چه افرادی آدرسIP شما را بدست می آورند؟

چه افرادی آدرسIP شما را بدست می آورند؟

نکاتی در مورد شناسایی آدرس IP

آدرس پروتکل اینترنت و یا ” Internet Protocol Address “، به نحوی شمار شتاسایی هر دستگاه به ISP و یا ” Internet service Provider ” است که این شماره شناسایی قابل ردگیری هستند و می توان به اطلاعات دستگاه پی برد که این به خودی خود ممکن نیست. برای مثال تصور کنید که شما در حال جستجو در سایت هایی با پیشوند ” https ” هستید که دراین حالت ISP یا شرکت ارائه دهنده اینترنت نمی تواند جستجوهای شما را اصطلاحا Capture . یا به عبارتی مشاهده نماید چرا که امنیت ” Https ” بسیار بالا است و به نحوی تمام کارهایی که شما انجام می دهید رمزگذاری و غیر قابل مشاهده هستند.

اما در مقابل، تصور کنید که شما در حال جستجو در سایت هایی با پیشوند ” http ” هستید. در این حالت شرکت ارائه دهنده اینترنت یا ISP می تواند به راحتی گشت و گذار شما در اینترنت و یا صفحات مجازی را مطلع شود و یا حتی می تواند به اطلاعات وارد شده نیز دستیابد. از این رو ” http ” به هیچ وجه امن نیست و در این صفحات به هیچ وجه نباید اطلاعات شخصی خود اعم از نام کاربری و رمزهایتان را وارد نمایید.

 

آدرسIP

IP آدرس چیست و برای محافظت از آن چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

با این وجود در مثال ساده دیگر قصد داریم تا شما را کمی به ISP یا ” Internet service Provider ” آشنا سازیم. شما با خواندن کلمه ” شرکت ارائه دهنده اینترنت ” ممکن است دید بزرگی برایتان تداعی شود. اما جالب است بدانید که حتی شما با ساده ترین موبایل اندرویدی می توانید ISP شوید. اما این چگونه ممکن است؟!

یکی از قابلیت گوشی های امروزی، Wi-Fi hospot است که با استفاده از این حالت می توانید اینترنت تلفن همراه خود را با دستگاه های دیگر به اشتراک بگذارید. پس اینک این گونه تصور کنید که شما اینترنت تلفن همراهتان را با شخص دیگری به اشتراک گذاشته اید و به عبارتی شما اینترنت وی را تامین نموده اید. در این صورت شما می توانید تمام صفحات و کارهایی که اینترنت به دستگاه اش Share  شده است را مشاهده نمایید.

البته در صورتی که وی در سایت ها و مجله هایی با پیشوند ” http ” در حال جستجو باشد ولی در مقابل این فرآیند برای ” https ” غیر قابل مشاهده است و به هیچ وجه نمی توانید آنها را باز کنید.

 

آدرسIP

تفاوت سات های http  با https چیست؟

در واقع بدین گونه ممکن است اطلاعات شخصی شما توسط افراد سودجو مورد خطر قرار گیرد، در نهایت آسیب های سنگینی را متحمل خواهید شد. از این رو زمانیکه قصد دارید اطلاعات خود را در سامانه یا پنلی وارد کنید، توصیه می شود در وهله اول از اعتبار سایت مطمئن شوید و سپس پیشوند سایت مورد نظر را مشاهده کنید که اگر با پیشوند ” https ” روبرو شدید به راحتی می توانید اطلاعات خود را وارد کنید. اما اگر پیشوند ” http ” را مشاهده نمودید، به هیچ وجه اطلاعات شخصی تان را وارد نکنید.

 

هک ای پی

ISP و یا ارائه دهنده سرویس اینترنت چیست؟

توجه : لازم به ذکر است که می توانید به راحتی در تمام سایت هایی که پیشوند ” https ” و یا ” http ” دارند، گشت و گذار نمایید و هیچ آسیب و صدمه ای را متحمل نخواهید بود. اما همان گونه که گفته شد، به هیچ وجه اطلاعات شخصی همانند رمز بانکی را در سایت هایی با پیشوند ” http ” وارد نکنید.

 

چگونه آدرس از آدرس IP خود مطلع شویم؟

برای اطلاع از آدرس IP خود می توانید عباری ” IP address ” را در قسمت جستجوی مرورگر خود همانند تصویر ذیل، جستجو کنید.

 

آدرس IP

نحوه مشاهده IP آدرس در مرورگر

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *