هر آنچه که باید در مورد خطای 500 و روش های رفع آن بدانید

هر آنچه که باید در مورد خطای 500 و روش های رفع آن بدانید

 در محیط وب صفحات بسیار زیادی وجود دارند که بنابر دلایل مختلف، دچار مشکلاتی هستند و کاربر نمی تواند وارد آن شود. با این وجود این مشکل می تواند در طی اتفاقات مختلفی رخ دهد که از مهم ترین آنها می توان به حذف شدن صفحه توسط پشتیبانی سایت یا عدم پاسخگویی سرور در قبال صفحه مدنظر اشاره کرد که می تواند در تنظیمات آن نهادینه شده باشد. با این وجود ارورها و خطاهای مختلفی وجود دارند که می توانند ما را از رسیدن به نتجیه دلخواهمان باز دارند.

با این وجود در میان خطاهای مختلف می توان به خطای 500 اشاره کرد که شاید با این خطا چندین بار روبرو شده باشید. خطای 500 سرور داخلی یک کد وضعیت HTTP بسیار کلی است و بدان معنا می باشد که در سرور وب سایت چیزی اشتباه پیش رفته است و با وجود این خطا، سرور نمی تواند تشخیص دهد که این خطا دقیقا چیست و به چه علت پیش آمده است.

از این رو مشکل کلی از سمت سرور سایت است و هم اکنون در حال رخ دادن می باشد و شما باید کمی صبر کنید تا پشتیبانی سایت این مشکل را از سمت سرور برطرف کنند و همچنین برای دسترسی سریع تر به صفحه مدنظر می توانید با پشتیبانی سایت تماس حاصل نمائید.

اشکال مختلف ارور 500

خطای 500 ممکن است با شکل های مختلفی مشاهده شود چرا که هر وبمستری می تواند به راحتی اقدام به تنظیم این خطا کند! در ادامه با یک سری از نتایج رایج خطای 500 را می توانید آشنا خواهید شد؛

  • 500 Internal Server Error
  • HTTP 500 – Internal Server Error
  • (Temporary Error (500
  • Internal Server Error
  • HTTP 500 Internal Error
  • 500 Error
  • HTTP Error 500
  • 500. That’s an error

 صفحات خطای 500 تنها در یک سیستم عامل دیده نخواهد شد و اگر صفحه ای از یک وب سایت برایش مشکل خطای 500 رخ دهد، در هر سیستم عاملی نشان داده خواهد شد و گاهی اوقات این خطا در قالب خود سایت قابل مشاهده است و حتما در صفحه ای جدید از سمت گوگل همانند تصویر ذیل، منتقل نخواهید شد؛

خطای 500

علت خطای 500

 همان گونه که در بالا گفته شد، پیام خطای 500 بطور کلی نشان دهنده خطایی داخلی در سرور می باشد که چیزی اشتباه در حال پیش رفتن می باشد! گاهی اوقات منظور از اشتباه می تواند به معنای مشکل در رابطه با برنامه نویسی سایت اشاره کرد که اگر شما وبمستر هستید توصیه می شود این مشکل را جدی بگیرید و فورا اقدام به برطرف کردن آن کنید چرا که به مرور می تواند در سئو سایت شما موثر واقع شود.

error 500

یکی دیگر از دلایل بروز خطای 500 به این دلیل خواهد بود که در سرور شما نرم افزار Microsoft IIS مورد استفاده قرار گرفته باشد و از این رو به عددهای ادامه خطای 500 نگاهی کنید که نشان دهنده پیکربندی نامعتبر داده ها است.

آموزش رفع خطای 500

همان گونه که در بالا اشاره کردیم، خطای 500 خطایی از سمت سرور می باشد که این به معناست که از سمت شما خطایی رخ نداده است. از این رو اگر محتمل هستید که مشکل از سمت شما می باشد، ما گزینه هایی را برای شما فراهم کرده ایم که می توانید به کمک آن اقدام به باز کردن مجدد صفحه مدنظر کنید؛

1- آدرس صفحه را کپی کنید و در مرورگر کروم خود 3 کلید Ctrl+Shift+N را بفشارید و بصورت مستقیم وارد صفحه incognito خواهید شد که دیگر کش نخواهید داشت. از این رو آدرس کپی شده را Ctrl+v کنید و سپس Enter را بفشارید و امیدواریم با این روش مشکل برطرف شود و در غیر اینصورت مشکل از سایت می باشد. همچنین اگر خطای 500 سایت باشد با این روش می توانید در صورت باز شدن سایت و همچنین رفرش کردن سایت می توانید به سایت دسترسی پیدا کنید.

incognito

2- با پشتیبانی سایت تماس بگیرید و موضوع را به آنها منتقل دهید تا در صورت ممکن مشکل برطرف شود و در غیر این صورت حتما بنابر دلیلی صفحه مدنظر بسته یا قفل شده است و باید صبر کنید تا مشکل برطرف شود.

3- حافظه کش و کوکی های مرورگر خود را از داخل مرورگر حذف کنید چرا که این دو مورد می توانند برخی صفحات را با نام خطای 500 در معرض دید شما قرار دهند.

4- اگر ممکن است چند ساعت دیگر مجددا صفحه مدنظر را با Ctrl+Shift+N جستجو کنید و امیدواریم که مشکل شما برطرف شده باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *