آموزش تصویری فعال سازی وبگردی آفلاین در گوگل

آموزش تصویری فعال سازی وبگردی آفلاین در گوگل

جستجو در گوگل و دستیابی به پاسخ سوالاتی که ممکن است در طول روز به ذهن هر یک از ما برسند، بی شک یکی از عادات روزمره ما می باشد که در طی چند سال اخیر این عادت یکی از مهم ترین عادت ها شده است و زندگی بدون اینترنت قطعا اتفاقی زجر آور برای هر یک از ما خواهد بود. از این رو به نقش بسیار مهم اینترنت در دنیای امروزه صراحتا می توان اشاره کرد که این روزها دارای میلیون ها طرفدار و کاربر است.

با این وجود ممکن است بنابر برخی دلایل اتصال ما به اینترنت بصورت کامل قطع شود و نهایتا نتوانیم به جستجو در وب بپردازیم. خب قطعا در صورت عدم اتصال به اینترنت، نمی توانیم صفحات جدیدی که باز نکرده ایم را مشاهده کنیم. اما می توانیم صفحاتی که در گذشته باز کرده ایم که اصطلاحا حافظه کش گفته می شود را باز کنیم و این نیاز به یک آموزش ساده دارد.

لازم به ذکر است که وبگردی افلاین توسط برخی اپلیکیشن ها اندرویدی امکان پذیر است که بیشتر حافظه گوشی شما را اشغال می کنند و به همین دلیل بهترین راهکاری که ما تصمیم به آموزش آن به شما علاقمندان داریم، استفاده از قابلیت سرچ آفلاین در گوگل است. اما چگونه؟! تصور کنید شما وارد سایت نمناک می شود و چندین صفحه یا Tab مختلف را باز می کنید و اگر این قابلیت روشن باشد، می توانید بصورت آفلاین صفحات باز شده را مشاهده کنید.

این واقعا یکی از قابلیت های کارآمد می باشد چرا که دیگر شما برای بازدید مجدد از آن صفحه نیازی به این ندارید که اینترنت خود را روشن کنید. با این وجود اگر مایل به انجام این راهکار هستید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه فعال سازی وبگردی آفلاین در گوگل آشنا خواهیم کرد که باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- از منو کاربری برنامه Google را اجرا کنید.

سرچ آفلاین

2- در پنجره باز شده برنامه گوگل گزینه مشخص شده “More” را انتخاب کنید.

سرچ آفلاین

3- اینک گزینه Settings یا همان تنظیمات را انتخاب نمائید.

سرچ آفلاین

4- به پنجره جدیدی تنظیمات گوگل منتقل شده اید که باید در این پنجره گزینه general را کلیک کنید.

وبگردی آفلاین

5- گزینه مشخص شده Always retry offline searches را باز کنید.

وبگردی آفلاین

هم اکنون قابلیت وبگردی آفلاین برای شما فعال شده است و می توانید صفحات از قبل باز شده را با خیالی راحت و بدون اینترنت مشاهده کنید.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *