چانگ روزی در یک رستوران کیف پولی پیدا می کند و با صاحبش قرار می گذارد تا آن را به او پس دهد. صاحبش کیست؟ آنی بامزه، خجالتی و بی گناه! این دو بلافاصله از هم خوششان می آید و شروع می کنند به قرار گذاشتن!

12. مافیا، فروشندگان (The Mafia, The Salesman)

مافیا، فروشندگان (The Mafia, The Salesman)
 • تاریخ انتشار : 2007
 • کارگردان : سونگ بو شیم
 • نویسندگان: میونگ گیون کیم و سونگ بو شیم
 • بازیگران : سونگ جائه لی، چانگ جئول جئون و سئو جی هی

اینکه گنگی را از زورگیری و کلاشی به کارمندی و با پنبه سر بریدن ارتقا دهی کار خیلی بزرگی است، نه؟ به نظر من که داستان خیلی جالبی هم می توان از دل این ماجرا درآورد. این فیلم که در لیست فیلم های کمدیِ زبان کره ای به آن اشاره شده ساخته سال 2016 بوده و درمورد کارهای عجیب و غریب یک گروه مافیایی به شیوه ای کمدی است. البته این را هم بگیوم که اصلا از آن دسته فیلم های کمدی نیست که هر لحظه خنده دار باشد. گاهی هم پیش می آید که خواب تان ببرد!

در دوران اوج FTA مدیر ارشد گنگ یونگ دونگ تصمیم می گرد که بهترین مردانش را دور هم جمع کرده و از آنها محافظت کند. پس از جلسه های طولانی مدت بالاخره تصمیم گرفته می شود که گروه درست مانند کمپانی های بزرگ، جهانی سازی شود. جای دو شیک تنها فرد این گروه است که تحصیلات دانشگاهی دارد و از او در این تغییر کمک گرفته می شود.

11. خیلی مخفیانه، خیلی بزرگ (Secret, Greatly)

خیلی مخفیانه، خیلی بزرگ (Secret, Greatly)
 • تاریخ انتشار: 5 ژوئن 2013 (کره جنوبی)
 • کارگردان: چئول سو جانگ
 • باکس آفیس: 42.6 میلیون دلار آمریکا
 • نویسندگان : بنگ هیون کیم و هونگ گی یون (فیلمنامه) و هون (کمیک)
 • بازیگران : کیم سو هیون، گی وونگ پارک و هیون وو لی

این فیلم کره ای کمدی فیلمنامه عالی و دوست داشتنی دارد. نقطه اوج داستان غمناک بوده و همین هم موجب می شود فیلمی فراموش نشدنی باشد! داستان در مورد سه مامور مخفی از کره شمالی است که به طور مخفیانه در کره جنوبی زندگی می کنند. این سه جاسوس منتظر هستند تا از پایگاه 5446 برای شان دستور صادر شود. اما در نهایت شوکه می شوند چون می فهمند که گروه جمهوری خواه کره شمالی ماموریتی بسیار مخفی و بسیار بزرگ به آنها واگذار کرده است.

گروهی سرشناس از افسران کره شمالی از سنین نوجوانی مورد آموزش قرار می گیرند تا به جاسوسی در کره جنوبی رفته و در نهایت بتوانند این دو کشور را با هم متحد کنند. این افسران که با نام گروهک 5446 شناخته می شوند با شخصیت های تقلبی یک موسیقی دان، یک دانش آموز دبیرستانی و یک آدم ساده لوح وارد خاک کره جنوبی می شوند. و در نهایت می بینیم که چگونه به زندگی در این کشور انس گرفته و بدون گرفتن دستوری از جانب مدیران ارشد خود خیلی راحت و مانند هر آدم دیگری زندگی می کنند. البته در پایان داستان می بینیم که ماموریتی بسیار مخفی و بسیار بزرگ به آنها سپرده می شود.

10. شغل پر خطر (Extreme Job)

شغل پر خطر (Extreme Job)
 • تاریخ انتشار اولیه : 2019
 • کارگردان : بیونگ هیون لی
 • نویسنده : سه یونگ بائه
 • بازیگران : لی دونگ یونگ، کیم اوی سونگ و میونگ گونگ

این مورد از لیست بهترین فیلم های کره ای کمدی من خیلی جذاب است. چرا؟ چون ایده تبدیل یک رستوران جوجه کبابی به مقر پلیس برای من خیلی جالب است!

داستان این فیلم در مورد گروهی از کارآگاهان معتاد است که پس از خراب کاری اخیرشان، یک بار دیگر به آنها شانسی برای ادامه شغل شان داده می شود. این گروهِ نه چندان کاردرست باید راز یک گروه مواد مخدر را فاش کنند! محل استقرارشان هم یک رستوران جوجه کبابی است. کاپتان کو سردسته این گروه از کارآگاهان است و همه چیز خیلی خوب پیش می رود تا اینکه خبر می رسد که این رستوران قرار است بسته شود!

9. کمپین ازدواج (Wedding Campaign)

کمپین ازدواج (Wedding Campaign)
 • تاریخ انتشار اولیه : 23 نوامبر 2005
 • زمان فیلم : 120 دقیقه
 • کارگردان : هوانگ بیونگ گوک
 • نویسندگان : یون سون یونگ، چوی جونگ هیون، هوانگ بیونگ گوک، کیم یون چای و لی جونگ یون

کمپین ازدواج از جمله موفق ترین فیلم های کمدی کره است که در سال 2005 ساخته شده. این فیلم در مورد دو جوان مجرد است که در آستانه سی سالگی شان هستند اما هیچ کدام نمی توانند با خانم ها ارتباط خوبی داشته و ازدواج کنند. یکی از این دو که اتفاقا مهربان تر هم هست، به اصرار مادر و پدر بزرگش مجبور می شود ازدواج کند. چگونه؟ با سرویسی که از کشور ازبکستان برای آقایون مجرد همسر دست و پا می کند. این فیلم در واقع بازتابی از یک مشکل بزرگ در کشور کره است. بیشتر خانم های جوان و مجرد روستایی، محل زندگی شان را ترک کرده و به شهر می روند. همین جاست که پسران روستایی بی همسر می مانند و از ازبکستان برایشان همسر جور می کنند.

هونگ مان تائک یک مرد 38 ساله مجرد است که با مادرش در یک روستا زندگی کرده و کشاورزی می کند. پدربزرگ اش می بیند که پسر همسایه شان با زنی ازبک ازدواج کرده و از ترس اینکه هیچ وقت ازدواج نوه اش را نبیند او را مجبور می کند که به ازبکستان برود و برای خودش همسری پیدا کند!

8. آفتابی (Sunny)

آفتابی (Sunny)
 • تاریخ انتشار: 4 می 2011 (کره جنوبی)
 • کارگردان: Kang Hyeong-cheol
 • باکس آفیس: 51.1 میلیون دلار
 • موسیقی : کیم جون سوک

این فیلم کره ای کمدی ساخته شده در سال 2010 را در حالی دیدم که نه حتی یک خط در موردش خوانده بودم نه یک ثانی تریلرش را دیده بودم. اما هرگز از انتخابم پشیمان نیستم واقعا یکی از بهترین فیلم های کمدی کره ای بود که تا به حال دیده بودم. اگر به دنیال فیلمی دوست داشتنی هستید که سکانس به سکانش قلبتان را لمس کرده و احساس در آن جاری باشد، «آفتابی» را به شما پیشنهاد می کنم. این فیلم ارزش زندگی و دوستی را به روح شما تزریق کرده و با وجود بهترین گروه بازیگران، بیشترین امتیاز را در این لیست دارد!

نا می یک دانش آموز دبیرستانی است که از شهر کوچک شان در استان جو او لا به سئول انتقالی گرفته است. نا می خیلی ساده است و وقتی عصبانی می شود به لهجه شهر خودشان حرف می زند و می لرزد. بقیه هم از همان روز اول مدرسه شروع می کنند به دست انداختنش! گروهی دیگر از دختران مدرسه هم به کمکش می آیند. این فیلم زیر نویس انگلیسی هم دارد!

7. شایعه سازان (Scandal Makers)

شایعه سازان (Scandal Makers)
 • تاریخ انتشار: 3 دسامبر 2008 (کره جنوبی)
 • کارگردان: Kang Hyeong-cheol
 • موسیقی : کیم جون سوک
 • باکس آفیس: 47.9 میلیون دلار آمریکا
 • زبان: کره ای

این مورد یکی از خاص ترین فیلم های کمدی کره ای است که در سال 2018 ساخته شده. البته از آن دسته فیلم هایی کمدی نیست که بتوانید در جمع خانوادگی تان ببینید. همه چیز در فیلم نامه به دقت ارزیابی و برنامه ریزی شده است. تصویر سازی کاراکترها دراین فیلم به عهده چا تایی هیون و پارک بو یونگ بوده و بسیار باور پذیر است. وانگ سیئوک هیون هم ستاره فیلم بوده و نقشی به شدت دوست داشتنی بازی می کند.

نام، پسری که در میانه سی سالگی اش است که به عنوان دی جی در رادیو کار کرده و مردم را سرگرم می کند. البته او در دوران نوجوانی بسیار موفق تر و محبوب تر بوده است. روزی از روزها زنگ در آپارتمانش به صدا در می آید و او پشت در خانمی جوان به نام جونگ نام و پسر بچه ای را می بیند. خانم جوان به هیون سو توضیح می دهد که او پدرش است و آن پسر بچه همراهمش هم نوه اش! اما هیون حرف هایش را باور نکرده، در را به رویش می بندد. اما جونگ نام تهدیدش می کند که به رسانه ها رفته و همه چیز را لو می دهد. هیون هم مجبور می شود در را باز کرده و به حرف هایشان گوش دهد.

6. چهره شناس (The Face Reader)

چهره شناس (The Face Reader)
 • تاریخ انتشار: 11 سپتامبر 2013 (کره جنوبی)
 • کارگردان: Han Jae-Rim
 • موسیقی: لی بیونگ وو
 • باکس آفیس: 61 میلیون دلار
 • زبان: کره ای

حتما دلیلی هست که “کانگ هو سانگ” را همیشه در بهترین فیلم های کره ای می بینیم. خب او بی شک از بهترین بازیگران حال حاضر سینمای این کشور و جهان محسوب می شود. غیر ممکن است کسی « چهره شناس» را ببیند و نفهمد که کیم در واقع ورژن کره ای جما آرترتون است؛ به خصوص در سکانس هایی که می خندد یا لبخند می زند. این فیلم داستان یک پایان تراژدیک است. همان طور که کانگ گفته: «گهی زین به پشت و گهی پشت به زین»، شاید معنای زندگی در همین ضرب المثل نهفته باشد.

نائی جیونگ، با استعداد ترین چهره شناس خاندانشان است اما مدت هاست این کار را کنار گذاشته و با یئون هونگ همکار شده است. در این همکاری نائی چهره مهمانان هونگ را می خواند تا ببیند آنها در قتل دست داشته اند یا نه! هر بار هم نائی جیونگ موفق می شود چهره قاتلین را با کمک استعداد بی نظیرش شناسایی کند. از این رو شاه مونگ جون از او می خواهد که چهره افرادی که می خواهند او را تهدید کرده و تاج و تخت پادشاهی اش را بدزدند هم شناسایی کند.

5. کریسمس در آگوست (Christmas in August)

کریسمس در آگوست (Christmas in August)
 • تاریخ انتشار: 24 ژانویه 1998 (کره جنوبی)
 • کارگردان : جین هو هور
 • نویسندگان : جین هو هور، سونگ اوهدونگ و هوان شین
 • بازیگران : هان سوک کیو، یون ها شیم و گو شین

«کریسمن در آگوست» یکی از بهترین فیلم های کمدی کره ای و البته یکی از بهترین فیلم های رمانتیک در صنعت فیلم سازی این کشور است. داستان و پلات عالی بوده و در هم تنیدگی بی نظیری دارند. همکاری هان سوک کیو و شیم اون ها برای به تصویر کشیدن این پلات عالی است. این فیلم در عین ساده و بی آلایش بودن مفاهیم زیادی برای نمایش دادن داشته و از این رو واقعا ارزش وقت گذاشتن را دارد. شاید این ابعاد احساسی فیلم هستند که آنرا تا این اندازه دوست داشتنی می کنند.

داستان فیلم حول محور جونگ وونگ می گردد؛ جوانی سی ساله که مغازه ای فتوشاپی دارد و تمام ارتباطاتش به خواهر و داماد و خواهر زاده و پدرش ختم می شود. این فیلم که در سال 1998 ساخته شده تا جایی پیش می رود که داری می، پارکبانی ساده از جونگ وونگ می خواهد که خیلی سریع عکس هایی از پارکینگ ظاهر کند تا او بتواند از آنها به عنوان مدرک بر عیله مجرمان استفاده کند. همان جاست که عشق در نگاه اول اتفاق افتاده، روابط عمیق و عمیق تر و دیدارها دوست داشتنی و دوست داشتنی تر می شوند!

4. معجزه در سلول شماره 7 (Miracle in Cell No. 7)

معجزه در سلول شماره 7 (Miracle in Cell No. 7)
 • کارگردان : هوان کیونگ لی
 • نویسندگان: هوانگ کیونگ لی، یونگ آه یو و هوانگ سونگ کیم
 • ستاره ها : سونگ ریونگ ریو ، سو وون کال، دال سو اوه

این فیلم به معنای واقعی کلمه دوست داشتنی بوده و مصداق بارز ضرب المثل «هر آنچه از دل برآید بر دل نشیند است»! در این فیلم کمدی که نامش در میان بهترین فیلم های کمدی سال 2013 آمده احساسات خاص یک پدر بی ثبات را برای دختر شیرین و دوست داشتنی اش حس خواهید کرد. گویی خودتان جایی در میان زندگی شان هستید. احساسات پدر واقعی و غیر قابل انکار هستند اما ذهنش آشفته و اعصابش به هم ریخته است. و این جای داستان دختری را داریم که باهوش و با درک است. او پدرش را عمیقا دوست داشته و با تمام کمی ها و کاستی ها، او را می پرستد!

این پدر و دخترش، یه سئونگ، به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می کنند. داستان به سال 1997 بر می گردد. زمانی که پدر و دختر با هم به فروشگاه می رفتند و هر بار کوله پشتی را می دیدند که پدر دوست دارد برای دخترش بخرد. اما وقتی پدر داستان، یانگ کو به فروشگاه می رود تا بالاخره کوله را بخرد، فروشنده به او سیلی می زند.

3. می توان حرف بزنم (I Can Speak)

می توان حرف بزنم (I Can Speak)
 • تاریخ انتشار: 21 سپتامبر 2017 (کره جنوبی)
 • کارگردان: کیم هیون سوک
 • موسیقی : لی دونگ جون
 • باکس آفیس: 23.3 میلیون دلار

قرار نیست این مورد از دستم در برود! چرا؟ چون اکتینگ بازیگران عالی و ابزار احساس در آن موج می زند. پلات داستان بالانسی از احساسات انسان ها در دنیای واقعی است، یعنی همان خامی ها و پختگی هایی که انسانهای واقعی در ابزار احساسات شان دارند. این فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و به ما یادآوری می کند که انسانیت چقدر مهم است. علاوه بر این همگی باید بدانیم که انسان جایز الخطاست. این طبیعت ما آدم هاست و همیشه می توان به بخشیده شدن امیدوار بود. باید امیدورام باشیم که خشم درونی ما فروکش کند و به عنوان میراثی به آیندگان مان به ارث نرسد.

پارک مین جایی یک شهروند و کارمند متمدن است که به شعبه جدیدی در سئول فرستاده می شود. او مردی متدین و مذهبی بوده و در کارش هم بسیار جدی است. نائوک بوم یکی از همکاران بد اخلاق او در محل کار جدیدش است که دست از سرش برنداشته و دائم اذیتش می کند. اما نکته جالب داستان در این است که پارک مین جایی از او خوشش می آید و در صدد است نظرش را جلب کند. داستان تا جایی پیش می رود که نائوک تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی گرفته و مجبور می شود کمک پارک مین جایی را در این راه بپذیرد. چون می داند که پارک به زبان انگلیسی کاملا مسلط بوده و خیلی هم خوب صحبت می کند. اما کسی چه می داند نائوک به چه دلیلی قصد دارد زبان انگلیسی یاد بگیرد؟

2. به دانگ ماک گول خوش آمدید! (Welcome to Dongmakgol)

به دانگ ماک گول خوش آمدید! (Welcome to Dongmakgol)
 • تاریخ انتشار: 4 آگوست 2005 (کره جنوبی)
 • کارگردان: پارک کوانگ هیون
 • موسیقی : جو هیسایشی
 • باکس آفیس: 31.8 میلیون دلار
 • زبان: کره ای

این فیلم را انتخاب کردم چون عملکرد بازیگرانش عالی و روند داستانش فوق العاده است. امکان ندارد فیلم را ببینید و حوصله تان سر برود. پس واقعا ارزش وقت گذاشتن و دیدن را دارد. موسیقی متن این فیلم که هنرِ جویی هیساشی است یکی از نقاط قوت فیلم به شمار رفته و موجب می شود احساس در هر سکانس موج بزند. شاید شما هم مثل من با یک بار دیدنش تا پایان عمر خاطره ای خوش از فیلم داشته باشید!

دانگ ماک گول یک روستای کوچک در یکی از کوهستان های کره است که تحت تاثیر جنگ قرار نگرفته و دست نخورده باقی مانده است. سرنوشت در این روستا دست به کار شده و سه گروه مبارز را گرد هم می آورد: یک خلبان ارتش آمریکا که هواپیمایش در آن مکان سقوط کرده، سه سرباز فراری کره شمالی و دو سرباز گمشده کره جنوبی! سربازان کره شمالی و جنوبی با دیدن هم اسلحه هایشان را بالا می آورند اما محلی ها متقاعدشان می کنند که کشتن همدیگر را به تعویق بیاندازند. در این میان بمبی به انبار غذای روستا برخورد کرده و تمام خوردنی ها از بین می روند. سربازان هم تصمیم می گیرند که در روستا بمانند و بدون توجه به ملیت شان به مردم کمک کنند تا از گرسنگی نمیرند.

1. سلام روح ( Hello Ghost)

سلام روح ( Hello Ghost)
 • تاریخ انتشار: 23 دسامبر 2010 (کره جنوبی)
 • کارگردان: کیم یانگ تاک
 • موسیقی : کیم جون سوک
 • باکس آفیس: 19,774,455 دلار آمریکا
 • زبان: کره ای

اگر می خواهید فیلم کره ای کمدی ببینید که باعث شود گریه کنید، «سلام روح» بهترین گزینه برای شماست! چرا که نه تنها می خندید بلکه احساسات متفاوتی را تجربه خواهید کرد. من بارها وبارها این فیلم را دیده ام و هر بار هیجان زده شده ام، گریه کرده ام و خندیده ام! احساساتی که بازیگر اصلی فیلم در پایان داستان ایجاد می کند برای هر بیننده ای فراموش نشدنی است!

تایی هیون سعی می کند از بالای یک پل به درون رودخانه بپرد و خود کشی کند. تمام تلاشش را می کند و ناگهان روح هایی را می بیند. او را به بیمارستان می برند چون عصبی شده و همه فکر می کنند که احتمالا دیوانه شده است. او در بیمارستان پرستاری به نام “گانگ یی وان” را دیده و خیلی زود عاشقش می شود. اما روح ها هر جایی که او می رود دنبالش کرده و به این راحتی ها دست از سرش برنمی دارند. او هم همه تلاشش را می کند که روح ها دست از سرش برداشته و موقعیت حساس او را در زندگی درک کنند!

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *