حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

مگس از چه چیزی خوشش می آید؟ آیا فقط جذب کثیفی می شود؟

مگس از چه چیزهایی خوشش می آید؟ چه محیطی و یا چه بوی یبرای مگس جذاب است؟ جالب است بدانید مگس ها فقط جذب کثیفی نمی شوند آن ها گاهی از بوی خوب و افراد گروه خونی o خوششان می آید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مگس ها از چه چیزهایی خوششان می آید و جذب چه چیزهایی میشوند. مگس ها معمولا از مواد پوسیده و یا مرطوب خوششان می آید زیرا تخم های خود را بر روی این مواد می گذارند که محیط ایده آلی را برای رشد و نمو لاروها فراهم میکند. به همین دلیل است که در مکان هایی که رطوبت بیشتری وجود دارد مگس ها و حتی پشه ها را بیشتر مشاهده کنید زیرا بهترین مکان برای چسبیدن تخم هایشان و محفوظ ماندن آنها است. مگس ها جذب انواع بوها میشوند مانند بوهایی که توسط زباله ها، فضولات حیوانات و سایر مواد آلی در حال تجزیه می باشند. آنها گیرنده های بویایی بسیار حساسی دارند که میتواند این بوها را از راه دور تشخیص دهد. مگس ها همچنین به دلیل رفلکس های سریع و چابکی معروف هستند و همین سبب میشود از دست شکارچیان به خوبی فرار کنند.

مگس از چی خوشش میاد؟

مگس ها اغلب به شیرینی علاقه دارند به همین دلیل معمولا در اطراف غذاها و خوراکی هایی مانند: شیرینی ها، میوه ها، مرباها و قوطی های نوشابه که شیرین هستند می چرخند و وز وز میکنند. اغلب دیده اید که در جایی که میز غذا را میچینیم و یا جایی که خوراکی های زیادی وجود دارد مگس ها به دور غذاها هی میچرخند و روی آنها مینشینند. بهتر است مراقب باشید که روی مواد غذایی ننشینند زیرا ممکن است بر روی آنها تخم گذاری کنند.

مگس از چه محیطی خوشش می آید؟

مگس از چه چیزی خوشش می آید

مگس ها معمولا جذب نور خوشید و محیط هایی میشوند که دمای گرمی دارند زیرا حشرات خونسرد هستند به این معنی که برای تنظیم دمای بدن خود به منبع گرمایی در خارج از بدنشان نیاز دارند. به همین دلیل است که اغلب آنها را در حال آفتاب گرفتن روی طاقچه ها یا سایر نقاط آفتابی می بینید. مگس ها بیشتر در فصل تابستان بیرون می آیند و حتما برای شما هم پیش آمده است زمانی که در خانه باز است همزمان چند مگس وارد خانه ی شما میشوند. بعضی از مگس ها مانند مگس های خوشه ای در زمان های خاصی از سال وارد ساختمان ها می شوند زیرا این مگس ها به دنبال مکانی راحت برای گذراندن زمستان در محیطی سربسته مانند خانه هستند.

در بعضی از شرایط نیز مگس ها جذب چیزهایی مانند: لاشه ی حیواناتی که روی زمین افتاده، سطل های زباله بدون درب، کود و یا مدفوع حیوانات خانگی، پوست میوه روی زمین، نوشابه و موارد این چنینی می شوند.

مگس از چه آدم هایی خوشش می آید؟

شاید برایتان سوال باشد که که مگس ها بیشتر جذب چه مدل افرادی بیشتر میشوند و از چه آدم هایی خوششان می آید. این تصور اشتباه است که مگس همیشه از کثیفی و بوی بد خوشش می آید و یا اینکه همیشه جذب بوی عرق انسان میشود. همیشه اینگونه نیست در بعضی از شرایط دیده شده مگس ها جذب آدم های تمیز و خوش بو نیز میشوند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید گروه خونی افراد در جذب مگس ها موثر است. مگس ها عاشق افراد با گروه خونی o هستند.

برخی مواد مورد علاقه مگس ها

مگس های مختلف جذب مواد غذایی مختلفی می شوند. بعضی مگس ها جذب کثیفی‌ ها مانند مدفوع و گوشت فاسد و برخی دیگر جذب مواد قندی، میوه‌ های رسیده، نوشابه‌ های گازدار می شوند. مگس ها برای تخم گذاری نیاز به محیط و آب و هوای مرطوب دارند.

شرایطی که مگس ها را به داخل و اطراف خانه ها جذب می کند عبارتند از:

  • سطل های زباله بدون پوشش رها شده
  • لاشه حیوانات
  • کود یا مدفوع حیوانات خانگی
  • میوه های له شده
  • نوشابه
  • ظروف باز الکل
  • کف مواد شوینده
  • پیک نیک در فضای باز با گوشت و شیرینی

چگونه از ورود مگس به داخل خانه جلوگیری کنیم؟

با دانستن اینکه مگس از چه چیزی خوشش می آید می توانید این موارد را حذف کنید تا مانع ورود مگس به داخل خانه شوید. حذف زباله های داخلی و خارجی، تمیز و سرپوشیده نگه داشتن ظروف زباله و تمیز کردن مدفوع حیوانات خانگی به طور منظم می تواند تعداد مگس ها را کاهش دهد. دور ریختن مواد غذایی فاسد و ضدعفونی کردن محل دفع زباله نیز اغلب به کنترل مگس ها کمک می کند. محکم بستن در و پنجره ها هم مانع ورود آن ها به داخل خانه می شود.

پیشنهاد می شود بخوانید: مگس از چی بدش میاد

مگس چه می خورد؟

مگس ها تقریبا همه چیز خوارند. آن ها همه چیز از غذا گرفته تا میوه ها و سبزیجات بیش از حد رسیده و حتی مدفوع حیوانات و انسان را می خورند. دهان آن ها اسفنجی شکل است بنابراین آنها فقط می توانند از مایعات تغذیه کنند.

مطالب پشنهاد شده دیگر

گرگ از چه چیزهایی و از چه حیواناتی می ترسد؟

کدام حشره بیشترین طول عمر را دارد؟ ۱۰ حشره با عمر زیاد

کبوتر از چی خوشش می آید؟ غذا، رنگ و کارهای مورد علاقه

شپش از چی بدش میاد؟ (چه چیزی باعث نابودی شپش می شود)

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *