آرایش و زیباییزیبایی ، مد و لباس

ریش پرپشت | روش های عالی برای پرپشت کردن ریش و داشتن ریشی پر و زیبا

برای پرپشت کردن ریش صورت روش های گیاهی و طبیعی وجود دارد که می توانید از این روش های طبیعی و ارزان استفاده کنید و با کمک آنها ریش و سبیل های خود را تقویت و پرشپت کنید و ریش های زیبایی داشته باشید.

امروزه مردان مایل هستند جذابیت ظاهری بیشتری داشته باشند و ریش و سیبل ها را بلند می گذراند که می تواند ظاهر مردان را بسیار تغییر دهد و البته برای پوست صورت هم فوایدی دارد. اگر شما ریش های کم پشتی دارید می توانید از روش های طبیعی و خانگی برای پر پشت کردن ریش و سبیل های خود بهره ببرید.

روش هایی برای پرپشت کردن ریش و تقویت آنها

ریش بلند می تواند رطوبت پوست را حفظ کند و همین طور می تواند از پوست صورت شما در مقابل نور خورشید و سرما محافظت کند و به همین دلیل مردانی که می خواهند پوستی شاداب و جوان داشته باشند باید ریش بگذارند. در این مطلب روش هایی برای تقویت و پرپشت کردن ریش را به شما معرفی می کنیم.

روش هایی عالی و طبیعی برای داشتن ریشی پرپشت و زیبا

اگر مایلید ریش پرپشت و زیبا داشته باشید می توانید از ماسک های طبیعی و روش های خانگی استفاده کنید زیرا این روش های هیچ وقت آسیبی به پوست صورت شما وارد نمی کنند و علاوه بر این بعضی از آنها باعث تقویت پوست صورت هم می شوند.

۱. روغن نارگیل

یکی از بهترین روش ها برای پرپشت کردن ریش صورت استفاده از روغن نارگیل است. روغن نارگیل به آبرسانی پوست صورت کمک می کند و باعث افزایش گردن خون در پوست می شود و در نتیجه فولیکول های مو را تقویت می کند و باعث می شود تا رشد ریش و سبیل ها افزایش پیدا کند.
برای استفاده از این روغن طبیعی ابتدا یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با دو قطره روغن رزماری ترکیب نمایید و روی ریش و سبیل های خود بمالید و ماساژ دهید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه صورتتان را بشویید. اگر تمایل دارید در کوتاه مدت نتیجه بگیرید از این روش سه بار در هفته استفاده نمایید.

۲. روغن اسطوخودوس و رزماری

روغن اسطوخودوس و رزماری دارای خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی برای پوست صورت هستند و این روغن های طبیعی به پرپشت شدن ریش و تقویت آن کمک می کنند.
برای استفاده از این روش ابتدا ۶ قطره روغن رزماری را با ۶ قطره روغن اسطوخودوس و ۳ قاشق چایخوری روغن جوجوبا ترکیب کنید سپس ترکیب این روغن های طبیعی را روی پوست صورت خود قرار دهید و بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صورت تان را بشویید.

ریش پرپشت

۳. دارچین و لیموترش

دارچین و لیمو ترش اگر با یکدیگر ترکیب شوند باعث افزایش رشد ریش صورت می شوند. دو قاشق چایخوری آب لیمو ترش را با یک قاشق چایخوری دارچین ترکیب کنید و مخلوط این مواد را روی پوست صورت خود قرار دهید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه صورتتان را با آب سرد بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر از این روش دو بار در هفته استفاده نمایید.

۴. روغن اوکالیپتوس

دو قطره روغن اوکالیپتوس را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب نمایید و ترکیب این روغن های طبیعی را روی پوست صورت خود بمالید و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه صورتتان را با آب بشویید.

۵. روغن آرگان 

برای پرپشت شدن ریش صورت ۷ قاشق غذاخوری روغن اسطوخودوس را با ۲ قاشق غذاخوری روغن آرگان و ۵ قاشق غذاخوری روغن رزماری ترکیب نمایید و مخلوط این روغن ها را روی پوست صورت خود بمالید و پوست صورت را ماساژ دهید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه مکث صورتتان را با آب بشویید.

به جز این روش ها، برای پرپشت کردن ریش صورت باید خواب کافی و تغذیه مناسب هم داشته باشید و آب هم بنوشید و صورت خود را همیشه مرطوب نگه دارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *