حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

گران‌ترین نژاد سگ در جهان

عشق و علاقه‌ی سگ گران‌بهاست. با این وجود، خود سگ‌ها ارزان به دست نمی‌آیند! در این مقاله، 15 مورد از گران‌ترین نژاد سگ در جهان را معرفی خواهیم کرد.

از آنجایی که سگ بهترین دوست انسان شناخته می‌شود، بیش از 90 میلیون صاحب سگ در ایالات متحده آمریکا وجود دارند. بر اساس بررسی‌ها، این آمار در سال 2000 تنها 68 میلیون نفر بوده است. با وجود 340 نژاد سگ در سراسر جهان و 197 نژادی که توسط باشگاه کنل آمریکا شناخته شده است، گزینه‌های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارند.

بر اساس PDSA (درمانگاه حیوانات مریض)، هزینه‌ی نگهداری از یک سگ می‌تواند تا 41180 دلار باشد. این موضوع اهمیت دارد که بتوان هزینه‌های ضروری مانند بیمه حیوان خانگی، واکسن‌های تقویتی، درمان انگل، غذا، پوشش و اسباب‌بازی‌ها را تامین کرد. در ادامه شما می توانید عکس  گرانترين سگ هاي دنيا را ببینید و همچنین از  قیمت گرانترین سگ ها باخبر شوید.

گرانترین نژاد های سگ جهان

هزینه‌ی خرید سگ و کلاس‌های آموزش سگ را نیز به این هزینه‌های اولیه اضافه کنید. این مقاله بر هزینه‌ی خرید هر نژاد سگ و همچنین هزینه‌ی نگهداری از آن‌ها تمرکز دارد. هنگام خرید سگ همواره به یک پرورش‌دهنده‌ی مشهور مراجعه کنید. هرگز از مراکز پرورش توله سگ که در آن‌ها حیوانات تنها برای سودآوری و بدون توجه به کیفیت نژاد پرورش داده می‌شوند، خریداری نکنید.

تحقیق کنید که کدام نژاد سگ برایتان مناسب‌تر است و سپس، پرورش‌دهنده‌ای که در پرورش آن نژاد تخصص دارد را انتخاب کنید؛ حتی می‌توانید به سرپرستی گرفتن یک سگ را نیز در نظر بگیرید.

15. سگ کوهستانی برنس – 1500 دلار

گرانترین سگ های دنیا

اگرچه، هزینه‌ی نژاد خالص سگ کوهستانی برنس بیش از حد نیست و در لیست گرانترين نژاد هاي سگ در رتبه 15 قرار گرفته اما هزینه واقعی نگهداری از آن قطعاً زیاد می‌باشد. تخمین زده می‌شود که این نژاد سگ در سال به حداقل 1300 دلار هزینه برای مراقبت‌های پزشکی نیاز دارد.

این نژاد دوست‌داشتنی که اغلب با سگ سنت برنارد که کمی بزرگ‌تر است، اشتباه گرفته می‌شود، بسیار وفادار است و آموزش آن بسیار ساده می‌باشد. سگ‌های کوهستانی برنس، ارتباط بسیار خوب و دوستانه‌ای با کودکان دارند.

آن‌ها بهترین سگ نگهبان نیستند اما از اعضای خانواده به خوبی مراقبت می‌کنند. متاسفانه، این نژاد سگ مستعد هیستیوسیتوزیس، نوعی سرطان، دیسپلازی آرنج و آرتروز است.

 • هزینه خرید: 1000 تا 2500 دلار
 • طول عمر: 6 تا 8 سال

14. بولداگ انگلیسی – 2000 دلار

گرانترین سگ های دنیا

بولداگ‌های انگلیسی که گاهی‌اوقات تا 4000 دلار هم قیمت دارند، دارای هزینه نگهداری بسیار بالاتری هستند. این سگ‌های محبوب مستعد مشکلاتی از قبیل دیسپلازی لگن و عارضه‌ی چشم گیلاسی هستند.

برخی از متخصصان، هزینه‌های پزشکی سگ‌های بولداگ را بین 400 تا 700 دلار در سال تخمین می‌زنند. وینستون چرچیل صاحب یک بولداگ انگلیسی به نام دودو بود و آدام سندلر نیز بولداگی به نام میتبال داشت. شگون‌نمای نیروی دریایی آمریکا نیز یک بولداگ انگلیسی است.

بولداگ‌های انگلیسی باعث شادی صاحبانشان می‌شوند و در عین حال، مراقبان بسیار خوبی هستند. از آنجایی که این نژاد سگ نسبتاً مستقل است، آموزش دادن به آن می‌تواند دشوار باشد. با این وجود، آن‌ها به خوبی به جایزه‌های خوراکی پاسخ می‌دهند. آن ها همچنین جزو کم صداترین نژاد سگ می باشند.

 • هزینه خرید: 1500 تا 4000 دلار
 • طول عمر: 8 تا 10 سال

13. سگ آبی پرتغالی – 2200 دلار

گرانترین سگها

این سگ‌های اندازه متوسط اصالتاً از ناحیه‌ی آلگارو پرتغال هستند. به آن‌ها آموزش داده می‌شد تا به ماهیگیران کمک کنند. در نتیجه، سگ‌های بسیار سخت‌کوش و باهوشی هستند. سگ‌های آبی پرتغال از دویدن و بازی کردن لذت می‌برند. این نژاد خاص نیاز به شستشو و برس کشیدن مستمر دارند.

 • هزینه خرید: 1500 تا 2500 دلار
 • طول عمر: 12 تا 15 سال

12. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل – 2300 دلار

گرانترین سگها

این نوع از اسپانیل که برای چشمان نافذ و ذات شیرینش شهرت دارد، توسط باشگاه کنل آمریکا به عنوان سگ اسباب‌بازی شناخته می‌شود. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل که یکی از محبوب‌ترین نژادهای خالص در ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود، یک سگ خانواده‌ی بسیار عالی است.

این سگ‌های همراه به نشستن روی ران پا علاقه دارند اما در عین حال، بسیار ورزشکار هستند. کاوالیر در ورزش‌هایی که نیاز به چالاکی دارند، ماهر است.

تقریباً نیمی از سگ‌های نژاد کاوالیر قبل از پنج سالگی به بیماری نارسایی دریچه‌ی میترال (MVD) مبتلا می شوند. آن‌ها مستعد بیماری‌های دیگری از قبیل آب مروارید نیز هستند. در نتیجه، بیمه حیوان خانگی برای این نژاد سگ بسیار ضروری است.

 • هزینه خرید: 1900 تا 3500 دلار
 • طول عمر: 9 تا 14 سال

11. آزاواخ – 2500 دلار

گرانترین نژاد سگ ها

این نژاد کمیاب سگ که اصالتاً به غرب آفریقا برمی‌گردد، شبیه به سگ نژاد ویپت است. نژاد آزاواخ یک سگ نگهبان است که نسبت به صاحبان خود بسیار وفادار می‌باشد. در حالی که سرعت این نژاد سگ می‌تواند به mph 40 نیز برسد، آزاواخ در مسابقات چالاکی بسیار عالی است. این سگ‌ها مناسب صاحبان سگ باتجربه‌ای هستند که در زمینه‌ی آموزش سگ‌ها مهارت دارند.

 • هزینه خرید: 2000 تا 2500 دلار
 • طول عمر: 10 تا 15 سال

10. شیبا اینو – 3000 دلار

گرانترين سگ هاي دنيا

شبیه به سگ آکیتا، شیبا اینوها نیز برای ظاهر زیبا و واکنش غیرارادی شهرت دارند. این نژاد سگ که اصالتاً به ژاپن برمی‌گردد، بسیار مستقل است.

آن‌ها به عنوان شکارچی پرورش داده می‌شدند اما امروزه به دلیل ذات وفاداری که دارند، سگ‌های نگهبان و همراهان خوبی هستند. این سگ‌های بسیار باهوش به خوبی آموزش می بینند. آن‌ها گزینه‌ی خوبی برای نگهداری در کنار گربه‌ها و کودکان نیستند.

شیبا اینوها خود را بسیار تمیز نگه می‌دارند و از حمام متنفرند. آن‌ها اغلب هنگام حمام کردن و شستشو، صدایی شبیه به جیغ و فریاد از خود درمی‌آورند.

 • هزینه خرید: 1500 تا 3000 دلار
 • طول عمر: 12 تا 15 سال

9. سگ تازی فرعون – 4500 دلار

قیمت گرانترین سگ ها

اغلب به اشتباه به عنوان سگ وفادار مصر شناخته می‌شود اما سگ تازی فرعون اصالتاً به جزیره‌ی مالت تعلق دارد. سگ‌های تازی فرعون در واقع سگ ملی مالت محسوب می شوند. از آنجایی که در ابتدا از این نژاد سگ برای شکار خرگوش استفاده می‌شد، به آن‌ها سگ‌های خرگوش نیز گفته می‌شوند.

این سگ‌های بسیار باهوش عاشق تعقیب و گریز هستند؛ بنابراین، در زمین‌های خالی و دارای حصار ورزش داده شوند. ارتباط آن‌ها با کودکان خوب است و جزو نژادهای بی خطر سگ برای کودکان است و مشکلات سلامتی چندان زیادی ندارند.

سگ تازی فرعون توسط باشگاه کنل آمریکا از سال 1984 به عنوان یک نژاد سگ کمیاب شناخته شده است.

 • هزینه خرید: 2500 تا 5000 دلار
 • طول عمر: 11 تا 14 سال

8. داگو آرژانتینو – 4000 دلار

گرانترین نژاد های سگ

این سگ نفید رنگ عضلانی از آرژانتین است. داگو آرژانتینوبه منظور شکار و محافظت از صاحبان خود پرورش داده می‌شد. در حالی که در بسیاری از کشورها از جمله استرالیا و انگلستان ممنوع است، داگو آرژانتینو وفادار عاشق خانواده‌اش است. این نژاد سگ می‌تواند بیش از حد محتاط و مراقب باشد و به تحریک گاه‌وبیگاه نیاز دارد. سگ‌های نژاد داگو آرژانتینو عاشق ورزش‌ و پیاده‌روی هستند. برای این که از خرابکاری آن‌ها در خانه جلوگیری کنید، اسباب‌بازی‌های جویدنی در اختیارشان قرار دهید.

 • هزینه خرید: 1000 تا 4000 دلار
 • طول عمر: 10 تا 15 سال

7. بولداگ فرانسوی – 4500 دلار

گرانترین سگ های دنیا

بولداگ فرانسوی به عنوان یکی از محبوب‌ترین سگ‌ها، یک حیوان خانگی دوست‌داشتنی و بازیگوش محسوب می‌شود. با این وجود، این نژاد سگ ممکن است از بیماری های مختلفی از جمله مشکلات پوستی یا تنفسی رنج ببرد.

در صورتی که به نژاد بولداگ فرانسوی علاقمند هستید، هرگز آن را از مزارع پرورش توله سگ نخرید. از یک پرورش‌دهنده‌ی مشهور استفاده کنید و حتماً بیمه‌ی حیوان خانگی داشته باشید. بولداگ‌های فرانسوی عاشق بغل کردن هستند و ارتباط خوبی با کودکان دارند. یکی از نادرترین و گران‌ترین رنگ بولداگ فرانسوی، فرنچ بلو است.

در واقع، فرنچ بلو که بیشتر به رنگ خاکستری است، توسط استاندارد نژاد بلوداگ فرانسوی باشگاه کنل آمریکا سلب صلاحیت شده است. در نتیجه، اگر می‌خواهید سگ خود را وارد رقابت کنید، بهتر است یک رنگ استاندارد انتخاب نمایید.

 • هزینه خرید: 2200 تا 4500 دلار
 • طول عمر: 10 تا 14 سال

6. سالوکی – 5000 دلار

گرانترین نژاد سگ در جهان

این سگ اشرافی، ریشه در مصر باستان دارد. در واقع، سالوکی را قدیمی‌ترین نژاد سگ در دنیا می‌شناسند. سگ‌های سالوکی که با دیگر سگ‌ها بسیار خوب و آرام هستند، برای شکار بیشتر از طریق بینایی (به جای بویایی) پرورش داده می‌شدند. این سگ‌ها بسیار سریع هستند و نیاز به ورزش منظم دارند.

این نژاد سگ مراقب خوبی است اما نمی‌توان آن را یک سگ نگهبان دانست.

 • هزینه خرید: 2000 تا 5000 دلار
 • طول عمر: 12 تا 14 سال

5. سگ روتوایلر – 6000 دلار

عکس سگ های گران قیمت

سگ های نژاد روتوایلر که اصالتاً به آلمان برمی‌گردند، اکنون جز محبو‌ب‌ترین سگ‌های نگهبان به شمار می‌روند. این سگ‌ها که تا 135 پوند وزن دارند، نژاد بزرگی هستند و می‌توانند قلمرودار باشند. این موضوع حائز اهمیت است که سگ‌های روتوایلر در همان سنین کودکی به خوبی اجتماعی و آموزش داده شوند. این نژاد سگ بسیار باهوش از ورزش‌هایی از قبیل گله‌داری لذت می‌برد. ورزش منظم برای جلوگیری از افزایش وزن آن‌ها ضروری است.

 • هزینه خرید: 2000 تا 6000 دلار
 • طول عمر: 8 تا 10 سال

4. سگ چاو چاو – 6500 دلار

عکس سگ های گران قیمت

در حالی که شبیه به خرس پشمالو واقعی هستندف سگ‌های چاو چاو معمولاً انتخاب اول کودکان به شمار می‌روند. این نژاد سگ اصالتاً متعلق به چین است و در آنجا با نام Puffy Lion Dog شناخته می‌شود.

این سگ‌های اندازه متوسط دارای پوشش مو بسیار زیاد و زبان آبی-سیاه رنگ متمایز هستند. آن‌ها ریزش مو فصلی دارند؛ پس به اصلاح مو مرتب نیاز پیدا می‌کنند. در حالی که بازیگوش به نظر می‌رسند اما سگ‌های چاو چاو بسیار منزوی و گوشه‌گیر هستند. لازم است تا این نژاد سگ در همان کودکی آموزش داده شوند.

 • هزینه خرید: 1900 تا 6500 دلار
 • طول عمر: 9-15 سال

3. سگ نژاد لوچن – 8000 دلار

گرانترین نژاد سگ ها

سگ لوچن یک نژاد متمایز است که اصل و نسب آن مشخص نمی‌باشد. این سگ‌های نژاد خالص بسیار باهوش و بازیگوش هستند. لوچن‌ها به دلیل اصلاح مو شبیه به شیر شهرت دارند: قسمت پشت بدن اصلاح می‌شود ولی قسمت جلویی به حالت طبیعی باقی می‌ماند. سگ‌های لوچن، ارتباط خوبی با کودکان دارند و تبدیل به سگ‌های خانواده‌ی خوبی می‌شوند. این سگ‌های کوچک بسیار مناسب نگهداری در منزل هستند.

 • هزینه خرید: 2000 تا 8000 دلار
 • طول عمر: 12 تا 14 سال

2. سگ ساموید – 9000 دلار

عکس سگ های گران قیمت

این گلوله‌های پشمالو دارای صورتی هستند که انگار همیشه لبخند می‌زند. سگ‌های ساموید که با پوشش مو سفید رنگ خود شناخته می‌شوند، اصالتاً متعلق به سیبری هستند. سامویدها از جمله قدیمی‌ترین نژاد سگ در جهان محسوب می‌شوند. قدمت آن‌ها به 1000 قبل از میلاد می‌رسد و ظاهر آن‌ها از آن زمان تاکنون تغییر زیادی نکرده است.

سامویدها که در نگهداری از گله‌های گوزن شمالی مهارت دارند، همچنین برای گرم نگه داشتن صاحبان خود در هنگام خواب نیز بسیار معروف هستند. امروزه، محبوبیت این نژاد سگ به دلیل مهربان بودن، بسیار زیاد است. سگ‌های ساموید عاشق ورزش‌های همراه با تعقیب و گریز و چالاکی هستند. ریزش مو آن‌ها در طول سال بسیار بالاست؛ به همین دلیل، برس زدن روزانه موهای سامویدها ضروری می‌باشد.

 • هزنیه خرید: 4000 تا 9000 دلار
 • طول عمر: 12 تا 14 سال

 1. سگ ماستیف تبتی – 15000 دلار

گرانترين سگ دنيا

در جایگاه نخست گران‌ترین نژاد سگ در جهان، ماستیف تبتی با قیمت 6000 دلار به بالا قرار دارد. بالاترین قیمت این نژاد سگ به یک میلیون دلار نیز می‌رسد!

در سال 2011، یک تاجر چینی حدود 1.5 میلیون دلار بابت ماستیف تبتی به نام اسپلاش بزرگ هزنیه کرد. در سال 2014، یک کارآفرین چینی دیگر، 1.9 میلیون دلار برای یک ماستیف یک ساله پرداخت نمود. این گران‌ترین نژاد سگ در جهان محسوب می‌شود.

برخی از کشورها از قبیل برمودا و مالدیو، ماستیف‌های تبتی را ممنوع کرده‌اند. آن‌ها سگ‌های محافظی هستند که بدون اموزش مناسب ممکن است تهاجمی شوند. با آموزش صحیح، این سگ‌های بزرگ می‌توانند به خوبی در خانواده‌هایی که تنها همین سگ را دارند، زندگی کنند.

 • هزینه خرید: 1700 تا 2 میلیون دلار
 • طول عمر: 12 تا 15 سال

مطالب پیشنهاد شده دیگر

کدام نژاد سگ عمر بیشتری دارد ؟

بهترین سگ های سایز متوسط

سگ ها چه رنگ‌هایی را می‌بینند؟

چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم؟

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *