چگونه سایت های خارجی را با گوگل ترنسلیت ترجمه کنیم؟

چگونه سایت های خارجی را با گوگل ترنسلیت ترجمه کنیم؟

نحوه ترجمه سایت در گوگل کروم

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که برای یافتن یک مقاله یا یک خبر به یکی از سایت های خارجی زبان مراجعه کنید و با جستجوی زیاد در محیط این وب سایت ها نتوانید به بخش مورد نظرتان برسید چرا که با عبارات و کلماتی که وجود دارند، آشنا نیستید. از این رو شاید به این نتیجه برسید که به یک مترجم نیاز دارید تا برای شما این کار را با هزینه انجام دهد. این در حالی است مجموعه گوگل، قابلیتی را فراهم کرده اند که شما برای همیشه با استفاده از آن می توانید تمام وب سایت های خارجی را ترجمه کنید که در ادامه این گزارش از نمناک شما را با آن آشنا خواهیم نمود. همراه ما باشید.

ترجمه سایت خارجی در کامپیوتر

اگر شما در طول روز بیشتر از کامپیوتر استفاده می کنید و میخواهید سایت خارجی زبان را در کامپیوتر ترجمه کنید، باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. در قدم اول باید اکستنشن گوگل ترنسلیت را برای مرورگر مدنظر خود دانلود کنید. توجه داشته باشید که این افزونه تنها برای مرورگر کامپیوتر می باشد و در موبایل کاربردی ندارد. در قسمت ذیل، لینک دانلود افزونه گوگل ترنسلیت را برای کروم و فایرفاکس را درج کرده ایم؛

2. در این مرحله باید افزونه گوگل ترنسلیت را بر روی مرورگر خود دانلود و نصب کنید. برای نصب این افزونه در مرورگر کروم باید گزینه Add to chrome و در فایرفاکس نیز گزینه Add to firefox را باید انتخاب کنید.

افزونه گوگل ترنسلیت

3. همان گونه که مشاهده می کنید، اکستنشن گوگل ترنسلیت به مرورگر ما اضافه شده است. اینک بر روی آن کلیک کنید و سپس بر روی Extention Options کلیک نمائید.

گوگل ترنسلیت

4. گزینه My primary language را به زبان فارسی یا هر زبان دیگری که مدنظرتان است تغییر دهید که ما زبان فارسی را انتخاب کرده ایم. در قسمت پاپ آپ گزینه دوم یعنی Immediately display popup را انتخاب نمائید و در نهایت بر روی Save کلیک کنید.

تنظیمات گوگل ترنسلیت

5. سپس از قسمت بالا افزونه گوگل ترنسلیت را انتخاب کنید. اینک بر روی Translate this page کلیک کنید.

ترجمه سایت در کروم

6. در قسمت بالای مرورگر، نوار آبی رنگی ایجاد خواهد شد که برای افزونه گوگل ترنسلیت می باشد. از این رو در این بخش، زبان را همانند تصویر ذیل انتخاب کنید.

انتخاب زبان مقصد

7. درمیان زبان های نمایش داده شده، زبان مقصدی که تصمیم دارید صفحه ای که در آن هستید را ترجمه کنید، انتخاب کنید. برای مثال ما زبان انگلیسی را انتخاب کردیم.

زبان مقصد سایت

8. همانگونه که مشاهده می کنید، صفحه ای که در آن قرار داریم، بصورت کامل به زبان انگلیسی تغییر کرده است. همچنین شما اگر زبان های دیگر را نیز انتخاب کنید، به شکل ذیل برای شما نمایش داده خواهد شد.

ترجمه سایت

توجه : اگر کل ایراد شما در ترجمه یک یا چند خط می باشد، می توانید به سادگی متن مورد نظر را به حالت انتخاب در بیاورید و در چند ثانیه معنی مستقیم را همانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

ترجمه فوری متن

 نحوه ترجمه سایت در مرورگر گوشی

آموزش بالا برای مرورگر کرومکامپیوتر بود. اما نگران نباشید چرا که می توانید سایت های خارجی را در مرورگر کروم گوشی نیز ترجمه کنید. در ادامه این بخش از نمناک بصورت کامل آموزش خواهیم داد و برای ترجمه کردن سایت های خارجی زبان حتما بصورت مرحله به مرحله پیش بروید؛

1. تصویری که مشاهده می کنید، از مرورگر کروم گوشی است که باید ابتدا وارد وب سایت مدنظر شوید و سپس گزینه 3 نقطه عمودی گوشه بالا راست را انتخاب کنید.

مرورگر کروم

2. گزینه Translate را انتخاب نمائید.

مرورگر کروم گوشی

3. نواری در قسمت پائین مرورگر شما باز خواهد شد که می توانید زبان مقصد را مشخص کنید. اگر زبان مقصد در گزینه ها نبود، گزینه 3 نقطه عمودی را انتخاب کنید.

زبان ترجمه سایت

4. برای مثال زبان مقصدی که ما تصمیم داریم آنرا بر روی صفحه ای که هستیم، اعمال کنیم، زبان انگلیسی است که با انتخاب زبان مقصد، فورا صفحه به زبان مقصد انتخاب شده تغییر خواهد کرد.

ترجمه مستقیم سایت

در نهایت شما با موفقیت توانستید ترجمه سایت خارجی را در مرورگر کروم گوشی را فعال سازی نمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *