تاثیر فوق العاده متن یونیک در سئو و بالا آمدن مقاله سایت

تاثیر فوق العاده متن یونیک در سئو و بالا آمدن مقاله سایت

یونیک بودن محتوا یک ابزار قدرتمند است که روی موقعیت کمپانی تاثیرگزار است. یونیک بودن باعث یک فهرست خوب برای سایت می شود که ارزش اطلاعات ، سرویس ها و محصولات را به مخاطبان نشان می دهد و درک کلی و بهتری از برند می سازد . این یک مفهوم گسترده است که نه تنها شامل کیفیت متن های پست شده می شود ، بلکه استایل کلی سایت را می سازد و باعث می شود که تولیدات و محصولات شما منحصربفرد شناخته شوند.

متن اختصاصی

جنبه های ابزاری ارائه محتوای یونیک

مفهوم یونیک بودن به طور وسیعی در اینترنت استفاده می شود و اساسا به کیفیت محتوا مربوط می شود . تکست ها یا متن ها باید منحصربفرد باشند و به ترتیب نوشته شوند . کلمات تکرار شده در بلاک های جداگانه مقاله نباید با نتایج جستجوی دیگر سایت ها منطبق باشند . نکات ظریف و دقیق در زیر به شما کمک می کند تا به جنبه های مهم تولید محتوای یونیک پی ببرید.

1. تولید محتوای یونیک برای ربات های موتور جستجو

ربات های جستجو ، یونیک بودن ابزار ارائه شده را ارزیابی می کنند . ربات ها این کار را با استفاده از بخش های جداگانه متن انجام می دهند. آن ها وارد موتور جستجو می شوند و بررسی کردن را آغاز می کنند . بعد از بررسی، قضاوت نهایی در مورد کیفیت محتوا و صفحه ای از سایت که در نتایج جستجو بالا یا پایین رفته اند، مشخص می گردند.

2. انتقال تجربه یونیک به بازدیدکنندگان یک منبع

بازدیدکنندگان در یک وبسایت به دنبال پاسخ های مناسب برای سوالشان می گردند . معمولا منابع زیادی برای آن ها وجود دارد. در بین همه اطلاعاتی که پیدا شده اند، کاملترین، کاربردی ترین و مرتبط ترین محتوا بیش از همه توجه مخاطب را به خود جلب می کند.

زمانی که محتوای اطلاع رسانی تولید می کنیم ، بسیار مهم است که تا حد امکان، آن را کاربردی ارائه دهیم تا محتوای ما بهتر از محتوای رقیبان دیگر باشد و همچنین باید جزئیاتی را به آن اضافه کنیم که در منابع دیگر یافت نمی شوند.

علاوه بر تکنیک های یونیک بودن محتوا و تکست ، اصل بودن تجربه انتقال داده شده نیز اهمیت دارد. بهترین حالت این است که مطلب از زبان یک متخصص در رشته خاص باشد زیرا این شخص متخصص می تواند نکات ظریف و منحصربفردی را ارائه دهد که شبیه به آن جایی وجود ندارد . مقاله های خوب از طرف سایت های رقیب به سرعت کپی می شوند اما با این حال نیز می توانید رتبه کمپانی و سایت خود را افزایش دهید.

3. اصل بودن محتوای ارائه شده

یونیک بودن محتوا همچنین به معنی اصل بودن مطلب ارائه شده می باشد که کاربران به آن علاقه دارند و آن ها را تشویق می کند تا به منبع این مطلب سر بزنند یا خدمات یا محصولی را از آن سفارش دهند . راهبرد خلاقانه می تواند یک “جهش” ایجاد کند . این نوع یونیک بودن، همچنین می تواند منجر به یک استایل منحصربفرد در کمپانی باشد که عامل تعداد زیادی از ارتباطات و در ذهن ثبت شدن برند می باشد.

مطلب برای سایت

برای ارتقای یک وبسایت چه عواملی مهم تر هستند؟

یونیک بودن محتوا مهم است اما همیشه فاکتور اصلی برای ارتقای سایت محسوب نمی شود . اثر آن روی معروف شدن سایت ، بستگی به روش جذب ترافیک و نیاز به بازدیدها دارد.

به طور مثال فروشگاه آنلاین لباس که ترافیک را از محتوای تبلیغاتی دریافت کرده است ، نیاز به پست محتوای 100 درصد یونیک ندارد . برای چنین پروژه ای، تولید یک محتوای اطلاع رسان تر برای هر محصول مهم تر است ، به طوری که بتواند توضیح دقیقی در مورد سایز، جنس لباس و ویژگی های خاص آن و تمام ویژگی هایی که یک نفر برای خرید لباس باید بداند را به مخاطب انتقال دهد . یونیک بودن محتوا در این مثال در پیش زمینه کار محو می شود و اصلا ضروری نیست.

از طرفی در بلاگ های شخصی که تبلیغات دریافت می کنند ، نه تنها باید اطلاعات یونیک را از لحاظ تکنیکی به مخاطب انتقال دهیم ، بلکه باید یک تجربه منحصربفرد برای آن ها ایجاد کنیم . مثال ها باید راجع به موضوعات مورد علاقه مخاطب باشد . ارائه تاپیک ها و موضوعات باید از طریق راهی جذاب انجام شود. آشنایی خوانندگان با افق های جدید افکارشان ، باعث می شود که احساسی جدید و خوشایند در آن ها به وجود بیاید.

زمانی که برای یک محتوا برنامه ریزی می کنید ، باید منبع را بررسی کنید . به این فکر کنید که چه چیزی بیشتر توجه مخاطب را جذب می کند ؟ چه کیفیت هایی در محتوا برای مخاطب جالب تر هستند؟ چه چیزی باعث می شود که مخاطبان به صفحات دیگر بروند و یا بخواهند که دوباره از سایت ما بازدید کنند؟ چه چیزی به آن ها انگیزه می دهد تا با ما تماس بگیرند؟

برای طراحی شایسته سایت که نیازهای مخاطب را مورد هدف قرار دهیم و محتوایی تولید کنیم که در جهت برطرف کردن نیازهایشان باشد.

هدف اولیه گوگل چیست؟

اولین مرحله برای فهم اینکه چرا محتوا نقشی حیاتی در جستجو دارد، این است که طرز فکر خود را تغییر دهید. زمانی که بسیاری از افراد فقط به فکر شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت هستند و به رتبه وبسایت فکر نمی کنند، بهتر است که شما به این مسئولیت مهم وفادار بمانید.

سعی کنید که فهم درستی از اکوسیستم و نیازهای انسان های دنیای اطرافتان به دست بیاورید . باید در این کار از افراد دیگر نیز کمک بگیرید که برای شما مفید کار کنند . فهم اینکه گوگل دقیقا چه می خواهد، به اندازه فهم اینکه مخاطبان چه می خواهند، مهم و ضروری است.

بنابراین باید دید که هدف اولیه گوگل در نتایج جستجو چیست؟ اگر پاسخ شما به این سوال ” نتایج جستجوی عالی تر” می باشد، تقریبا نصف راه را درست رفته اید . هدف اولیه گوگل پول در آوردن است . همانطور که می بینید، گوگل شبیه به دیگر سازمان هاست و هدف اولیه آن هم چیزی جز سوددهی نیست . آنها با جلب اعتماد از دنبال کنندگان که به کیفیت نتایج جستجوی خود اعتماد دارند، پول به دست می آورند . تعداد زیادی از موتورهای جستجوی دیگر هم وجود دارد اما هنوز هم گوگل، مهم ترین آن هاست زیرا محبوبیت او همیشه در حال افزایش است و نتایج مورد هدف و با بهترین کیفیت را در اختیار کاربر قرار می دهد.

گوگل قصد دارد که سه جنبه مشخص از محتوا را ببیند:

  • کیفیت
  • مرتبط بودن
  • یونیک بودن

کیفیت که از نامش پیداست به چه چیزی اشاره دارد . کیفیت خوب محتوا یعنی نوشتار خوب و یا ویدئوهای تولید شده خوب که تخصصی باشند.

مرتبط بودن نیز یعنی اینکه محتوا دقیقا راجع به موضوع صحبت کند . مثلا اگر کاربر در مورد “ماشین” سرچ می کند، محتوای سایت شما که برایش ظاهر می شود، در مورد “قایق” نباشد . البته که این مثال بیش از حد ساده و سطحی است اما در کل این ویژگی می تواند به موفقیت بیشتر محتوای شما منجر شود و افراد بیشتری به سایت تان سر بزنند.

 

یونیک بودن کمی مبهم تر است : یونیک بودن می تواند بالاترین ارزش را هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ مالی به محتوای شما بدهد . اگرچه که دو متود پایه ای برای تولید محتوای یونیک وجود دارد.

 

متود یا روش اول این است که خودتان تحقیق کرده و اطلاعات خود را شرح دهید یا اینکه ببینید که دیگران چه چیزی تولید کرده اند و شبیه به محتوای آن ها تولید نکنید . البته به این نکته دقت داشته باشید که اگر بخواهید خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید، اصلا کار راحتی نیست. باید کاملا از استراتژی ها و تکنیک های سئو در تولید محتوای خود آگاهی داشته باشید . مثلا فرض کنید که در حال ساخت یک تیم فوتبال هستید و می خواهید بهترین بازیکن خط حمله را داشته باشید.

 

یک بازیکن عالی پیدا می کنید اما مشکل اینجاست که او نابینا است . محتوا هم همینگونه است . می توانید یک محتوای مرتبط با موضوع سرچ شده و با کیفیت خوب داشته باشید اما اگر این محتوا از قوانین پایه ای سئو تبعیت نکند، چه ؟ اگر به شخص دیگری پول بدهید که برای شما محتوا تولید کند ، باید تضمین کنید که این فرد واقعا به قوانین سئو آگاه است و می تواند پروسه تولید محتوا را به خوبی پیش ببرد.

 

کیفیت بخشی از محتوا است که هم اکنون پیش نویسی شده و به عنوان بیس یا پایه کار برای تولید محتوای یونیک محسوب می گردد . البته این روش آنقدر ها هم که فکر می کنید، آسان نیست.

پس حتما باید از تحقیقات کامل خود آگاه شوید و یا شخصی که این مسئولیت را دارد، به این مسائل اشراف کامل داشته باشد و یونیک بودن را همراه با حفظ کیفیت ، مرتبط بودن و بهینه سازی برای سئو حفظ کند.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *