4 روش از بین بردن اثر بیخوابی قهوه

از بین بردن اثر بیخوابی قهوه
از بین بردن اثر بیخوابی قهوه

در این مقاله به شما کمک کرده ایم با 4 روش از بین بردن اثر بیخوابی قهوه ساده بتوانید اثر کافئین را از بین ببرید تا خواب راحت تری داشته باشید.

قهوه به دلیل غلظت بالای کافئین می تواند بر خواب شما تأثیر منفی بگذارد. کافئین یک محرک طبیعی است که در دانه‌ های قهوه وجود دارد. وقتی یک فنجان قهوه می نوشید، کافئین می تواند ساعت ها روی شما تأثیر بگذارد. انرژی بالایی که از کافئین احساس می کنید تا حدی به دلیل عدم وجود خواب آلودگی است که بدن شما باید تجربه کند، که می تواند خوابیدن را تقریبا غیرممکن به نظر برساند. در ادامه می خوانید که چگونه بی خوابی بعد از قهوه را از بین ببریم؟

چگونه بی خوابی بعد از قهوه را از بین ببریم؟

اگر بعد از یک فنجان قهوه به سختی به خواب می روید، دیگر نیازی به تسلیم شدن در یک شب بی خوابی نیست. راه‌ های مختلفی وجود دارد که می‌توانید بی خوابی بعد زا قهوه را از بین ببرید. فعالیت بدنی و ورزش منظم می تواند به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند. اگر نگران مصرف بیش از حد کافئین قبل از خواب هستید، سعی کنید چند ساعت قبل از خواب پیاده روی کنید یا ورزش کنید. هنگامی که ورزش می کنید، بدن شما آدنوزین بیشتری تولید می کند، ماده خواب آوری که کافئین را در بدن شما محدود می کند. در نتیجه، درگیر شدن در فعالیت بدنی می تواند به شما کمک کند تا مقداری از تعادل شیمیایی را که از نوشیدن آن فنجان قهوه بعد از ظهر از دست داده اید، دوباره به دست آورید.

روش هایی برای از بین بردن اثر بیخوابی قهوه

دمای اتاق را کنترل کنید

دمای محیط تاثیر بسیار زیادی بر خواب شما دارد. در این شرایط که بدن شما در حالت بیخوابی قرار گرفته است بهتر است دمای اتاق را سردتر کنید. تحقیقات نشان داده است افراد در دمای گرم کیفیت خوابشان کمتر می شود. بهتر است دمای اتاق بین 15 تا 19 درجه باشد.

دوش آب گرم بگیرید

مشابه اثر کاهش دمای اتاق، گرفتن دوش آب گرم یا حمام قبل از خواب می تواند به بدن شما کمک کند تا خواب آلودگی به بدن شما دست بدهد. با توجه به دمای سردتر که پاسخ بدن خواب‌ آلود را تحریک می‌ کند، گرم کردن بدن و سپس ورود به فضای خنک‌ تر به افزایش احساس خواب‌آلودگی کمک می‌ کند. با این حال، سعی کنید حمام را خیلی گرم نکنید، زیرا این کار در دراز مدت کمتر تسکین دهنده خواهد بود و ممکن است قبل از خواب بیش از حد شما را از خواب بیدار کند.

اجتناب از نور گوشی و سایر نورها

چرخه خواب مغز شما به طور قابل توجهی تحت تاثیر نور قرار می گیرد. اگر اتاق خیلی روشن است یا به نور گوشی خیره شده‌اید، بدن شما سخت تر به خواب خواهد رفت. بهترین راه برای بهبود کیفیت خواب این است که اتاق را تاریک کنید و تلفن خود دوری کنید. این نور آبی تند و زننده تضمینی است که شما را برای مدت طولانی‌تری بیدار نگه دارد.

نوشیدن آب زیاد

طبق تحقیقات نشان داده شده است که آب می تواند تا حدودی تاثیر کافئین را کاهش دهد. اما مصرف آب نباید زیاد باشد که دچار تکرر ادرار شوید این موضوع خودش ممکن است سبب بی خوابی شود. نوشیدن به اندازه آب سبب از بین رفتن اثر کافئین خواهد شد.

مطالب مشابه پیشنهاد شده

خوردن ماست در دوران بارداری

10 خوراکی طبیعی و عالی برای کاهش وزن سریع

ویتامین های ضروری که باعث تقویت دستگاه گوارش می شوند

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *