سرگرمیفیلم و سریال

بهترین فیلم های مارگو رابی (مشترک با ویل اسمیت، نیکول کیدمن و شارلیز ترون)

در این پست قصد داریم 10 تا از بهترین فیلم های مارگو رابی؛ این ستاره زیبا هالیوود را که با سوپر استار هایی همچون نیکول کیدمن، ویل اسمیت، شارلیز ترون، برد پیت و لئوناردو دی کاپریو همکاری داشته و جز بهترین آثار هنری او می باشند.

مارگو رابی یکی از محبوب ترین بازیگران زن استرالیایی است. نام واقعی او مارگوت الیز رابی (Margot Elise Robbie) است. او در 2 ژوئیه 1990 در دالبی استرالیا به دنیا آمد. از سال 2022، مارگو 32 سال سن دارد. نام پدرش داگ رابی و نام مادرش ساری کسلر است. او به نام خواهر و برادر دو برادر به نام های کامرون رابی و لاچلان رابی دارد، او همچنین یک خواهر به نام آنیا رابی دارد که رابطه بسیاری خوبی با هم دارند. این ستاره زیبا هالیوود در کشور ما هم کم طرفدار ندارد از این رو تصمیم گرفتم در این مطلب را به بهترین فیلم های مارگو رابی را به شما معرفی کنیم.

معرفی 10 فیلم برتر مارگو رابی

خبر لایو اکشن باربی که آمد، دهان همه از تعجب باز ماند. اما به نظر من هنر کارگردانی گرتا گرویگ، نویسندگی نوح بامباک و بازیگری رایان و مارگو که در میان باشد جای هیچ تعجبی باقی نمی ماند! اتفاقا باید منتظر فیلمی موفق و پرفروش باشیم. اگر قرار باشد عروسک های پلاستیکی باربی زنده شوند هیچ آیکونی بهتر از رابی نمی تواند خالق این کاراکتر شود. یادتان نرود که پیش از این هم بازی های عالی از او زیاد دیده ایم. گرگ وال استریت در کنار دیکاپریو یا عملکردش در کنار ویل اسمیت را هرگز نباید فراموش کرد. در ادامه 10 فیلم برتر مارگو رابی را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. ز مثل زکریا به کارگردانی کراگ زوبل (2015)

ز مثل زکریا به کارگردانی کراگ زوبل (2015)
 • کارگردان : کریگ زوبل
 • نویسندگان : نیسار مودی و رابرت سی اوبراین
 • ستاره ها : چیویتل اجیوفور ، کریس پاین و مارگو رابی

در این فیلم (Z FOR ZACHARIAH) مارگو رابی نقشِ آن را بازی می کند. زنی که فکر می کند تنهای تنهاست. آن در دنیای نابود شده پس از فروپاشی هسته ای زندگی می کند. البته پس از مدتی متوجه می شود که یک محقق به نام جان و یک معدنچی به نام کالب هم در این میان زنده هستند. آن دختر یک کشیش است و اعتقاداتش نمی گذارد ناامید شود. اما اینکه سختی های زندگی در این دنیا با این سه تن چه می کند را باید در فیلم دنبال کنید!

2. درباره زمان به کارگردانی ریچارد کورتیس (2013)

درباره زمان به کارگردانی ریچارد کورتیس (2013)
 • کارگردان : ریچارد کرتیس
 • نویسنده : ریچارد کرتیس
 • ستاره ها : دامنال گلیسون، ریچل مک آدامز و بیل نای

یکی از بهترین فیلم های مارگو رابی، درباره زمان (About time). داستان این فیلم از همان ژانرهای هر جایی است که با چاشنی سفر در زمان مزه دار می شوند. کاراکترهای اصلی این فیلم ماری (ریچل مک آدامز)، تیم (دامنال گلیسون) و شارلوت (مارگو رابی) هستند. البته شارلوت در واقع دوست خواهر تیم است. یک نقش جزیی که در بحر داستان و با هنر بی نظیر مارگو کم کم بالا می آید و به نقش اول نمایش تبدیل می شود. شاید نقش شارلوت در میان رابطه عاشقانه ماری و تیم را هیچ کس دیگری به خوبی مارگو نمی توانست بازی کند!

3. جوخه انتحار به کارگردانی جیمز گان (2021)

بهترین فیلم های مارگو رابی (مشترک با ویل اسمیت، نیکول کیدمن و شارلیز ترون)
 • کارگردان : جیمز گان
 • نویسنده : جیمز گان
 • ستاره ها : مارگو رابی، ایدریس البا و جان سینا

بازی در نقش هارلی کویین یکی از آیکون ترین نقش هایی بود که به مارگو رابی داده شد. شاید نقطه عطف کارنامه هنری این ستاره هم همین بازی او در نقش هارلی باشد. و اما جوخه انتحار! فیلم جوخه انتظار (THE SUICIDE SQUAD) در واقع مکملی برای همین نقش است که فقط و فقط برپایه مغناطیس مارگو در صفحه های نمایش ساخته شده! اثری فراموش نشدنی در دنیای سینمایی مرده ای که مارگو به آن جان می بخشد. جدایی از نقش هارلی که درست روی تیغه طنز و عشق هنرنمایی می کند ستارگانی مانند جان سینا، آدریس آلبا و ویولا دیویس هم هستند. چه می شود اگر قاتلی بازیگر شود! گفتنی نیست باید خودِ فیلم را ببینید!

4. بامب شل به کارگردانی جی روچ (2019)

بامب شل به کارگردانی جی روچ (2019)

بی تردید فیلمی که هم مارگو رابی در آن نقش داشته باشد و هم ستاره هایی همچون نیکول کیدمن و شارلیز ترون بینظیر خواهد بود. داستان فیلم بامب شل (Bombshell) روایتی است از آزار جنسی راجر آیلس، سئو فاکس نیوز مابین سال های 1996 تا 2016. فوکوس داستان روی سه خانم توانمند سینماست؛ از جمله مارگو رابی، نیکل کیدمن و شارلیز ثرون. البته لازم به ذکر است که میگن کیل (ثرون) و گرتچن کارلسن (کیدمن) در دنیای واقعی مورد آزار راجر بوده اند اما کایلا با بازی رابی شخصیتی خیالی است که برای دنباله دار کردن اثر و روح بخشیدن به آن اضافه شده است.

5. تمرکز به کارگردانی گلن فیکورا و جان ریکوا (2015)

تمرکز به کارگردانی گلن فیکورا و جان ریکوا (2015)
 • کارگردانان : گلن فیکارا جان رکوا
 • نویسندگان : گلن فیکارا جان رکوا
 • ستاره ها : ویل اسمیت، مارگوت رابی و رودریگو سانتورو

بازی کردن در مقابل ویل اسمیت مسیری بود که مارگو رابی را به شهرت و محبوبیت بیشتر رساند. مارگو با بازی در این فیلم ثابت کرد که پیمودن راه از کاراکتر نائومی در وال استریت تا کاراکتر جس در تمرکز برای او هیچ کاری ندارد. جس در این فیلم رابطه زنانه بسیار خوبی با نیکی همسر ویل دارد. شاید ویل و مارگو بهترین زوجی بودند که می توانستند تمام این کشمکش های احساسی را در این فیلم پر چالش و افت و خیز به نمایش بگذارند.

مطالب پیشنهادی: بیماری همسر ویل اسمیت چه بود؟

6. ماری، ملکه اسکاتلند به کارگردانی جوزی رورک (2018)

ماری، ملکه اسکاتلند به کارگردانی جوزی رورک (2018)
 • کارگردان : جوزی رورک
 • نویسندگان : بو ویلیمون، جان گای
 • بازیگران : سائورس رونان، مارگو رابی و جک لودن

یکی از بهترین و شکیل ترین نقش هایی که به مارگو داده شد بازی در نقش ملکه ماری در اسکاتلند است. داستان دو عموزاده که می خواهند قدرت را به چنگ بیاورند در واقع نمایش توانمندی های دو ستاره فیلم، رابی و رونان است. در واقع این دو زن سلطنتی هستند که افسار را به دست گرفته و در عین زندانی بودن در کاخ سلطنتی شان با مهره ها بازی می کنند تا بلکه پیروز شوند. رابی در این فیلم صورتی بی روح و آرایشی بی رنگ دارد؛ با موهایی قرمز که تاج اسکاتلند بر فراز آن می درخشد. داستان فیلم ماری، ملکه اسکاتلند (Mary queen of scots) روایتی تاریخی و بی روح برای درس گرفتن نیست. دیدن زیبایی دو ملکه و زندگی بی دغدغه شان در کاخ هاشان هم نیست. باید ببینید که جنگ خونین میان دو ملکه چطور دو کشور را حفظ کرده یا درست آن روی سکه، از هم می پاشاند!

7. روزی روزگاری در هالیوود به کارگردانی کوئنتین تارانتینو (2019)

روزی روزگاری در هالیوود به کارگردانی کوئنتین تارانتینو (2019)
 • تاریخ انتشار: 26 جولای 2019 (ایالات متحده آمریکا)
 • کارگردان: کوئنتین تارانتینو
 • باکس آفیس: 374.6 میلیون دلار
 • بازیگران : لئوناردو دی کاپریو، مارگو رابی و برد پیت

حرف و حدیث در مورد نوع بازی مارگو رابی در فیلم روزی روزگاری در هالیوود (Once upon a time in…hollywood) زیاد است. اما هیچ کدام یک از این حرف و حدیث ها نمی توانند داستان تارانتینو در مورد دنیای هالیوود دهه 60 را به چالش بکشند. مارگو در این فیلم نقش بازیگری معروف به نام شاروت تیت را بازی می کند که اتفاقا راوی داستان هم هست. اما جالب این جاست که حقیقت زندگی شارون را حتی پس از قتلش در ارتباط با ستاره دیگری از هالییود، کلیف بوث می سنجند نه خودش!  مارگو در این فیلم دیالوگ چندانی ندارد اما با حالت های چهره و حرکاتش هنرنش را به نمایش می گذارد.

8. گرگ وال استریت مارتین اسکورسیزی (2013)

گرگ وال استریت مارتین اسکورسیزی (2013)
 • کارگردان : مارتین اسکورسیزی
 • نویسندگان : ترنس وینتر و جردن بلفورت
 • ستاره ها : لئوناردو دی کاپریو، جونا هیل، مارگو رابی

رابی در این فیلم مانند ستاره ای می درخشد و بی دلیل نیست که در لیست بهترین فیلم های مارگو رابی آورده شده. یکی از بهترین سکانس ها نمایش قدرت او در برابر جردن با بازی لئوناردو دیکاپریو است. جردن در این فیلم ذهنی آشفته دارد و عملا به هیچ چیزی جز کوکائین و پول فکر نمی کند. اما نائومی با بازی رابی بسیار باهوش است و از همین درز باریک شخصیتی جردن وارد شده و در نهایت می بینیم که کار به کجا می رسد. سوال اصلی این است که گرگ وال استریت کدام شان است؟ نائونی یا جردن؟؟؟

9. پرندگان شکاری کتی یان (2020)

پرندگان شکاری کتی یان (2020)
 • کارگردان : کتی یان
 • نویسندگان : کریستینا هادسون پل دینی و بروس تیمم
 • ستاره ها : مارگو رابی، روزی پرز و مری الیزابت وینستد

پرندگان شکاری (Birds of prey) کتی یان ورودی باشکوه و رنگارنگ به سبک خانم ها برای هارلی و دار و دسته اش است. در این فیلم هارلی به تازگی از جوکر جدا شده. او هم مانند هر زن دیگری در دنیای پس از جدایی غرق شده و دست و پا می زند. سمبل این هیاهوی درونی هم کوتاه کردن موها، سوختن گریل صبحانه و هزار و یک علامت دیگری هستند که خانم ها خوب می شناسند. در این میان گروهی با سردستگی هارلی تشکیل می شود که از زنان گاتهام در برابر جرم و جنایت ها مراقبت شود. پای مارگو که در میان باشد تمام سیاهو خاکستری های دنیای گاتهام صورتی و آبی نیلی می شوند. باور ندارید؟ دیدن این فیلم را به شما پیشنهاد می کنم!

10. من تونیا هستم به کارگداین کریگ گیلسپی (2017)

من تونیا هستم به کارگداین کریگ گیلسپی (2017)
 • کارگردان : کریگ گیلسپی
 • نویسنده: استیون راجرز
 • ستاره ها: مارگو رابیT سباستین استن , آلیسون جنی

داستان این فیلم نمایشی از زندگی واقعی تونیا هاردینگ، اسکیت باز معروف است. زندگی پر افت و خیز تونیا با تمام توانایی ها و نقاط ضعفش به هنر مارگو زنده شده. گویی تونیا بار دیگر به دهه 90 بر می گردد و برای شما بازی می کند. دنیای او پر از چالش هایی است که سد راه موفقیش می شوند؛ از مادرش گرفته تا همسر سابقش! بازی در این نقش برای رابی یکی از سخت ترین کارهای ممکن بود. او باید به عمق شخصیت تونیا رفته و همه چیز را در این زن سخت کوش کشف می کرد. یکی از بهترین و تکرارنشدنی ترین سکانس ها لحظه آماده شدن تونیاست. او آرایش می کند تا روی یخ برود. اشک ها هر بار آرایشش را پاک می کنند اما او بی توجه به ریزش کانسیلر و سفت و سخت مانند یخ به کارش ادامه می دهد تا … باید فیلم را ببینید تا اوج هنر و توانایی مارگو در این فیلم را درک کنید!

مطالب پیشنهادی دیگر

بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون بر اساس امتیاز لتر باکسد

بهترین فیلم های ناتالی پورتمن؛ به گزارش متاکریتیک وب سایت بین المللی

۲۰ بهترین فیلم های معمایی (جنایی، پلیسی و رازآلود)

لیست بهترین فیلم های آخرالزمانی و پایان دنیا + رتبه بندی IMDb

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *