حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

مارمولک از چی بدش میاد؟

در این پست برایتان توضیح خواهیم داد که مارمولک ها از چه چیزهایی بدشان میاید و چه مواردی باعث جلوگیری از ورود آنها به خانه و دور کردن آن ها از خانه می شود.

شاید برای شما پیش آمده باشد که در خانه یا اطراف خانه مارمولک دیده باشید و برای این که از شر این موجودات موذی و در عین حال بامزه خلاص شوید راهکار های زیادی را امتحان کرده باشید که هیچ کدام از این راه حل ها کارساز نباشد. در ادامه این مطلب ما برای شما توضیح خواهیم داد که مارمولک از چی بدش میاد و برای خلاص شدن از دست این موجودات و دفع مارمولک از خانه می توانید موارد زیر را امتحان کنید.

مارمولک از چه چیزهایی بدش می آید

مارمولک حیوانی که رنگ خونش متفاوت است از حشرات خوشش می آید و در محیط هایی که حشره زیاد باشد معمولا مارمولک ها هم سر و کله شان پیدا می شود، زیرا حشره غذای مورد علاقه مارمولک هاست. در ادامه به چند مورد که مارمولک ها از آن متنفرند اشاره شده است و خواهیم گفت مارمولک از چی بدش میاد و مارمولک از چه بویی بدش می آید. برای فراری دادن مارمولک ها و دور کردنشان می توانید این روش ها را امتحان کنید:

پوست تخم مرغ

مارمولک ها از بوی تخم مرغ متنفرند و شما برای این که از شر مارمولک خلاص شوید می توانید از پوست تخم مرغ استفاده کنید. بعد از مصرف تخم مرغ ، پوست آن را نگه دارید و خرد کنید. سپس در جاهایی که مارمولک رفت و آمد می کند بریزید.

هوای سرد

شاید جالب باشد بدانید مارمولک از سرما متنفر است. برای این که از شر مارمولک ها خلاص شوید، می توانید دمای محیط را کاهش دهید، زیرا مارمولک ها نمی توانند در دمای پایین زندگی کنند. مارمولک ها بیشتر در آب و هوای گرم رشد می کنند. شما می توانید کولر یا خنک کننده هوا را روشن کنید و دما را روی 22 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. این کار کمک می کند تا از شر مارمولک ها خلاص شوید و آن ها را از محل زندگی خود دور کنید.

بوی سیر و پیاز

یکی از راه حل هایی که می تواند به شما کمک کند تا از شر مارمولک خلاص شوید بوی سیر و پیاز است. مارمولک ها از بوی سیر و پیاز متنفرند. شما می توانید با قرار دادن چند حبه سیر یا چند تکه پیاز در محل هایی که فکر می کنید مارمولک در آن مکان ها رفت و آمد می کند از نزدیک شدن مارمولک ها جلوگیری کنید.

اگر دوست ندارید در اطراف خانه سیر یا پیاز قرار دهید یا این که دوست ندارید بوی سیر و پیاز در خانه بپیچد می توانید آب پیاز و سیر را بگیرید و با آب مخلوط کنید و در اطراف خانه اسپری کنید.

آب سرد

از مواردی که مارمولک ها از آن متنفرند آب سرد یا آب یخ می باشد. این گزینه برای کسانی مناسب است که نمی خواهند در خانه بوی بد بپیچد. همان طور که در مطالب بالا اشاره شد مارمولک ها در مکان گرم بیشتر هستند به این دلیل که موجوداتی خونسرد می باشند. می توانید روی آن ها آب سرد بریزید. بعد از این که آب سرد ریختید آن ها برای مدتی بی حرکت می مانند و در این حال شما می توانید بدون این که آن ها را بکشید به بیرون از خانه منتقل کنید.

فلفل

گزینه دیگر برای خلاص شدن از مارمولک ها بوی فلفل است. مارمولک از بوی فلفل بدش می آید. شما می توانید مقداری فلفل یا پودر فلفل قرمز را با آب مخلوط کنید و در ظرف اسپری آب بریزید و از این محلول در مکان هایی که مارمولک رفت و آمد می کند اسپری کنید. اگر پودر فلفل در دسترس نداشتید می توانید فلفل خشک را در آن مکان ها قرار دهید.

پودر قهوه

یکی از بوهایی که مارمولک ها از آن بسیار متنفر هستند قهوه می باشد. شما می توانید پودر قهوه را با آب ترکیب کنید و در جاهایی که اغلب مارمولک ها دیده شده اند اسپری کنید. همچنین می توانید از پودر قهوه خالی هم استفاده کنید.

نفتالین

برای خلاص شدن از این موجودات کوچک می توانید از توپ های نفتالین استفاده کنید. شما با قرار دادن این توپ ها می توانید از شر مارمولک ها خلاص شوید. زیرا مارمولک ها از مواد شیمیایی متنفرند. اگر در خانه بچه کوچک یا حیوان خانگی دارید باید بسیار محتاطانه عمل کنید. با وجود اینکه توپ های نفتالین راه حل خوبی برای دور کردن مارمولک از خانه است، ولی بسیار سمی می باشد.

اسپری دافع پشه

این راه حل یک مزیت دارد و آن این است که هم برای دفع پشه هم برای دفع مارمولک استفاده می شود. با این راه کار می توانید از شر هر دوی آن ها خلاص شوید. شما با استفاده از اسپری دفع پشه از شر پشه و حشرات دیگر خلاص می شوید و تعداد مارمولک ها هم کم می شود. زیرا مارمولک ها دنبال غذا هستند و وقتی اثری از غذا نباشد دیگر دلیلی برای ماندن ندارند.

راههای جلوگیری از ورود مارمولک به خانه

  • غذای مانده را در فضای باز قرار ندهید. باقی مانده را دور بریزید: مارمولک همانند موجودات دیگر به دلیل پیدا کردن غذا به خانه های ما هجوم می آورند. اکیدا توصیه می شود که باقی مانده غذاها را در فضای باز قرار ندهید و حتما غذاهای مانده را در ظرف های در بسته نگه داری کنید و اگر نمی توانید از باقی مانده غذاها استفاده کنید آن ها را دور بریزید.
  • فضاهای تاریک و دور از دسترس را تمیز کنید: مارمولک ها عاشق فضاهای تاریک و دور از دسترس مانند کابینت زیر سینک ، لای درزهای دیوار، پشت کمد و مبل ها هستند. بنابراین هر چند وقت زیر کابینت سینک و پشت کمد ومبل را تمیز کنید و لای درزهای دیوار را بپوشانید تا از ورود هر مارمولکی به خانه جلوگیری شود.
  • توری پنجره مغناطیسی: پنجره هایی که دارای توری هستند یک راه حل طولانی مدت برای جلوگیری از ورود مارمولک و حشرات دیگر است. با استفاده از این راه حل دیگر مجبور نیستید که پنجره های خود را بسته نگه دارید.
  • می توانید در خانه از گیاهان دور کننده حشرات استفاده کنید.
4.1/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *