درس و مدرسهسبک زندگی

انشا در مورد کنکور

کنکور پلی است از دوران دانش آموزی به دوران دانشجویی و اگر به هر دلیلی نتوانیم این پل را پشت سر بگذاریم به دانشگاه راه پیدا نخواهیم کرد.

تحصیلات دانشگاهی، شغل مناسب و پر درآمد و در صدر این ها علاقه مندی هایمان ما را تشویق به مبارزه با غول کنکور می کند، تا ما با شکست دادن آن به آرزو ها یمان نزدیک تر شویم.

روز کنکور یکی از پر استرس ترین روز های یک دانش آموز است، در این روز فرد باید با هزاران نفر که آن ها را ندیده است و نمی شناسد رقابت کند و در این رقابت برنده ی واقعی کسی است که تمام تلاش خود را به کار گرفته باشد و قدر لحظه لحظه ی زمانی را که در اختیار داشته را دانسته باشد.

بعضی از افراد نیز وقتی روی صندلی کنکور می نشینند و برگه ی سوالات را نگاه می کنند به خاطر استرس بیش از حد برای لحظه ای هر چه که خوانده اند را فراموش می کنند اما خوشبختانه در بسیاری از موارد این اتفاق خیلی طول نمی کشد و ذهن شخص بالاخره او را یاری می کند.

درس خواندن برای کنکور یک شبه و برای مدت کوتاه هیچ معنی و مفهومی ندارد و اگر به دنبال نتیجه ی مطلوب هستیم از زمانی که وارد دوران متوسطه می شویم باید با برنامه ریزی و به طور جدی تر درس ها را دنبال کنیم و تمام قوای خودمان را برای رد شدن از سد کنکور به کار بگیریم.

کنکور برای سنجیدن میزان دانش ما برای ورود به دانشگاه است و اگر بار اول موفق نشدیم نباید نا امید شویم و در عوض دانش مان را بالا ببریم و دوباره به سراغ کنکور برویم و شکست اش دهیم.

راه موفقیت هیچ وقت هموار نیست و همیشه سختی های راه و فراز و نشیب ها مانعی برای رسیدن به هدف و موفقیت هستند تنها چیزی که در این راه به ما کمک می کند اراده ی قوی، همت و پشتکار بالاست.

انشاهای پیشنهادی دیگر

انشا در مورد صدای وزش شدید باد (نگارش هشتم)

انشای زیبا در مورد صدای آبشار

انشا درباره خاطرات دوران قرنطینه و روزهای کرونایی

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *