بهترین نژاد سگ برای افراد مسن و سالمند با ویژگی های مناسب

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن و سالمند با ویژگی های مناسب

چند نژاد سگ مناسب افراد مسن همراه با عکس را به شما معرفی می کنیم و همچینن می گوییم برای انتخاب و خرید سگ مناسب برای افراد مسن چه نکاتی باید در نظر گرفته شود.

ثابت شده است که داشتن سگ کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد، تعاملات اجتماعی را افزایش می‌ دهد و موجب بهبود سلامت کلی می‌ شود. سگ‌ ها همچنین همراهان خوبی برای افراد مسن هستند زیرا احساس تنهایی آن‌ ها را کاهش می‌ دهند. همچنین، تناسب اندام فیزیکی را افزایش داده و اضطراب را کاهش می‌ دهد. دلیل شما برای نگه داشتن سگ هرچه که باشد،‌ تعداد زیادی نژاد سگ وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ ها انتخاب کنید. از بین گزینه های زیر بهترین نژاد سگ برای افراد مسن را انتخاب کنید.

چه نژاد سگی برای افراد مسن مفید است

اگر فرد مسن یا سالمندی می شناسید که تنهاست و نیاز به یک همدم دارد خرید سگ برای او به عنوان هدیه یک راه عالی است که حتما او را خوشحال می کند. برای انتخاب سگ مناسب برای افراد مسن به روحیات آن ها توجه کنید، توانایی آن ها در نگهداری از سگ را در نظر بگیرید و سلیقه او درباره سگ مورد علاقه اش را جویا شوید. بهترین نژادهای سگ که برای افراد سالمند و پا به سن گذاشته مناسبند را در ادامه معرفی می کنیم.

پودل

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن - پودل

پودل‌ ها نژاد باهوشی هستند و به راحتی یاد می‌گیرند. آن‌ها یک پیوند قوی با صاحب خود ایجاد می‌کنند و دوست دارند در یک محیط خانوادگی زندگی کنند. آن‌ ها حیوانات بسیار مهربان و شیرینی هستند. آن‌ها به ورزش زیادی به غیر از یک پیاده روی ساده نیاز ندارند. موهای آن‌ ها نمی‌ریزد، اما باید ماهی یکبار به آرایشگاه روند. پودل‌ها در سه اندازه وجود دارند: پودل عروسکی، پودل مینی، پودل استاندارد.

برای دیدن طول عمر نژاد سگ های مختلف کلیک کنید.


پامرانین

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن - پامرانین

پامرانین‌ ها سگ‌ های کوچک نرم و پشمالویی هستند. آن‌ ها بسیار مهربان هستند و مورد توجه قرار گرفتن را دوست دارند. این نژاد سگ برای افراد مسنی که می‌توانند توجه و انرژی کافی مورد نیاز آن‌ها را فراهم کنند، گزینه‌ی بشیار مناسبی هستند. از آنجایی که موهای بلندی دارند، برای حفظ سلامت باید مرتب شانه زده شود. پامرانین‌ها می‌توانند سرسخت باشند،‌ اما در عین حال بسیار زود یاد می‌گیرند. آن‌ها انرژی زیادی دارند و نسبت به نژادهای دیگر بیشتر سروصدا می‌کنند؛ به همین دلیل هنگام انتخاب باید محل زندگی و شرایط آن را در نظر داشته باشید.

پاگ (Pug)


بهترین نژاد سگ برای افراد مسن - پاگ

پاگ‌ ها سگ‌ های کوچک فوق العاده‌ای برای افراد مسن هستند. آن‌ ها دوست دارند در محیط خانه باشند و صاحب خود را در آغوش بگیرند. آن‌ها به تحرک زیادی نیاز ندارند و ترجیح می‌دهند بیشتر زمان خود را صرف چرت زدن یا وقت‌گذرانی با صاحب خود کنند. آن‌ها زیاد پارس نمی‌کنند، اما خروپف می‌کنند. پاگ‌ها به حداقل نظافت نیاز دارند،‌ اما ممکن است لازم باشد چین و چروک صورت آن‌ها را پاک کنید تا گرد و غبار در آن جمع نشود.


هاوانیز

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن - هاوانیز‌

هاوانیز‌ ها (Havanese)، سگ‌ های کوچک و پشمالویی هستند. این نژاد سگ برای افراد مسن بازنشسته‌ای که زمان زیادی دارند، گزینه‌ی فوق العاده‌ای می‌باشند. آن‌ها بسیار باهوش هستند و زود یاد می‌ گیرند. از آن‌ها به عنوان سگ‌های درمانگر نیز استفاده می‌شود. آن‌ها سگ‌های شادی هستند و دوست دارند در مرکز توجه قرار گیرند. علاوه بر این، به تحرک زیادی نیاز ندارند. موهای بلند آن‌ها به صورت منظم نیازمند شانه زدن است.


مالتیز (Maltese)

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن - مالتیز

ماتیزها، سگ‌ های بسیار کوچکی هستند که همین آن‌ها را به یک همراه عالی تبدیل می‌کند. آن‌ها باهوش، بازیگوش و آرام هستند. همچنین، به عنوان سگ‌های درمانگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها به تحرک زیادی نیاز ندارند، اما از یک پیاده‌روی کوتاه نهایت لذت را می‌برند. موهای آن‌ها نمی‌ریزد، اما باید هر روز شانه زده شود و به طور مرتب حمام شوند.


گلدن رتریور

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن - گلدن رتریور

سگ های گلدن رتریور (Golden Retriever)، سگ‌های بزرگی هستند اما با صاحب خود رفتار دوستانه و صمیمی دارند. آن‌ها به یک سبک زندگی فعال نیاز دارند زیرا عاشق پیاده‌روی، بالا رفتن از تپه و شنا هستند. آن‌ها دوست دارند با صاحب خود وقت بگذرانند و اگر تحرک کافی داشته باشند، بسیار آرام می‌شوند. گلدن رتریورها سگ‌های قوی هستند، بنابراین هنگام تمرین مهم است که اجازه ندهید افسار را بکشند.


لابرادور رتریور

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن - لابرادور رتریور

لابرادور رتریور (Labrador Retriever) ها، نژاد سگ بسیار محبوبی هستند زیرا رفتار دوستانه و صمیمی دارند. آن‌ها صاحبان خود را دوست دارند و همراهان بسیار خوبی برای افراد مسن هستند. لابرادورها به خوبی آموزش می‌بینند و به همین جهت به عنوان سگ‌های خدماتی نیز استفاده می‌شوند. همچنین، سگ‌های بزرگ‌تری هستند که انرژی زیادی دارند و نیازمند ورزش و تحرک زیادی هستند. شما باید تصمیم بگیرید که آیا سگ بزرگی مانند این نژاد سگ با سبک زندگی شما سازگار است یا نه.


پمبروک ولش کورگی (Pembroke Welsh Corgi)

بهترین نژاد سگ برای افراد مسن - پمبروک ولش کورگی

این نژاد سگ بسیار باهوش است و جزو نژاد سگ پاکوتاه است که انرژی زیادی دارد و دوست دارد صاحب خود را راضی کند. آن‌ ها از مورد توجه قرار گرفتن توسط انسان‌ها شاد می‌شوند و برای جلب توجه صاحبان خود همه کار می‌کنند. پا های کوتاه و بدنی گرد، ظاهری بامزه به آن‌ها می‌دهد. اگرچه کوچک هستند، اما سگ‌های گله هستند و دوست دارند در فضای بیرون باشند و پیاده‌روی کنند. آن‌ها ممکن است به دلایل مختلف زیاد پارس کنند، بنابراین قبل از انتخاب باید این گزینه را با توجه به شرایط محل زندگی خود در نظر داشته باشید.


برای خرید سگ برای سالمندان به این نکات توجه کنید

همگی سگ های معرفی شده برای افراد پیر و مسن مناسب هستند اما توجه به نکات زیر باعث می شود انتخاب بهتری داشته باشید:

ملاحظات سبک زندگی

قبل از این که سگی را به خانه بیاورید،‌ باید ملاحظاتی را در نظر داشته باشید. پیدا کردن سگ مناسب با سبک زندگی شما باعث می‌شود که هم شما و هم سگ‌تان زندگی شاد و سالمی را در کنار هم داشته باشید.

سطح فعالیت شما

باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که آیا می‌ توانید هر روز سگ را به پیاده‌روی ببرید و زمانی را برای بازی او اختصاص دهید. آیا خانواده نزدیکی دارید که بتواند در زمینه‌ِ تحرک و ورزش سگ به شما کمک کند؟ سگ‌هایی وجود دارند که نسبت به نژادهای دیگر به تحرک و فعالی کمتری نیاز دارند و بسته به سبک زندگی شما ممکن است گزینه‌ی بهتری باشند.

محل زندگی

اگر در خانه یا با اعضای خانواده زندگی می‌کنید،‌ آیا یکی دیگر از اعضای خانواده در صورت رفتن شما به مسافرت می‌ تواند از سگ نگهداری کند؟ اگر در خانه سالمندان زندگی می‌ کنید به احتمال زیاد قوانین و مقرراتی در مورد نگه داشتن سگ وجود دارد.

خطرات داشتن یک حیوان خانگی

نگه داشتن یک حیوان خانگی خطراتی را با خود به همراه دارد. حوادثی وجود داشته است که صاحبان سگ هنگام تلاش برای مراقبت از حیوان خانگی خود دچار سانحه شده‌اند. ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید یک سگ کوچک یا بزرگ را اداره کنید و چقدر تجربه یا منابع برای آموزش دارید.

مطالب پیشنهاد شده دیگر

سگ هایی که تحمل تنهایی دارند؛ ۸ نژاد سگ مستقل برای پرمشغله ها

۱۰ بهترین نژاد سگ برای افراد مبتدی و بدون تجربه

۸ بهترین نژاد سگ برای افراد افسرده

باوفاترین نژاد سگ (ژرمن شپرد در رتبه چهارم)

گران‌ترین نژاد سگ در جهان

کدام نژاد سگ عمر بیشتری دارد ؟

5/5 - (1 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *