آموزش تصویری و مرحله به مرحله بازیابی رمز جیمیل فراموش شده

آموزش تصویری و مرحله به مرحله بازیابی رمز جیمیل فراموش شده

جیمیل یکی از اصلی ترین و مهم ترین برنامه ها یا در اصل آپشن هایی است که توسط مجموعه قدرتمند گوگل طراحی شده که این روزها در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد و هر یک از ما یک اکانت کاربری در آن داریم که برای عضویت در هر برنامه، کنفرانس، فضای مجازی، درگاه پرداخت و… استفاده می کنیم که در صورت بروز خطا یا حتی فراموش کردن پسوردی که در برنامه های ذی ربط، باز هم از حساب ایمیل خود استفاده می نمائیم که این نشان دهنده نقش پر اهمیت جیمیل در زندگی هر یک از ما می باشد.

با این وجود اگر پسورد جیمیل را فراموش کنیم، به منزله از دست رفتن تمام حساب های ذی ربط نیست! چرا که می توانید به راحتی با روش های بازیابی رمز جیمیل اقدام به بازگردانی حساب جیمیل خود کنید و مجددا به تمام اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید. به همین دلیل ما قصد داریم در این آموزش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با روش ساده و اصولی نحوه بازیابی رمز جیمیل آشنا سازیم که می تواند در این جهت به شما کمک کند. همراه ما باشید.

1- ابتدا بر روی این لینـــــــک کلیک کنید. شما بصورت مستقیم به صفحه ای منتقل خواهید شد که باید نام کاربری حساب جیمیل خود را بدون gmail.com@ وارد کنید. از این رو اینک نام کاربری خود را در کادر وسط صفحه وارد نمائید و بر روی Next کلیک کنید.

بازیابی رمز جیمیل

2- اینک باید رمز جیمیل خود را وارد کنید و از آنجائیکه شما رمز حساب جیمیل خود را فراموش کرده اید، باید گزینه آبی رنگ ” Forgot password ” کلیک کنید.

جیمیل

3- در این مرحله جیمیل پیشنهادهایی را در اختیار شما قرار می دهد. این پیشنهاد شامل ارسال کد یکبار مصرف جهت احراز هویت جیمل شما از روش های گوناگون می باشد. همان گونه که مشاهده می کنید، دو رقم آخر شماره ای که با آن این جیمیل ساخته شده است، به نمایش در آمده و کاملا درست است. از این رو برای دریافت کد می توانید از گزینه های Text و Call استفاده کنید که این گونه به کد دسترسی خواهید داشت و می توانید با وارد کردن کد، اقدام به تغییر رمز جیمیل کنید.

بازیابی جیمیل

توجه : اگر شما بنابر دلایلی از گوشی خود دور هستید، می توانید گزینه آبی رنگ انتهای صفحه را که زیر آن با خط قرمز مشخص شده است، کلیک کنید که با کلیک بر روی این لینک، یک لینک به حساب پشتیبان جیمیل شما که در این حساب، خود جیمیل مدنظر است، ارسال شده که باید به آن دسترسی داشته باشید تا بتوانید تغییر رمز را اعمال کنید.

بازیابی جیمیل

در کل تمامی این مراحل جهت احراز هویت شخص صاحب حساب می باشد تا اطلاعات وی مورد سوء استفاده قرار نگیرد و همان گونه که گفته شد، بعد از احراز هویت، یک کد به شما ارسال خواهد شد که باید آنرا وارد کنید تا به صفحه تغییر رمز منتقل شوید.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *