آموزش قدم به قدم رفع مشکل “وصل نشدن گوشی به وای فای”

آموزش قدم به قدم رفع مشکل “وصل نشدن گوشی به وای فای”

وای فای یکی از راه های اتصال به اینترنت می باشد که در دنیای امروزه به میزان زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند و همان گونه که می دانید، قیمت بسته های آن نسبت به دیتای گوشی بسیار ارزان و به صرفه تر می باشد. از این رو شما می توانید با هزینه کمتری از طریق وای فای به دنیای اینترنت متصل شوید که این تنها یکی از ویژگی های اصلی وای فای می باشد!

یکی دیگر از قابلیت هایی که وای فای ها از آن بهرمند هستند، می توان به وصل شدن چندین دستگاه به وای فای اشاره کرد که نسبت به مودم خریداری شده می توانید از حداقل 5 دستگاه تا حداکثر 32 دستگاه را به وای فای متصل کنید. اما آیا شده است که تمام گوشی ها به اینترنت متصل شده اند و در حال استفاده از مودم می باشد و اما زمانیکه شما به آن متصل می شوید، با پیغام عدم اتصال گوشی به وای فای روبرو خواهید شد.

وصل نشدن گوشی به وای فای

بی شک نمایان شدن علت سوال در کنار آیکون وای فای گوشی تبدیل به یک چالش خواهد شد و شما نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام خواهید داد تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید که در اکثر مواقع به سختی می توانید منبع مشکل را پیدا کنید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را هر چه ساده تر و بهتر با راه حل وصل نشدن گوشی به وای فای آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1- گوشی و مودم را ریستارت کنید

اولین راه حلی که در بیشتر مواقع می تواند مشکلات اساسی را حل کند، ریستارت کردن می باشد که همیشه در بیشتر آموزش ها و ربع مشکل ها حضور دارد. از این رو اولین توصیه ای که برای رفع مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای برای شما داریم این است که ابتدا مودم و گوشی را ریستارت کنید. ریستارت کردن گوشی بسیار ساده و آسان است و نیاز به آموزش ندارد.

اما برای ریستارت کردن مودم، هم می توانید دکمه پاور را بفشارید و هم می توانید برای قطع جریان اتصالی، بعد از فشردن دکمه پاور اقدام به خارج کردن کابل برق مودم از پریز کنید. اجازه دهید تا حداقل 30 ثانیه مودم استراحت کند و سپس مودم را روشن کنید که این فرایند چیزی بین یک یا دو دقیقه طول خواهد کشید تا هر 4 چراغ اصلی روشن شود.

وصل نشدن گوشی به وای فای

بعد از راه اندازی مجدد مودم و روشن شدن هر 4 چراغ بررسی کنید که آیا موفق به رفع مشکل عدم اتصال به وای فای شده اید یا خیر؟! اگر هنوز موفق به رفع این مشکل نشده اید، به مطالعه و انجام روش های ذیل بپردازید.

2- آیا DNS به گوشی اضافه کرده اید؟

یکی از راه اتصال به اینترنت و گاها تغییر IP، استفاده از DNS می باشد که بیشتر در کامپیوتر با این قابلیت آشناتر هستید و لازم به ذکر است که در گوشی نیز قابل استفاده می باشد و شما می توانید خیلی ساده از قابلیت های DNS استفاده کنید. اما DNS در گوشی نسبت به کامپیوتر کمی متفاوت است چرا که هر بار بعد از استفاده اقدام به خاموش کردن آن نمائید و بدون DNS به بقیه کارهای خود برسید.

وصل نشدن گوشی به وای فای

اما طبق معمول به دلیل مشغله های روزمره فراموش می کنیم که DNS را غیرفعال کنیم. به همین دلیل وقتی یا وای فای را در گوشی خاموش و روشن می کنیم یا حتی گوشی را ریستارت می کنیم و سپس وای فای را روشن می کنیم، با علامت سوال در کنار وای فای روبرو خواهیم شد که اجازه اتصال ما به وای فای را نخواهد داد. از این رو برای خاموش کردن این قابلیت در گوشی های اندرویدی طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

 1. از منو کاربری وارد تنظیمات گوشی شوید.
 2. گزینه Connections را انتخاب کنید.
 3. گزینه More connection settings را انتخاب نمائید.
 4. در صفحه بعدی گزینه Private DNS را انتخاب نمائید.
 5. از 3 حالت نمایان شده، گزینه اول یعنی OFF را انتخاب کنید.

3- مودم را Forget کنید و مجددا متصل شوید

فراموش کردن شبکه (Forget connection) و اتصال مجددا، راه حل بعدی برای رفع مشکل وصل نشدن گوشی به مودم است که در این روش در اصل شما اتصال گوشی و مودم را قطع می کنید و از طرفی اطلاعات ذخیره شده مودم را فراموش می کنید که شامل پسورد آن می باشد و به همین دلیل بعد از فراموش کردن مودم باید رمز را به خاطر داشته باشید تا بتوانید مجددا به مودم متصل شوید.

وصل نشدن گوشی به وای فای

به همین دلیل توصیه اول برای شما در این زمینه این است که رمز مودم را پیدا کنید و در دسترس داشته باشید و سپس طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

 1. از منو کاربری وارد تنظیمات گوشی شوید.
 2. گزینه Connection را انتخاب نمائید.
 3. وارد وای فای شوید.
 4. مودم خود را انتخاب کنید و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 5. اینک مودم را Forget کنید.
 6. بعد از Foget کردن مودم، مجددا رمز مودم را وارد کنید تا به آن متصل شوید.

4- Reset network settings

اگر موارد بالا در این زمینه به شما کمک موثری نکردند و شما موفق به رفع مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای نشدید، ممکن است مشکل از گوشی شما باشد نه وای فای! از این رو اگر گوشی ها و دستگاه های مختلف بدون مشکل می توانند به مودم متصل شوند و اما شما نمی توانید به مودم متصل شوید، مشکل از گوشی شما می باشد و راه حل آن در ابتدا ریست کردن تنظیمات شبکه گوشی می باشد که یک فرایند بسیار ساده است.

وصل نشدن گوشی به وای فای

در این فرایند تنها تنظیمات شبکه شما ریست می شوند و به بقیه فایل های موجود در گوشی شما آسیبی وارد نخواهد شد. از این رو وارد تنظیمات گوشی شوید و کمی به سمت پائین اسکرول کنید تا به گزینه General management برسید. آنرا انتخاب کنید و سپس گزینه Reset را انتخاب نمائید. اینک گزینه Reset network settings را انتخاب کنید و تنظیمات شبکه را ریست کنید. بعد از ریست کردن این بخش، گوشی را ریستارت کنید و مجددا به مودم متصل شوید.

5- آیا مشکل از وای فای است؟!

وصل نشدن گوشی به وای فای

اگر مشکل از گوشی شما نیست و کلا مشکل از جانب مودم می باشد، باید در اولین قدم با چند دستگاه به مودم متصل شوید تا از صحت این موضوع مطمئن شوید که آیا مشکل اساسا از جانب مودم می باشد یا خیر؟! اگر مطمئن شدید باید اقدام به رفع مشکل وصل نشدن اینترنت مودم کنید که با این مبحث متفاوت است. از این رو باید کارهای ذیل را انجام دهید؛

 1. با اپراتور ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید.
 2. رفع مشکل قطع و وصلی مودم (لینک آموزش)
 3. مودم را ریست کرده و مجددا کانفیگ کنید (لینک آموزش)
Rate this post

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *