مهم ترین نکات در افزایش فروش اینترنتی که باید بدانید

مهم ترین نکات در افزایش فروش اینترنتی که باید بدانید

افزایش فروش اینترنتی؛ افزایش بازدید به معنی فروش بیشتر نیست

مجموع درآمد فروشگاه های اینترنتی جهان در سال 2019 از مرز 3.4 تریلیون دلار گذشت. 1.8 میلیارد نفر در سراسر جهان از طریق اینترنت خرید می کنند. بیش از 63 درصد مردم قبل از خرید کردن، در اینترنت در مورد محصول موردنظر خود جستجو می کنند. این آمار نشان می دهد که فروش اینترنتی در حال حاضر یکی از بهترین و پردرآمدترین روش های فروش کالا و خدمات است.

اولین هدف صاحبان کسب وکار اینترنتی برای کسب درآمد بیشتر و افزایش فروش اینترنتی، بالا بردن تعداد بازدیدکننده های سایت است. اما آیا افزایش بازدید به تنهایی می تواند باعث افزایش فروش شود؟ با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا به این سؤال پاسخ دهیم و به بررسی راه های افزایش فروش اینترنتی بپردازیم.

افزایش فروش اینترنتی

راه کارهای افزایش فروش اینترنتی؛ استراتژی های بازاریابی دیجیتال

” قرار نیست فقط یک وب سایت اینترنتی راه اندازی کنید و انتظار داشته باشید مردم برای خرید هجوم بیاورند. اگر واقعاً می خواهید موفق شوید باید ترافیک بسازید” این جمله از جوئل اندرسون، مدیرعامل سابق والمارت نشان می دهد، برای موفقیت در اینترنت، باید راهی برای افزایش ترافیک ورودی به سایت پیدا کنید. برای این کار، استراتژی های بازاریابی دیجیتالی مهم ترین ابزار شما هستند. بازاریابی دیجیتالی به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه خود را در اینترنت پیدا کنید و آن ها را برای خرید به سایت خود هدایت نمایید.

از تبلیغات در گوگل گرفته تا ایمیل مارکتینگ و بازاریابی محتوا، همگی بخشی از دیجیتال مارکتینگ هستند. دراین بین، سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو مهم ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ برای افزایش بازدید سایت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سئو می توانید به مقاله سئو چیست مراجعه کنید.

چرا سئو بهترین راه افزایش ترافیک و فروش اینترنتی است؟

93 درصد از خریداران اینترنتی فرآیند خرید خود را با یک جستجوی ساده شروع می کنند. 85 درصد از این افراد، جستجوی خود را در گوگل انجام می دهند. این کاربران در اکثر موارد فقط روی 3 گزینه اول نتایج گوگل کلیک می کنند. بنابراین اگر بتوانید در بین نتایج اول گوگل قرار بگیرید، ترافیک و بازدید بسیار بالایی دریافت می کنید.

سئو به شما کمک می کند تا در هنگام جستجوی عبارات کلیدی مرتبط با کسب وکارتان، در نتایج اول گوگل قرار بگیرید. این عبارات کلیدی درواقع کلماتی هستند که کاربران برای رسیدن به مقصود خود در گوگل جستجو می کنند. به این ترتیب، این افراد همان مشتریان بالقوه شما هستند که می توانید آن ها را به خریداران محصولات و خدمات خود تبدیل کنید. پس همین حالا آموزش سئو را آغاز کنید تا سایت در مسیر موفقیت در فروش اینترنتی گام بردارید.

سئو به تنهایی می تواند باعث افزایش فروش شود؟ افزایش بازدید به معنای فروش بیشتر نیست

سئو به افزایش بازدید سایت و هدایت مشتریان بالقوه به سایت شما کمک می کند. اما به تنهایی نمی تواند تضمینی برای افزایش فروش اینترنتی باشد. اگر کاربران بعد از ورود به سایت تجربه مناسبی نداشته باشند، نه تنها خریدی نخواهند کرد، بلکه با ترک سریع سایت باعث به خطر افتادن جایگاه شما در نتایج گوگل می شوند.

اگر طراحی سایت به گونه ای نباشد که کاربر را به مسیر خرید هدایت کند یا تجربه کاربری سایت شما باعث نارضایتی کاربر شود، بازدید فراوان هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت. اینجاست که پای فاکتورهای دیگری مانند طراحی سایت و تولید محتوا به میان می آید.

تاثیر طراحی وب سایت در افزایش فروش اینترنتی

تأثیر طراحی وب سایت در افزایش فروش اینترنتی؛ چرا به یک سایت حرفه ای نیاز داریم؟

یک وب سایت علاوه بر کمک به بهبود سئو سایت و کسب ترافیک بیشتر از طریق گوگل، باعث افزایش رضایت کاربران از تجربه کاربری در سایت و در نهایت افزایش فروش اینترنتی می شود. یک وب سایت حرفه ای می تواند معرف خوبی برای کسب وکار شما در اینترنت باشد و به نیازهای کاربران شما پاسخ دهد. به همین دلیل باید طراحی سایت خود را به دست افراد متخصص بسپارید.

دسترسی مناسب به بخش های مختلف سایت، سرعت بارگذاری بالا، تجربه کاربری روان و طراحی ظاهری مناسب از مهم ترین مسائلی است که باید در طراحی سایت حرفه ای رعایت شود. اگر سایت شما در هرکدام از این موارد مشکل داشته باشد احتمالاً منجر به خروج کاربر خواهد شد. اگر می خواهید وضعیت و وب سایت خود را بررسی کنید یا یک کسب وکار اینترنتی جدید راه اندازی کنید، کارشناسان حرفه ای طراحی وب سایت وبسیما می توانند به شما کمک کنند.

با محتوا ترافیک بسازید و فروش خود را افزایش دهید

محتوا هم یکی دیگر از ضلع های موفقیت در فروش اینترنتی است. سئو بدون محتوا مرده است و یک سایت فوق العاده بدون محتوا ارزشی ندارد. محتوا همان پاسخ هایی است که شما برای نیاز کاربران در سایت خود قرار می دهید. گوگل با بررسی محتوا، کاربرانی که به دنبال پاسخ نیاز خود هستند را به سایت شما هدایت می کند.

علاوه بر این محتوا باعث می شود تا مشتریان بالقوه ای که وارد سایت شما شده اند به خریداران وفادار تبدیل شوند. به همین دلیل است که می گویند “محتوا پادشاه است”. این پادشاه بخشنده می تواند کسب وکار شما را به موفقیت برساند. شرکت در دوره آموزش تولید محتوا به شما کمک می کند راه استفاده از محتوا برای افزایش فروش اینترنتی را بیاموزید.

با آموزش و مشاوره حرفه ای فروش سایت خود را افزایش دهید

در این مقاله به بررسی راه های افزایش فروش اینترنتی پرداختیم. افزایش بازدید به کمک سئو می تواند به شما برای دستیابی به مشتریان بیشتر کمک کند؛ اما برای موفقیت و فروش اینترنتی بیشتر باید به طراحی سایت و تولید محتوا نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

برای موفقیت در فروش اینترنتی بیش از هر چیز به آموزش و مشاوره حرفه ای که نیاز دارید. آکادمی و آژانس خلاقیت وبسیما، هرآن چیزی که برای موفقیت در اینترنت نیاز دارید را در اختیار شما قرار خواهد داد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *