جایگاه ارزشمند سئو سایت در کسب و کار اینترنتی

جایگاه ارزشمند سئو سایت در کسب و کار اینترنتی

 سئو و نقش آن در کسب و کار اینترنتی

امروزه شاهد هستیم که سئو سایت نقش بسیار موثری در افزایش بازدید صفحات سایت های مختلف داشته است. طبیعتا آن دسته از کسانی که به اهمیت سئو برای تجارت الکترونیک پی برده اند نیز سعی می کنند تا نکات دوره آموزش سئو را در فعالیت های خود پیاده سازی کنند. راه اندازی فروشگاه، تنها یکی از اولین اقدامات افزایش تعداد فروش های محصولات یا خدمات شماست.

قطعا یک وب سایت نیز می تواند کمک زیادی به افزایش فروش و فعالیت های کسب و کار شما بکند. اما نکته ای که وجود دارد اینجاست که شما چگونه می توانید افراد را جذب محتوا و صفحات سایت خود کنید. با توجه به بررسی عملکرد موفقیت آمیز فروشگاه های اینترنتی برتر، متوجه می شویم که سئو سایت بهترین گزینه برای افزایش این نوع سایت هاست.

موتورهای جستجو در واقع مرکزی هستند که برای تمامی افراد در زمینه های مختلف می توانند کارساز باشند. نیوسئو در مقاله های خود اعلام کرده است که حدود 93 درصد از کل فعالیت های آنلاین، با یک جستجو شروع می شود. حال اگر شما نکات دوره آموزش سئو را در استراتژی های خود پیاده سازی نکنید، وب سایت و تجارت الکترونیک شما می تواند آسیب جدی ببیند.

به همین ترتیب ، مشاغل آنلاین سعی کرده اند تا به بهترین شکل عملکرد خود را مطابق با فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو، وفق دهند تا بتوانند رتبه و ترافیک قابل توجهی دریافت کنند.

امیر قمصری مدیر و موسس وب سایت نیوسئو در این زمینه می گوید که سئو سایت تا حدی در این سال ها رشد داشته است که حتی بازاریابان دیجیتال نیز به طور کامل با سئو درگیر شده و استراتژی های خود را بر اساس اصول سئو تعیین می کنند.

با توجه به این نکته، در ابتدا به نظر می رسد که صاحبان مشاغل باید محتوای صفحه خود را بهینه کنند تا رقابت خود در عرصه آنلاین با دیگر کسب و کارهای مربوط به تجارت الکترونیک را تقویت کنند.

هنگامی که مسئله ای به وجود می آید مبنی بر اینکه سئو سایت چگونه می تواند ترافیک صفحات و مقاله های یک وب سایت را افزایش دهد، بیشتر متخصصین سئو سریعا به این مسئله پاسخ می دهند. اما سوال سختی که به راحتی نمی شود به آن پاسخ داد این است که آیا واقعا سئو می تواند تاثیر مثبتی بر تجارت الکترونیک داشته باشد؟

امیر قمصری در دوره آموزش سئو خود برای پاسخ به این سوال بیان کرده است که سئو سایت قطعا تاثیر مفید، ارزشمند و مفیدی برای تجارت الکترونیک خواهد داشت. این نکته عجیبی نیست؛ چراکه سئو سایت بسیار بیشتر از آنچه که افراد تصورش را بکنند، رشد کرده و همچنین پتانسیل رشد بیشتر و احاطه بر تمامی کسب و کارها را دارد.

شما باید یکسری اصول و دستورالعمل داشته باشید که به شما نشان دهند که سئو چگونه می تواند بر تجارت الکترونیک تاثیر داشته باشد. این اصول می توانند اصول سئویی باشند که از کلاس های آموزش آن به دست آمده و یا می توانند استراتژی هایی باشند که در یک دوره آموزش تولید محتوا، آن ها را یاد گرفته اید.

سئو و افزایش ترافیک سایت

سئو سایت فروشگاهی

نکته مهمی که امیر قمصری در دوره آموزش سئو خود همیشه به آن می پردازد این است که ترافیک مهمترین فاکتوری است که باعث افزایش میزان فروش یک کسب و کار می شود و بهترین ابزاری که با استفاده از آن می توان این ترافیک را به خوبی افزایش داد، سئو می باشد.

 

بر اساس تحقیقات وب سایت نیوسئو، هرچه کاربرانی که جذب وب سایت شما می شوند، به صورت هدفمندتر از مطالب شما بازدید کنند، احتمال تبدیل آن ها به مشتری به شدت افزایش پیدا می کند.

در نتیجه شما باید تمامی تلاش خود را به کار بگیرید تا محتواهایی بر اساس نکات مهم آموزش تولید محتوا ایجاد کنید. به این صورت هم می توانید اعتبار خوبی از نظر اینکه محتواهای ارزشمندی دارید داشته باشید و هم می توانید میزان فروش محصولات سایت خود را تقویت کنید.

 

اعداد و ارقام همچنین نشان می دهند که به میزان هر 100 مشتری که از سایت شما بازدید می کنند، حدود دو تا سه نفر خرید خود را انجام می دهند؛ این یعنی داشتن نرخ تبدیل 2.5 درصد. حال تصور کنید که با استفاده از استراتژی های آموزش تولید محتوا و همچنین اصول دوره آموزش سئو، بتوانید حدودا 1000 کاربر را جذب سایت خود کنید. با این حساب شما می توانید با ورود این تعداد کاربر، به شکل قطعی 25 مشتری جدید و هدفمند داشته باشید.

در نتیجه، منطقی است که شما برای موفقیت تجارت الکترونیک خود، برای سئو سرمایه گذاری کنید. علاوه بر یادگیری آن، شما می توانید خدمات سئو را از سایت های معتبری مثل Newseo دریافت کرده و بهینه سازی صفحات خود را با خیال راحت به دست متخصصین با تجربه در این زمینه بسپارید.

 

یک ویژگی اساسی که سئو دارد این است که سودآوری آن محدود به زمان خاصی نمی شود. هنگامی که گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری محتوای سایت شما را ارزشمند بشناسد، می توانید برای مدت زمان زیادی بازدید و ترافیک طبیعی دریافت کنید. البته از بروز رسانی محتوای سایت خود غافل نشوید.

 

 

 

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *