مراقبت پوست

دلیل اتمام سریع حجم بسته های اینترنتی چیست؟

دلیل اتمام سریع حجم بسته های اینترنتی چیست؟

در دنیای امروزه اینترنت و زیرمجموعه های اینترنت اعم از اپلیکیشن ها و یا شبکه های اجتماعی و… دارای اهمیت بالا و تاثیر شگفت انگیزی در زندگی هر یک از ما هستند از این رو می بایست از آن به بهترین نحو ممکن استفاده نمود و این فرآیند باید در مقابل هزینه هایی که صورت می گیرد بسیار کارآمد باشد تا ما برای مثال در ماه چندین بار بسته های اینترنتی را خریداری نکنیم و اجازه ندهیم که حجم و ترافیک ماهانه ما تنها در طی یک الی دو هفته به اتمام برسد.

بی شک برای هر یک از ما رخ داده است که گاها اینترنت چندین گیگابایتی ماهانه ما تنها در طی یک الی دو هفته تمام می شود و ناچار به خرید بسته دیگر هستیم تا بتوانیم از خدمات اینترنتی استفاده کنیم. از این رو مجددا هزینه خواهیم کرد تا بسته ماهانه دیگری را خریداری کنیم و این مشکل ممکن است مجددا ایجاد شود.

اما دقیقا چرا بسته های اینترنتی ما سریعا به پایان می رسند؟ آیا می توان اقداماتی را انجام داد تا از این موضوع خودداری کنیم؟

استفاده از تلفن همراه

چگونه میزان مصرف دیتا گوشی را کاهش دهیم؟

ما در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با چند روش ساده برای جلوگیری از بروز مجدد این مشکل آشنا سازیم تا دیگر هزینه های ماهانه شما کاهش پیدا کنند. همراه ما باشید.

1- خاموش کردن اینترنت در صورت عدم استفاده از آن

شاید تا به حال برای هر یک از پیش آمده باشد که اینترنت گوشی خود را خاموش نمی کنیم و ممکن است اینترنت در طول شب روشن باشد. اگر اینترنت گوشی شما 4G و یا بالاتر باشد، شاید 200 مگ از اینترنت شما در طول یک شب کم شود و این گونه تصور کنید که در طول چند شب یک گیگابایت شما از بین خواهد رفت و شما هیچ استفاده از آن نداشته اید. بنابراین توصیه می شود حتما و حتما اینترنت گوشی خود را زمانیکه نیاز دارید روشن کنید و پس از رفع نیاز آنرا خاموش کنید.

2- کاهش تماشای ویدیو آنلاین 

یکی از کارهایی که ممکن است ما در طول روز برای کسب اطلاعات در زمینه های مختلف انجام دهیم، تماشای ویدیو بصورت آنلاین می باشد که شاید حجم هر یک از این ویدیوها 200 مگابایت و یا 500 مگابایت باشند که اگر شما آنرا دانلود کنید و یا اصلا دانلود نکنید . بصورت آنلاین مشاهده کنید، دقیقا یک حجم برای شما محاسبه خواهند شد و این بدین معناست که شما اگر یک ویدیو 200 مگابایتی را دانلود کنید، دقیقا 200 مگابایت از بسته شما کسر خواهد شد و اگر همان ویدیو 200 مگابایتی را مشاهده کنید باز از بسته شما 200 مگابایت کسر خواهد شد.

بسته های اینترنتی

دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران

همچنین اگر شما این ویدیو را همزمان هم تماشا کنید و هم دانلود کنید، 400 مگابایت از اینترنت شما کاهش خواهد یافت.

3- صفحات مجازی

زمانیکه در صفحات مجازی از جمله اینستاگرام در حال جستجو و گردش هستید، باید متوجه شده باشید که به تعداد ویدیوهایی که تماشا می کنید حجم بسته شما پایان خواهد یافت. برای مثال اگر حجم میانگین هر ویدیو در اینستاگرام را 5 مگابایت در نظر بگیریم و شما در یک ساعت 100 عدد فیلم را مشاهده کنید، 500 مگابایت از بسته شما کسر خواهد شد و شاید خودتان هم خبردار نشوید.

توجه : زمانیکه ما تصاویر و یا وب سایتی را باز می کنیم، در اصل در حال دانلود کردن آن هستیم و گرچه شاید آنرا دانلود ننموده باشیم ولی در اصل در حال دانلود آن هستیم که هرچه میزان کیفیت افزایش یابد، میزان حجم بیشتری از حساب شما کسر خواهد شد. بنابراین این موضوع را نیز در وب گردی خود لحاظ کنید.

بسته های اینترنتی

دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *