آموزش تصویری فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک سپه”

آموزش تصویری فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک سپه”

 کلاهبرداری اینترنتی و ساخت صفحات پرداخت جعلی، یکی از پر حاشیه ترین اتفاقات سایبری می باشد که تنها با چند ساعت برنامه نویسی، شما را در دام سایت خود می اندازند و در نهایت شما با وارد کردن اطلاعات بانکی خود، تمام اطلاعات بانکی را در اختیار آنها قرار می دهید و تا زمانی که شما فورا اقدام به تغییر رمز دوم کارت خود کنید، آنها حساب مالی شما را با چند کلیک ساده خالی می کنند.

چنین حوادثی سالانه برای چند ده نفر ممکن است رخ دهد و افراد سودجو زیادی از چنین اقدامات ممکن شروع به کسب درآمد می کنند و خوشبختانه پلیس سایبری همیشه در مقابل این دسته از افراد ایستاده است تا از حقوق و منافع شما در مقابل آنها، خودداری کند. با این وجود طرحی که حدودا یک سال از مطرح شدن آن می گذرد، ایجاد سامانه های مختلف برای تولید رمز یکبار مصرف بانکی می باشد.

بانک سپه

در این طرح تمامی بانک ها حضور دارند و از طریق گوناگونی به مشتریان خود این قابلیت را ارئه کرده اند تا بتوانند اقدام به دریافت رمز یکبار مصرف کنند. بانک سپه نیز یکی دیگر از بانک هایی است که در این زمینه حصور داشته است و از سامانه موبایلی رمزساز بانک سپه برای اندروید و آیفون رونمایی کرده است که مشتریان بانک سپه می توانند از آن برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک سپه استفاده کنند. در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک به آن خواهیم پرداخت.

برنامه رمز یکبار مصرف بانک سپه

برنامه رمزساز بانک سپه

برنامه ای که مجموعه بانک سپه برای مشتریان خود فراهم ساخته است، برنامه رمزساز بانک سپه می باشد که یک برنامه اختصاصی برای مجموعه بانک سپه می باشد و مشتریان بانک سپه برای تولید و دریافت رمز یکبار مصرف می بایست آنرا دانلود و نصب کنند. برای استفاده ار این برنامه کاربردی باید در قدم اول به بانک مراجعه کنید و با درخواست فرم حساب کاربری رمزساز بانک سپه، به شما شماره مشتری، شماره سریال و کد فعالسازی تعلق خواهد گرفت که باید در برنامه ذکر شده وارد کنید تا قادر به ایجاد رمز پویا بانک سپه شوید.

بانک سپه

رمز پویا بانک سپه

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سپه

 برای استفاده از خدمات رمز یکبار مصرف بانک سپه، همان گونه که گفته شد ابتدا باید برنامه بالا را نسبت به سیستم عامل گوشی خود دانلود و نصب کنید و سپس وارد آن شوید و مراحل زیر را انجام دهید؛

1- در حین ورود گوشی شما باید به اینترنت متصل باشد، که قبل از وارد کردن هر یک از این موارد خالی در تصویر ذیل باید ابتدا به بانک مراجعه کنید و سپس شماره مشتری، شماره سریال و کدفعال سازی را دریافت کنید و در کادرهای خالی زیر وارد کنید.

رمز یکبار مصرف

 2- در مرحله دوم شما باید یک نام کاربری به همراه یک رمز ورود را تعریف کنید. بر روی تائید کلیک کنید.

رمز یکبار مصرف

3- بعد از لمس کلید تائید در تصویر قبل، برنامه شروع به کار می کند که پیغام زیر نشان دهنده موفقیت آمیز بودن ثبت نام شما می باشد.

رمز یکبار مصرف

 4- در این مرحله می بایست نام کاربری و رمز عبوری که در مرحله دوم ثبت کردید، وارد کنید.

رمز یکبار مصرف

 5- تصویر زیر متعلق به منو اصلی می باشد که شامل دریافت رمز، تنظیمات کاربر، تنظیمات رمزساز و… می باشد که برای دریافت رمز یکبار مصرف می بایست گزینه اول را بفشارید.

رمز یکبار مصرف

 6- با کلیک بر روی گزینه دریافت رمز، رمیز یکبار مصرفی برای شما ایجاد خواهد شد که 90 ثانیه اعتبار دارد که برای استفاده در برنامه های جداگانه می توانید گزینه کپی را بزنید و در درگاه پرداخت، کد مربوطه را وارد کنید.

بانک سپه

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *