حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

سنجاب از چی بدش میاد؟

اگر از مزاحمت سنجاب ها در حیاط و اطراف خانه خود خسته شده اید، در این پست به شما خواهیم گفت سنجاب از چی بدش میاد؟

شاید برای شما پیش آمده باشد که سنجاب ها وارد محوطه باغ و حیاط شما شده باشند و به گیاهانی که در باغ و باغچه حیاط کاشته اید صدمه وارد کرده باشند و این کار آن ها شما را حسابی کلافه کرده باشد. شما می خواهید بدون این که آسیبی به آنها وارد کنید از شر آن ها خلاص شوید ولی نمی دانید این کار را چطور انجام دهید. در ادامه این مطلب ما برای شما توضیح می دهیم که سنجاب از چی بدش میاد؟ و شما می توانید با کمک این راه کارها بدون این که به سنجاب ها اسیب وارد کنید آن ها را از باغ و حیاط خانه خود دور نگه می دارید.

سنجابها از چه چیزهایی بدشان می آید؟

1. سرکه سیب

سنجاب ها از بوی تند سرکه سیب متنفرند. سرکه سیب را داخل شیشه اسپری بریزید و داخل خانه و اطراف روی گیاهان و گلدان ها بدون این که به گیاهان آسیب وارد کنید اسپری کنید. بدین صورت می توانید سنجاب ها را از خانه خود دور نگه دارید.

2. اسپری فلفل و سرکه

فلفل هالوپینو می تواند سنجاب ها را تحریک کند مخصوصا زمانی که با سرکه ترکیب شود، بوی تندی تولید می کند که سنجاب ها زیاد این بو را دوست ندارند. شما با ترکیب این دو می توانید یک محلول درست کنید و داخل شیشه اسپری بریزید و آن را در اطراف پنجره ها اسپری کنید تا از ورود سنجاب به خانه جلوگیری شود.

3. سگ

شما می توانید با نگه داشتن سگ در خانه سنجاب ها را از خانه دور نگه دارید. سگ ها به راحتی می توانند سنجاب ها را بترسانند و از خانه دور نگه دارند.

4. تمیز نگه داشتن حیاط

تمیز نگه داشتن حیاط خانه شما فوایدی زیادی می توند داشته باشد نه تنها از ورود سنجاب به خانه شما جلو گیری می شود بلکه از ورود دیگر حیوانات جلوگیری می شود. از ریختن میوه و آجیل در حیاط خودداری کنید.

5. داشتن گلخانه در حیاط

اگر اهل نگه داری از گل و گیاه هستید اما به خاطر این که سنجاب ها می توانند به آن ها آسیب بزنند از نگه داشتن گل و گیاه منصرف شده اید می توانید در حیاط خود گلخانه ای کوچک ایجاد کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که در گلخانه را خوب قفل کنید. بدین صورت سنجاب ها و دیگر آفات نمی توانند به گل ها و سبزیجات شما آسیب بزنند.

6. گل نرگس

بوی گل نرگس برای سنجاب ها خطرناک است زیرا این گل سمی است و سنجاب ها قادر هستند این بو را شناسایی کنند. به این علت از آن دوری می کنند. این گل از دسته گیاهان پیازدار است و به همین خاطر برای خلاص شدن از سنجاب ها استفاده می شود.

7. قهوه

یکی دیگر از مواردی که سنجاب ها بوی آن را دوست ندارند بوی تلخ قهوه است. یکی از کاربردهای تفاله قهوه این است که شما می توانید تفاله قهوه را در زیر درخت ها بریزید این روش خوبی برای دور نگه داشتن سنجاب ها از باغ و حیاط شما است.

این کار به درختان شما کمک می کند تا بهتر رشد کنند به این دلیل که تفاله قهوه مواد مفیدی به خاک اضاف می کند و باعث بهتر رشد کردن درختان می شود.

8. فلفل

سنجاب ها از انواع فلفل مخصوصا فلفل سیاه، فلفل سفید متنفرند.

9. سیر

یکی از مزایای پیاز سیر این است که به خاطر داشتن بوی بد سنجاب ها را دفع می کند. سیر به غیر از این که سنجاب ها دفع می کند برای خلاص شدن از شر سایر آفات مانند شته و مارمولک استفاده می شود.

همچنین بخوانید: مارمولک از چی بدش میاد

10. پیاز

پیاز هم مانند سیر از سبزی های ریشه ای مورد علاقه سنجاب ها نیست زیرا دارای طعم بسیار قوی و تندی است و زمانی که خام باشد بیشتر می شود.

شما می توانید با کاشتن پیاز و سیر در اطراف باغ و باغچه حیاط برای دور نگه داشتن سنجاب ها کمک بگیرید باید این نکته را به یاد داشته باشید که اگر سنجاب ها گرسنه باشند با این که از طعم پیاز متنفرند ولی آن را می خورند.

11. کنجاله خون

شما می توانید با ترکیب پودر استخوان و خون خشک یک کود عالی درست کنید که برای دفع آفات عالی است. همچنین این کود را با خاک داخل گلدان ها ترکیب کنید نه تنها به رشد گیاه کمک می کند و مواد مغذی به گیاهان اضافه می کند بلکه از شر سنجاب ها هم خلاص می شوید.

12. ادرار روباه

یکی از روش هایی که در طبیعت بسیار اتفاق می افتد شکار سنجاب به وسیله روباه است به همین علت سنجاب ها از مکان هایی که روباه رفت و آمد می کنند پرهیز می کنند.

به همین علت شما می توانید از ادرار روباه به جای خودش استفاده کنید. ادرار روباه را داخل اسپری ریخته و در اطراف باغ و حیاط خود اسپری کنید و بدین صورت سنجاب ها از مکان دور می شوند.

ساس از چی بدش میاد

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *