نسل جدید کاتالوگ های هوشمند دیجیتال

نسل جدید کاتالوگ های هوشمند دیجیتال

ویژگی های کاتالوگ هوشمند دیجیتال

در دنیای امروزِ کسب وکارها، کاتالوگ های کاغذی دارای مشکلات زیادی نیز هستند. از جمله مهم ترین آن ها می توان به نابودی تدریجی محیط زیست برای تولید انبوه کاغذ، افزایش شیوع ویروس کرونا با توجه به مبادلات فیزیکی کاتالوگ های کاغذی (چاپی) و یا این که پس از چاپ شدنشان، امکان ایجاد هیچ تغییری در آن ها نیست؛ اشاره نمود.

از طرف دیگر در استفاده از کاتالوگ دیجیتال (به صورت فایل pdf)، امکان دسترسی همزمان به صفحات متفاوت آن وجود ندارد یا به عنوان مثالی دیگر، طراحی و به روزرسانی وبسایت ها، به عنوان راهکاری در جهت بهبود کسب وکارهای آنلاین، وقت گیر و بعضاً بسیار پیچیده است.

پلتفرم کاغذ دیجیتال، با تولید کاتالوگ های هوشمند دیجیتال و با بهره مندی از امکانات متنوع، برای تمامی مشکلات فوق، راهکارهایی مناسب و کاربردی ارائه نموده است.

کاتالوگ های هوشمند دیجیتال، بدون محدودیت در بازدید، تعداد صفحه و تیراژ بوده، و همچنین دارای قابلیت به روزرسانی لحظه به لحظه می باشد که علاوه بر بهره مندی از امکانات کاتالوگ های معمولی (کاغذی و pdf)، قادرست با خلق تجربه ی فضایی جذاب و پویا برای مشتریان و همچنین با بهره مندی از امکانات متنوع تر فضای دیجیتال (مانند قراردادن ویدئو، فایل صوتی، انیمیشن، امکان برقراری تماس سریع، امکان دریافت گزارش بازدید لحظه به لحظه، افزایش آمار بازدید در شبکه های اجتماعی، کاتالوگ مارکتینگ و…) منجر به توسعه ی بستر دیجیتالی و بهبود برندینگ کسب وکارها گشته و دیگر این که موجب انتقالِ حسِ مثبت به مشتریان، درک عمیق ترشان از کسب وکار، و در نتیجه افزایش فروش نیز ¬گردد.

این کاتالوگ ها، قابل نمایش در تمامی تلفن های همراه و مانیتورها بوده که با کاهش چشمگیر مبادلات کاغذی، موجب پیشگیری از شیوع بیماری های ویروسی نظیر کرونا، حفظ محیط زیست و پایین¬ آمدن هزینه های مربوط به چاپ و توزیع کاغذ می گردد.

پلتفرم کاغذ دیجیتال

اهمیت فضای مجازی

از دیرباز تاکنون، کسب وکارهای مختلف، برای معرفی محصولات و خدمات خود، از کاتالوگ های چاپی (کاغذی) استفاده می کرده اند، اما در عصر حاضر که تکنولوژی حرف اول را می زند، دیگر اهمیت فضای مجازی و دیجیتال بر کسی پوشیده نیست.

طبق آخرین آمارهای رسمی مبنی بر شرایط و میزان استفاده از فضای مجازی در داخل کشور، قریب به 74 میلیون کاربر ایرانی، به طور میانگین روزانه 5 الی 8 ساعت، از اینترنت بهره می برند و به عنوان مثال، چیزی بالغ بر 88 درصد از این کاربران، تنها در شبکه های اجتماعی پربازدیدی چون اینستاگرام، و یا در پیام رسان هایی چون تلگرام و… حضور و فعالیت مستمر دارند.

البته با همه ی این ها، واقعیت این است که همچنان احساس نیاز مشتریان به بهره مندی از کاتالوگ های کاغذی به طور کامل از بین نرفته است. طراحی کاتالوگ هوشمند دیجیتال، در همین راستا و در جهت پاسخگویی به همین نیازست.

کاتالوگ هوشمند دیجیتال

تفاوت های اساسی کاتالوگ هوشمند با کاتالوگ دیجیتال (pdf)

مشکل اساسی کاتالوگ هایی که به صورت pdf، منتشر می شوند؛ سخت ورق زدن صفحات کاتالوگ یا بهتر بگوییم عدم دسترسی همزمان به چند صفحه در میان صفحات متعددِ کاتالوگ ها می¬باشد. همچنین pdf ها نیاز به دانلود شدن دارند و امروزه با وجود حجم فایل های متعددی که در سیستم های رایانه و یا تلفن های همراه کاربران وجود دارد، مراجعه های چندباره به pdf های مربوطه مشکل است، ضمن این¬که عمدتاً این pdf ها به خاطر وجود تعداد بالای عکس¬های رنگی، حجم بالایی نیز دارند. این حجم بالا منجر به کاهش میل و رغبت کاربر برای دانلود فایل pdf مورد نظر می شود. به این مشکلات می توان، عدم امکان تغییر و به روزرسانی لحظه به لحظه را نیز افزود.

کاتالوگ هوشمند با بهره مندی از ابزارهای متنوع رسانه (ویدئو، فایل صوتی، انیمیشن و…) که همگی در راستای فاکتورهای اساسی بازاریابی احساسی بوده، موجب انتقال حس مثبت به مشتریان و درک عمیق ترشان از اطلاعاتِ کسب وکارها می¬شود. این امکانات قادرند، به عنوان ابزاری قدرتمند جهت توضیح و پرزنت خدمات و محصولات برای مشتریان محسوب گردد، که این خود، منجر به تقویت بستر دیجیتال کسب وکارها می شود. 

این کاتالوگ های هوشمند، دارای راهکارهایی عملی برای حل مشکلات کاتالوگ ها به صورت pdf هستند. به عنوان مثال با ایجاد امکان لینک سازی داخلی، دیگر مشکل عدم دسترسی همزمان به چند صفحه، حل می شود، یا با ایجاد پنلی کاربردی و انعطاف پذیر، امکان ایجاد تغییرات لحظه به لحظه در کاتالوگ مهیا می گردد، امکانی که قاعدتاً pdf ها قادر به ایجاد آن نیستند.

راه های ارسال کاتالوگ های هوشمند دیجیتال فارغ از پیامک، پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی، از طریق کد Ussd و همچنین QR Code منحصر به فرد نیز بوده و به علت لینک محور بودن از فضای آنلاین بهره می برد.

کاتالوگ های دیجیتال (pdf)، برای بهره مندی احتمالی از لینک سازی های داخلی، نیازمند اپلیکیشنی واسط می باشند، اما کاتالوگ های هوشمند دیجیتال، به دلیل همان آنلاین بودنشان، نیازی به این اپلیکیشن واسط ندارند.

در انتها حتی می توان به یکی دیگر از امکانات منحصر به فرد کاتالوگ های هوشمند دیجیتال، به نسبت کاتالوگ های چاپی یا pdf اشاره نمود؛ این¬که حتی در صورت عدم دسترسی به اینترنت با برقراری امکان نصب وب اپلیکیشنِ کاتالوگ هوشمند، بهره مندی از تمامی امکانات کاتالوگ در حالت آفلاین نیز، میسر می گردد.

چگونه هزینه ی سفارش کاتالوگ های کسب وکارتان را کاهش داده و میزان فروشتان را افزایش دهید؟

پلتفرم کاغذ دیجیتال، با در اختیار داشتن راهکاری نوین و مهندسی شده در حوزه ی فضای دیجیتال و بسترسازی آنلاین، امکان بهره مندی هر کسب وکاری را که در پی رونق و توسعه ی بستر دیجیتال خود باشد، فراهم آورده است.

ما با تولید کاتالوگ هوشمند دیجیتال، که به عنوان نسل جدیدی از کاتالوگ ها به شمار می آیند، با کاهش تولید و مبادلات کاتالوگ های کاغذی (چاپی)، امکانی مؤثر را جهت رونق و تقویت بستر دیجیتال کسب وکارها و بهبود برندینگ آن ها فراهم آورده ایم، که این عملکردمان همچنین به عنوان گامی مؤثر در جهت حفظ محیط زیست و پیشگیری از شیوع بیماری های ویروسی، نظیر کرونا محسوب می شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *