استراتژی و راهکارهای ساده برای سئو موفق با کمترین هزینه

استراتژی و راهکارهای ساده برای سئو موفق با کمترین هزینه

بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر می تواند کار بسیار پر هزینه ای باشد و این مساله ممکن است برای بسیاری از تجارت های کوچک، تجارت های تازه کار و تجارت هایی که به هر دلیل در آمد کمی دارند، بسیار نا خوشایند باشد و موجب شود که آنها از گام برداشتن به سمت بازاریابی دیجیتال بیمناک گردند.

دیروز مطلبی در سایت سئو روز با عنوان استراتژی های سئو منتشر شد ولی راه کاری برای تجارتهای کوچک که مرتبط با این استراتژیها باشد توضیحی داده نشد .

بسیاری از تجارت های کوچک همواره این مساله شکایت می کننده که دلیل آنکه آنها نمی توانند با تجارت های بزرگ در صنف کاری خودشان به رقابت بپردازند این است که نمی توانند هزینه های گزاف بازاریابی دیجیتال را متحمل شوند.

اما دیگر جای نگرانی نیست، ما در این مقاله قصد داریم راه کار هایی را به شما بیاموزیم که شما بتوانید با استفاده از آنها با کمترین هزینه یک استراتژی سئوی موفق ایجاد نماید که بتواند تضمین کننده موفقیت شما در عرصه بازاریابی دیجیتال گردد.

با استفاده از این ترفند ها شما می توانید کمپین های بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر را برای وب سایت خود با کمترین هزینه ها ایجاد کنید، البته ما نمی خواهیم بگوییم که با استفاده از این روش ها شما خواهید توانست رقبای بسیار قدرتمندی که سال هاست در این زمینه فعال بوده اند و میلیون ها تومان هزینه برای این کار صرف کرده اند را پشت سر بگذارید و از صدر آنها رد شوید زیرا گذشتن از سد این رقبا نیاز به زمان بسیار زیادی دارد برای مثال شما برای آنکه بتوانید آنها را پشت سر بگذارید باید اعتبار دامنه شما به اندازه اعتبار دامنه آنها باشد و یا قدمت دامنه شما باید قابل رقابت با آنها باشد و شما به همان میزان که در وب سایت آنها محتوا وجود دارد بتوانید در وب سایت خود محتوا ایجاد کنید.

کمپانی های قدرتمندی که شما با آنها رقابت می کنید دارای چنان چهارچوب قوی و استواری در ساختارهای سئو وب سایت های خودشان هستند که اگر شما نتوانید درست ترین شیوه ها را برای سئوی وب سایت خود انتخاب کنید، آنها هیچ گاه اجازه این را به شما نخواهند داد که رویت پذیری وب سایت خود را افزایش دهید و بتوانید حضور آنلاین خود را به تثبیت برسانید. راه کار های تضمینی و اثبات شده ای وجود دارد که اگر شما بتوانید آنها را به درستی در وب سایت خود به کار بگیرید تجارت شما می تواند حضور آنلاین فعال و موفقی داشته باشد بدون آنکه شما نیاز به صرف هزینه های بسیاری داشته باشید.

راهکارهای سئو

ایجاد ROI بزرگ با صرف کمترین هزینه ها برای سئو

از آنجایی که شما قصد دارید یک استراتژی سئو با صرف کمترین هزینه ها ایجاد کنید، باید بتوانید از زمان و منابع موجود بهترین استفاده را بکنید. به جای آنکه شما ملزم به پرداخت هزینه های بسیار زیاد برای ایجاد استراتژی های سئوی خود باشید باید خلاقیت و نوآوری های خود را بکاربگیرید و استراتژی های سئوی خود را به گونه ای طراحی کنید که بهترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد.

شما نباید اجازه دهید که تعدد ترفند های سئو و استراتژی های متعددی که در این زمینه وجود دارد شما را بترساند، ممکن است بلاگینگ، برندینگ، لینک بیلدینگ، سئوی محلی و … همه و همه جنبه های بسیار با اهمیتی از سئو باشند، اما به کار گیری آنها نیاز به اطلاعات و تجربه زیادی در زمینه سئو دارد. اما شما به جای آنکه خودتان را در دریایی از ترفندهای مختلف غرق کنید، بهتر است بر روی مهم ترین و تاثیر گذارترین ترفندها که می تواند با صرف کمترین بودجه حضور آنلاین شما را تضمین کنند، متمرکز شوید.

در این مقاله سه نکته ذکر شده است که می تواند در هر جایی و برای هر تجارتی موثر واقع شود. البته ممکن است این نکات بر حسب به آنکه کاربران شما چه کسانی هستند، اهداف شما در تجارت آنلاین چه چیزهایی می باشند و منابعی که شما برای تجارت خود در دست دارید، عملکردهای متفاوتی در تجارت شما داشته باشند اما در هر صورت موثر بودن این ترفندها تضمینی است و شما با استفاده از آنها خواهید توانست یک استراتژی سئوی کم هزینه برای تجارت خود ایجاد نمایید.

 • متمرکز شدن بر روی کلیدواژه های طولانی

کاربران اینترنت به دنبال پاسخ سوالات خود هستند و دوست دارند بهترین پاسخ ها را به سریع ترین حالت ممکن و با صرف کمترین زمان بیابند. به همین دلیل تجارت شما باید در استراتژی های سئوی خود دقیقا بر روی قصد و هدف کاربران متمرکز گردد.

یکی از راه های کم هزینه ای که یک تجارت می تواند برای متمرکز شدن بر روی اهداف کاربران در پیش بگیرد استفاده از کلیدواژه های طولانی به جای کلیدواژه های کوتاه و عمومی تر می باشد.

کلیدواژه های طولانی، عباراتی کلیدی هستند که دقیقا و مشخصا بر روی خواسته و هدف کاربران شما متمرکز شده اند و به آن اشاره می نمایند. این نوع کلیدواژه ها در واقع به دلیل طولانی بودن جزییات بیشتری از آنچه که کاربر به دنبال آن است را شامل می شوند و در مقایسه با کلید واژه های کوتاه تر هم معنی و هم سوی خود به هدف کاربران نزدیک تر هستند و آن هدف را دقیق تر و با جزییات بیشتری تفصیر می کنند.

استراتژی های سئو

کلیدواژ های طولانی مزایای بسیاری را برای تجارت شما به همراه می آورند که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • موجب می شوند که استراتژی های شما برای ایجاد محتوا و آنچه که در وب سایت خود منتشر می نمایید به طور ویژه بر روی هدف کاربر متمرکز شده باشند.
 • رقابت کمتری برای رتبه بندی این عبارات وجود دارد و احتمال آنکه شما بتوانید در رتبه بندی های این کلیدواژه ها رتبه خوبی بدست آورید بسیار بیشتر از کلیدواژه های طولانی می باشد.
 • به دلیل این که این نوع کلیدواژه ها کاملا بر روی هدف کاربران متمرکز می باشند و به جزییات بیشتری از موضوع مورد جستجوی کاربر اشاره می کنند، کاربرانی که این کلیدواژه ها را جستجو می نمایند در مراحل نهایی چرخه جستجوهای خود هستند و لذا نرخ تبدیل کاربران به مشتریان در این نوع کلیدواژه ها بسیار زیاد می باشد.

با وجود آنکه کلیدواژه های طولانی حجم ترافیک کمتری نسبت به کلیدواژه های کوتاه تر و عمومی تر دارند، زمانی که شما به دنبال آن هستید که هزینه های سئوی خود را کمتر کنید و استراتژی های سئویی با کمترین هزینه برای وب سایت خود طراحی نمایید، استفاده از این نوع کلیدواژه ها به دلیل آنکه کاملا بر روی قصد و هدف کاربران متمرکز هستند برای شما بسیار کارامد تر می باشد. رتبه بندی برای این کلیدواژه ها بسیار ساده تر و کم دردسر تر خواهد بود و این کلیدواژه ها نسبت به کلیدواژه های عمومی تر، با موضوع جستجوی کاربران هدف شما مرتبط تر خواهند بود.

یکی از دلایل دیگری که موجب می شود استفاده از کلیدواژه های طولانی برای شما و تمامی کسانی که به دنبال صرفه جویی در بودجه های سئوی خود هستند، مزایای زیادی داشته باشد این است که گوگل دائما الگوریتم های خود را به روز رسانی می کند و هدف این بروز رسانی ها همیشه ارائه بهترین نتایج ممکن به کاربران در هنگام جستجو ها می باشد، یعنی گوگل هم به دنبال آن است که محتوایی را به کاربر پیشنهاد بدهد که با قصد و هدف کاربر مرتبط تر باشند و همان طور که پیش تر هم گفته شد کلیدواژه های طولانی به قصد و هدف کاربر متمرکز می شوند و از این رو گوگل این نوع کلیدواژه ها و محتواهایی که برای این نوع کلیدواژه ها بهینه سازی شده اند را بیشتر می پسندد و این به معنی یک گام مثبت در جهت رتبه بندی می باشد.

پس اولین گام در جهت ایجاد یک استراتژی سئوی کم هزینه متمرکز شدن بر روی قصد و هدف کاربران و ایجاد محتواهایی که در آنها از کلیدواژه های طولانی استفاده شده است، می باشد.

seo strategy

انتشار پست های مهمان بسیار با کیفیت

ایجاد پست مهمان یکی از روش ها بسیار قوی و پر طرفدار در استراتژی های سئو می باشد زیرا این روش به شما کمک می کند که اطلاعات خود را با جمع کثیری از کاربران جدید به اشتراک بگذارید و بک لینک های بسیار از این طریق دریافت نمایید.

البته اخیرا بسیاری افراد دچار شک و تردید شده اند که آیا روش های ایجاد پست مهمان همچنان مثمر الثمر می باشند یا خیر؟ پاسخ این سوال مثبت می باشد، تا زمانی که شما بتوانید محتواهای با ارزش و با کیفیتی را در دامنه های معتبری منتشر نمایید، جای هیچ شکی باقی نمی ماند که پست های مهمان شما حتما در استراتژی های سئوی شما مثمرالثمر می باشند. این شیوه به خصوص برای تجارت هایی که با محدودیت بودجه برای استراتژی های سئوی خود رو به رو هستند، بسیار مفید می باشد.

ایجاد پست مهمان یک روش کاملا کم هزینه برای ایجاد بک لینک می باشد و علاوه بر ایجاد بک لینک می تواند موجب برقراری ارتباطات موثری میان شما و افراد معتبر در صنف کاری شما گردد و همچنین موجب شود که شما اطلاعات خود را با جمع کثیری از کاربران جدید به اشتراک بگذارید تا از این طریق بتوانید مشتریان بسیاری برای تجارت خود جذب نمایید.

با وجود آنکه روش ایجاد پست مهمان یک روش کم هزینه برای ایجاد یک استراتژی سئوی موثر می باشد و می تواند تاثیر بسزایی بر رتبه بندی های شما داشته باشد، ایجاد یک پست مهمان قوی و با کیفیت نیاز به صرف اندکی زمان برای فراهم کردن پارامتر های ضروری برای پست مربوطه دارد که این پارامتر ها در زیر ذکر شده اند:

 • جستجو در صنف کاری خود برای یافتن وب سایت هایی که پست مهمان می پذیرند.
 • ایجاد محتوای غنی و جذاب برای کاربران وب سایت مربوطه.
 • ایجاد ارتباطات با وبلاگ های مرتبط با زمینه کاری شما به منظور انتشار مجدد پستی که شما به عنوان پست مهمان در یک وب سایت ایجاد نموده اید.
 • حفظ ارتباطات ایجاد شده میان شما و وب سایت مربوطه و همچنین وبلاگ های دیگر به منظور تکرار روند ایجاد پست مهمان.

به خاطر داشته باشید که هدف شما از ایجاد پست مهمان باید تولید و انتشار محتوای با ارزش برای کاربران باشد، زمانی که شما بتوانید چنین هدفی را در پیش بگیرید به طور خود به خود گوگل شما را در رتبه های بالا ی صفحه نتایج قرار خواهد داد زیرا هدف گوگل رتبه بندی وب سایت ها به گونه ای است که کاربران بتوانند بهترین و مرتبط ترین محتواها را بیابند.

سئو

بهینه سازی های محلی

خب همان طور که گفته شد شما می خواهید با صرف هزینه های بسیار کم در رتبه بندی های گوگل رتبه خوبی کسب نمایید، درست است؟

خب باید به خاطر داشته باشید که رتبه بندی در نتایج بین المللی گوگل برای کلیدواژه های بسیار پرطرفداری که حجم جستجوی زیادی دارند، نیاز به صرف زمان، هزینه های بسیار و انرژی بسیار بسیار زیادی دارد و مطمئنا شما نخواهید توانست بدون پرداخت هزینه های مالی و زمانی در رتبه بندی های کلیدواژه های پرطرفدار به رتبه های بالای صفحه نتایج جستجو ها دست یابید.

اما شما می توانید یک روش جایگزین را انتخاب نمایید، یعنی به جای تلاش کردن برای جذب توجه های عمومی و بین المللی، با صرف هزینه های اندک سعی در جلب توجه کاربران محلی نمایید. تسلط یافتن بر بازارهای محلی نیز می تواند برای شما مزایا بسیاری داشته باشد و بتواند شانس پیروزی شما را در مقایسه با تلاش برای جلب توجه بازارهای جهانی، تا حدود زیادی افزایش دهد.

سئوی محلی پاسخ صحیحی به خواسته شما برای ایجاد حضور آنلاین با هزینه های اندک می باشد. در زیر سه استراتژی سئوی محلی ذکر شده است که می تواند به شما کمک کند بر بازار محلی صنف خود مسلط شوید و رتبه بندی خود را در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر بهبود دهید.

 • برای تجارت خود اکانت Google My Business ایجاد کنید و در دیگر دایرکتوری های محلی گوگل ثبت نام نمایید

اگر شما اکانت Google My Business ندارید، همین الان کاری که در حال انجام آن هستید را رها کنید و یک اکانت Google My Business برای تجارت خود ایجاد نمایید و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید. گوگل مای بیزینس یک دایرکتوری است که گوگل برای نمایش تجارت های محلی بر اساس عبارت جستجوی کاربر مورد استفاده قرار می دهد. گوگل مای بیزینس علاوه بر آنکه می تواند هنگامی که کاربران محلی به دنبال خدمات و یا محصولات تجارت شما هستند شما را در نتایج جستجوها برای آنها نمایش دهد، از طریق موارد ذکر شده در زیر موجب بهبود بازدهی تلاش های شما در زمنیه سئو می گردد:

 • نمایش دادن تجارت شما در نتایج جستجوها، گوگل مپ و گوگل پلاس.
 • امکان تعیین چند لوکیشن مختلف برای یک تجارت (یعنی اگر تجارت شما چند شعبه مختلف در چند محل مختلف دارد شما می توانید تمامی آنها را در گوگل مای بیزینس به صورت مجزا ذکر نمایید و کاربران محلی در هر یک از محل های اطراف هر یک از لوکیشن های تجارت خود را جذب نمایید)
 • امکان آپلود کردن تصاویر و ویدیو ها در اکانت گوگل مای بیزینس. استفاده از تصاویر و ویدیوها علاوه بر آنکه گوگل را مجاب می کند که پروفایل گوگل مای بیزینس شما معتبر تر و فعال تر است، تاثیر بسزایی در جلب نظر کاربران و ایجاد تاثیر اولیه بر روی آنها خواهد داشت.
 • نمایش دادن ریویو ها یا نقد هایی که توسط مشتریان پیشین ایجاد شده است. این ریویو ها که در آن کاربران رضایت خود را از تجارت شما اعلام نمده اند می تواند تاثیر بسزایی بر موفقیت و پیشرفت تجارت شما داشته باشد.

موارد ذکر شده در بالا تنها تعداد محدودی از مزایای بسیاری است که داشتن یک اکانت گوگل مای بیزینس می تواند برای تجارت شما داشته باشد. از بهترین مزایای داشتن اکانت گوگل مای بیزینس که یک ابزار کاملا رایگان است، امکان جذب مشتریان بالقوه به صورت سریع و عملی است زیرا در اکانت های گوگل مای بیزینس نرخ تبدیل کاربران به مشتریان بسیار زیاد می باشد.

اگر تجارت شما و دارای امکانات ارسال رایگان و ارسال با پیک برای مشتریان نمی باشد، زمانی که شما اکانت گوگل مای بیزینس ایجاد می نمایید باید برای جلب نظر کاربران این امکان را نیز فراهم کنید. زیرا داشتن چنین سرویس هایی موجب می شود که کاربران زمانی که نوبت به انتخاب می رسد بین تجارت شما و تجارت مشابه دیگری که سرویس ارسال رایگان ندارد، شما را انتخاب نمایند و این به معنی جذب حد اکثری مخاطبان می باشد.

برای آنکه یک گام فراتر از دیگر رقبای خود در زمینه سئو بردارید، شما باید در دیگر دایرکتوری های تجارت های محلی گوگل نیز برای تجارت خود اکانت تجاری ایجاد نمایید. برخی از دایرکتوری های تجارت های محلی دیگر که شما باید در آنها ثبت نام نمایید در زیر ذکر شده اند:

 • Bing Place
 • Better Business Bureau
 • Merchant Circle
 • Thumbtack

گوگل مای بیزینس موجب می شود که تجارت شما بتواند در جستجوهای محلی به رتبه خوبی دست یابد و رویت پذیری بالایی بیابد و همچنین ایجاد اکانت گوگل مای بیزینس برای شما یک بک لینک Nofollow بسیار با ارزش فراهم می کند که می تواند رتبه بندی وب سایت شما را در رتبه بندی های گوگل بهبود دهد.

 • ایجاد ریویو توسط کاربران محلی

ریویو ها (Review) یا نقد های کاربران چهار چوب اصلی و بنیان سئوی محلی یک تجارت را تشکیل می دهد. داشتن این نوع ریویو ها برای تجارت هایی که قادر به پرداخت هزینه های گزافی برای سئوی وب سایت خود نمی باشند ضروری است، زیرا این ریویو ها می تواند حضور آنلاین تجارت شما را تثبیت کند.

ریویهای کاربران در واقع به منزله اسنادی هستند که می تواند میزان قابل اعتماد بودن و معتبر بودن تجارت شما را برای دیگر کاربران بیان نمایند، این ریو ها به نوعی اسنادی هستند دال بر اینکه تجارت شما گزینه خوبی برای انتخاب است و کسانی که با تجارت شما تعاملی برقرار نموده اند از این تعامل رضایت دارند. این ریویو ها به کاربران کمک می کند تا شک و نگرانی های خود را درباره تجارت شما کنار بگذارند و از شما خرید نمایند و مخصوصا اگر شما در تجارت خود محصولات و خدمات جدید و ناشناخته ای را عرضه می نمایید و قصد دارید با هزینه کمی برای استراتژی های سئو و بازاریابی های خود این محصولات را به فروش برسانید، ریویو های کاربران مهم ترین و با ارزش ترین ابزاری هستند که شما در اختیار خواهید داشت. این ریویوها به دلایل زیر می تواند بر تجارت شما تاثیر گذار باشند:

 • نشان می دهند که تجارت شما قابل اعتماد است و کسانی که از شما خرید کرده اند از خدمات شما بسیار راضی هستند.
 • به شما کمک می کنند که از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار گردید مخصوصا اگر شما یک تجارت نوپا هستید.
 • رویت پذیری تجارت شما را افزایش می دهد زیرا گوگل (Google Local) از ریویو های کاربران برای درک بهتر تجارت شما استفاده می نماید و این ریویو ها را در جستجوهای محلی به نمایش می گذارد.

خب همان طور که گفته شد اگر شما می خواهید با پرداخت هزینه های اندکی بتوانید استراتژی های سئوی موفقی ایجاد نمایید باید بتوانید محلی سازی کنید. یکی از مهم ترین المان ها در بهینه سازی های محلی ریویو های کاربران است. شما می توانید از کاربران خود در خواست کنید که پس از مراجعه به شما در وب سایت شما و یا در اکانت گوگل مای بیزینس شما یک ریویو از محصولات و یا خدمات شما ایجاد کنند تا شما بتوانید با استفاده از آن در نتایج جستجو های محلی رویت پذیری بیشتری بیابید. شما می توانید همچنین مزایایی برای کاربرانی که برای شما ریویو ایجاد می کنند در نظر بگیرید که آنها را تشویق به انجام این کار نمایید.

سئو

نتیجه گیری

بهترین نکته درباره سئو این است که دائما ترفندها و روش های آن تغییر می یابند، این مساله چند مزیت دارد، اول آنکه شما می توانید بدون داشتن سابقه قوی در این زمینه و بدون نیاز به یادگیری تمامی تاریخچه سئو، شروع به یادگیری نکات جدید آن نمایید و دوم آنکه شما می توانید با هزینه کمی رقابت خود را با رقبای قدرتمند آغاز نمایید، تنهای کاری که باید انجام دهید آن است که پیش از آنها ترفندهای جدید سئو را بیابید و وب سایت خود را با آنها بهینه سازی نمایید. تنها چیزی که شما بدان نیاز خواهید داشت زمان است.

فقط به خاطر داشته باشید که اگر با محدودیت منابع مواجه هستید، منابع موجود خود را در جهت درستی هزینه کنید .

Rate this post

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *