تبلیغ در گوگل ادوردز، سئو و رپورتاژ : معجزه های تبلیغات

تبلیغ در گوگل ادوردز، سئو و رپورتاژ : معجزه های تبلیغات

آغاز یک رقابت جدید بین کسب و کارها

محبوبیت بالای اینترنت باعث شده امروزه بسیاری از کسب و کارها فعالیت تجاری خود را به واسطه این رسانه گسترش دهند. از طرف دیگر، کاربران اینترنت هم به دلیل ورود شرکت های معتبر به این عرصه، کم کم اعتماد بیشتری به اینترنت پیدا کرده اند و حاضر به خرج کردن پول خود به صورت آنلاین شده اند. وقتی هم که رقابت زیاد باشد،

طبیعتاً نیاز بیشتری به روش های تبلیغاتی موثر احساس می شود. و چیزی که شاید در ایران هنوز جایش خیلی پر نشده باشد، وجود آموزش های درست در زمینه روش های موثر تبلیغات اینترنتی است. به همین منظور، تصمیم گرفتیم سه روش موثر برای تبلیغات اینترنتی و جذب مخاطبان بیشتر را به شما معرفی نماییم.

 

1.تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز

 

تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز، سرویس آنلاین تبلیغاتی است که توسط گوگل راه اندازی شده است. این سرویس تبلیغات اینترنتی، به کسب و کارها اجازه می دهد تا با پرداخت یک هزینه مناسب، وب سایت خود را در بین نتایج اصلی جستجوهای مرتبط نمایش دهند.

سرویس تبلیغات گوگل، محبوبیتی باورنکردنی در جهان دارد. در واقع، 90% از درآمد 60 میلیارد دلاری گوگل در سال 2012، از طریق همین سیستم گوگل ادوردز بوده است. مطمئناً که اگر تبلیغ درگوگل واقعاً موثر نبود، هیچوقت چنین محبوبیتی را کسب نمی کرد.

 

تبلیغ در گوگل چگونه کار می کند؟

 

همانطور که در تصویر زیر می بینید، تبلیغات گوگل معمولاً در بالای صفحه نتایج (و همینطور انتهای آن) به نمایش در می آید و با برچسب ad از نتایج طبیعی جدا می شود.

تبلیغات اینترنتی

 

پس زمانی که شما در گوگل ادوردز مبلغی را شارژ کرده و یک یا چند کلمه کلیدی را برایش تعیین می کنید، تبلیغ شما در جایگاه های مخصوص تبلیغ نمایش داده می شود. اما اینکه جایگاهش در بین تبلیغ ها کجاست، بستگی به میزان رقابت در کسب و کار شما دارد. هر چقدر رقابت در یک کلمه بیشتر باشد، برای جایگاه های بالاتر، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

البته فقط هزینه مطرح نیست، بلکه کیفیت تبلیغ شما مهم است. هر چقدر کیفیت تبلیغ شما بیشتر باشد، گوگل حاضر است بیشتر و در جایگاه های بالاتر آن را نمایش دهد. این یعنی ممکن است شما، مبلغی کمتر از رقبای خود بپردازید، اما به خاطر کیفیت بالاتر تبلیغ تان، جایگاه بهتری نسبت به آنها داشته باشید.

حال بیایید برای آشنایی بیشتر با ادوردز، به بررسی یک مثال بپردازیم. کلمه طراحی سایت را در نظر بگیرید. در کلمه طراحی سایت، آنقدر رقابت زیاد است که برای حضور در نتایج اول، شما باید رقمی بیشتر از 1 دلار بابت هر کلیک پرداخت کنید و برای حضور در صفحه اصلی، احتمالاً هزینه هر کلیک شما، 30 سنت خواهد بود.

این هزینه شاید در ابتدا زیاد باشد. اما شما دو راه ساده برای کاهش هزینه دارید. یکی اینکه در کلمات مرتبط دیگر با هزینه کمتر، مثل ساخت سایت و ایجاد سایت، تبلیغ بدهید. یکی هم اینکه آنقدر متن تبلیغ و صفحه فرود سایت خود را بهینه کنید که هزینه تبلیغ شما تا جای ممکن کاهش یابد.

پس، با یک مدیریت درست می توانید کلمات بکری را در زمینه کسب و کار خود پیدا کنید و هزینه کلیک ها را کاهش دهید. البته برای این منظور لازم است که یک فرد متخصص در این زمینه به شما کمک کند یا آنکه آموزش کاملی در زمینه کار با گوگل ادوردز ببینید.

برای اینکه بیشتر در مورد سیستم و کارکرد گوگل ادوردز اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد می کنم ویدئوی خود گوگل را در این زمینه تماشاکنید که به فارسی زیرنویس شده است.

 

همچنین در صورتی که بعد از تماشای ویدئو، هنوز هم سوالی در مورد گوگل ادوردز برای شما باقی مانده بود، می توانید به صفحه ادوردز وب سایت نوین به آدرس www.novin.com/adwords/ مراجعه کنید یا آنکه مطالب ما در زمینه آموزش تبلیغات در گوگل ادوردز را مطالعه بفرمایید.

 

2.سئو و بهینه سازی وب سایت

 

در سوی دیگر معادله گوگل، گزینه سئو و بهینه سازی وب سایت وجود دارد. سئو به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتور جستجو است و شامل تمام کارهایی است که شما انجام می دهید تا بتوانید رتبه های بهتری را در نتایج طبیعی کسب کنید. یعنی زمانی که کاربر یک جستجوی مرتبط با کار شما را انجام داد، شما را در بین نتایج اول ببینید.

 

سئو و بهینه سازی سایت در مجموع شامل دو بخش است:

 

سئو و بهینه سازی داخلی وب سایت: که یعنی شما صفحات سایت خود را ویرایش می دهد تا از کیفیت بیشتری برخوردار باشند و نیاز کاربران را بهتر برآورده کنند. بدین ترتیب، گوگل شما را به عنوان یک منبع خود می شناسد و در نتیجه، با اعتماد بیشتری شما را در بین نتایج بالا نمایش می دهد. سئو داخلی شامل موارد بسیاری است:بهینه سازی متن صفحات با توجه به کلمات کلیدی، بهینه سازی سایت برای گوشی و تبلت، بهینه سازی کدهای وب سایت، ایجاد لینک های داخلی، تولید محتوا و …

سئو و بهینه سازی خارجی وب سایت: که یعنی شما باید از وب سایت های خوب، معتبر و مرتبط به خود، لینک بگیرید. وقتی یک وب سایت دیگر، کاربر خودش را به سمت وب سایت شما هدایت می کند، گوگل این موضوع را به منزله اعتماد آن وب سایت به شما می بیند و در نتیجه، شما را به عنوان یک منبع خوب می شناسد. بنابراین هر چقدر که لینک هایی که به سمت شما داده می شود، بیشتر باشد، شانس شما هم برای رتبه های بالای گوگل بیشتر است.

 

دقت کنید که سئو و بهینه سازی وب سایت، بر خلاف تبلیغات گوگل، یک فرآیند طولانی مدت است و حداقل 3 ماه زمان لازم است تا بتوانید نتیجه آن را به خوبی مشاهده کنید. بنابراین پیشنهاد ما این است که همراه با آن، یک استراتژی زودبازده تبلیغاتی همچون تبلیغات گوگل را نیز برای خود در نظر گیرید.

در نهایت، باید این موضوع را به شما خاطرنشان کنم که سئو وب سایت امری است که نیاز به زمان و هزینه دارد. در واقع، اگر این کار با تخصص و مهارت کافی انجام نشود، نه تنها مفید نیست، بلکه تاثیری منفی در جایگاه وب سایت شما خواهد داشت که به سادگی نمی توانید آن را از بین ببرید. بنابراین پیشنهاد می کنیم که قبل از هر کاری، حتماً کمی در مورد سئو و بهینه سازی اطلاعات

کسب کنید تا بتوانید یک تصمیم آگاهانه بگیرید.

شرکت های بسیاری (از جمله شرکت ما) هستند که خدمات سئو و بهینه سازی سایت را به شما ارائه می دهند. اما بسیاری از این شرکت ها، رویکردی غیر مسئولانه در مقابل موضوع دارند و حتی اگر هزینه کمی از شما بگیرند، نباید به سراغشان بروید. اگر هم دوست دارید درباره سئو بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنم به سراغ مطالب آموزش سئو و بهینه سازی ما بروید. در طی این مقالات، ما از ابتدایی ترین اصول سئو تا پیشرفته ترین آنها را به شما آموزش خواهیم داد و کمک می کنیم با آگاهی بیشتر در مورد سئو سایت خود تصمیم بگیرید.

 

 

آخرین راهکاری که قصد داریم با شما به اشتراک بگذاریم، رپورتاژ خبری است. می پرسید منظور از رپورتاژ خبری چیست؟ خب ساده است، رپورتاژ خبری یک مقاله برای آموزش یا معرفی محصول و خدماتتان است که می نویسید و در وب سایت های پربازدید و با اعتبار بالا منتشر می کنید. مثلا همین متنی که الان مشغول خواندنش هستید، یک رپورتاژ خبری از طرف شرکت بازاریابی ما یعنی رسانه تجارت نوین است که در آن به آموزش در زمینه روش های تبلیغات اینترنتی می پردازیم.

اما اینکار چه فایده ای دارد؟ خب ساده است… در درجه اول شما مشغول معرفی خود و خدماتتان به مشتری هستید. منتها، بر خلاف سایر روش های تبلیغاتی، شانس این را دارید که کامل در مورد کار خود صحبت کنید و به جزئیات و مزایای آن بپردازید. در واقع، نوشتن یک مقاله به مخاطب کمک می کند تا بهتر با شما آشنا شود و اعتماد بیشتری به شما کند. به خصوص اگر که مطلب شما واقعاً مفید باشد و در سایر پربازید و حتی مرتبطی منتشر شود.

اما این تنها مزیت رپورتاژ خبری نیست. رپورتاژ خبری یک مزیت بزرگ دیگر هم برای شما دارد و آن چیزی نیست جز لینک سازی. در واقع، از طریق رپورتاژ خبری شما می توانید از سایت های مرتبط و معتبر، برای خود لینک بگیرید و به اعتبار خود بیفزایید. به این ترتیب، گوگل نیز شما را به عنوان یک منبع معتبرتر خواهد شناخت و شما را در نتایج بالاتری نمایش خواهد داد.

در صورتی که می خواهید بیشتر در مورد رپورتاژ خبری و مزایای آن بدانید، پیشنهاد می کنم به سراغ مطلب ما با عنوان رپورتاژ خبری چیست بروید و آن را کامل مطالعه کنید. همچنین، اگر قصد دارید از این روش تبلیغاتی استفاده کنید، بد نیست اگر به صفحه خدمات رپورتاژ خبری ما به آدرس http://www.novin.com/reportage سری بزنید. چرا؟ ساده است:چون ما می توانیم رپورتاژهای خبری شما را با تخفیف منتشر کنیم و از هزینه مالی شما بکاهیم، در وقت شما صرفه جویی کنیم و در نهایت، به کیفیت کار شما بیفزاییم.

 

آموزش بازاریابی دیجیتال و دریافت مشاوره بازاریابی

 

در نهایت، اگر دوست دارید بیشتر در مورد روش های بازاریابی و جذب مشتری بخوانید، پیشنهاد می کنیم به سراغ وبلاگ ما بروید و مطالب آموزش بازاریابی اینترنتی آن را بخوانید. اگر هم که فرصت زیادی ندارید که خودتان به تبلیغ و بازاریابی بپردازید و ترجیح می دهید خیلی سریع تر روش های درست را بشناسید، پیشنهاد می کنیم با شماره 02163404 تماس بگیرید و از کارشناسان ما مشاوره بازاریابی بگیرید تا بهترین روش های تبلیغاتی را متناسب با بودجه خود شناسایی کنید. یا آنکه به سراغ صفحه خدمات بازاریابی اینترنتی ما بروید تا بیشتر با کار و خدمات ما آشنا شوید.
Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *