حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

چه نوع سگی برای باغ مناسب است (سگ مناسب نگهبانی باغ)

در اینجا به بررسی بهترین انواع سگ نگهبان باغ برای محافظت میپردازیم. در این پست 10 مورد از بهترین انواع سگ های نگهبان باغ آورده شده است.

برخی از سگ ها غریزه طبیعی برای محافظت از خانه و خانواده خود دارند و سگ های نگهبان عالی هستند. نژادهای سگ نگهبان وفادار، نترس، قوی و مراقب هستند. اگر نژاد سگی می‌خواهید که نه تنها هنگام ورود بازدیدکننده به شما هشدار دهد، بلکه به طور شهودی بداند چه زمانی از شما در برابر یک موقعیت خطرناک محافظت کند، نژادهای Guardian برای شما مناسب هستند. این نژادها به دلیل قدرت و جثه نیاز به آموزش و اجتماعی شدن (تربیت سگ نگهبان) دارند. در ادامه خواهیم گفت چه سگی برای نگهبانی باغ مناسب است.

چه سگی مناسب باغ است

سگ‌های نگهبان که به عنوان سگ محافظ عمل می کنند همیشه در حالت آماده‌باش هستند تا شما را از هر خطری آگاه کنند. انواع مختلفی از نژادهای سگ نگهبان وجود دارد، از آنهایی که سگهای نگهبان عمومی تر هستند تا سگهای محافظی که بلافاصله و تهاجمی حمله می کنند، اما نکته قابل توجه این است که همه آنها وفادار و محافظ هستند. برای پیدا کردن بهترین سگ نگهبان برای باغ، ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد انواع مختلف نژادهای سگ نگهبان بیشتر بدانید. این 10 نژاد از سگ های محافظ، چه معمولی یا نادر، چه به طرز ترسناکی بزرگ، چه یک نژاد متوسط ​​قابل کنترل تر، برای نگهبانی مناسب هستند.

انواع سگ نگهبان باغ

انواع سگ نگهبان باغ
انواع سگ نگهبان باغ

نسخه ایتالیایی ماستیف است که ماستیف ایتالیایی نیز نامیده می‌شود و ارتباط نزدیکی با ماستیف نئوپلیتی دارد. این نوع سگ، یک سگ نگهبان کم انرژی است که به ورزش زیادی نیاز ندارد و به خصوص از سنین پایین آموزش دادن آن نیز آسان است. Cane Corso برای اولین بار برای شکار کردن، شکارهای بزرگ مورد استفاده قرار گرفت، همچنین این سگ برای محافظت از دام می تواند مفید باشد.

این سگ ا قدیمی ترین ناد ها است که در تبت به وجود آمده است. ماستیف ها به دلیل اندازه بزرگ و ترسناک به عنوان سگ نگهبان باغ محبوب هستند. این نژاد یکی از قوی ترین و بهترین سگ های مهاجم است که کمیاب و گران است.

همچنین بخوانید: انواع سگ نژاد پلیس

انواع سگ نگهبان باغ
بهترین سگ نهگبان برای باغ

یکی از وفادارترین و محافظ ترین سگ هاست که برای نگهبانی از خانواده سلطنتی و دیگر اشراف در ژاپن فئودال پرورش داده شد . امروزه به دلیل جثه بزرگ، قدرت، سرسختی و بدگمانی نسبت به غریبه ها در صدر بهترین سگ های نگهبان باغ قرار می گیرد. این سگ همچنین در صدر بهترین سگ های حمله و سگ های محافظ است. نکته مهم اینکه استفاده از آن در اطراف سگ های دیگر توصیه نمی شود.

انواع سگ نگهبان باغ
انواع سگ نگهبان باغ چیست

یکی دیگر از نژادهای سگ آلمانی است که سایز متوسط ​​تا بزرگ دارد. در اصل به آن سگ قصاب روتوایل می گفتند زیرا کارش گله داری و کشیدن گاری بود. امروزه از این سگ به عنوان سگ پلیس، سگ جستجو و نجات و سگ نگهبان باغ استفاده می شود زیرا باهوش، قوی، مطیع، هوشیار، آرام و مشتاق به کار است. به عنوان یک نگهبان منتظر و آرام با غرایز نگهبانی، برای هر کسی که به او اعتماد ندارد یا فکر می کند خطرناک است خشن به نظر می رسد. پیشنهاد می کنیم خصوصیات سگ روتوایلر را بخوانید.

دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچر

این سگ برای افراد غریبه، ترسناک و بی باک است. این نژاد با جثه متوسط ​​تا بزرگ، باهوش، هوشیار، دوست داشتنی، قوی، وفادار و محافظ است. یکی از خصوصیات سگ دوبرمن این است که احتمال حمله به صاحبش بسیار کم است و شانس حمله به افراد و سگ های عجیب و غریب از حد معمول بیشتر است.

ژرمن شپرد
ژرمن شپرد
  • ژرمن شپرد کلاسیک

یک سگ با جثه متوسط ​​تا بزرگ از آلمان است. برای اولین بار برای گله داری گوسفند استفاده شد، هوش، قدرت، اطاعت و آموزش پذیری سگ آن را به عنوان یک سگ خدماتی در کمک به ناتوانی، کار جستجو و نجات پلیس یا کارهای نظامی عالی می کند. این نژاد که به عنوان یک نژاد همه منظوره محبوب است، می تواند ردیابی، گشت زنی، کشف و نگهداری مجرمان را بیاموزد. این نژاد به اندازه کافی در اطراف کودکان امن است و یکی از سگ های نگهبان باغ عالی است.

استافوردشایر تریر آمریکایی
استافوردشایر تریر آمریکایی
  • استافوردشایر تریر آمریکایی

در مقایسه با پیتبول، تریر استافوردشایر آمریکایی نه تنها به عنوان یک سگ نگهبان بلکه به عنوان یک سگ خانوادگی که رفتارش با کودکان عالی است استفاده می شد. از این رو، علیرغم ظاهر سخت آن، لقب آن را به عنوان “دایه سگ” نامیدند. این سگ با جثه بزرگی که دارد و محافظت از همه افراد خانواده به یکی از بهترین سگ های نگهبان خانواده تبدیل شده است.

شپرد استرالیایی
شپرد استرالیایی
  • شپرد استرالیایی

سگ استرالیایی شپرد از دقت، هوش، سازگاری خوبی برخوردار است. این حیوان دوست داشتنی و پرانرژی یکی از بهترین انواع سگ های نگهبان باغ است.

باکسور
باکسور

یکی از محبوب ترین نژادها در ایالات متحده، باکسر است که اهل آلمان می باشد. این سگ مخصوصاً به عنوان یک سگ نگهبان و شکاری پرورش داده شده است. با ویژگی های شخصیتی مانند هوشیاری بالا و تمایل به پارس کردن در برابر تهدیدات بالقوه، فقط به جهت نیاز دارد. بر خلاف برخی دیگر از سگ های نگهبان، این نژاد یک نژاد ملایم است که با ضربه بدن به فک و دندان حمله می کند.

مالینویز بلژیکی
مالینویز بلژیکی
  • مالینویز بلژیکی

که به آن بلژیک شپرد نیز گفته می شود، شبیه به ژرمن شپرد است. این نوع سگ نگهبان به راحتی تربیت می شود و به عنوان سگ پلیس و نظامی ارزش دارد. ویژگی های اصلی که آن را متفاوت می کند این است که استقامت بیشتری دارد.

مطالب پیشنهاد شده دیگر در مورد سگ

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن و سالمند با ویژگی های مناسب

باوفاترین نژاد سگ (ژرمن شپرد در رتبه چهارم)

چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم؟

حافظه سگ ها چقدر است؟

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *