آموزش تصویری نحوه “تغییر رمز جیمیل” در گوشی و کامپیوتر

آموزش تصویری نحوه “تغییر رمز جیمیل” در گوشی و کامپیوتر

جیمیل یکی از خدمات و سرویس های رایگان شرکت بزرگ و شناخته شده گوگل برای کاربرانش می باشد که هر یک از ما تنها با یک شماره تلفن و یک گوشی می توانیم از این برنامه کاربردی برای ارسال و دریافت ایمیل “electronic mail” استفاده کنید. از این رو جیمیل یکی از بزرگترین اختراعات بشر در طول سالیان گذشته می باشد که توانسته در نحوه زندگی موثر واقع شود.

تغییر رمز جیمیل

با این حال قابلیت های مختلفی در طول زمان به این برنامه کاربردی اضافه شده است که طبیعتا صرف راحت تر شدن کاربر می باشد. اما یکی از سوالاتی که ممکن است برای کاربران جیمیل ایجاد شود، تغییر رمز جیمیل می باشد که در طی بروز رسانی های جدید بصری جیمیل، این فرآیند را کمی سخت کرده است. به همین دلیل در ادامه این مطلب از نمناک قصد داریم شما را با ترفند تغییر پسورد جیمیل آشنا سازیم.

چگونه رمز جیمیل را تغییر دهیم

  • تغییر رمز جیمیل در کامپیوتر

1- در قدم اول مرورگر خود را باز کنید و بر روی این لینـــک کلیک کنید تا وارد صفحه sign in جیمیل شوید. پس از ورود نام کاربری خود را وارد کنید و سپس بر روی Next کلیک کنید.

تغییر رمز جیمیل

2- پسورد خود را وارد کنید و سپس بر روی Next کلیک کنید.

تغییر رمز جیمیل

3- شما هم اکنون وارد حساب کاربری خود شده اید.

جیمیل

4- اینک شما باید از سمت راست صفحه باز شده بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید و سپس وارد بخش ” Settings ” شوید.

gmail

5-  در صفحه باز شده گزینه چهارم ” Account and import ” را انتخاب کنید و سپس گزینه ” Change password ” را از بخش Change account settings ” انتخاب کنید.

تغییر رمز جیمیل

6- اینک صفحه Sign in اولیه برای شما باز خواهد شد که می بایست رمز حیمیل خود را وارد کنید و سپس Next را انتخاب نمائید.

تغییر رمز جیمیل

7- بالاخره شما به بخش آخر رسیدید و می بایست دو کادر خالی را با رمز جدیدی که مدنظرتان است، پر کنید و سپس بر روی Change password کلیک کنید. پسورد شما با موفقیت تغییر یافت!

رمز جیمیل


  • تغییر رمز جیمیل با گوشی

تغییر دادن رمز جیمیل در گوشی نیز همانند تغییر دادن رمز جیمیل در کامپیوتر می باشد که در ادامه شما را با نحوه تغییر رمز جیمیل در گوشی آشنا خواهیم ساخت؛

1- در قدم اول می بایست به دنبال برنامه Gmail از میان برنامه های موبایلی خود بگردید که معمولا این برنامه بصورت دیفالت در تمام گوشی های اندرویدی و ios نصب شده است.

تغییر رمز جیمیل

2- بعد از وارد شدن به این برنامه، با فشردن 3 خط افقی در گوشه بالا سمت چپ، گزینه Settings را انتخاب کنید.

جیمیل اندروید

3- شما وارد صفحه ای جدید می شوید که در این صفحه می بایست گزینه Manage your Google Account را از بخش Account انتخاب کنید.

رمز جیمیل

4- کمی صبر کنید.

تغییر رمز جیمیل

5- اینک شما وارد صفحه ای جدید شده اید که باید در قدم اول از میان گزینه های بالای صفحه، گزینه Security را انتخاب کنید و سپس گزینه password را انتخاب کنید.

gmail password

6- پس از انتخاب این گزینه شما می بایست رمز جیمیل خود را وارد کنید.

پسورد جیمیل

7- در این مرحله گاها جیمیل از شما درخواست verify می کند که شما می توانید با کلیک بر روی Next، رمز یکبار مصرفی را از سمت گوگل دریافت کنید.

ورایفای جیمیل

8- رمز یکبار مصرف را وارد کنید و گزینه Next را انتخاب کنید.

رمز یکبار مصرف

9- اینک صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که می توانید پسورد جدید خود را در آن وارد کنید و سپس گزینه Change password را انتخاب کنید.


  • تغییر رمز جیمیل فراموش شده

ممکن است شما بعد از مدت ها اقدام به استفاده از جیمیلی که قبلا آنرا ساخته بودید، نمائید و بعد از وارد کردن پسورد و نام کاربری با ارور اشتباه بودن پسورد روبرو شوید. در ادامه کارهایی که باید انجام دهید را خواهیم گفت؛

1- در قدم اول وارد صفحه Sign in جیمیل شوید و سپس نام کاربری خود را وارد کنید. اینک شما باید پسورد مربوطه را وارد کنید و اگر به یاد نمی آورید، گزینه Forgot password را انتخاب کنید.

رمز جیمیل

2- صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که می بایست آخرین رمزی که به خاطر می آورید را وارد کنید. اگر به خاطر می آورید در کادر وارد کنید و در غیر اینصورت بر روی Try another way کلیک کنید.

رمز حدودی جیمیل

3- شما می توانید شماره تلفنی که برای جیمیل خود انتخاب کرده بودید را دو رقم آخرش را مشاهده کنید. در صورت درست بودن بر روی Text کلیک کنید تا پیامکی از جانب گوگل برای شما ارسال شود.

تغییر زمر جیمیل

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *