چگونه با گوشی و کامپیوتر ایمیل بفرستیم؟! + به زبان ساده

چگونه با گوشی و کامپیوتر ایمیل بفرستیم؟! + به زبان ساده

چگونه ایمیل بفرستیم؟

ایمیل مخفف Electronic Mail به معنای نامه الکترونیک است که بی شک یکی از بزرگترین و مهم ترین اختراعات بشر در طول دهه ها و صده های گذشته است که این روزها کاربرد و اهمیت آنرا متوجه می شویم. قبل از ایمیل اگر شخصی قرار بود تا نامه ای را به دست کسی برساند، یا فرستاده ای انتخاب می نمود که وی باید چندین روز و هفته برای رساندن نامه در صحرا مسافرت می کرد و یا از پرنده های نامه بر استفاده می شد که هر دو آنها ریسک بودند چرا که در روش اول، ممکن بود سارقان به آنها حمله کنند و در روش دوم، طعمه غذایی دیگران!

از این رو ایمیل نقش موثر در زندگی هر یک از ما دارد و این در صورتی می باشد که شاید اکثر ما به آن توجه کافی نداشته باشیم. ارسال ایمیل بیشتر در محیط کاربری Gmail انجام می شود که متعلق به شرکت بزرگ گوگل است و هر یک از ما یک حساب کاربری در آن داریم. به همین دلیل ما قصد داریم شما را با نحوه ارسال ایمیل در جیمیل بصورت مرحله به مرحله آشنا سازیم. همراه ما باشید.

توجه : اگر قصد دارید تا با حساب کاربری یاهو خود ایمیل بفرستید بر روی این لینک کلیک کنید تا آموزش کامل را ببینید.

نحوه ارسال ایمیل با گوشی

در اولین قدم از این آموزش ما قصد داریم شما را با پاسخ سوال «چگونه با گوشی ایمیل بفرستیم» آشنا سازیم که حتما برای مبتدیان ممکن است سوال باشد. از این رو حتما مرحله به مرحله پیش بروید تا بتوانید ایمیل مدنظر خود را ارسال کنید؛

1- وارد برنامه ایمیل خود شوید و سپس اطلاعات کاربری خود که شامل آدرس ایمیل و پسورد است را وارد کنید تا همانند تصویر ذیل وارد حساب کاربری جیمیل شوید.

ارسال ایمیل

2- اینک شما وارد کاربری جیمیل خود شده اید. در انتهای صفحه همان گونه که مشخص شده است، یک علامت + رنگی جای دارد. بر روی آن کلیک کنید.

ارسال ایمیل

3- در قدم سوم پنجره ای جدید برای شما باز خواهد شد که می توانید به سادگی تمام اقدام به نوشتن ایمیل کنید. اما باید یک سری موارد را رعایت و پر کنید که در ادامه با استفاده از اعداد و جای آنها می توانید اقدام کنید؛

ارسال ایمیل

 1. آدرس ایمیل خودتان است که اگر شما چند ایمیل داشته باشید، می توانید در این قسمت آدرس ایمیل خودتان را مشخص کنید.
 2. آدرس ایمیلی که قصد ارسال ایمیل به آنرا دارید که باید بصورت کامل نوشته شود( برای مثال hsdg–@gmail.com )
 3. موضوع ایمیل را مشخص کنید.
 4. متن ایمیل خود را در این قسمت شروع به تایپ کنید.
 5. نهایتا بر روی علامت مشخص شده کلیک کنید تا پیام شما ارسال شود. توجه داشته باشید که قبل از فشردن این گزینه، حتما متن و داده های ایمیل نوشته شده را بررسی کنید.

نحوه ارسال ایمیل با کامپیوتر

اینک در این مرحله قصد داریم شما را با پاسخ سوال «چگونه با کامپیوتر ایمیل بفرستیم» آشنا کنیم. ارسال ایمیل با کامپیوتر نیز کار آسان و ساده ای همانند روش بالا می باشد. با این وجود در ادامه این بخش شما را بصورت مرحله به مرحله آشنا خواهیم ساخت؛

1- ابتدا وارد آدرس ” accounts.google ” شوید و نام کاربری جیمیل خود را وارد کنید تا جیمیل شما بر روی مرورگرتان Sign in شود. سپس بر روی Next کلیک کنید.

ارسال ایمیل

2- پسورد ایمیل خود را در این مرحله باید وارد کنید. سپس بر روی Next کلیک کنید.

نحوه ارسال ایمیل

3- اینک شما وارد جیمیل خود شده اید که تمام ایمیل های دریافتی خود را می توانید مشاهده کنید. در سمت چپ صفحه نمایشگر کامپیوتر خود می توانید گزینه Compose را مشاهده کنید که در تصویر ذیل هم مشخص شده است. بر روی آن کلیک کنید.

ارسال ایمیل

4- سپس پنجره کوچکی در انتهای صفحه نمایشگر برای شما باز خواهد شد که باید یک سری موارد را وارد کنید و این موارد عبارتند از؛

فرستادن ایمیل

 1. آدرس ایمیل شخصی که قصد ارسال ایمیل به آنرا دارید را باید بصورت کامل وارد کنید.
 2. موضوع ایمیل را وارد کنید.
 3. در این مرحله باید متن ایمیل خود را تایپ کنید.
 4. پس از انجام مراحل بالا و تمام شدن کارتان، بر روی Send کلیک کنید تا ایمیل ارسال شود.

نحوه ارسال فایل در جیمیل

 گاها ممکن است علیرغم ارسال متن در ایمیل، بخواهید یک یا چند فایل را در ایمیل ارسال خود پیوست دهید و برای شخص دریافت کننده ارسال نمائید. اما آیا ارسال فایل در جیمیل ممکن است؟ بله! شما می توانید در انتهای متن پیام خود یک یا تعدادی فایل را انتخاب و ارسال کنید. اما به دلیل آنکه ما به شما نحوه ارسال ایمیل در گوشی و کامپیوتر را آموزش داده ایم، نحوه ارسال فایل در جیمیل هر دو روش بالا را آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید؛

ارسال فایل با ایمیل با گوشی

ارسال فایل

برای ارسال فایل در ایمیل با گوشی، زمانیکه به مرحله آخر رسیدید، یک سنجاق کوچک را در قسمت بالا مشاهده خواهید کرد که این تنها برای پیوست فایل مختلف به ایمیل است که بصورت مستقیم به فایل های داخل گوشی خود دسترسی پیدا خواهید کرد و می توانید به سادگی انتخاب کنید.

ارسال فایل با ایمیل با کامپیوتر

ارسال فایل

در کامپیوتر نیز کارتا همانند روش بالا آسان است، چنانکه شما در مرحله آخر همانند تصویر بالا یک سنجاق را در کنار دکمه Send مشاهده می کنید که با فشردن آن به فایل های داخل کامپیوتر خود دسترسی کامل پیدا خواهید کرد و سپس با انتخاب آنها می توانید به ایمیل پیوست کنید. همچنین می توانید از drag and drop استفاده نمائید.

5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *