بزرگترین هکرهای دنیا را با داستانشان بشناسید

بزرگترین هکرهای دنیا را با داستانشان بشناسید

بزرگترین هکرهای جهان را بشناسید

دیدگاهی که هر یک از ما نسبت به افراد هکر داریم، این است که تمام آنها افراد سودجو و متخلفی هستند که تنها فکر و دغدغه آنها، دسترسی به حساب های شخصی افرادی است که آنها می توانند از طریق فروش این اطلاعات به سرمایه زیادی دسترسی پیدا کنند. این دید کم و بیش درست است. لازم به ذکر است که برخی از افراد هکر هم وجود دارند که در واقعیت نام آنها “white-hat hackers” می باشد که بیشتر در زمینه بهبود امنیت رایانه و حساب های کاربری فعالیت دارند و این در حالی است که افراد هکر سودجو به نام “black-hat hackers” نامیده می شوند. همچنین افرادی که تنها برای سرگرمی این کار را می کنند، “gray-hat hackers” نامیده می شوند.

هکر

بزرگترین هکرهای تاریخ

هکرهای دسته “black-hat hackers” با وجود اینکه دانش بسیار زیادی دارند و می توانند در زمینه امنیت فعالیت کنند، می توانند صدمات زیادی را اشخاص حقیقی و حقوقی وارد کنند که نام این افراد در تاریخ ثبت شده است. به همین دلیل در ادامه این مطلب از بخش تکنولوزی نمناک قصد داریم بدنام ترین و بزرگترین هکرهای تاریخ را بصورت کامل به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید.

اسامی بزرگترین هکرهای دنیا

در ادامه با بزرگترین و شناخته شده ترین هکرهای دنیا آشنا خواهید شد؛

1- Kevin Mitnick

سازمان دادگستری آمریکا او را به عنوان تحت تعقیب ترین مجرم کامپیوتری در تاریخ ایالات متحده دانسته است و وی به قدری شناخته شده و محبوب است که حتی از اقدامات او فیلمی به نام Track Down ساخته شد.

جنایت کوین چه بود؟

کوین بعد از یک سال تحمل زندان که به دلیل هک دیجیتال ایکویپ منت کورپوریشن، ناگهان خبر آزادی وی به مدت 3 سال اعلام شد. اما نزدیک به اواخر دوره زندان او گفته شد که در طی 2.5 سال او اقدام به هک و دسترسی یافتن به اسرار شرکت ها و همچنین نقض سیستم هشدار دفاع ملی کرد.

اینک کوین در چه حال است؟

کوین بعد از آخرین جرمی که انجام داد، به مدت 5 سال دیگر به زندان رفت و مدت زمان مقرر شده را بصورت کامل سپری کرد. او اینک به عنوان مشاور و سخنران امنیت کامپیوتر در حال فعالیت است.


2- Jonathan James

داستان آقای جاناتان جیمز به عنوان “c0mrade” شناخته شده است که یک داستان تراژیک می باشد. او از جوانی شروع به هک کرد و در نهایت او موفق به هک کردن چندین شبکه تجاری و دولتی شد و مدت زمان زیادی خوشحالی او ادامه پیدا نکرد و توسط پلیس ردیابی شد و در نهایت به زندان رفت و این در حالی بود که او تنها یک فرد جوان بود.

هکر

بزرگترین هکرهای جهان 

جاناتان جیمز چه کرد؟

جاناتان جیمز مشهور شبکه ناسا را هک کرد و توانست به سورس کافی با ارزش 1.7 میلیون دلار دسترسی پیدا کند و از این سورس ها توانست بفهمد که چگونه ایستگاه فضایی بین المللی کار می کند! ناسا مجبور شد شبکه اینترنتی خود را به مدت 3 هفته کامل تعطیل کند و برای رفع این مشکل به میزان 41 هزار دلار هزینه کرد!

جاناتان الان در چه حال است؟

در سال 2007 میلادی چندین شرکت پر مخاطب قربانی حملات اینترنتی زیادی شدند و با اینکه جیمز هر گونه هک را تکذیب کرد، مورد اولی بود که ماموران به او مشکوک شدند. در سال 2008 میلادی جیمز خودکشی کرد و معتقد بود که به جرم هایی که مرتکب نشده است، دائما محکوم می شود.


 3- Albert Gonzalez

آلبرت گونزالز به عنوان رهبر گروه هکرها به نام ” ShadowCrew ” شروع به کار کرد و علاوه بر سرقت و فروش شماره کارت های اعتباری، این مجموعه کارهای خطرناک دیگری را نیز انجام داد که از مهم ترین آنها می توان به جعل اسناد دولتی اشاره کرد که برای مشتریان خود آماده می کرد و به قیمت بالایی می فروخت.

آلبرت گونزالز چه کرد؟

آلبرت هنگامی که بیش از 170 میلیون کارت اعتباری و شماره کارت های خود پرداز را در مدت زمان دو سال جمع آوری کرد، به سرعت در دنیای وب شناخته شد. همچنین او شرکت هایی همچون TJX و Heartland Payment System را بطور کامل هک کرد و به اطلاعات بانکی مشتریان آنها دسترسی پیدا کرد.

آلبرت  الان در چه حال است؟

گونزالز به مدت 20 سال به زندان محکوم شد و در طی سال های اخیر حکم های متعددی برای وی صادر شده است که طبق گزارشات انجام شده گفته شده است که تا سال 2025 میلادی این حکم ها صادر خواهند شد.


4- Kevin Poulsen

کوین پولسن که معروف به “Dark Dante” بود. او با دانش پیچیده خود توانست به مدت 15 دقیقه خطوط تلفن یک ایستگاه رادیویی را هک کند و خودش را به عنوان یک تماس گیرنده برنده اعلام کرد و توانست یک دستگاه پورشه آخرین مدل را بدست بیاورد. او واقعا یک نابغه می باشد!!!

هکرهای تاریخی

بهترین هکرهای دنیا

کوین پولسن چه کرد؟

پولسن توانست سیستم فدرال آمریکا و همچنین مکالمات ضبط شده را به سرقت ببرد و به همین دلیل در لیست FBI قرار گرفت تا هر چه سریع تر دستگیر شود. او در نهایت وقتی که در یک سوپر مارکت بود توسط ماموران پلیس دستگیر شد و به مدت 51 ماه زندان و همچنین پرداخت 56 هزار دلار محکوم شد.

الان در چه حال است؟

او پس از آزادی در سال 1995 میلادی راه زندگی خود را تغییر داد و به عنوان یک ژورنالیست شروع به فعالیت در Wired کرد.


5- Gary McKinnon

آقای گری مک کینون به عنوان Solo شناخته شده است که بر این ادعاست او بزرگترین هکر کامپیوتر در تمام دوران می باشد!!!

 

هکر

بزرگترین هکرهای ناسا 

گری مک کینون چه کرد؟

طی یک دوره 13 ماهه از فوریه سال 2001 تا مارس 2002 میلادی او به طور غیر قانونی به 97 کامپیوتر متعلق به نیروهای مسلح آمریکا و ناسا دسترسی پیدا کرد!! او ادعا کرد که به دنبال اطلاعات کافی در مورد موجودات فضایی (منطقه 51) بود که به گفته مقامات آمریکا او تعدادی پرونده مهم را حذف کرد و بیش از 300 رایانه را غیر قابل استفاده!!!! در نتیجه او بیش از 700 هزار دلار خسارت به بار آورد.

الان در چه حال است؟

مک کینون که اصالتا اسکاتلندی بود و در خارج از کشور انگلستان فعالیت می کرد، توانست با حکم استرداد مجرمین دولت آمریکا را گول بزند و خودش را بیمار جلوه دهد!! اما دقیقا هیچ اطلاعات دقیقی در مورد حال این روزهای وی صادر نشده است.


6- Robert Tappan Morris

آقای رابرت تپن موریس دانش خود را در زمینه کامپیوتر از پدر خود آقای رابرت موریس که یکی از دانشمندان رایانه در آزمایشگاه های بل و بعدا ناسا بود، بدست آورد. موریس به عنوان اولین خالق کرم کامپیوتر می باشد!!!!

 

هکرهای تاریخی

اسامی بزرگترین هکرهای دنیا

رابرت تپن موریس چه کرد؟

در سال 1988 میلادی وی هنگامیکه دانشجوی دانشگاه کرنل بود، کرم موریس را ایجاد کرد! این کرم می توانست کامپیوتر را به ویروس مبتلا کند و در نهایت او با این اختراع توانست بیش از 6000 کامپیوتر را غیر قابل استفاده کند.

رابرت الان در چه حال است؟

در سال 1989 میلادی مشخص شد که موریس کامپیوترها را دچار نقض می کند و به همین دلیل به مدت 3 سال به زندان، 400 ساعت کار برای جامعه و جریمه 10050 دلاری محکوم شد. وی سپس Y Combinator را تاسیس کرد و این روزها گاهی اوقات در دانشگاه ماساچوست تدریس می کند.


7- Anonymous یا ناشناس!

Anonymous شناخته ترین هکر دنیا در زمان است که از قرار معلوم یک فرد نیست و تشکیل شده از چندین گروه ناشناس است و کارهای مخرب بسیار زیادی را انجام داده اند!!!

 

هکر

بزرگترین هکرهای اینترنت

Anonymous ها چه کرده اند؟

از زمان اولین فعالیت این مجموعه در سال 2003 میلادی، اقدام به آسیب رساندن به آمازون، پی پال، سونی، کلیسای Westboro Baptist و کلیسای Scientology و همچنین دارک وب، دولت استرالیا،هندوستان، سوریه و ایالات متحده کرده اند.

آنها الان کجا هستند؟!

این مجموعه تا به الان در حال انجام هک است و تا سال 2011 میلادی دو گروه از این مجموعه با نام های LulzSec و AntiSec دستگیر شدند.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *