حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

غذای جوجه کبوتر یک روزه چیست؟ جوجه کبوتر چه چیزی می خورد

غذای جوجه کبوتر یک روزه چیست؟ جوجه کبوتر چه چیزهایی را می خورد. در این مقاله می توانید پاسخ این سوالات خود را بیابید.

جوجه‌های کبوتر در ابتدای زندگی خود نیاز به تغذیه مناسب دارند تا رشد سالمی داشته باشند. غذای مناسب برای جوجه‌ کبوترهای یک روزه باید حاوی ترکیبات غذایی زیاد و متنوعی باشد که انرژی، پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی را در حد نیاز برای آنها فراهم کند. بسته به سن جوجه‌ها، نوع غذاهای مورد نیاز ممکن است متغیر باشد.

در ابتدا، جوجه‌ کبوترها اغلب نیاز به مواد غذایی با پروتئین بالا دارند، زیرا این ماده مغذی برای رشد عضلات ضروری است. بعد از تخم‌گذاری تا زمانی که جوجه‌ ها خودکفا شوند، می‌توان از غذاهای زیر برای تغذیه آن‌ها استفاده کرد. د رادامه میخوانید در یک هفته اول غذای کبوتر یک روزه چیست و چه چیزهایی را می خورد؟

غذای جوجه کبوتر یک روزه چیست؟

رژیم غذایی آنها از این سن فقط بر اساس شیر تولید شده توسط والدینشان است. این یک نوع شیر خاص است که به شیر زراعی معروف است که توسط کبوترهای نر و ماده ترشح می شود. این فرآیند منحصر به فرد تغذیه بیش از یک هفته طول نمی کشد. اگر بچه کبوترها مواد مغذی ضروری را از شیر محصول دریافت نکنند، بعید است که زنده بمانند، و سیستم گوارشی آنها نمی تواند به حدی رشد کند که بتوانند آنچه را که کبوترهای بالغ می خورند بخورند.

جوجه کبوتر چه چیزی می خورد؟

  1. تخم‌مرغ خردشده: تخم‌مرغ پخته یا نیمه‌ پخته را خرد کنید کردن زیرا تخم مرغ می‌تواند یک منبع عالی از پروتئین برای جوجه‌ ها باشد.
  2. خوراک پرندگان: خوراک‌های خاصی برای جوجه‌ های کبوتر در بازار موجود است که ترکیبات مغذی مناسبی برای آن‌ها دارند.
  3. خرما: خرما با خرد کردن و ترکیب با آب می‌تواند یک منبع انرژی غذایی باشد.
  4. پودر آرد: پودر آرد را به عنوان یک منبع انرژی می‌ توان به جوجه‌ کبوترها داد.
  5. دانه گندم: دانه گندم خرد شده برای جوجه کبوترها مناسب می باشد.

همچنین آب برای جوجه کبوترهای یک روزه و والدین آنها بسیار مهم است مخصوصا در فصل گرما باید حتما آب کافی بخورند.

جوجه کبوتر تازه متولد شده چه چیزی می خورد؟

جوجه کبوتر تازه متولد شد غذای خود را توسط منقار والدینش دریافت می کند و شیری که در وجود مادرش است را دریافت می کند. اما بعد از گذشت 3الی 4 روز می تواند دانه هایی را که کمی در آب نرم شده باشد را بخورد. معمولا والیدن کبوتر ها این کار را برای جوجه های کوچک خود انجام می دهند.

اگر می خواهید در خانه به جوجه کبوتر غذا بدهید و از آنها نگهداری کنید مقداری دانه که شامل: ذرت، جو و یاگندم است را در آب خیس کنید و به آنها بدهید. همچنین می توانید از پلت های آماده ای که مخصوص غذای جوجه کبوترها است و در فروشگاه ها وجود دارد برای تغذیه جوجه کبوتر یک روزه تهیه کنید.

مطالب مشابه پیشنهاد شده دیگر

گنجشک ها چه غذایی می‌خورند؟

غذای مورد علاقه‌ گربه های خیابانی

چه غذایی به مرغ عشق بدهیم

پروانه ها چه غذایی می خورند و چگونه؟

غذای همستر چیست؟ همستر چه غذایی را دوست دارد؟

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *