بهداشت و سلامتروانشناسی

روانشناسی عکس پروفایل + شخصیت شناسی از روی عکس انتخاب شده برای پروفایل

این روزها شبکه های اجتماعی بسیار پرطرفدار شده اند و یکی از بخش های مهم اینستاگرام، واتساپ و تلگرام عکس پروفایل است که می تواند نشان دهنده اوضاع روحی یک فرد باشد. اگر به روانشناسی علاقه دارید پس می توانید از طرق عکس پروفایل با خصوصیات اخلاقی دیگران بهتر آشنا شوید و شخصیت دیگران را از روی تصویر پروفایل بشناسید.

با مطالعه روانشناسی عکس پروفایل خواهید توانست تا حدود زیادی به اسرار و رمز و رازهای شخصیت افراد مختلف پی ببرید. باید بدانید که عکس پروفایل شما گویای خصوصیات و ویژگی های شما است و بر اساس آگاهی در این زمینه عکس مناسب را برای پروفایل خود انتخاب کنید و استفاده کنید. اطلاع از روانشناسی ویژه عکس پروفایل بسیار مهم است و برای افرادی که در دنیای مجازی فعال هستند مهم است. در این مطلب شخصیت شناسی و شناخت افراد از روی عکس پروفایل را توضیح می دهیم.

روانشناسی عکس پروفایل

احتمالا می دانید که از روی عکس هایی که برای پروفایل انتخاب می شوند می توان شخصیت افراد را شناخت ولی باید در این مورد اطلاعاتی داشت. در این مطلب اطلاعات روانشناسی عکس پروفایل را می خوانید و به شما کمک می کند که شناخت دقیقی از عکس پروفایل داشته باشید.

روانشناسی عکس پروفایل دونفره

عکس عاشقانه دو نفره را حتما روی حساب های کاربری زیادی دیده اید. در حالی که حساب کاربری فقط متعلق به یک نفر است، این افراد تمایل دارند که عکس خود و همسرشان را در یک قاب قرار دهند.

برای دوستان مجرد شاید کمی متظاهرانه به نظر برسد. آنها تصور می کنند که شما که تازه مهر عاشق شدن در شناسنامه تان وارد شده است، می خواهید توانایی در به دست آوردن دی یک مرد و ازدواج با او را به رخ بکشید.

دوستان متاهل هم شاید گاهی به دلیل عشقی که در این عکس به نمایش گذاشته اید به شما حسودی کنند و گاهی به این دلیل شاید شما را تحسین کنند. ولی گذشته از نمایش عشق، احتمالا دلیل دیگری پشت انتخاب این تصویر در ذهن شما وجود دارد. شاید با قرار دادن خود در کنار همسرتان بخواهید یک حاشیه امن برای خود فراهم کنید و به مردهایی که در لیستتان هست بگویید که در کنار کسی هستید که او را عاشقانه دوست دارید. اگر همسری حساس داشته باشید که از حضور شما در شبکه های اجتماعی مجازی راضی نیست، احتمالا با انتخاب این عکس می خواهید به او اطمینان دهید که نیاز نیست نگران شود و شما چیزی را از کسی پنهان نمی کنید.

عکس پروفایل دسته جمعی

یک عکس دسته‌جمعی خندان در کنار دوستان و در ‌مهمانی هم می‌تواند انتخاب دیگری برای عکس پروفایل شما باشد. اما تصویر پروفایل، می‌تواند گاهی بیشتر از آنچه گفتیم معنا داشته باشد و حتی گویای شخصیت شما باشد.

آدم‌های برون‌گرا، معمولا یک تصویر دسته‌جمعی در کنار دوستان یا اعضای خانواده‌شان را به عنوان عکس پروفایل انتخاب می‌کنند. آنها با این کار با یک تیر دونشان می‌زنند؛ هم تصویری آراسته از خودشان که برای ‌مهمانی رفتن حاضر شده‌اند را به نمایش می‌گذارند و هم با حضور دیگران در تصویر می‌گویند که به بودن در جمع علاقه دارند و اهل معاشرت هستند.

پروفایل هایی با عکس کودک

ممکن است تاکنون با صفحات اجتماعی دوستان، اطرافیان خود و یا افرادی مواجه شده باشید که از تصاویر کودکان با نمک و زیبا برای پروفایل شان انتخاب می کنند، همچنین برخی از آنها عکس کودکی خود را قرار می دهند، حال انتخاب عکس کودک برای پروفایل برای اینستاگرام، تلگرام و یا واتس آپ می تواند این مفهوم را برساند که وی از دنیای بزرگسالی خود خسته شده است و نیز از شرایط کنونی ناراضی است و همچنین می خواهد به دوران کودکی اش بازگردد، گاهی نیز مادران و خانوم ها, عکس بچه را برای پروفایل خود انتخاب مکی کنند که می تواند نشان دهنده آرزوی آنها برای بچه دار شدن شبیه آن کودک بوده و یا اینکه عکس فرزند خودشان باشد.

روانشناسی برای پروفایل با عکسی نیم رخ

اگر کسی تصویر نیم رخ خود را به عنوان عکس پروفایل صفحه اش انتخاب کند، می تواند به این معنی باشد که وی می خواهد نیمه خوب خود را به دیگران نشان دهد و نیمه دیگر خود را که بد است، پنهان نماید، در واقع اینگونه افراد می توانند کمی دورو باشند، البته به صورت صد در صد نمی توان چنین قضاوتی درباره همه اشخاص داشت.

روانشناسی عکس پروفایل

روانشناسی پروفایل با عکسی سیاه سفید

هنگامی که فردی از عکس های سیاه سفید و یا خاکستری و تاریک برای پروفایل خود انتخاب می کند می تواند این منظور را برساند که وی دارای یک افسردگی می باشد، زیرا در واقع افراد افسرده و غمگین مایلند احساس غم و ناراحتی خود را در عکس هایی که معمولا هیچ نوع رنگ و شادی در آن وجود ندارد به نمایش بگذارند ناگفته نماند که بسیاری از افراد نیز از عکس های سیاه و سفید هنری به دلیل نوستالژیک بودن آنها استفاده می کنند و این به معنای افسرده و غمگین بودن این افراد نمی باشد.

عکس پروفایل منظره

افراد زیادی عکس طبیعت، حیوانات یا تابلوی نقاشی را به جای عکس پروفایل انتخاب می کنند. این عکس می تواند نشانه علاقه آنها به یک موضوع خاص باشد و هم حرف های دیگری برای گفتن داشته باشد.

انتخاب عکس طبیعت به جای عکس خودتان، نه تنها می تواند از طبیعت دوستی شما حکایت کند بلکه گاهی رازهای شخصی را هم فاش می کند. چنین عکسی به دیگران می فهماند که شما فردی برون گرا می باشید که نمی خواهید با صراحت این واقعیت را به دیگران گوشزد کنید. شما احتمالا مایل هستید که فاصله را با دیگران حفظ کنید ولی در عین درونگرایی به حضور در کنار دیگران هم نیازمندید و می خواهید با آمدن شبکه های اجتماعی، حصاری که دور خود کشیده اید را کمرنگ کنید.

عکس پروفایل کارتونی

برای صفحه پروفایل تان عکس کارتون مورد علاقه‌تان را گذاشته‌اید یا کاریکاتوری از چهره خودتان را در بخش عکس پروفایل‌تان قرار داده‌اید؟

شما با انتخاب چنین عکسی هم از شوخ‌طبع بودن‌تان دیگران را باخبر خواهید کرد و هم از شباهتی که به یک شخصیت کارتونی خاص دارید، خواهید گفت. برای مثال اگر تصویر همسر ملوان زبل را به جای عکس خودتان بگذارید، احتمالا می‌خواهید بگویید که شما هم لاغر و بلندقد هستید و اگر باب‌اسفنجی را انتخاب کرده باشید، ممکن است بخواهید ساده‌ دلی و کمی گیج‌بودن‌تان را به دیگران تفهیم کنید اما در مورد عکس‌های کارتونی، چندان مهم نیست که از شباهت‌تان به چه کسی حرف می‌زنید؛ چراکه بیشتر از هر چیز شوخ‌ طبع بودن شما، کمی کودکانگی‌تان و مجوزی که برای شوخی کردن در صفحه‌تان صادر می‌کنید مورد توجه قرار خواهد گرفت.

عکس پروفایل یا ظاهری آراسته

چهره‌ای با آرایش کامل؛ انگار این عکس پیش از رفتن به یک ‌مهمانی مجلل گرفته شده و برای آراستن موها و صورت حسابی وقت صرف شده است.

به نظر افرادی که این تصویر را می‌بینند، شما برای آراستگی‌تان ارزش زیادی قائل هستید و دوست دارید دیگران شما را نه به عنوان یک فرد فعال یا حتی باهوش بلکه به عنوان فردی زیبا بشناسند و توصیف کنند. چنین تصویری از یک خانم، دقیقا همان چیزی را به ذهن می‌آورد که دیدن تصویر یک مرد بدنساز که در عکس پروفایلش تی‌شرت تنگی پوشیده تا عضلات دستش را به خوبی به نمایش بگذارد.

عکس در محیط کار

شاید ترجیح دهید به جای یک عکس در محیط خصوصی‌تر، خودتان را در فضای اجتماعی و با لباس رسمی به دیگران نشان دهید و عکس پروفایل‌تان را پشت میز کار یا در فضای اداره‌تان بیندازید.

این عکس‌ها معمولا در شبکه اجتماعی «لینکداین» بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ چراکه این شبکه اجتماعی معمولا فضایی برای تبادل نظر میان همکاران را ایجاد می‌کند و صاحبان عکس می‌خواهند به کسانی که در این شبکه رزومه کاری‌شان را می‌بینند بگویند حسابی اهل کار هستند. گذشته از این، کسانی که این عکس را انتخاب می‌کنند می‌خواهند رسمی‌تر به نظر برسند و از نظر آنها دوستان‌شان در شبکه‌های اجتماعی مثل کسانی که در کافه، رستوران یا پارک‌ها می‌بینند هستند، نه مثل کسانی که اجازه دارند به خانه‌شان سر بزنند و به بخش خصوصی‌تر زندگی‌شان وارد شوند.

پروفایل بدون عکس

خیلی‌ها تمایلی به اضافه کردن عکس به پروفایل‌شان ندارند. آنها همان تصویر پیشنهادی که از ابتدا روی صفحه بوده را می‌پذیرند و هرگز عکس خود را جایگزین آن نمی‌کنند.

اگر شما هم جزو این گروه افراد باشید، بعید است که تنها به‌خاطر بی‌حوصلگی یا در دسترس نبودن عکس‌های‌تان این تصویر را تغییر ندهید. احتمالا شما می‌خواهید به دیگران با قاطعیت بیشتری بگویید که باید از شما فاصله بگیرند و چندان به حریم خصوصی‌تان نزدیک نشوند. شمایی که عکسی برای پروفایل‌تان انتخاب نمی‌کنید، احتمالا پست‌های زیادی را هم روی صفحه‌تان نمی‌گذارید یا اگر اهل پست گذاشتن باشید، بعید است رد پای دل‌نوشته‌ها یا عکس‌هایی که یک روز از زندگی‌تان را به تصویر کشیده‌اند در صفحه شما پیدا شود. شما معتقدید باید استفاده جدی‌تر و هدفمندتری از حضورتان در شبکه‌های اجتماعی کنید و با نمایش ندادن زندگی خصوصی‌تان روی این صفحه، راه را برای حرف و حدیث‌های دیگران ببندید

به این پست امتیاز بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *