برنامه شاد | آموزش جامع و تصویری برنامه شاد را اینجا بخوانید

برنامه شاد | آموزش جامع و تصویری برنامه شاد را اینجا بخوانید

برنامه شاد یکی از برنامه های کاربردی برای برگزاری کلاس های آنلاین و غیرحضوری است که در این روزهای کرونایی برای دانش آموزان بیشترین میزان کاربرد را دارد چرا که معلمان کشور از این برنامه برای آموزش دروس مختلف استفاده می نمایند. با این حال برنامه «شاد» که توسط تیم همراه اول نوشته و طراحی شده است، برای مقابله با بیماری کرونا و جلوگیری و از عقب افتادن دروس دانش آموزان، به بهترین شیوه تاثیرگذار بوده است و هم اکنون هم در حال استفاده توسط عموم دانش آموزان و معلمان می باشد.

اما اگر تاکنون تجربه کار با این برنامه را نداشته اید و به تازگی اقدام به نصب آن نموده اید، طبیعتا در حین استفاده از آن با مشکل روبرو خواهید شد و بدین گونه دانش آموز شما از کلاس آنلاین عقب خواهد ماند و باید فورا خودش را برای این عقب ماندگی آماده کند. با این حال اگر هیچ تجربه ای نسبت به برنامه شاد ندارید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک بصورت تصویری و جداگانه با آموزش کار با برنامه شاد آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

توجه مهم : اگر تاکنون این برنامه را نصب نکرده اید و با نحوه نصب آشنا نیستید، وارد این لــینک از نمناک شوید تا بصورت قدم به قدم با نحوه نصب برنامه شاد آشنا شوید.

فهرست عناوین {بر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید}

قابلیت های برنامه شاد

برنامه شاد

برنامه شاد مدت زمان زیادی نیست که رونمایی شده است و با این حال با وجود محدودیت زمانی، برنامه ای مناسب و کاربردی برای عموم دانش آموزان و معلمان طراحی شده است که بدون شک می تواند مشکل تدریس را برطرف کند. با این حال قابلیت هایی در این برنامه درج شده اند که شما می توانید بدون پرداخت هزینه ای از آنها بصورت رایگان استفاه نمائید که عبارتند از؛

 1. برنامه کاملا داخلی
 2. امکان ارسال پیام
 3. محیط کاربری ساده و آسان
 4. دسترسی به کانال های رسمی
 5. محتواهای آموزشی
 6. شخصی سازی حساب کاربری
 7. امنیت بالا برای هر کاربر
 8. اعمال تغییراتی در محیط کاربری
 9. استیکرهای متنوع
 10. مجهز به زبان فارسی
 11. برقراری تماس تصویری
 12. سرعت نسبتا مناسب
 13. رایگان و بدون هزینه بودن
 14. امکان ایجاد کلاس درس
 15. امکان مشخص کردن هویت به عنوان دانش آموز یا دبیر
 16. قابل دانلود برای اندروید
 17. مشق شب
 18. مجهز به نسخه وب
 19. امکان استفاده در iOS از طریق نسخه وب
 20. وجود احراز هویت دومرحله ای
 21. ذخیره کردن پیغام های مختلف
 22. ساخت کانال در شاد و…

پیام رسان برنامه شاد

دومین گزینه ای که هنگام وارد شدن به برنامه شاد با آن روبرو خواهید شد، گزینه «پیام رسان» می باشد که شما در این بخش می توانید مخاطبانی که در این برنامه نام نویسی کرده اند را مشاهده کنید. از این رو در این بخش شما می توانید مخاطبی که تصمیم دارید به او پیام بدهید را انتخاب کنید و سپس به صفحه چت منقل شوید.

برنامه شاد

بعد از اینکه مخاطب مدنظر را انتخاب کردید، وارد صفحه ای همانند تصویر بالا خواهید شد که دقیقا همانند سایر پیام رسان هایی که تاکنون دیده اید، دارای قابلیت های یکسان می باشد. برای مثال با انتخاب گزینه سنجاق شما می توانید به سادگی آهنگ، عکس، ویدیو، شماره مخاطب، فایل های مختلف، لوکیشن و… را برای دوستان خود ارسال کنید.

برنامه شاد

ایجاد گروه و کانال در شاد

برنامه شاد

همچنین برای ایجاد گروه و کانال در شاد، شما باید گزینه قلم آبی رنگ را انتخاب نمائید که دقیقا در پائین بخش پیام رسان می باشد. از این رو با انتخاب این گزینه می توانید کانال و یا گروه را به راحتی تشکیل دهید و در حین ایجاد آنها، مخاطبانی که مدنظر دارید را عضو نمائید.

حذف مخاطبین برنامه شاد

گاها ممکن است که شما بصورت اتفاقی یک شماره را بصورت اشتباهی ذخیره کرده باشید که وقتی وارد هر پیام رسانی می شوید، همیشه با دادن دسترسی به مخاطبان، این مخاطب در لیست مخاطبان دیده شود و یا حتی ممکن است که از داخل برنامه شاد زمانیکه تصمیم به اضافه کردن مخاطبی دارید، شماره را به اشتباه وارد کنید و به اشتباه شخص دیگری را به لیست مخاطبین خود اضافه نمائید.

با این حال بنابر هر دلیلی اشتباهی رخ داده است شما می توانید این مخاطب را به آسانی از لیست مخاطبین خود حذف کنید و دیگر اجازه ندهید تا در لیست قرار گیرد. برای این کار طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- ابتدا وارد برنامه شاد شوید. از منو پائین صفحه برنامه شاد، گزینه «پیام رسان» را انتخاب کنید. سپس قلم آبی رنگ پائین صفحه را انتخاب کنید.

2- اینک شما می توانید لیست مخاطبین خود را مشاهده کنید و از این رو مخاطب مدنظر را انتخاب کنید.

3- بعد از انتخاب به صفحه چت منتقل خواهید شد. در این مرحله نام مخاطب در بالای صفحه چت را انتخاب کنید.

4- گزینه 3 نقطه عمودی را از بالا سمت چپ انتخاب نمائید. منویی برای شما اجرا خواهد شد که باید گزینه «حذف مخاطب» را انتخاب کنید.

برنامه شاد

5- هم اکنون مخاطب از لیست منو شما حذف شده است.

تغییر عکس پروفایل در برنامه شاد

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است برای هر یک از کاربران برنامه شاد رخ دهد، نحوه تغییر دادن عکس پروفایل می باشد که اکثرا گفته می شود عکس پرسنلی در پروفایل درج شود. با این حال اگر هنوز عکس پرسنلی را در پروفایل درج نکرده اید، در ادامه با نحوه آپلود یا تغییر عکس پروفایل برنامه شاد آشنا خواهید شد؛

1- وارد برنامه شاد شوید و از گزینه های پائین صفحه، گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. همانند تصویر ذیل دومین کاری که باید انجام دهید این است که آیکون دوربین که با فلش زرد رنگ مشخص شده است، انتخاب نمائید.

آموزش برنامه شاد

2- با انتخاب این گزینه، دو گزینه بر روی صفحه نمایشگر گوشی ظاهر خواهند شد که شما با استفاده از آنها می توانید تصویر پروفایل برنامه شاد را تغییر دهید. از این رو اگر میخواهید عکس پروفایل را گالری انتخاب کنید، باید گزینه «از گالری» را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید هم اکنون با دوربین عکس بگیرید و بر روی پروفایل شاد قرار دهید، گزینه «از دوربین» را انتخاب نمائید.

آموزش برنامه شاد

تغییر نام در برنامه شاد

اگر در ابتدای نصب برنامه شاد، نام و نام خانوادگی خود را به اشتباه و نادرست وارد کرده اید و هم اکنون تصمیم به تغییر آن دارید، لازم به ذکر است که این فرایند سخت نیست و تنها در چند قدم امکان پذیر می باشد که در ادامه به صورت مرحله به مرحله توضیح داده ایم؛

1- وارد برنامه شاد شوید و از پائین صفحه گزینه «تنظیمات» را انتخاب کرده و از بالا سمت چپ گزینه 3 نقطه عمودی را انتخاب نمائید.

برنامه شاد

2- اینک با انتخاب گزینه «ویرایش نام» می توانید نام حساب شاد خود را ویرایش کنید.

برنامه شاد

بیوگرافی برنامه شاد

بخش بیوگرافی در هر برنامه پیام رسان وجود دارد که شما در این بخش می توانید خلاصه ای از خودتان را بنویسید. برای مثال اکثر معلمانی که با این برنامه کار می کنند، به دانش آموزان خود می گویند برخی اطلاعات شخصی و یا درسی را در این بخش بنویسند تا هر چه بهتر با دانش آموزان خود آشنا شوند. اما این الزامی نیست و ممکن است حتی چیزی در این مورد توسط معلمان به دانش آموزان گفته نشود. اما اگر شما تصمیم به نوشتن بیوگرافی در برنامه شاد دارید، باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- وارد برنامه شاد شوید و سپس از گزینه های پائین صفحه گزینه «تنظیمات» را انتخاب نمائید.

2- اینک می توانید با انتخاب گزینه «تنظیم بیوگرافی» اقدام به پر کردن بخش بیوگرافی حساب کاربری شاد خود کنید.

برنامه شاد

تایید دو مرحله ای شاد

بطور کلی وقتی یک کاربر تصمیم می گیرد تا از یک برنامه استفاده کند، در ابتدا اولین چیزی که به آن توجه می کند، امنیت برنامه می باشد که خوشبختانه تاکنون خبرهایی ناشی از هک شدن اطلاعات کاربران منتشر نشده است و این نشان دهنده امنیت بالای این پیام رسان می باشد که شما می توانید دسترسی های خواسته شده را به آن بدهید.

با این حال اگر امنیت بالا برای شما اهمیت دارد و خیلی به آن توجه می کنید، می توانید از قابلیت احراز هویت دو مرحله ای در برنامه شاد استفاده کنید که این قابلیت در سایر برنامه های پیام رسان وجود دارد که شما بعد از وارد کردن کد یکبار مصرف می بایست رمزی که از قبل تعیین کرده اید را وارد کنید تا بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید. از این رو در ادامه با نحوه فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای شاد آشنا خواهید شد؛

1- وارد برنامه شاد شوید و سپس از منو پائین صفحه، گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

2- گزینه «حریم خصوصی و امنیت» را از وسط صفحه انتخاب کنید.

برنامه شاد

3- در این مرحله از قسمت «امنیت» در پائین صفحه، گزینه «تایید دو مرحله ای» را انتخاب کنید.

برنامه شاد

4- گزینه «تنظیم گذرواژه اضافی» را انتخاب کنید.

برنامه شاد

5- اینک رمز مورد نظر خود را وارد کنید و توجه داشته باشید که باید این رمز را بخاطر داشته باشید.

برنامه شاد

استیکرهای برنامه شاد

این روزها با هر پیام رسانی که کار می کنیم می توانیم ده ها استیکر زیبا و کاربردی را مشاهده کنیم که دانلود آنها رایگان و با حجم پائین می باشد. با این حال برنامه شاد نیز از این موضوع استثنا نیست و دارای استیکرهای جذابی می باشد که هر یک از آنها را می توانید در چند ثانیه دانلود کنید. برای دانلود استیکرهای شاد باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- وارد برنامه شاد شوید و از گزینه های پائین صفحه، گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. اینک گزینه «استیکر» را پائین صفحه انتخاب نمائید.

برنامه شاد

2- استیکرهای دلخواه خود را انتخاب و دانلود نمائید.

پیام های ذخیره شده در شاد

قابلیتی به نام «پیام های ذخیره شده» در برنامه شاد وجود دارد که یک قابلیت بسیار کاربردی می باشد و شما خیلی ساده از آن می توانید استفاده کنید. اما دقیقا کاربرد این قابلیت چیست؟ اجازه دهید تا این گونه به شما توضیح دهیم که بر فرض مثال شما در کلاس آنلاین هستید و معلم هر چند بار یکبار نکاتی را می گوید که دارای اهمیت بالایی هستند و طبیعتا باید این نکات را همیشه به یاد داشته باشید.

از این رو به دلیل افزایش تعداد پیام ها در هر دقیقه و هر ثانیه، بی شک این مفاهیم را فراموش خواهید کرد. با این وجود این قابلیت در این میان خودنمایی می کند چرا که شما می توانید خیلی ساده و بدون هر مشکلی، فورا بعد از گفته شدن هر نکته مهمی آنرا به این بخش انتقال دهید تا همیشه بخاطر داشته باشید. همچنین توجه داشته باشید که فقط شما می توانید این پیغام ها را مشاهده کنید.

1- وارد برنامه شاد شوید و سپس از منو پائین گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

2- اینک از پائین صفحه گزینه «پیام های ذخیره شده» را انتخاب نمائید.

برنامه شاد

Rate this post

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *