حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

موش از چی بدش میاد (۹ گیاهی که موش را فراری میدهد)

اگر به دنبال راه های خانگی برای دور کردن موش ها هستید در این پست به شما خواهیم گفت موش از چه چیزی بدش میاد؟ با دانستن اینکه موش از چه بویی، چه صدایی، چه رنگی و چه گیاهی و به طور کلی از چه چیزهایی بدش می آید می توانید موش ها را از محل زندگی خود فراری دهید.

ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد که در برخی از نقاط خانه یا اطراف منزل موش دیده باشید و برای این که از شر این جوندگان موذی خلاص شوید از سم های شیمیایی یا آمونیاک و قرص های نفتالین استفاده کرده باشید . اما استفاده از قرص های نفتالین خطرناک خواهد بود چرا که ممکن است کودکانتان بدون این که متوجه باشند چه چیزی است به آنها دست بزنند پس بهتر است از راه حل های خانگی برای از بین بردن موش ها استفاده کنید. در ادامه این مطلب ما برای شما توضیح خواهیم داد که موش از چی بدش میاد و می توانید از این موارد به عنوان راهکار برای از بین بردن موش استفاده کنید.

موش از چه چیزهایی بدش میاد؟

برخی گیاهان داروی بوهای خاص هستند و باعث فراری دادن موش ها می شوند کافی است مقداری از آن ها را در مسیر رفت و آمد موش ها قرار دهید تا به آن منطقه نزدیک نشوند. در ادامه خواهیم گفت موش از چه گیاهی بدش می آید:

1. نعنا فلفلی

روغن نعنا فلفی موش را دفع می کند. طبق تحقیقات موش ها نمی توانند بوی روغن نعنا فلفلی را تحمل کنند و سعی میکنند از آن دوری کنند. بنابراین می توانید برای خلاص شدن از شر موش ها در اطراف خانه روغن نعنا فلفلی بریزید.

  • مقداری روغن نعنای فلفلی را روی مقداری پنبه بریزید و در جاهایی که موش ها رفت و آمد می کنند مانند (پشت کمد ها، پشت مبلمان و کابینت ها) قرار دهید. با این کار از نفوذ موش ها به خانه جلوگیری خواهید کرد.

2. اکالیپتوس

موش ها از بوی اکالیپتوس متتنفرند. بوی اکالیپتوس برای دفع انواع جوندگان مفید است. به این دلیل اکالیپتوس، پتانسیل دور کردن موش ها را دارد و حتی می تواند احتمال آلودگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

  • در یک ظرف کوچک 2 قاشق چای خوری روغن اکالیپتوس، یک فنجان آب و چند قطره مایع شوینده را با هم ترکیب کرده و خوب مخلوط کنید.
  • سپس داخل یک بطری اسپری برزید. از این ترکیب جاهایی که فکر می کنید موش ها رفت و آمد می کنند بریزید و این کار را هفته ای یک بار انجام دهید تا بوی اکالیپتوس تازه بماند و موش ها کلا از بین بروند.

3. چوب سدر

روغن چوب سدر برای جوندگان سمی است و رایحه معطری دارد که برای آنها بسیار ناخوشایند است. از این اسانس می توانید برای دور کردن موش ها از خانه استفاده کنید.

یکی از راه‌های بسیار ساده استفاده از سدر برای دفع موش‌ های اطراف خانه این است که مقداری خرده چوب سدر را در دست بگیرید. آن‌ها را در بیرون خانه‌ تان، به‌ویژه در اطراف سطل‌ های زباله قرار دهید. سدر یک خوشبوکننده طبیعی است و می تواند به مطلوب کردن بوی سطل زباله شما کمک کند.

4. فلفل تند

فلفل چیلی حاوی کپسایسین است، یک ترکیب تند که عامل تندی این گیاهان است. همچنین یک دفع کننده قوی برای جوندگانی مانند موش است که برای دور نگه داشتن موش ها از خانه شما در زمستان می تواند مفید باشد.

سعی کنید فلفل را در خارج از خانه خود قرار دهید، همچنین به مکان هایی که ممکن است موش ها وارد آن شوند (مانند اطراف زهکشی ها و دیگر سوراخ ها و شکاف ها) توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین می‌توانید آن را در قسمت‌ هایی از خانه‌ تان که ممکن است موش‌ ها دوست داشته باشند، مانند پشت مبلمان یا غیره قرار دهید.

5. فلفل دلمه ای

یکی دیگر از مواردی که موش ها از آن متنفرند فلفل دلمه ای است. شما می توانید مقداری فلفل دلمه ای در هر جایی از خانه که ممکن است موش ها در آنجاها پنهان شوند قرار دهید.

6. دارچین

یکی از بهترین ها برای دور کردن موش ها، بوی تند دارچین است. راه‌های زیادی برای استفاده از دارچین برای دور نگه‌ داشتن موش‌ ها وجود دارد، برای مثال می توانید تعدادی چوب دارچین را در کشوها، کمد ها، کابینت ها، زیر مبلمان و هر جای دیگری که مناسب می دانید قرار دهید. این کار موش ها را دفع می کند و همچنین، عطر و بوی خوبی به خانه شما می دهد.

7. سرکه

موش ها به دلیل حس بویایی شدیدشان از بو های قوی متنفرند. سرکه ممکن است قوی ترین بوی موجود باشد، به خصوص وقتی که رقیق نشده باشد تا مدتی باقی بماند.

این بو قوی و ترش برای دفع بسیاری از موجودات خوب است و موش ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

شما می توانید با ترکیب مقداری آب و سرکه را در یک بطری اسپری بریزید و در مناطقی که موش‌ ها را دیده‌ اید و همچنین مکان‌ هایی که انتظار دارید بروند مانند اطراف درها، تخته های کف، میزها و کمد ها اسپری کنید.

8. کیسه های چای

یکی دیگر از مواردی که برای دفع موش قابل استفاد است، چای کیسه‌ای است. چای نعناع بهترین گزینه توصیه شده است. به سادگی آب را بجوشانید و چای را درست کنید، بگذارید بماند و چای کیسه ای را در گوشه های مختلف خانه قرار دهید . به دلیل بوی قوی چای، موش ها را فورا دفع می کند.

9. میخک و روغن میخک

رایحه قوی میخک بویی است که موش ها واقعا آن را دوست ندارند. از روغن میخک می توانید برای دور نگه داشتن جوندگان به خصوص موش ها استفاده کنید.

این روغن نه تنها یک دافع کننده عالی است، بلکه در واقع فواید زیادی دارد که می توانید در زندگی روزمره خود از آنها استفاده کنید. برای مثال این محصول نه تنها برای تسکین درد دندان استفاده می شود، بلکه برای از بین بردن موش ها هم کاربرد دارد. می توانید روغن میخک را با اسطوخودوس، فلفل یا نعناع ترکیب کنید تا ترکیبی مؤثر مشابه با کمی تفاوت داشته باشید. فقط مطمئن شوید که هر مخلوطی را که درست می کنید با روغن های حامل و آب رقیق کنید، و در جاهای که موش وجود دارد اسپری کنید.

مارمولک از چی بدش میاد

سنجاب از چی بدش میاد

4.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *