حیوانات خانگی و غیرخانگیسبک زندگی

چرا سگ ها به دنبال دم خود می گردند

سگ ها مدام ما را با بازیگوشی هایشان سرگرم می کنند. یکی از بامزه ترین کارهایی که سگ‌ها انجام می دهند دنبال کردن دمشان است. اما علت این کار سگ ها چیست؟

شاید زیاد دیده باشید که سگ ها دور دم خود می چرخند و این کار را ممکن است برای یک ساعت بدون خستگی انجام بدهند. اما چرا سگ ها به دنبال دم خود می چرخند؟ این موضوع در بعضی از موارد بخاطر عدم سلامت بدنی سگ ها می باشد. در ادامه علت این کار سگها را به طور کامل توضیح داده ایم.

علت دنبال کردن دم سگ توسط خودش چیست

سگ هایی که برای مدت طولانی تنها می مانند ممکن است خسته شوند. پس سگ‌ها برای سرگرم کردن خود یا آزاد کردن آن همه انرژی فروخورده خود چه می‌کنند؟ بله درست حدس زدید! آنها دم خود را دنبال می کنند و فعالیت بدنی را با جنبه ای از سرگرمی فراهم می کنند. برای سگ هایی که فعالیت بدنی روزانه کافی ندارند، بازی کردن با دم ساده ترین راه حل است. اگر صاحب سگ هسیتد با بازی کردن با او و یا با پرتاب کردن توپ یا پیاده روی بیشتر به ورزش های هوازی بپردازید. در این صورت دنبال کردن دم را فراموش می کنند. از این گذشته، بیشتر سگ ها ترجیح می دهند با یک توپ بازی کنند تا دم خودشان، پس وقتی سگ دم خود را دنبال می کند قصد بازی کردن و سرگرم شدن دارد.

علت های دیگر اینکه سگها دم خود را دنبال میکنند

علت های دیگری که ممکن است سگ به خاطر آنها دم خود را دنبال کنند و باید آنها را جدی بگیرید شامل موارد زیر است:

  • زمانی که سگ دچار انگل‌های روده‌ای مانند کرم‌های نواری شده باشند
  • داشتن کک در بدن سگ
  • ایجاد آلرژی غذایی که سبب خارش در بدن می شود.
  • بیماری در ناحیه دم به دلیل درگیر شدن غدد مقعدی یا مشکلات عصبی که این ناحیه را تحت تاثیر قرار می دهد.
  • سگی که از اضطراب جدایی رنج می برد، ممکن است دم خود را تعقیب کند.

آیا همه سگ ها به دنبال دم خود می گردند

معمولا همه سگ ها در هر سنی دم خود را دنبال می کنند. توله های جوان با آگاهی بیشتر از اعضای بدن خود به دنبال خود می گردند. توله سگ ها دم را به عنوان یک اسباب بازی در نظر می گیرند. تعقیب دم در سگ ها بیشتر در سن های پایین تر است. اما در بعضی از سگ های مسن هم دنبال کردن دم توسط آنها مشاهده می شود و این موضوع نشان دهنده سیستم بدنی و آناتومی آنها می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *