بهداشت و سلامتخواص خوراکی ها

خوردن ماست در دوران بارداری | مزایا و معایب مصرف ماست در بارداری

فایده مصرف ماست در دوران بارداری برای مادر و جنین

خوردن ماست در دوران بارداری چه فوایدی دارد و آیا خوردن ماست در دوران باردای معایب هم دارد؟ یکی از مواد غذایی که زنان بارداری در زمان بارداری مصرف می کنند ماست است که شاید اطلاعاتی در مورد خواص آن نداشته باشند.

رژیم غذایی در دوران بارداری اهمیت زیادی دارد و خوردن ماست در این دوران می تواند تا حد زیادی از کلسیم بدن را تامین کند.

مصرف ماست در دوران حاملگی می تواند برای دیگران هم اهمیت داشته باشد و همانطور که می دانید ماست ارزش غذایی بالایی دارد. مصرف ماست در زمان بارداری می تواند بسیار با اهمیت باشد و توصیه می شود که زنان باردار در دوران بارداری ماست مصرف کنند. اما ماست چه خواصی دارد که باعث می شود مادران از این ماده غذایی استفاده کنن؟

کمبود کلیسیم می تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد و به همین دلیل برای تامین کلسیم بدن باید ماست بیشتر مصرف شود.

مصرف ماست در بارداری و مزایای آن

مواد لبنی به خصوص ماست دارای کلسیم هستند و این ماده غذایی بسیار با اهمیت است. خیلی از محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف لبنیات می تواند تا چه حد باعث حفظ سلامت بدن شود و اشاره کرده اند که مصرف این ماده غذایی در دوران بارداری بسیار با اهمیت است و بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرد.

در دوران بارداری رژیم غذایی یکی از مهمترین بخش های تعیین کننده در حفظ سلامت مادر و جنین می باشد و در این دوران ممکن است مادران باردار از مصرف بعضی از مواد غذایی منبع شوند یا بعضی از مواد غذایی را بیشتر مصرف کنند. در این مطلب آگاهی از این موضوع و شناخت بیشتر مادران در مورد رژیم غذایی درست در بارداری می تواند به آنها در سلامتشان کمک کند. یکی از مواد غذایی که بسیار توصیه می شود زنان باردار مصرف کنند ماست است.

جلوگیری از پره اکلامپسی

تولد نوزاد زودرس یکی از مشکلاتی است که بعضی از مادران باردار با آن مواجه می شوند و در خیلی از تحقیقات نشان داده شده است که مصرف لبنیات و ماست می تواند ا این مشکل جلوگیری به عمل آورد.

خوردن ماست در دوران بارداری

پیشگیری از مقاومت به انسولین

مصرف ماست در زمان بارداری باعث می شود که جنین مشکل قند خون نداشته باشد زیرا مادر باردار در این دوران میزان بیشتری قند مصرف می کند و در نتیجه نوزاد می تواند در معرض مشکلات قندی قرار بگیرد و با مصرف ماست می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

مقاومت دندان

مادرانی که در این دوران ماست می خورند باعث می شود که دندان ها و استخوان های جنین دارای مقاومت بیشتری باشد. در خیلی از تحقیقات نشان داده شده است که پوکی استخوان و دندان می تواند ریشه در تغذیه مادر در دوران بارداری داشته باشد.

تقویت استخوان

یکی از فواید عالی ماست، تقویت استخوان های بدن است که به دلیل داشتن کلسیم است. پس زنان باردار باید مرتب ماست بخورند.

کاهش نشانه های التهاب

ماست دارای مواد پروبیوتیک است و باعث کاهش التهابات بدن می شود زیرا در این دوران نشانه های التهاب و نورم در زنان باردار بیشتر دیده می شود و پزشکان توصیه می کنند که زنان باردار ماست بخورند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *