آموزش تصویری فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک دی”

آموزش تصویری فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک دی”

جرایم سایبری یکی از جرایم مخربی است که سالانه به روش های مختلفی شاهد آن هستیم و این در حالی است که در طی بازه زمانی مختلف شاهد برنامه های مختلفی هستیم که نهایت تلاش و کوشش آنها بر هوشیاری عموم مردم در مقابل افراد سودجویی است که می توانند از طریق روش های مختلفی شروع به کلاهبرداری اینترنتی کنند که در این روش ها شما در دام آنها می افتید و تمام اطلاعات بانکی خود را در اختیار آنها قرار می دهید و در انتها تمام این داستان ها، تمام موجودی حساب بانکی شما خالی خواهد شد.

به همین دلیل در طی همکاری پلیس فتا با بانک مرکزی، قرار بر این شد که تمامی بانک های کشور از خدمات جدید به نام رمز یکبار مصرف استفاده کنند که مشتری هر بانک با استفاده از این خدمات می تواند تنها در چند ثانیه درخواست رمز دوم یکبار مصرف کند و این طرح تا ابتدا دی ماه سال جاری به مرحله اجرایی خواهد رسید و شما باید حتما در این طرح شرکت کنید و از طریق آموزشی که به شما خواهیم داد، اقدام به ثبت نام در این طرح کنید.

خرید اینترنتی

بانک دی نیز همانند سایر بانک ها در این طرح شرکت کرده است که شما می توانید از طریق برنامه رمز یکبار مصرف ارس اقدام به تولید و ایجاد رمز دوم یکبار مصرف بانک دی کنید. از این رو در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک ما شما را با این برنامه و روشی که باید قبل از استفاده از برنامه انجام دهید، آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک دی

 برنامه ای که بانک دی برای مشتریان خود جهت تولید رمز یکبار مصرف بانک دی کرده است، برنامه رمزساز بانک دی می باشد که می توانید در جهت استفاده از این خدمات و خرید اینترنتی از این برنامه کاربردی استفاده کنید. ابتدا باید برنامه رمز یکبار مصرف ارس را از لینک های زیر برای اندروید و آیفون دانلود کنید؛

روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک دی

بانک دی

1- بعد از نصب برنامه، وارد آن شوید. در ابتدا همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در انتهای تصویر نوشته شده است که باید به شعبه نزدیک بانک مورد نظر مراجعه کنید و درخواست فعال سازی رمز یکبار مصرف دهید. مشتریان بانک دی ( اشخاصی که دارای اینترنت بانک دی هستند ) می بایست وارد اینترنت بانک شوند و گزینه رمز دوم یکبار مصرف را از بخش کارت انتخاب نمایند. در صورت عدم ثبت نام در اینترنت بانک دی، به نزدیک ترین شعبه مراجعه کنید.

رمز یکبار مصرف

2- بعد از مراجعه به اینترنت بانک و یا مراجعه به نزدیک ترین شعبه بانک دی، کد QR در خدمت شما قرار خواهد گرفت که می توانید آنرا در برنامه ارس اسکن کنید.

رمز یکبار مصرف

3- کد فعال سازی در خدمت شما قرار خواهد گرفت که باید آنرا در برنامه مربوطه وارد کنید.

رمز یکبار مصرف

4- در این مرحله باید یک رمز امنیتی را انتخاب کنید و این رمز را با هر بار ورود باید وارد کنید.

رمز یکبار مصرف

5- برای فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک مربوطه، تنها کافی است که کد QR را با گزینه “اسکن کن” در وسط صفحه نمایشگر اسکن کنید.

رمز یکبار مصرف

توجه : برنامه رمز یکبار مصرف ارس، در حال حاضر از بانک های اقتصاد نوین، انصار، حکمت ایرانیان، دی، سینا و قرض الحسنه مهر پشتیبانی می کند که در این گزارش از نمناک روند تولید رمز پویا بانک دی به شما عزیزان آموزش داده شد.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *