آموزش تصویری فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین”

آموزش تصویری فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین”

همان گونه که بخاطر دارید، در طی سال های گذشته جرائم سایبری مانند فیشینگ و تخلیه حساب های بانکی، یکی از اصلی ترین راه ها بود که کلاهبرداران سایبری بنابر شیوه هایی که داشتند، اقدام به چنین کارهایی می کردند و میزان این گونه کلاهبرداری ها بسیار زیاد بود. برای مثال یکی از شیوه هایی که کلاهبرداران سایبری با استفاده از آن اقدام به فیشینگ می نمودند این بود که یک محصول غیر واقعی و شگفت انگیز را در یک صفحه اینترنتی ایجاد می کردند. سپس زمانیکه شما برای سفارش این محصول وارد درگاه پرداخت می شدید، حساب شما فیشینگ می شد.

به همین دلیل خوشبختانه در طی طرحی کاربردی، تمام بانک های کشور مجهز به رمز پویا و یا همان رمز دوم یکبار مصرف شدند که با استفاده از این طرح رمز دوم حذف شد و دیگر افراد سودجویی که تصمیم به سوء استفاده از حساب کاربری شما داشتند، قادر به فیشینگ حساب کاربری شما نخواهند بود. اما رمز دوم بصورت کامل حذف نشد چرا که به دو رمز مجزا رمز دوم ایستایی و رمز دوم پویا تقسیم شد که شما با استفاده از رمز دوم ایستایی سطح جابجایی شما 100 هزار تومان در طول روز می باشد و برای جابجایی بیشتر نیاز به رمز دوم پویا دارید. یکی از بانک هایی که در این زمینه حضور یافت، بانک اقتصاد نوین است که در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک بانحوه فعال سازی رمز پویا بانک اقتصاد نوین آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1- فعال سازی رمز پویا بانک اقتصاد نوین با برنامه ارس بانک اقتصاد نوین

اولین راه اصولی برای فعال سازی رمز پویا بانک اقتصاد نوین، استفاده از برنامه رمز ساز بانک اقتصاد نوین به نام «ارس» می باشد که شما خیلی ساده و آسان می توانید این برنامه را دانلود و فعال سازی کنید.این روش یکی از روش های متداول بانک ها است که برخی از بانک ها برنامه های اختصاصی خود را برای گرفتن رمز پویا توسط مشتریان فراهم ساخته اند. با این وجود اگر شما از مشتریان بانک اقتصاد نوین هستید، می توانید از برنامه ارس برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین استفاده کنید.

رمز یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین

از این رو شما باید ابتدا برنامه ارس را با استفاده از لینک های دانلود در بخش زیر اقدام به دانلود نمائید. بعد از دانلود برنامه ارس، آنرا نصب کنید و سپس به نزدیک ترین شعب بانک اقتصاد نوین مراجعه کنید و از طریق پر کردن فرم های مربوطه اقدام به فعال سازی این برنامه کنید. بعد از فعال کرن این برنامه توسط کارمند بانک، اطلاعاتی به شما تحویل داده خواهند شد که این اطلاعات را باید در برنامه ارس وارد کنید. برای دانلود این برنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید؛

2- استفاده از سامانه اینترنت بانک اقتصاد نوین

 رمز یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین

روش دوم برای فعال سازی رمز پویا بانک اقتصاد نوین، استفاده از سامانه اینترنت بانکی این بانک می باشد. اما اگر شما در این سامانه حساب کاربری ندارید، جای نگرانی نیست چرا که شما خیلی ساده می توانید در این اینترنت بانک اقدام به ایجاد حساب کاربری کنید و تنها چیزی که لازم است، فعال بودن پیامک تراکنش های بانک اقتصاد نوین برای شماره تلفن شما می باشد. از این رو ابتدا وارد لینک زیر شوید و سپس با انتخاب گزینه ثبت نام، همراه بانک و یا اینترنت بانک اقتصاد نوین را برای حساب خود فعال کنید و سپس از طریق گزینه فعال سازی رمز پویا، رمز پویا را برای حساب خود فعال کنید.

3- فعال سازی رمز پویا بانک اقتصاد نوین از طریق پیامک

سومین روش برای دریافت رمز پویا بانک اقتصاد نوین، استفاده از سامانه پیامکی می باشد که اگر شما از قبل سامانه پیامک تراکنش بانکی را فعال کرده باشید، در صفحه درگاه پرداخت با انتخاب گزینه دریافت رمز پویا، رمز پویا یکبار مصرف برای شما ارسال خواهد شد که مدت زمان اعتبار آن 60 ثانیه می باشد. این روش نیازی به فعال سازی حضوری ندارد.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *