حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

چگونه کرم ابریشم را پرورش می دهند (مراحل پرورش کرم ابریشم به زبان ساده)

برای اینکه بتوانید در خانه تولید نخ ابریشم خانگی داشته باشید، بهتر است بیاموزید که چگونه کرم ابریشم را پرورش می دهند، برای این منظور در این صفحه با موضوع چگونه کرم ابریشم را پرورش می دهند به زبان کودکانه همراه ما باشید.

همانطور که می دانید یکی از زیباترین و با کیفیت ترین الیاف، ابریشم است. ابریشم نخستین بار توسط چینی ها کشف شد و آنها سعی داشتند پرورش کرم ابریشم و تولید نخ ابریشم در انحصار آنها باقی بماند، اما با تحقیق در مورد پرورش کرم ابریشم، امروزه در بازار به رنگ های مختلف یافت می شود. ابریشم توسط یک کرم به نام کرم ابریشم تهیه می شود و امروز در این پست آموزش می دهیم که بدانید چگونه کرم ابریشم را پرورش می دهند و پرورش کرم ابریشم چگونه است.

چگونه کرم ابریشم پرورش می دهند

دراین روزها که همه به فکر کارآفرینی و کسب درآمد هستند، خیلی افراد به درامد پرورش کرم ابریشم در خانه فکر می کنند و دوست دارند با نحوه پرورش کرم ابریشم آشنا شوند.

در کشور ما استان گلستان یکی از مهم ترین مراکز پرورش کرم ابریشم و تولید نخ های ابریشمی می باشد.

در کلاس دوم ابتدایی موضوعی تحت عنوان چگونه کرم ابریشم را پرورش می دهند داریم و از این رو این پست برای دانش آموزان و همچنین همه افراد مناسب است. پس تا انتهای پست با مینویسم همراه باشید.

آموزش پرورش کرم ابریشم در منزل

در این بخش از مطلب با زبان ساده و مرحله به مرحله به شما توضیح می دهیم که چطور کرم ابریشم را پرورش می دهند و پرورش کرم ابریشم در ایران چگونه است.

 1. آماده کردن جای مناسب برای تخم ها

  تخم های کوچک ابریشم را در ظرفی کوچک می ریزیم. ظرف باید درب دار و دارای منافذی برای ورود و خروج هوا باشد.

 2. تغذیه کردن تخم ها

  برگ های نازک توت را زیر تخم ابریشم ها می گذاریم تا از این برگ ها تغذیه کرده و بزرگتر شوند. توجه کنید که مکان نگهداری تخم ابریشم ها باید تقریبا گرم باشد.

 3. قرار دادن شاخ و برگ برای کرم ابریشم

  بعد از اینکه کرم ابریشم ها کمی بزرگ شدند، می توانیم برگ های توت را به همراه شاخه های نازک در دسترس کرم ابریشم قرار دهیم.

 4. قرار گرفتن کرم ابریشم در پیله

  با بزرگ شدن کرم ابریشم، خود از دهانش یک نخ خارج کرده و روی برگ یا شاخه ای می اندازد و از همان نخ شروع کرده و ابریشم تولید می کند و به صورت پیله ای در می آورد و خود کرم ابریشم درون این پیله قرار می گیرد.

 5. خارج شدن کرم ابریشم در خانه

  بعد از اینکه کرم ابریشم بزرگ شده و پر درآورد، از گوشه پیله خارج شده و لازم است این کرم ابریشم را در ظرفی بگذاریم تا جفت گیری کرده و آماده تخمگذاری شود.

 6. تخم گذاری مجدد کرم ابریشم

  می گذاریم کرم ابریشم تخم گذاری کرده و مجددا مراحل بالا را تکرار می کنیم. توجه کنید که در هر مرحله ای لازم است غذای کافی از برگ توت در دسترس کرم ابریشم قرار دهید، حال متوجه شدید که چگونه کرم ابریشم را پرورش می دهند، مطمئنم از پرورش این کرم نهایت لذت را می برید.

چگونه کرم ابریشم را پرورش می دهند دوم دبستان
چگونه کرم ابریشم را پرورش می دهند کلاس دوم

نکات مهم در پرورش کرم ابریشم

 • برای رشد کرم ابریشم باید برگ توت باکیفیت به میزان لازم در اختیار کرم ها قرار دهید.
 • می توانید طعمه مخصوص کرم ابریشم را جایگزین برگ توت کنید.
 • توجه کنید که باید دست تمیز باشد و سپس با دست تمیز کرم ابریشم را جابجا کنید.
 • اگر برگ توت بزرگ بود با چاقو برش داده و برای کرم ابریشم بریزید.
 • بهتر است برگ هایی که در اختیار کرم ابریشم قرار می دهید نازک باشند.
 • باید ظرف گرم و به دور از رطوبت باشد تا کرم ابریشم کپک نزند زیرا باعث مرگ کرم ابریشم می شود و اگر رطوبت درون ظرف پرورش کرم ابریشم افزایش یافت، کمی درب ظرف را بردارید تا رطوبت اضافی از بین برود.

مطالب پیشنهاد شده دیگر

مگس از چه چیزی خوشش می آید؟ آیا فقط جذب کثیفی می شود؟

کبوتر از چی خوشش می آید؟ غذا، رنگ و کارهای مورد علاقه

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *