حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

چرا گنجشک به پنجره نوک میزند (علت نوک زدن و برخورد پرنده ها به پنجره)

در این پست خواهیم گفت که چرا پرنده ها و گنجشک ها به پنجره نوک میزنند و علت اصلی نوک زدن پرنده ها به پنجره چیست؟

اگرچه ممکن است پرندگان به طور تصادفی به پنجره ها برخورد کنند و به آن نوک بزنند، اما گاهی اوقات به نظر می رسد که آنها عمداً این کار را انجام میدهند. به طور کامل مشخص نیست که چرا پرندگان به پنجره ها نوک می زنند، اما این رفتار بیشتر در فصل باروری گنجشک ها و پرندگان رخ می دهد. برخی گونه ها تمایل بیشتری برای نشان دادن این رفتار دارند. در ادامه بخوانید علت نوک زدن پرنده ها به پنجره چیست؟

علت نوک زدن پرنده ها به پنجره چیست؟

شاید دیده باشید که گاهی پرندگان با ضربه گاه به گاه خود را به پنجره میزنند یا به آن نوک میزنند. هنگامی که یک پرنده عمداً پنجره ، آینه یا سایر سطوح بازتاب کننده را بارها و بارها مورد حمله قرار می دهد ، دلیل مشخصی دارد.

برخی از گونه های پرندگان به طور طبیعی تهاجمی هستند. هنگامی که آنها متوجه بازتاب خود در پنجره و آینه یا سطح براق مشابه می شوند ، تصور می کنند که این پرنده رقیب است و به بازتاب حمله کرده و سعی می کند مزاحم را دور کند. آنها ممکن است در برابر بازتاب پرواز کنند ، به آن ضربه بزنند ، یا با چنگال خود آن را بکوبند یا با بالهای خود ضربه بزنند.

آنها همچنین ممکن است در برابر بازتاب بین حملات واقعی ، حالت های تهاجمی و حالت تهدید آمیز ایجاد کنند. در حالی که این اقدامات به طور کلی باعث صدمات شدید نمی شود ، اما می تواند منجر به خستگی شود که پرنده را در برابر بیماری ها ، سوء تغذیه و شکارچیان آسیب پذیرتر می کند.

میزان تجاوز و مدت حملات برای هر گونه پرنده و حتی برای پرندگان جداگانه متفاوت است. حملات بیشتر در طول فصل تولید مثل زمانی که قدرت رقابتی پرندگان بیشتر است، رایج است. بسته به گونه ، حملات ممکن است فقط یک یا دو هفته طول بکشد یا در صورت افزایش حملات تا اواخر تابستان ادامه یابد. تنها پس از پایان فصل تولید مثل ، پرخاشگری کاهش می یابد مگر اینکه پرندگان برای دلسرد کردن این پرندگان گیج شده قدم بردارند.

چگونه مانع نوک زدن یا برخورد پرندگان به شیشه پنجره شویم

برای جلوگیری از این کارمیتوان اقداماتی انجام داد. نکته اصلی این است که بازتابی را که پرنده می بیند شکسته شود تا از سوی رقیبی که وجود ندارد احساس خطر نکند. گزینه ها عبارتند از:

  • میتوانید پرده ها را بکشید.
  • روی شیشه های پنجره از برچسب های مات کننده استفاده کنید.
  • شیشه های ضد انعکاس نصب کنید.
  • بعضی کشورها روی شیشه ها تصاویری با استفاده از اشعه ماورا بنفش میکشند که فقط پرندگان میتوانند آنها را ببینند.
  • برای پنجره ها از توری استفاده کنید.
  • استفاده از برچسب های نقاشی برگردان که میتوان از داخل و خارج پنجره استفاده کرد.
  • قرار دادن یک گیاه یا سبد گل در فضای باز برای مسدود کردن نمای پنجره

برای دستیابی به بهترین نتایج ، ناحیه بازتاب کننده باید تا حد ممکن پوشش داده شود و استفاده از چندین تکنیک به طور همزمان می تواند تحریک پرنده را به حداقل برساند. اگر هنوز سطوح آینه ای به اندازه چند سانتی متر وجود دارد که پرنده می تواند بیشتر بازتاب خود را در آن تشخیص دهد ، ممکن است هنوز احساس خطر کند.

اگر پرنده به بازتاب وسیله نقلیه مانند آینه ماشین یا سپر کرومی حمله می کند، انتقال خودرو به منطقه ای دیگر ممکن است مشکل را حل کند. زیرا خارج از قلمرو مورد نظر پرنده خواهد بود. در صورت لزوم ، یک کیسه پلاستیکی مات یا یک پارچه را می توان در حالی که ماشین پارک کرده است روی سطح بازتابنده پیچاند یا پیچید تا پرنده دور شود.

برخی معتقدند علت نوک زدن گنجشک ها به شیشه پنجره به این دلیل است که آن ها از شما طلب غذا می کنند. اگر هر روز یا هر چند روز یک بار به پرندگان غذا می دهید و برای آن ها پشت پنجره ها خرده نان می ریزید آن ها عادت می کنند و اگر یک روز این کار را انجام ندهید آن ها با نوک زدن به پنجره به شما یادآوری می کنند.
به طور کلی دلیل نوک زدن پرنده به پنجره یکی از دو علت اصلی ذکر شده است، حمله به مهاجمی که در انعکاس شیشه می بیند و طلب غذا.

مطالب پیشنهاد شده دیگر

عکس مرغ مینا (نر، ماده، جوجه)

کدام حیوان بیشتر از همه می‌خوابد؟

بهترین سگ های سایز متوسط (معرفی سگ های با اندازه متوسط)

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *