سرگرمیفیلم و سریال

بهترین فیلم های سینمایی خون آشامی (۱۸ معروف ترین)

بهترین فیلم های ومپایری دنیا تا سال 2023 را برای طرفداران فیلم های خون آشامی و گرگینه ای ترسناک، عاشقانه، جدید و قدیمی فهرست کرده ایم همراه با عکس و توضیحات مختصر از داستان فیلم.

اگر عاشق فیلم های ترسناک آن هم از نوع خون آشامی و گرگینه ای هستید ما برای شما فهرستی از بهترین فیلم های خون آشامی را تهیه کرده ایم. پرطرفدارترین فیلم های سینمایی خون آشامی در جهان شامل فیلم های خون آشامی جدید و قدمی، عاشقانه، معروف، ترسناک و یک فیلم خون آشامی کره ای. همراه مینویسم باشد.

بهترین فیلم های خون آشامی و گرگینه ای

من یک افسانه ام (2007)

فیلم های خون آشامی - من یک افسانه هستم

به من اعتماد داشته باشید! فیلم I Am Legend اصلا در مورد زامبی هانیست! «من یک افسانه ام» داستان خون آشام هاست! چرا؟ خب به این خاطر که موجودات جهش یافته ای که در این فیلم در نیویورک می چرخند دندان های نیش بلندی داشته و به روشنایی روز هم حساس هستند. جدایی از این تمام این موجودات جهش یافته مثل گچ سفید هستند! این را هم بگویم که «من یک افسانه ام» آنقدرها هم ترسناک نیست. اما بازی ستاره هایی مانند ویل اسمیت در این فیلم آنقدر خوب است که چشم شما را در تمام سکانس ها به نمایشگر خیره نگه می دارد. من یک افسانه ام را می توان یک فیلم آخرالزمانی هم دانست.

آنچه در سایه ها انجام می دهیم (2014)

فیلم های سینمایی خون آشامی - آنچه در سایه ها انجام می دهیم

به نظر من اسم خون آشام ها بد در رفته! خب ، قبول دارم که این موجودات انسان ها را می کشند و خون شان را می مکند! اما در عین حال با تمام قصاوت شان، احساساتی هم دارند. این فیلم کمدی از تایکا ویتیتی اثری بی نقص از دنیای خون آشام هاست. اثری که هر جور به آن نگاه کنید باعث خنده شما خواهد شد. اگر به دنبال یک فیلم خون آشامی خنده دار هستید What We Do in the Shadows گزینه خوبی است.

دختری در شب تنها به خانه می رود (2014)

فیلم های سینمایی خون آشامی - دختری در شب تنها به خانه می رود

صحبت از اتمسفر فیلم که در میان باشد هیچ اثری به اندازه A Girl Walks Home Alone at Night «دختری در شب تنها به خانه می رود» نمی تواند تاثیری اینچنین داشته باشد! این فیلم اولین اثر هنری از لیلی آرمیپور بوده و به صورت سیاه و سفید ضبط شده است. موسیقی زمینه، هر بیننده ای را به رقص وا می دارد. داستان در مورد دختری است که مردان ایرانی را اسیر خود می کند. به جرات می توان گفت که تا به حال هیچ فیلمی این چنین ساخته نشده است! به نظر من که حتی در آینده هم شاهد فیلمی این چنین نخواهیم بود!

مصاحبه ای با یک خون آشام (1994)

بهترین فیلم های خون آشامی - مصاحبه ای با یک خون آشام

تام کروز و برد پیت عاشق می شوند! این جمله بهترین و قشنگ ترین خلاصه ای است که می توان از فیلم interview With the Vampire «مصاحبه ای با یک خون آشام» که یکی از بهترین فیلم های خون آشامی است ارائه داد. البته داستان این فیلم چیزی بیشتر از عاشق شدن جذاب ترین بازیگران مرد سینماست! پلات اصلی استعاره ای از بیماری ایدز است! پلاتی که محور اصلی فیلم را تشکیل می دهد!

نفر درست را راه بده (2008)

نفر درست را راه بده - بهترین فیلم های سینمایی خون آشامی

فیلم Let the Right One In به نظر «خیلی ها» دو قطبی و بی معناست! این «خیلی ها» کسانی هستند که هدف واقعی توماس آلفردسون از ساخت این فیلم را به درستی درک نکرده اند. پلاتی که آلفردسون به تصویر می کشد چیزی نیست جز داستان تنهایی آدم ها! و اینکه این تنهایی چطور باعث می شود آدم ها دست به کارهای وحشتناک بزنند! کاراکتر اصلی داستانِ آلفردسون بچه ای به نام اسکار است. او برخلاف هر پسر بچه دیگری که در مدرسه دست انداخته می شود ساکت ننشسته و به دنبال انتقام است! البته این انتقام تنها زمانی حاصل می شود که اسکار از خون آشامی که در همسایگی شان زندگی می کند کمک بخواهد!

خام (2016)

فیلم های خون آشامی - خام

Raw «خام» داستانی از یک اعتیاد است، البته به خوردن اندام های بدن! این تنها راهی بود که میشد داستان این فیلم را توصیف کرد! پس باید منتظر یک فیلم خون آشامی ترسناک بود. راستش را بخواهید قصه خیلی حال بهم زن تر از این حرف هاست! «خام» یکی از ترسناک ترین و چندش آور ترین فیلم ها در مورد خوردن آدم هاست که هر کسی ممکن است در زندکی اش با آن رو به رو شود. البته پلات اصلی قصه در مورد شخصیت آدم ها و تغییراتی است که هر کسی را از خامی به پختگی می رساند! باید فیلم را ببینید تا منظور من از «پختگی» را درک کنید!

بیت (2019)

فیلم های سینمایی خون آشامی - بیت

Bit یک فیلم سینمایی خون آشامی تقریبا جدید است. در این فیلم کمدی-ترسناک دختر نوجوانِ تغییر جنسیت داده ای به نام نیکل مین از ایالت اورگان به لس آنجلس نقل مکان می کند. او در این شهر جدید با گروهی از خون آشام های عجیب رو به رو می شود که مانند شکارچی ها در شب زندگی می کنند و مسئول مجازات خیلی ها در شهر هستند! نیکل باید قسم بخورد که دیگر هرگز آدم نشود!

سیاه مثل شب (2021)

فیلم های سینمایی خون آشامی - سیاه مثل شب

فیلم Black as Night اثری ماندنی از استاد ساختن فیلم های ترسناک، جیسون بلوم است. فیلمی که به معنای واقعی کلمه شیرجه ای عمیق به دل تاریخ ترسناک سیاه پوستان آمریکا محسوب می شود. داستان فیلم از این قرار است که نوجوانی از نیواورلئان به نام آشجا کوپر تمام تابستان خود را صرف شکار خون آشام ها می کند. در نتیجه تمام این تلاش ها ارتشی از محروم نشدگان ساخته می شود! محروم نشده از چه؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید خودِ فیلم را ببینید!

کوربین نش (2018)

بهترین فیلم های خون آشامی - کوربین نش

فیلم Corbin Nash یکی از بهترین فیلم های خون آشامی پلیسی ساخته بن جگر بوده و ستارگانی مانند کوری فلدمن، مالکوم مک دوئل، راتجر هاوئر و بروس دیویدسون در آن هنرنمایی می کنند. «کوربین نش» در تاریخ 20 آوریل سال 2018 اکران شده است. ستاره فیلم، کوری فولدمن در این فیلم نقش خون آشامی دگر جنس نما را بازی می کند. او در داستان فیلم پلیسی است که به دنبال قاتلین پدر و مادرش می گردد و در خلال داستان کشته می شود. البته قهرمان داستان یک بار دیگر زنده می شود؛ اما این بار به عنوان یک قاتل! توصیه می کنم ادامه فیلم را خودتان ببینید و لذت ببرید!

بیزانتیوم (2012)

فیلم های سینمایی خون آشامی - بیزانتیوم

فیلم Byzantium اثری به کارگردانی نیل جوردن بوده و ستارگانی از جمله سم رایلی، جما آرترتون و سائوری رونان در آن هنرنمایی می کنند. نیل جوردن در زمینه خلق فیلم های ترسناک تازه کار نیست! «مصاحبه ای با یک خون آشام» در سال 1994 یکی دیگر از آثار کلاسیک جوردن محسوب شده و در همان سال اکران آنقدر توانمند و تاثیر گذار ظاهر شد که دنیای فیلم هایی با ژانر ترسناک را زیر و رو کرد! «بیزانتیوم» یکی دیگر از آثار تاثیر گذار و شایان ستایش جوردن است. داستان فیلم در مورد النور و کلاراست! مادر و دختری که تمام تلاش خود را می کنند که یک زندگی معمولی داشته باشند. چرخش پلات داستان از جایی شروع می شود که مادر و دختر قصه در شهری ساحلی در انگلیس ساکن می شوند؛ و همین جاست که مشکلات کم کم ظاهر می شوند! کلارا، عاشق پسری می شود که بیماری لاعلاج دارد. همین موضوع ذهن این دختر را به سمت مزایای زندگی جاویدشان هدایت می کند. مادر قصه، النور هم درگیر گذشته تراژیک خود می شود. این فیلم یکی از باید های دیدنی در ژانر کلاسیک خون آشامی محسوب شده و سوالاتی عمیق در مورد زندگی جاوید مطرح می کند! پس قرار نیست با دیدن این فیلم انگلیسی فقط بترسید. هدف، طرح سوالاتی عمیق در ذهن مخاطبان است.

همچنین ببینید: بهترین فیلم های ترسناک

دندان های شب (2021)

بهترین فیلم های سینمایی خون آشامی - دندان های شب

در فیلم Night Teeth خوش استایلِ ترسناک، قرار است شاهد جنگی سنتی بین خون آشام ها و محافظین انسان ها باشیم! جنگی که در زیر زمین شهر بی در و پیکر لس آنجلس اتفاق می افتد! داستان از آنجایی جالب می شود که یک راننده معمولی (جورج لندربورگ) دو خانم (دبی رایان و لوسی فرای) را که در واقع قاتلینی خونخوار هستند در خیابان های تاریک شهر به مقصد می رساند.

بوسه نفرین شدگان (2012)

فیلم های سینمایی خون آشامی - بوسه نفرین شدگان

Kiss of the Damned (بوسه نفرین شدگان) اثری تکرار نشدنی از ژان کاساوتس بوده و ستارگانی مانند ژوزفین دلا بوم، میلو ونتیمیگلا و روکسانا مسکوییدا در آن هنرنمایی می کنند! جدایی از زیبایی نفس گیر بازیگران فیلم، داستان این فیلم خون آشامی هم آنقدر جالب است که هر کسی را به ژانر ترسناک و خون آشام ها علاقه مند می کند! پلات در مورد نمایشنامه نویسی است که عاشق یک خون آشام می شود. داستان این عاشقی تا جایی پیش می رود که خودِ نویسنده هم گاز گرفته شده و خون آشام می شود تا بتواند در کنار عشق خود زندگی خوب و خوش ابدی داشته باشد. اما همین جاست که چالش اصلی قصه سربرمی آورد. خواهر شیطان صفت و حسود ظاهر شده و همه چیز را زیر و رو می کند!

همه چیز این فیلم نامبر وان است! از زیبایی خیره کننده بازیگران تا هنرنمایی بی نقص و حتی موسیقی زمینه که مو به تن بیننده راست می کند! جالب است بدانید که کارگردان این فیلم ، ژان کاساوتس، دخترِ جان کاساوتس، یکی از بنیان گذاران فیلم مستقل آمریکایی است!

تنها عاشقان زنده می مانند (2013)؛ یک فیلم خون آشامی عاشقانه

بهترین فیلم های خون آشامی تنها عاشقان زنده می مانند

اگر خون آشام های خوش تیپِ توایلایت با آن نگاه های تو دل برو خود آنقدر موفق شدند و کلی هم پول به جیب زدند، آدم و حوا، ستارگان خون آشامِ جیم جارموش در فیلم Only Lovers Left Alive «تنها عاشقان زنده می مانند» هم می توانند بهترین خاطره از این ژانر را برای دوستداران فیلم های خون آشامی ثبت کنند!!! جدایی از پلات فراواقع گرایانه، ستارگانِ جیم، تایم هیدلستون در نقش آدم و تیلدا سویینتون در نقش حوا، آنقدر خوب بازی می کنند که هیچ بیننده ای از دیدن این فیلم خسته نمی شود! گویی این فیلم اولین اثر ساخته شده در ژانر خون آشامی است!

گرگ و میش (2008)؛ از معروفترین فیلم های خون آشامی

فیلم های سینمایی خون آشامی عاشقانه - گرگ و میش

بالاخره وقت آن رسیده که یکی از بهترین فیلم های ژانر خون آشامی، را معرفی کنم! این اثر از کاترین هاردویک یک برداشت مودی و یکنواخت از رمان استفنی مِیِر بوده و به نظر خیلی ها از جذاب ترین آثار این ژانر به شمار می رود! این فیلم را در لیست بهترین های خون آشامی جا داده ام؛ اما نه به خاطر تاثیرات فرهنگی و قبول عامه مردم! توایلایت چیزی فرای ستارگان خوش تیپش است! تصویر سازی با تم آبی بهترین تاثیر را در به نمایش کشیدن حال و هوای بارانی فورکس دارد؛ موسیقی زمینه آنقدر مناسب داستان است که بارها و بارها برنده جوایز مختلف شده و بالاتر از تمام اینها، کریستین استوارت و رابرت پتینسون، دو بازیگر اصلی فیلم که پیش از این بارها و بارها نقش های خود را عجیب و غریب بازی کرده بودند، در فیلم Twilight عالی ظاهر شدند! آنقدر عالی که بازیگری شان سنگ بنایی شد برای نقش آفرینی بازیگران به عنوان خون آشام!

همسر جیکوب (2021)

فیلم های خون آشامی - همسر جیکوب

ملکه درام های جذاب عاشقانه، بارابارا کرامپتون، این بار با اثری جادویی و عجیب از دنیای یک زن و شوهر ظاهر شده است. داستان فیلم Jakob’s Wife «همسر جیکوب» در مورد همسر یک کشیش در شهری کوچک است که با یک خون آشام نشست و برخواست کرده و تغییر می کند. این تغییر برای او دنیایی جدید از قدرت و درکی جدید از تجربه هایی است که پیش از این هرگز لمس شان نکرده بود!

عطش (2009)؛ فیلم خون آشامی کره ای

بهترین فیلم های سینمایی خون آشامی - عطش

«عطش» غول بی شاخ و دم دنیای فیلم های ترسناک است؛ فیلمی که بر اساس رمانی فرانسوی متعلق به قرن 19 ساخته شده و هیچ المان فراطبیعی ندارد. ترز راکن، اثر امیل زولا در مورد یتیمی است که به واسطه قیم و خاله نامهربان خود، مادام راکن، پا به ازدواجی ناخواسته و غمناک می گذارد. ترز، قهرمان یتیم داستان ،حالا اسیر دیوی شده به نام کامیل که البته اصلا هم جذاب نیست! در ادامه، شاهزاده جذاب و سوار بر اسب سفیدی ظاهر می شود به نام لارنت! البته که ترز با او وارد رابطه می شود اما آینده این رابطه اصلا خوب نیست؛ از آن آینده هایی است که بوی خون می دهد!

Thirst «عطش» به کارگردانی پارک چان ووک بوده و سانگ هیون نقش لارنت را در آن بازی می کند؛ شاهزاده سوار بر اسب سفید که اتفاقا به تازگی خون آشام شده است! در این فیلم تائه جو، نقش ترز و کانگ وو نقش کامیل را بازی می کنند. این پلاتِ پیچیده زمانی پیچیده تر می شود که سانگ هیون، خون آشام تازه تبدیل شده داستان باید عطش خود به خوردن خون و تغییر دیگران به خون آشام را کنترل کند.

همگی خیلی خوب می دانیم که امیل زولا نویسنده ای طبیعت گرا است. بنابراین قرار نیست کاراکترهای رمان او در روشنایی روز آتش بگیرند! البته باید اعتراف کرد که داستان عطش با تمام فاصله ای که از محوریت داستان گرفته، برداشتی صادقانه از این رمان محسوب می شود! برداشتی صادقانه و جذاب که که مانند آن کمتر ساخته شده است!

آسمان سرخ خونین (2021)

فیلم های سینمایی خون آشامی - آسمان سرخ خونین

داستان فیلم Blood Red Sky در مورد مادری است که قرار است برای بررسی بیماری نادر خونی خود در پروازی هوایی از یک قاره به قاره دیگری برود. از قضا گروهی از تروریست ها این هواپیما را در حال پرواز می دزدند! داستان از جایی جذاب می شود که پری بامایستر، مادر داستان، برای محافظت از پسر خود در طول این هواپیما ربایی به هیولایی تمام عیار تبدیل می شود!

رگ خونی (2019)  

فیلم های سینمایی خون آشامی - رگ خونی

همه چیز Blood Vessel «رگ خونی» درجه یک است؛ از اسم فیلم گرفته تا داستان فوق العاده اش! داستان این فیلم ترسناک خون اشامی در سال 1945 اتفاق می افتد، زمانی که بازماندگان یک کشتی غرق شده قایق نجانت خود را به آب می اندازند و در میان ناامیدی به یک کشتی مین جمع کن نازی می رسند! آنچه در این کشتی پیدا می کنند فرای تصور هر بیننده ای است! فقط این را بگویم که قطعا خون و خون ریزی زیادی در کار خواهد بود!

مطالب پیشنهادی دیگر

جدیدترین انیمیشن های ۲۰۲۲ (۹ کارتون جدید سال ۲۰۲۲)

فیلم‌ در مورد سگ (۲۰ فیلم سینمایی محبوب)

۱۰ بهترین فیلم های سلمان خان (عاشقانه، کمدی و اکشن)

بهترین فیلم های کمدی خارجی تاریخ سینما (۱۰ برترین آپدیت ۲۰۲۲)

لیست بهترین سریال های تام هاردی تا سال ۲۰۲۲

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *