حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

۱۰ بزرگترین گربه خانگی جهان با عکس

ده‌ ها نژاد گربه خانگی در کنار تعداد بیشماری نژاد ترکیبی و متقاطع وجود دارند. این نژادها دارای تنوع بسیار زیادی هستند؛ از موهای کوتاه گرفته تا بلند، گربه‌ هایی که برای شکار جوندگان پرورش داده شده‌اند یا نژادهایی که بیشتر به تنبلی زیر نور آفتاب تمایل دارند. در حالی که برخی به صورت مداوم سر و صدا می‌کنند، برخی دیگر هیچ صدایی ندارند. برخی از نژادها عاشق بودن در کنار انسان هستند اما برخی دیگر کاملاً گوشه‌نشین هستند. برخی از آن‌ها تبدیل به عضوی از خانواده می‌شوند در حالی که برخی دیگر مانند یک مهمان گذرا در خانه هستند. حتما برایتان جالب است بدانید بزرگترین گربه خانگی جهان چه نام دارد و چه شکلی است. برای دین 10 تا از بزرگترین گربه های دنیا با مینویسم همراه باشید.

10 بزرگترین نژاد گربه خانگی

گربه‌های بسیار کوچکی نیز وجود دارند. گربه‌ی سنگاپوری معمولاً کمتر از 5 پوند وزن دارد. اما در این مقاله، نژاد گربه خانگی بسیار بزرگ را معرفی خواهیم کرد که برخی از آن‌ها آنقدر بزرگ هستند که باید مبل مخصوص به خود را داشته باشند!

1- گربه خانگی نژاد مین کوون

بزرگترین نژاد گربه خانگی
Maine Coon
وزن3 و نیم تا 7 کیلوگرم
طول عمر13 تا 14 سال
شخصیتشیرین، آرام و دوست‌داشتنی

مین کوون (Maine Coon)، یک گربه خانگی غول‌ پیکر محسوب می‌شود. در حالی که معمولاً 18 پوند وزن دارند، گزارش‌ هایی از برخی از مین کوون‌ ها با وزن 30 پوند نیز ثبت شده است که حدود دو برابر از وزن نژاد کوچک سگ به نام پاگ بیشتر است.

با اینکه یکی از بزرگترین گربه خانگی جهان است و جثه‌ بزرگی دارد، مین کوون‌ ها برای آرام، شیرین و مهربان بودن شهرت دارند. این نژاد که اغلب غو‌ل‌پیکر آرام خوانده می‌شود، به عنوان سگ دنیای گربه‌ها شناخته می‌شود زیرا عاشق وقت گذراندن با انسان‌هاست. آن‌ها همچنین بسیار باهوش هستند و دوست دارند در هر کاری که انجام می‌دهید، مشارکت داشته باشند.

2- گربه ساوانا

بزرگترین گربه های خانگی جهان
Savannah
وزن3 تا 7 کیلوگرم
طول عمر14 تا 18
شخصیتباهوش، پرانرژی، وحشی

ساوانا (Savannah) یک نژاد ترکیبی است که از ترکیب گربه خانگی و گربه وحشی حاصل می‌شود. در این مورد، گربه‌ی وحشی مربوط به سروال آفریقایی که گربه‌ای وحشی با گوش‌های بزرگ است، می‌باشد. گربه‌های ساوانا خانگی بر اساس تعداد نسل‌ها بعد از اجداد وحشی خود طبقه‌بندی می‌شوند. به این ترتیب، F1 و F2 بزرگ‌ترین گربه‌های ساوانا محسوب می‌شوند و وزن آن‌ها به 30 پوند هم می‌رسد. 

DNA وحشی در گربه ساوانا بدان معنی است که این گربه خانگی می‌تواند تمایلات وحشی از خود نشان دهد. آن‌ها شکار کردن و وقت گذراندن بیرون از خانه را دوست دارند و می‌توانند بسیار گوشه‌گیر باشند؛ البته، برخی از آن‌ها به خوبی در کنار خانواده‌ها و در خانه زندگی می کنند.

همچنین بخوانید: بهترین نژاد های گربه برای نگه داری در خانه

3- گربه جنگلی نروژی

یکی از بزرگترین گربه های دنیا
Maine Coon
وزن3 و نیم تا 8 کیلوگرم
طول عمر14 تا 16 سال
شخصیتدوست‌داشتنی، وفادار، عاشق فضای باز

گربه جنگلی نروژی (Norwegian Forest)، اولین نژاد در نروژ بود که در نتیجه‌ی ترکیب گربه‌های خانگی با گربه‌های وحشی جنگلی به دست آمد. آن‌ها با گربه‌های وحشی بسیار فاصله دارند و ویژگی‌های گربه‌های خانگی را از خود نشان می‌دهند.

گربه‌های جنگلی نروژی اهل خانواده هستند اما از بودن در فضای باز نیز بسیار لذت می‌برند. در کنار دوست‌داشتنی بودن، عاشق بازی کردن هستند و تمایل دارند تا صاحبان خود را در اطراف خانه به منظور تکمیل کارها دنبال کنند.

4- گربه رگدال

گربه های بزرگ خانگی
Maine Coon
وزن3 و نیم تا 8 کیلوگ
طول عمر12 تا 15 سال
شخصیتآرام و دوست‌داشتنی

رگدال (Ragdoll) از بسیاری از جهات یک نژاد گربه خانگی منحصر به فرد است؛ اگرچه بعید است که در نتیجه‌ی آزمایشات CIA پرورش یافته یا حاوی DNA بیگانه باشند. این نژاد نسبتاً جدید است، در اواخر دهه‌ی 1990 دیده و در سال 2000 به عنوان یک نژاد گربه به رسمیت شناخته شد.

نام این نژاد از خلق و خویش گرفته شده است. گربه رگدال بسیار آرام و دوست‌داشتنی است و مانند یک رگدال خود را در آغوش صاحبش می‌اندازد. متاسفانه، آن چشمان متمایزی که ظاهر منحصر به فردی به گربه می‌دهد، باعث نابینایی جزئی آن نیز می‌شود.

زمانی که صحبت از سالم نگه داشتن گربه یا بچه گربه‌ می‌شود، رژیم غذایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

5- گربه سیبریایی

گربه سیبریایی
Maine Coon
وزن4 و نیم تا 8 کیلوگرم
طول عمر12 تا 15 سال
شخصیتآرام، شجاع، شخصیت‌پذیر

گربه سیبریایی (Siberian)، نژادی از گربه خانگی بزرگ با مو و شخصیت بسیار زیاد است. این نژاد اصالتا از سیبری است که برای زمستان‌های سخت و طولانی شهرت دارد. به همین دلیل است که گربه سیبریایی دارای موهای بلند و قابل توجهی است. این نژاد از گربه بعد از اهلی شدن و به خانه آوردن، تبدیل به یک حیوان خانگی بسیار عالی شده است.

گربه‌ی سیبریایی در کنار وفادار و دوست‌داشتنی بودن، بسیار بزرگ می‌شود و موهای بلندش نیاز به مراقبت و توجه دارد. موهای این نژاد از گربه در برخی از فصل‌ها دچار ریزش می‌شود که در این مدت زمان باید به طور مرتب خانه را جاروبرقی بکشید. بنابراین اگر به دنبال یک گربه با کمترین ریزش مو هستید این نژاد برای شما مناسب نیست.

6- گربه خانگی راگامافین

بزرگترین نژاد گربه خانگی
Maine Coon
وزن4 و نیم تا 8 کیلوگرم
طول عمر14 تا 18 سال
شخصیتدوست‌داشتنی، مهربان، ملایم

تاریخچه‌ی خانوادگی گربه راگامافین (Ragamuffin) کاملاً مشخص نیست اما چیزی که می‌توان به قطعیت گفت، این است که صاحبان گربه‌های رگدال، این نژاد را از ترکیب رگدال‌ها با سایر نژادهای گربه‌های مو بلند پرورش داده‌اند. نتیجه، نژادی است که برخی از ویژگی‌های شخصیتی گربه‌ی رگدال را دارد.

در کنار بزرگ بودن، راگامافین‌ها یک نژاد مطیع ولی دوست‌داشتنی محسوب می‌شوند. در حالی که گاهی‌اوقات نژاد رگدال به عنوان گربه‌ای با ظاهری وحشی تلقی می‌شود اما راگامافین‌ها دارای چهره‌ی جذاب‌تر با چشمانی بزرگ‌تر و مهربان‌تر هستند.

7- بریتیش شورت هیر

بزرگترین گربه های خانگی دنیا
British Shorthair
وزن3 و نیم تا 7.7 کیلوگرم
طول عمر15 تا 20 سال
شخصیتراحت، آرام، وفادار

بریتیش شورت هیر (British Shorthair)، یک گربه‌ی آرام و دوست‌داشتنی از بریتانیا و جزو لیست بزرگترین گربه خانگی جهان است. آن‌ها یکی از قدیمی‌ترین نژادهای گربه در بریتانیا محسوب می‌شوند و اعتقاد بر این است که از زمان رومی‌ها وجود داشته‌اند. رومی‌های مهاجم، گربه‌های جونده‌کش خود را نیز به این جزیره آورده بودند و به تدریج، این گربه‌ها تبدیل به گربه‌های معمولی خیابانی بریتانیا شدند.

امروزه، بریتیش شورت هیر به عنوان یک گربه‌ی همراه خوب تلقی می‌شود زیرا بسیار دوست‌داشتنی است. این نژاد از گربه خانگی بسیار وفادار است و به جای انتخاب یک نفر و ارتباط برقرار کردن با آن فرد، با تمام اعضای خانواده کنار می‌آید و ارتباط برقرار می‌کند.

8- گربه چائوسی

بزرگترین گربه های دنیا
Maine Coon
وزن4 و نیم تا 7.25 کیلوگرم
طول عمر13 تا 17 سال
شخصیتپرانرژی، بازیگوش، دوستدار فضای باز

گربه‌های چائوسی (Chausie) به طور مستقیم از نوادگان گربه‌های مصر باستان به شمار می‌روند، گربه‌هایی که به شدت مورد احترام بوده‌اند و حتی در کنار صاحبانشان مومیایی شده‌اند. این گربه‌ها حتی امروزه نیز به نوعی وحشی به نظر می‌رسند اما ویژگی‌های شخصیتی بسیار زیادی از گربه‌های خانگی را پیدا کرده‌اند.

نام گربه چائوسی به معنی گربه‌ی جنگلی است و امروزه، نیز از بودن در بیرون از خانه بسیار لذت می‌برد. اگر شما نیز از بودن در طبیعت و بیرون از خانه لذت می‌برید، چائوسی بهترین گربه برایتان خواهد بود. آن‌ها همچنین از وقت گذراندن درون خانه با انسان‌ها نیز بدشان نمی‌آید.

9- گربه خانگی ترکیش ون

بزرگترین گربه خانگی
Turkish Van
وزن5.4 تا 7.25 کیلوگرم
طول عمر12 تا 15 سال
شخصیتپرانرژی، دوست‌داشتنی، متعصب

گربه‌ی ترکیش ون مربوط به شرق ترکیه است و در دهه‌ی 1950 به انگلستان و در سال 1983 به آمریکا راه پیدا کرد. در سال 1994، این نژاد از گربه خانگی در انجمن علاقه‌مندان به گربه به رسمیت شناخته شد.

ترکیش ون بسیار سرزنده و باهوش است. آن‌ها با انسان‌ ارتباط برقرار می‌کنند و رابطه‌ی صمیمی و نزدیکی را شکل می‌دهند اما تحمل مو کشیدن یا رفتارهایی که خشن تلقی می‌شوند را ندارند. در واقع، بسیاری از گربه‌های نژاد ترکیش ون، در آغوش گرفتن را دوست ندارند. با این وجود، آن‌ها به خوبی ترفندها را یاد می‌گیرند و یکی از تنها چند نژادی محسوب می‌شوند که عاشق آب هستند.

10- گربه امریکن بابتیل

بزرگترین گربه خانگی دنیا
Maine Coon
وزن3 و نیم تا 6.8 کیلوگرم
طول عمر13 تا 15 سال
شخصیتبازیگوش، دوست‌داشتنی، مهربان

امریکن بابتیل (American Bobtail) برای اولین بار در دهه‌ی 1960 با ترکیب یک سیامی با یک گربه خانگی دم کوتاه به وجود آمد. نژاد مدرن معمولاً دمی به اندازه‌ی نصف طول دم یک گربه خانگی معمولی دارد؛ اگرچه، ممکن است کوتاه‌تر به نظر رسد اما برخی از گربه‌های امریکن بابتیل دارای دم کاملی هستند.

امریکن بابتیل که گاهی‌اوقات به عنوان گلدن رتریور دنیای گربه‌ها شناخته می‌شود، بازیگوش و پرانرژی است. شاید بتوانید چند ترفند به آن‌ها یاد دهید. آن‌ها بدون پرخاشگر بودن شجاع هستند که ترکیب مطلوبی از ویژگی‌های شخصیتی برای یک گربه خانگی محسوب می‌شود.

در پایان

در این مقاله، 10 مورد از بزرگترین نژادهای گربه آورده شده است که اکثر آن‌ ها می‌توانند تا 9 کیلوگرم یا بیشتر وزن داشته باشند. وزن گربه‌هایی مانند مین کوون، ساوانا و گربه جنگلی نروژی حتی می‌توانند به 14 کیلوگرم هم برسد، بنابراین می‌توانند فضای زیادی از مبل شما اشغال کنند!

مطالب پیشنهاد شده دیگر

دلیل عطسه کردن گربه چیست؟

غذای مورد علاقه‌ گربه های خیابانی

آیا گربه نجس است یا نه (نظر مراجع چیست)

چه گل هایی برای گربه ها ضرر دارد؟ (۲۰ گل مضر برای گربه)

کدام گربه ریزش مو ندارد

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *